Sony

Sony A7 III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi

En Popüler 3. Fotoğraf Makinesi(3 yorum)
Sony A7 III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi

18 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

33.999,99 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: Dün 23:18StoktaSatıcı: Fotofix.com

Ürün Özellikleri: Aynasız, Megapiksel: 24 MP, Full Frame, Yalnızca Gövde, 4K, Bluetooth, Dahili Flaş, Dokunmatik Ekran... Devamını gör

249,01 TL fark ile yüksek puanlı satıcı 9,1 seçeneğini gör


Fiyat Değişimi15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Sony A7 III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Tüm fiyatlar (18)

En Popüler Sony Fotoğraf Makineleri

Sony A7 III

Basit aynasız kamera modelleri arasında yer alan Sony A7 III, son derece yetenekli full frame fotoğraf makinelerinden biridir. Aynasız kameralar söz konusu olduğunda, genel olarak grafiğin üst sıralarındaki yerini koruyan Japon markası Sony’nin özenle geliştirdiği A7 serisi, hafif gövdeli tasarımıyla kullanıcı dostu modelleri kapsar.

İlk olarak 2018’de sunulan Sony A7 III, uygun fiyatlı full frame fotoğraf makineleri arasında hala lider bir cihaz olarak değer görür. Spesifikasyonları sayesinde hem fotoğraf hem de video çekimi için çok yönlü çalışan üst düzey bir kameradır. İyi düşünülmüş çözünürlüğü, hızı gibi özelliklerine ek olarak bulunduğu fiyat seviyesi, onu, her tür fotoğraf ve fotoğrafçı için kolay bir tercih haline getirir.

Beğenilen Sony A7 III özellikleri arasında; 24 MP full frame BSI CMOS sensör, 693 nokta hibrit AF sistemi, 4K UHD video kaydı, 10 FPS sürekli çekim, BIONZ X görüntü işlemcisi bulunur. Ayrıca, 2,36M noktalı OLED vizörü, 0,78x vizör büyütmesi, AF kumanda kolu, dokunmatik ekranı, büyük Z tipi pili, çift SD bellek kart yuvasına ek olarak USB 3.1 Tip C bağlantısı sunar.

Kamera Sony A7 III, selefine göre neredeyse her açıdan güncellenmiştir. Benzer fiyat aralığındaki diğer full frame seçeneklerine kıyasla, Sony A7 III pek çok yönden bir üst model gibi görünür. Genel çekim yapan tüm fotoğrafçılar, düğün veya etkinlik çekimleri, hatta spor uzmanları Sony A7 III kamerayı, birbirinden farklı koşullardaki konuları tam ve doğru şekilde kaydetmek üzere kullanabilir.

Sony A7 III

Sony A7 III Kameranın Hızlı Hibrit Odaklama Sistemi

Sony A7 III body aynasız fotoğraf makinesi, benzerlerine kıyasla oldukça yetenekli ve tamamen yeni bir otomatik odaklama sistemiyle çalışır. Neredeyse tüm çerçeveyi kapsayan toplam 693 aşama algılamalı otomatik odak noktasına sahiptir. Bu miktar yaklaşık olarak çerçevenin %93’ünü oluşturur. Sony A7 III kameranın gelişmiş 4D FOCUS sistemi, güvenilir, hızlı otomatik odaklama ile nesne izleme performansı için 425 kontrast algılama alanının bir kombinasyonunu kullanır.

Sony A7 III fotoğraf makinesini Sürekli Otomatik Netleme (AF-C) modunda kullanmak, çoğu zaman en hızlı performansı verir. Genel çekimlerde 'Geniş' otomatik netleme alanını, joystick ile daha spesifik bir alan seçmek için 'Esnek Nokta' modunu, portreler için Eye AF'yi, kameranın hareketli bir nesneyi izlemesine izin vermek için Kilitli AF’yi kullanır. Genişletilmiş Esnek Nokta netleme modu seçilen odağı kaybettiğinde dahi hareketli nesnelere odaklanmayı sürdürmek üzere diğer netleme noktalarından yararlanabilir.

