Sony

Sony A7S III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi

Sony A7S III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi

20 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

63.100,76 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: 58 dakika önceStoktaSatıcı: fotografmakinalari.com9,6 68 Yorum
Yorumları oku

Ürün Özellikleri: Aynasız, Megapiksel: 12.1 MP, Full Frame, Yalnızca Gövde, 4K, Ağır Çekim, Bluetooth, Dokunmatik Ekran... Devamını gör


Fiyat Değişimi15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Sony A7S III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Tüm fiyatlar (20)

En Popüler Sony Fotoğraf Makineleri

Sony A7S3

Sony A serisindeki full frame kameralar arasında video çekimine en odaklı profesyonel kamera olan Sony A7S3, sunduğu özelliklerle fotoğrafçılara tam performans sunar. Diğer gövdelerde 8 bit kullanılırken Sony A7S3 10 bit değeri, RAW video desteği, profesyonelleri memnun eden özellikler arasında yer alır.

15 duraklı geniş dinamik aralık, hızlı netleme, yüksek hassasiyet, 4K 120p, görüntü sabitleme özellikleriyle Sony A7S3, Full Frame video çekme olanağı da sağlar. Tam çerçeve aynasız bir kameranın yapabileceklerinden daha fazlasını sunan Sony A7S3, çözünürlük ve alan derinliği performansıyla da kullanıcılarını oldukça tatmin eder. Video çekiminde olağanüstü performans sergileyen kamera, fotoğraf çekiminde de profesyonel fotoğrafçıların işini kolaylaştırır.

Sony A7S3

Yüksek Performanslı Çekimler için Sony A7S3

Sony A7S3, ISO aralığındaki genişlik ile zifiri karanlıkta bile görüntü yakalayabilme avantajı sunar. 80’den 409.600 düzeyinde ISO aralığı, 12,1 megapiksel Full Frame sensörü bulunan Sony A7S III ile gelişmiş ışık toplanır, gürültü minimum seviyede duyulur. Sony A7S3 özellikleri ile montaj kısmında tonlama yapılma işlemi de ortadan kaldırılır. S-Cineyone özelliği ile videolarda sinematik bir açı elde edilir.

Aynı zamanda Hibrit Log Gama ve S-Log 3 gama özellikleriyle kolay renk eşleştirmesi yapılırken ve BRAVIA TV’ler için de kayıt alınır. Bilhassa dış mekânda video çekerken ışık farklılıklarının önemli olması sebebiyle Sony A7S3 görüntü kalitesinde iyileştirme yaparak farklı ışık kaynaklarında istikrarlı çekim yapar. Geniş alanlı otomatik odaklama (AF) yapabilen Sony A7S3 ile düşük alan derinliği, 120p kare hızlarında hareketli nesne çekerken bile en ince ayrıntısına kadar doğru otomatik odaklama yapmak mümkündür.

Sony A7S3’ler video kadar fotoğraf çekiminde de olağanüstü bir çekim deneyimi sunar. 80-102.400 aralığındaki ISO ile zifiri karanlıkta bile çok net fotoğraf çekmek mümkündür. ISO, geliştirilen görüntü sensörü, görüntü işleme algoritmalarıyla A7S3 kamera sayesinde dokulardaki doğallık bozulmaz. Yüksek hassasiyete sahip AF ile nesneler loş aydınlatmada bile otomatik netleme ile çekilebilir.

759 netleme sensörü, 425 kontrast algılama noktasıyla fotoğraf çekerken nesne hızlı bir şekilde takip edilip çekilebilir. 10 FPS’e kadar kesinti olmadan çekim yapma olanağı veren Sony A7S3, belirleyici alanları yakalarken fotoğrafları RAW olarak çeker. Video çekiminde olduğu gibi fotoğraf çekiminde de cilt tonları, renk üretimi, dokularda iyileştirme yapılır. HLG görüntü yakalama modu, yüksek dinamik aralıkta yakalanan fotoğrafları cihaza uyumlu televizyonlarda görüntülenmesini sağlar.

Sony A7S3 Ekran

BIONZ XR Görüntü İşlemcili Sony A7S3

Video çeken kişilerin beklentilerini karşılayan Sony A7S3, teknolojiyi ve kolaylığı kullanıcıları ile buluşturur. Yeni Exmor R Full Frame görüntü sensörüne ve BIONZ XR görüntü işlemcisine sahiptir. Bu sayede etkin nokta atışı ve saniyede 120 kare 4K video çekilir. Çekilen videoların çözünürlük ve alan derinliği Full Frame ile bambaşka bir boyut kazanır.

Doğrudan Sony A7S III üzerine kayıt yapmak için sağlanan 10 bit 4:2:2 kayıt sistemiyle görüntü sonradan işlenebileceği gibi kompozisyonda esneklik de sağlar. Tamamen dahili kopyalama ve uzun GOP ile de karmaşık hareketler, 600 Mb/sn’ye varan bit hızıyla bağımsız kodlanır. Video çekenler için dosyanın boyutlarının ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde de XAVC HS kayıt formatı devreye girer, kodlamanın iki katı sıkıştırma için HEVC/H.265 kodlama kullanılır.

Sony A7S3’ler tek başına video çekimi yapan kişiler için güçlü netleme kontrolü sağlar. Geçiş hızı ve nesne değiştirme hassasiyetiyle nesneler arasında netleme yapılabilir. Ayrıca Sony A7S III, yapay zekayla gözlerde nokta atışı netleme yapar. Böylelikle video çekimi sırasında göz takibi gerçek zamanlı halde görüntüye aktarılır. Gerçek zamanlı takip LCD ekrana dokunarak otomatik olarak da yapılır ve nesnenin rengini, desenini, derinliği, yüz bilgileri analiz edilerek işlem gerçekleşir.

Video çekiminde görüntünün sallanmaması ve kaymaması için BIONZ XR işlemci devreye girer. İşlemci makine titremesini ölçer, telafi eder ve görüntü kalitesini korur. Ayrıca Sony A7S3 modeline grafit soğutucu eklidir. Böylelikle görüntü sabitlemesi bozulmadığı gibi kayıt süresi de uzar. Kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurarak cihazını geliştiren Sony, video çekim düğmesini gövdenin üst kısmına yerleştirmektedir.

Sony A7S3 Genel

Sony A7S3 Artı ve Eksi Özellikleri

Sony A7S3 video çekimi konusunda kullanıcısını oldukça memnun eder. Ancak konu fotoğraf olduğu zaman özellikle profesyonel fotoğrafçıların bazı detaylarını inceleyerek karar vermesi gerekir. Artı eksi özellikler şu şekildedir:

  • Sony A7S3’ler üzerinde bulunan iki kart yuvası CFexpress Type A ve SDXC UHS-II kartlarını destekleyerek paralel ve sıralı kayıt olanağı verir.
  • 1,44 milyon noktalı, çok açılı, 3.0 tipi dokunmatik ekran, yandan açılma özelliklerine sahip LCD monitör ile fotoğraf makinesi gimbal veya tripot üzerine konulduğunda gelişmiş görünürlük sağlanır.
  • Sony A7S3’ler çözünürlük, renk ve kontrast bakımından sınıfının en iyisi elektronik vizöre sahiptir.
  • 0,9 vizör büyütme, 41° diyagonal görüntü, 25 mm yüksek bakış açısı bulunur.
  • Kullanıcı istekleri ile Sony A7S3’ler menüsünde daha iyi okunabilirlik, menüde daha az zaman harcama adına yenilikler yapılmıştır.
  • Menü ekranı dokunmatiktir. Oynatma sırasında kaydırma, sıkıştırma ile zum yapılabilir.
  • Daha hızlı veri aktarımı için 2,4 GHz ve 5 GHZ Wi-Fi bağlantısı bulunur. Sony A7S3 Wi-Fi bağlantısıyla kamera uzaktan kullanılabildiği gibi kablosuz ön izleme de yapılabilir.
  • Yüksek bant genişliğinden doğan ihtiyaçlar için 1.000BASE-T kablolu LAN bağlantısı bulunur.
  • Baskı gerektiren işlerde 24 MP kamera özelliği sebebiyle yetersiz kalabilir.
Sony A7S3 Giriş Portları