Video çekiyorsanız, Sony'nin "dokun ve izle" uygulamasını kullanarak konu seçimi yapmakta zorlanıyorsanız, "Geniş" otomatik odaklama alanı iyi odaklama sağlar. Aynı zamanda Sony A7 III, Sony'nin etkileyici Eye AF özelliğini de sahiptir. Sürekli Otomatik Netleme modunda kullanılan Eye AF, nesnenizin kameraya en yakın gözünü güvenilir şekilde izleyerek F1.4'te bile keskin çekimler sağlayabilir.

Sony A7 III ayrıca, fotoğraf makinesinin yatay mı yoksa dikey mi olduğuna bağlı olarak otomatik netleme alanlarını değiştirme yeteneğine de sahiptir. Makinenin hareketli veya hareketsiz bir nesne için izleme hassasiyetini, isteğinize bağlı olarak ayarlayabilirsiniz.

Sony A7 III Gövde

Sony A7 III ile Düşük Işıkta Dahi Mükemmel Görüntü Kalitesi

Sony A7 III, mevcut en iyi düşük ışıklı kameralardan biridir. Görüntü kalitesi mükemmel seviyede netlik verir. Kusursuz dinamik aralığıyla harika görüntüler üretmenizi sağlar. Var olan en iyi JPEG parazit azaltma ile keskinleştirme özelliklerine sahiptir. Renk sistemi, özellikle cilt tonlarında gelişmeyi sürdürür.

Raw çekimde ayrıntı yakalama yeteneği 24 MP sensör göz önüne alındığında bekleneni verir. Daha yüksek ISO değerlerinde artan dinamik aralığın göstergesi olan derin gölge paraziti açısından en iyi performansı sergileyerek düşük ışıkta iyi sonuç verir. JPEG görüntülerde Sony'nin bağlama duyarlı gürültü azaltma özelliği her zamankinden daha iyi çalışır.

Sony A7 III, düşük kontrastlı ayrıntılarda bile üstün performans gösterir. Keskinleştirme, geniş yarıçaplı keskinleştirme nedeniyle kenarlarda gerçek bir moiré (hareli) görünüm sorunu yaşanmaz, ince ayrıntılı alanlar güzel şekilde vurgulanır. Yeni nesil aynasız fotoğraf makinelerinin en kullanışlı taraflarından biri olan sessiz deklanşör özelliği, düğün veya basın toplantısı gibi ortamlarda elektronik deklanşörle sessiz çekime imkân verir.

Sony A7 III inceleme sonuçlarına göre; yüksek kontrastlı sahnelerde kusursuz dinamik aralık sunar, JPEG dosyaları mükemmel ayrıntı dengesiyle parazit azaltma yeteneğine sahiptir. Raw dosyaları çok düşük seviyelerde gürültü gösterir. Portre çekimlerinde Eye AF, daha bulanık arka planlara sahip daha geniş diyafram açıklıklarında bile doğru odak elde etmenizi inanılmaz derecede kolaylaştırır. Sony, A7 III’te de cilt tonlarını geliştirmeyi sürdürür. Geniş dinamik aralık, alanlar patlamadan veya gölgede kaybolmadan daha zorlu aydınlatma koşullarında çekim yapmayı kolaylaştırır.

Sony A7 III Ön Panel

Sony A7 III Sensörleri ile Üst Düzey Çekim

Etkileyici şekilde ayrıntılı 4K video çekimi yapan Sony A7 III'ün video özellik seti oldukça geniştir. Kullanıcılara pozlama, odaklama ve daha fazlası için yardımcı olan çeşitli araçlar sunar. Sony A7 III 4K/24p görüntülerinin görüş alanı kırpması olmadan 6K çekimden yüksek oranda örneklenmiş olması, çok ayrıntılı çekimler elde etmenizi sağlar.