Sony A7S3 ile Sony A7S2 Arasındaki Farklar

Sony A7S3 özelliklerini değerlendirmek için bir alt modeli ile kıyaslama yapılabilir. Sony A7S3 geniş ISO aralığı ile Sony A7S’ye göre çok daha net görüntü, daha doğal doku sağlar. Ayrıca Sony A7S3 modelinde dokunmatik ekran varken A7S2’de yoktur. Sony A7S3 1440 dots, Sony A7S2 1228 dots ekran çözünürlüğüne sahiptir. Sony A7S3 JPEG formatında yüksek çözünürlükte 2 kat daha fazla hızlı fotoğraf çeker. Sony A7S2’de 169, Sony A7S3 modelinde 759 odak noktası bulunur. Sony A7S3 4 kat daha iyi video kalitesine, ağır çekim video kaydına sahiptir ve zaman atlama özelliği vardır.

Sony A7S3 Üst Yönetim Paneli

Sony A7S3 Fiyat

Sony A7S3 özellikleri video/fotoğraf tutkunları tarafından incelendikten sonra merak edilen bir diğer konu başlığı da Sony A7S3 fiyat aralığıdır. Fiyat aralığını belirleyen faktörlerin başında gövde ve lensler gelir. Kameranın gövdesini alırken ona uygun lensleri de beraberinde almak kullanıcı için daha cazip hale gelebilir. Bu yüzden de Sony A7S III fiyat araştırması yaparken ihtiyacınıza göre incelemeler yapabilirsiniz.

Kullanacak lensleriniz varsa ve sadece gövde yenilemesi istiyorsanız Sony A7S3 fiyat kısmı incelenebilir. Gövdenin yanı sıra lensini yenilemek ya da yeniden bir fotoğraf makinesi sahibi olmak isteyenler çekmek istedikleri video/fotoğraf özelliklerine göre gövde ve lens tercihi yapabilir. 16-35 mm, 85 mm, 55 mm, 35 mm, 135 mm gibi birçok lens Sony A7S3 gövdesi ile uyumludur.

Modelin sadece gövdesi veya lenslerini inceleyebilir, sizin için en uygun alışverişi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kullanıcı yorumları da yönlendirici bir yer olarak kullanılabilir. Sony A7S3 fotoğraf makinesinin yan ürünleri olan batarya, şarj aleti, adaptör, kablosuz kumanda, gövde kapağı vb. ürünler de incelenerek varsa eksikler tamamlanabilir.

Sony A7S III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Fiyat Analizi

Sony A7S III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Sony A7S III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Özellikleri

Türü:   Aynasız
Megapiksel:   12.1 MP
Sensör Tipi:   Full Frame
Tipi:   Yalnızca Gövde
Video Formatı:   4K
Ağır Çekim:
Bluetooth:
Dokunmatik Ekran:
Görüntü Sabitleme:
Harici Flaş:
HDMI:
Ses Çıkışı:
Ses Girişi:
Suya Dayanıklı:
Type-C:
USB:
Vizör:
Zaman Aralıklı Çekim:
Video FPS Değeri:   120 fps
Pil Türü:   Lityum İyon
Ekran Teknolojisi:   LCD
Hafıza Kartı Sayısı:   2
Çalışma Sıcaklığı:   0° ile 40°C arası
En Düşük ISO:   80
En Yüksek ISO:   102400
Netleme Noktaları (AF):   759 Adet
Çıkış Yılı:   2020
Bluetooth Versiyonu:   5.0
Genişlik:   12.9 cm
Derinlik:   8.1 cm
Yükseklik:   9.7 cm
Ağırlık:   699 gr
Düşük Enstantane:   1/8000 sn
Yüksek Enstantane:   30 sn
Sürekli Çekim:   10 kare/sn
Hafıza Kart Tipi:   SD
Vizör Tipi:   Elektronik
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler
Ürüne puan ver

Sony A7S III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi Yorumları

Bu ürün için ilk yorumu sen yaz

Sony A7S III Body Aynasız Fotoğraf Makinesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Sony A7S III Body Aynasız Fotoğraf MakinesiCanon EOS R5 Body Aynasız Fotoğraf MakinesiSony FX3 Body Full Frame Aynasız Fotoğraf MakinesiSony A7S II Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
 Sony A7S III Body Aynasız Fotoğraf MakinesiCanon EOS R5 Body Aynasız Fotoğraf MakinesiSony FX3 Body Full Frame Aynasız Fotoğraf MakinesiSony A7S II Body Aynasız Fotoğraf Makinesi
Fiyat 63.100,76 TL
20 satıcı
68.500,00 TL
16 satıcı
75.695,86 TL
10 satıcı
38.250,00 TL
2 satıcı
Popülerlik5. Popüler Sony Fotoğraf Makinesi5. Popüler Canon Fotoğraf Makinesi4. Popüler Sony Fotoğraf Makinesi-
Ortalama Puan----
TürüAynasızAynasızAynasızAynasız
Megapiksel12.1 MP45 MP12.1 MP12.4 MP
Ekran Boyutu--3"-
Dahili Wi-FiYokYokVar-
GPSYokYokYok-
Hareketli EkranYokYokVar-
Sensör TipiFull Frame-Full Frame-
TipiYalnızca GövdeYalnızca GövdeYalnızca GövdeYalnızca Gövde
Video Formatı4K-4K-
ŞipşakYokYokYok-
Ağır ÇekimVarVarVar-
Ağırlık699 gr738 gr715 gr657 gr
BluetoothVarVarVar-
Bluetooth Versiyonu5.0 4.25.0 -
Çalışma Sıcaklığı0° ile 40°C arası0° ile 40°C arası0° ile 40°C arası0° ile 40°C arası
Çıkış Yılı20202020-2016
Dahili Flaş--Var-
Derinlik8.1 cm8.8 cm8.4 cm6 cm
Dijital Zoom--4x Zoom4x Zoom
Dokunmatik EkranVarVarVar-
Düşük Enstantane1/8000 sn1/8000 sn1/1800 sn1/8000 sn
Ekran TeknolojisiLCDLCDLCDLCD
En Düşük ISO8010080100
En Yüksek ISO10240051200102400102400
Genişlik12.9 cm13.8 cm12.9 cm12.7 cm
Görüntü SabitlemeVarVarVarVar
Hafıza Kart TipiSDSDSDSD
Hafıza Kartı Sayısı2221
Harici FlaşVarVarVarVar
HDMIVarVarVarVar
HDR-VarVar-
Netleme Noktaları (AF)759 Adet1053 Adet-169 Adet
Pil TürüLityum İyonLityum İyonLityum İyonLityum İyon
Ses ÇıkışıVarVarVarVar
Ses GirişiVarVarVarVar
Suya DayanıklıVarVarVar-
Sürekli Çekim10 kare/sn20 kare/sn-5 kare/sn
Type-CVarVarVarVar
USBVarVarVarVar
Video FPS Değeri120 fps30 fps60 fps30 fps
VizörVarVarVarVar
Vizör TipiElektronikElektronikElektronikElektronik
Yüksek Enstantane30 sn30 sn30 sn30 sn
Yükseklik9.7 cm9.8 cm7.7 cm9.6 cm
Zaman Aralıklı ÇekimVarVarVar-