Tasarlanan yeni sensörü, hızlı okumaya olanak tanıdığından Sony A7 III, 4K/24p için sensördeki her pikseli kullanarak 6K çekim yapar, ardından çekimi dahili olarak 4K metne indirger. Yapılan işlem inanılmaz derecede detay verir. 4K/30p'ye geçtiğinizde 1,2x kırpma elde edersiniz, ancak Sony A7 III hala aşırı örnekleme yaptığından 4K'ya düşürmeden önce 5K görüntüleri okur.

4K/30p çekim, 1,2x görüş alanı kırpma ile 4K/24p'den yalnızca biraz daha fazla az ayrıntı içerir. Rolling (sarmal) deklanşör, hızlı kaydırmalar ve hareket eden nesneler dışında herkesin oldukça iyi kontrol edebileceği şekilde tasarlanır. Normal hızda oynatılan 1080/120p seçeneği ile kullanıma hazır ağır çekim seçeneği, çekim için Sony A7 III içinde 30p veya 24p'ye yavaşlatılmış 120p yakalama imkanı sunar.

Log ile HLG çekimlerini yakalamak üzere Sony A7 III kamera, resim profilleri içerir. Pozlama ve odaklama yardımcıları için zebra uyarılarının yanı sıra tepe noktası da sunar. Video sırasında otomatik odaklama, izole edilmiş nesnelerle iyi çalışır.

Sony A7 III Kullanım

Sony A7 III ile Sony A7 IV Karşılaştırması

A7 IV daha fazla çözünürlüğe, daha geniş dinamik aralığa, daha iyi cilt tonları sunan renk profillerine sahiptir. Ayrıca, IV’e gerçek zamanlı izleme ve Kuşlar için Eye AF'nin eklenmesi büyük gelişmelerden biridir.

Sony A7 III, yüksek ISO'larda daha az parazite sahiptir. Her iki kamerada çift SD kart yuvası bulunur. A7 IV, USB bağlantısıyla web kamerası görevi yapmak gibi ekstra ayar ve seçeneklere sahiptir. Ayrıca, vizörde daha fazla çözünürlük, daha hareketli ekran sunar.

Sony A7 III Depolama

Sony A7 III Aynasız Kameranın Artıları ve Eksileri

Sony A7 III fotoğraf makinesinin oldukça kompakt metal yapısına ek olarak hava sızdırmazlık özelliği, sağlamlık sunar. Dış malzemeleri ve kaplaması kaliteli Sony A7 III, dayanıklı yapısının yanı sıra, hassas kontrollere sahiptir. Sony A7 III fiyat seviyesi ile serinin en düşük maliyetli modeli olsa da cihaz elinizdeyken profesyonel seviyede kalitesini hissettirir.

Uzun pozlamalarda kullanışlı, iyi pil ömrü sunar. Sony, A7 III'ün otomatik odaklama hızının ve izleme performansının A7 II'den iki kat daha hızlı olduğunu belirtir. Ayrıca, düşük ışıkta otomatik odaklamanın, F2 lens ile -3 EV'ye kadar çalıştığını söyler. Sony A7 III fotoğraf makinesinin diğer artıları şunlardır:

 • 24 MP full frame BSI sensörü iyi kalitede görüntü üretir.
 • 5 eksenli stabilizasyon görüntü netliğini garantiye alır.
 • 10 FPS sürekli çekimi yeterince hızlıdır.
 • Sony’nin son derece gelişmiş AF sistemi benzersizdir.
 • Kırpılmamış 4K video çekimi yüksek kalitede görüntü üretmeye yardım eder.
 • Elektronik deklanşör sayesinde sessiz çekim imkânı bulunur.
 • Çift SD yuvasıyla daha geniş bellek kapasitesi elde edilir.
 • Büyük ölçüde geliştirilmiş pili uzun ömürlü kullanım sunar.
 • Odak joysticki bulunması netlemede kolaylık sağlar.

Sony A7 III dezavantajlı özellikleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Hafif kamera gövdesi büyük lenslerle kullanıldığında dengesizlik hissi oluşturabilir.
 • Ekranının fazla geniş açılı olmaması selfie çekimine izin vermez.
 • Gövde içi flaşının bulunmaması karanlık ortamlarda çalışma imkanını sınırlar.
 • Videoyu başlatmak için çekim arabelleğinin temizlenmesi gerekir.
 • Karışık ve yoğun menü sistemi kullanıcı dostu değildir.

Sony A7 III, uzun zamandır kullanıcıların beğenisini kazanan giriş seviyesi full frame aynasız fotoğraf makinesidir. 24MP çözünürlüğü çoğu fotoğrafçı için yeterli, AF sistemi hızlı ve güçlü, 10 FPS çekimi fiyatıyla karşılaştırıldığında oldukça etkileyicidir. Bunlara ek olarak 4K video çekim yapabilen cihaz, çok yönlü kullanım imkânıyla farklı alanlarda çalışan her türlü görsel içerik üreticileri için ideal bir kameradır.

Sony A7 III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Fiyat Analizi

Sony A7 III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Sony A7 III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Özellikleri

Türü:   Aynasız
Megapiksel:   24 MP
Sensör Tipi:   Full Frame
Tipi:   Yalnızca Gövde
Video Formatı:   4K
Bluetooth:
Dahili Flaş:
Dokunmatik Ekran:
Görüntü Sabitleme:
Harici Flaş:
HDMI:
HDR:
Ses Çıkışı:
Ses Girişi:
Type-C:
USB:
Vizör:
Video FPS Değeri:   30 fps
Pil Türü:   Lityum İyon
Ekran Teknolojisi:   LCD
Hafıza Kartı Sayısı:   2
Çalışma Sıcaklığı:   0° ile 40°C arası
En Düşük ISO:   100
En Yüksek ISO:   51200
Netleme Noktaları (AF):   693 Adet
Çıkış Yılı:   2018
Genişlik:   12.7 cm
Derinlik:   7.6 cm
Yükseklik:   9.9 cm
Ağırlık:   652 gr
Düşük Enstantane:   1/8000 sn
Yüksek Enstantane:   30 sn
Sürekli Çekim:   10 kare/sn
Hafıza Kart Tipi:   SD
Vizör Tipi:   Elektronik

Sony A7 III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Detayları

 • Resim kalitesi
 • Fotoğraf makinesi türüMILC Vücut
 • Megapiksel24,2 MP
 • Sensör tipiCMOS
 • Maksimum resim çözünürlüğü6000 x 4000 Piksel
 • Sabit resim yakalama çözünürlüğü6000 x 4000, 3936 2624, 3008 x 2000, 1968 x 1312, 6000 x 3376, 3936 x 2216, 3008 x 1688, 1968 x 1112
 • Resim sabitleyiciEvet
 • Desteklenen resim formatlarıJPEG
 • Desteklenen açı oranları3:2,16:9
 • Toplam megapiksel25,3 MP
 • Lens sistemi
 • Dijital zum8x
 • Lens monte arayüzüSony E
 • Odaklama
 • Odak ayarıOtomatik/Manuel
 • Oto fokus modlarıSürekli Oto Fokus, Yüz algılama, Tek oto fokus, İzlemeli Otomatik Odaklama
 • Oto Fokus noktaları693
 • Otomatik odaklama (AF) kilidiEvet
 • Işıklama
 • ISO hassasiyeti100, 12800, 51200, Otomatik
 • Işıklama tipiAralık önceliği AE, Otomatik, Manuel, Kapak önceliği AE
 • Işık pozlaması düzeltme± 5EV (1/2EV; 1/3EV step)
 • Işık ölçmeMerkezi ağırlık, Vurgulama ağırlıklı, Spot
 • Işık pozlama denetimiProgram AE
 • Otomatik maruz kalma kilidiEvet
 • Kepenk
 • En hızlı fotoğraf makinesi objektif hızı1/8000 s
 • En yavaş kamera perde hızı30 s
 • Kamera kapağı türüElektronik
 • Flaş
 • Flaş modlarıOtomatik, Doldurma, Kapalı flaş, Yüksek hızlı senkronizasyon, Kırmızı göz azaltma, Yavaş senkronizasyon
 • Flaş maruziyet kilidiEvet
 • Flaş senk-hızı1/250 s
 • Flaş maruz kalma düzeltmesi±3EV (1/2; 1/3 EV step)
 • Flaş öncesiEvet
 • Ayak montaj noktasıEvet
 • Video
 • Video kaydıEvet
 • Maksimum video çözünürlüğü3840 x 2160 Piksel
 • HD türü4K Ultra HD
 • Video çözünürlüğü1920 x 1080, 3840 x 2160 Piksel
 • Analog sinyal formatı sistemiNTSC,PAL
 • Desteklenen video formatlarıAVC, AVCHD, H.264, MPEG4, XAVC S
 • Ses
 • Dahili mikrofonEvet
 • Gömme hoparlörlerEvet
 • Desteklenen ses formatlarıAC3,LPCM
 • Ses azaltmaEvet
 • Hafıza
 • Uyumlu hafıza kartlarıBellek Çubuğu (MS), MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, SD, SDHC, SDXC
 • Ekran
 • Ekran özellikleriLCD
 • Dokunmatik ekranEvet
 • Ekran boyutu7,49 cm (2.95"")
 • Dışa döner ekranEvet
 • Ekran
 • Çok açılı LCD görünümüEvet
 • Kamera gösterge çözünürlüğü921600 Piksel
 • Vizör
 • VizörElektronik
 • Vizör ekran boyutu0.51""
 • Vizör2359296 Piksel
 • Bağlantı
 • USB versiyonu3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
 • HDMIEvet
 • USB konnektörüUSB C Tipi
 • HDMI konnektör tipiMikro
 • Mikrofon giriş fişiEvet
 • Kulaklık çıktı sayısı1
 • USB bağlantı noktasıEvet
 • Kulaklık bağlantısı3,5 mm
 • Ağ Bağlantıları
 • BluetoothEvet
 • Wi-FiEvet
 • Yakın Alan İletişimiEvet
 • Bluetooth versiyonu4.1
 • Wi-Fi standartları802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
 • Kamera
 • Beyaz dengesiOtomatik, Bulutlu, Gelenek çeşitleri, Günışığı, Flaş, Florasan, Parlak, Gölge, Su altı
 • Sahne modlarıYakın çekim (makro), Gece, Gece portresi, Portre, Spor, günbatımı, Peyzaj
 • Fotoğraf efektleriNötr, Sepia (fotoğraf baskı kağıdı), Canlı
 • Zamanlayıcı2,5,10 s
 • Fotoğraf makinası pleybekTek görüntü, Slayt gösterisi
 • Diyoptri doğrulamaEvet
 • Diyopter ayarlama (D-D)-4 - 3
 • HistogramEvet
 • Kamera dosya sistemiDCF 2.0, Exif 2.31, MPF, PRINT Image Matching III
 • Resim kalite ayarlamaKontrast, Doyma, Keskinlik
 • Göz mesafesi2,3 cm
 • Pleybek moduDosya
 • Akıllı telefon uzaktan destekEvet
 • Tasarım
 • Ürün rengiSiyah
 • Toza dayanıklıEvet
 • Batarya
 • Pil ömrü (CIPA standart)710 vuruşlar
 • Pil ömrü3,5 Saat
 • Pil türüNP-FZ100
 • Çevresel koşullar
 • Çalışma ısısı aralığı0 - 40 °C
 • Ağırlık & boyutlar
 • Genişlik129,6 mm
 • Derinlik73,7 mm
 • Yükseklik95,6 mm
 • Ağırlık650 g
 • Paket içeriği
 • AC sarma adaptörEvet
 • Pakete dahil kablolarUSB
 • Piller dahilEvet
 • Diğer özellikler
 • Güç kaynağı türüPil
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler
Ortalama Puan
4.84 kişi oyladı
Ürüne puan ver
 • 3 yorumToygun Ç.İstanbul15 Mayıs 2022
  Severek kullandığım bir makine
 • AT12 yorum
  47 beğeni
  Aysel T.11 Şubat 2021
  Fiyat performans olarak hrika
 • Selma K.296 yorum
  1380 beğeni
  Selma K.4 Ekim 2020
  5 akslı sabitleme sistemi bulunan bir fotoğraf makinesi ve 204.000 ISO'ya kadar çıkabiliyor. Full frame arkadan aydınlatmalı 24MP sensörüyle 4K HDR video kaydı yapabiliyor. Markanın daha eski modellerine göre yağmur toz gibi etkenlere daha dayanıklı. Spor fotoğrafçılığı ve videografi işiyle uğraşanlar için seçenek olabilir.
  • Alışverişçi resmi

Sony A7 III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Sony A7 III Body Aynasız Fotoğraf MakinesiSony A7R III Body Aynasız Fotoğraf MakinesiFujifilm X-T4 Body Aynasız Fotoğraf MakinesiCanon EOS R Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
 Sony A7 III Body Aynasız Fotoğraf MakinesiSony A7R III Body Aynasız Fotoğraf MakinesiFujifilm X-T4 Body Aynasız Fotoğraf MakinesiCanon EOS R Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
Fiyat 33.999,99 TL
18 satıcı
51.899,00 TL
1 satıcı
28.999,00 TL
4 satıcı
31.900,00 TL
22 satıcı
Popülerlik3. Popüler Fotoğraf Makinesi-9. Popüler Fujifilm Fotoğraf Makinesi-
Ortalama Puan3 yorum1 yorum-
TürüAynasızAynasızAynasızAynasız
Megapiksel24 MP42 MP26.1 MP30.3 MP
Ekran Boyutu---3"
Dahili Wi-FiYok-YokYok
GPSYok-YokYok
Hareketli EkranYok-YokVar
Sensör TipiFull Frame--Full Frame
TipiYalnızca GövdeYalnızca GövdeYalnızca GövdeYalnızca Gövde
Video Formatı4K--4K
ŞipşakYok-YokYok
Ağır Çekim-VarVarVar
Ağırlık652 gr657 gr607 gr660 gr
BluetoothVarVarVarVar
Bluetooth Versiyonu--4.24.1
Çalışma Sıcaklığı0° ile 40°C arası0° ile 40°C arası-0° ile 40°C arası
Çıkış Yılı2018201720202018
Dahili FlaşVar---
Derinlik7.6 cm7.4 cm6.4 cm8.4 cm
Dijital Zoom-4x Zoom--
Dokunmatik EkranVarVarVarVar
Düşük Enstantane1/8000 sn1/8000 sn1/8000 sn1/8000 sn
Ekran TeknolojisiLCDLCDLCDLCD
En Düşük ISO100100100100
En Yüksek ISO51200320001280040000
Genişlik12.7 cm12.7 cm13.5 cm13.6 cm
Görüntü SabitlemeVarVarVar-
Hafıza Kart TipiSDSDSDSD
Hafıza Kartı Sayısı2221
Harici FlaşVarVarVarVar
HDMIVarVarVarVar
HDRVarVar-Var
Netleme Noktaları (AF)693 Adet650 Adet500 Adet5655 Adet
Pil TürüLityum İyonLityum İyonLityum İyonLityum İyon
Ses ÇıkışıVarVar-Var
Ses GirişiVarVarVarVar
Suya Dayanıklı-Var-Var
Sürekli Çekim10 kare/sn10 kare/sn15 kare/sn8 kare/sn
Type-CVarVarVarVar
USBVarVarVarVar
Video FPS Değeri30 fps30 fps60 fps30 fps
VizörVarVarVarVar
Vizör TipiElektronikElektronikElektronikElektronik
Yüksek Enstantane30 sn30 sn30 sn30 sn
Yükseklik9.9 cm9.6 cm9.3 cm9.8 cm
Zaman Aralıklı Çekim-VarVarVar