Harddisk

Harddisk Fiyatları

986 farklı Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

Seagate Harddisk Toshiba Harddisk Western Digital Harddisk Hitachi Harddisk Samsung Harddisk Besta Harddisk

Fiyatı Düşen Harddiskler

Tümü

Fiyat/Performans (F/P) Harddiskler

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite1 TB
 • Kapasite2 TB
 • Boyut2.5"
 • Boyut3.5"
 • Dönüş Hızı7200 RPM
 • Dönüş Hızı10000 RPM
 • Kullanım YeriDizüstü
 • Kullanım YeriPC
 • Ara BirimSATA
 • Ara BirimSATA 3.0
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 42 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıÖzelliklerBoyutKapasiteTümünü GösterAra BirimKullanım YeriDönüş HızıÖnbellekAktarım HızıOkuma HızıYazma HızıGüç TüketimiOrtalama Gecikme SüresiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (986)

Bilgisayar Kasası RAM İşlemci Soğutucu Power Supply Termal Macun Kasa Fanı Fan Kontrol Ses Kartı CD/DVD Yazıcı Seagate Harddisk Toshiba Harddisk Western Digital Harddisk

En Çok Karşılaştırılan Harddiskler

Harddisk Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Harddiskler hangileri?

Bugün Akakçe'de 986 farklı model arasında

En çok satan Harddiskler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Harddisk:
 1. Seagate 3.5" 2 TB Barracuda ST2000DM008 SATA 3.0 7200 RPM Hard Disk
 2. Seagate 3.5" 1 TB Barracuda ST1000DM010 SATA 3.0 7200 RPM Hard Disk
 3. Toshiba 3.5" 20 TB MG512E MG10ACA20TE SATA 3.0 7200 RPM Harddisk
 4. Seagate 3.5" 4 TB Skyhawk ST4000VX007 SATA 3.0 5900 RPM Hard Disk
 5. Western Digital 3.5" 1 TB Caviar Blue WD10EZEX SATA 3.0 7200 RPM Hard Disk

Harddisk

Bilgisayar parçaları arasında en önemli parçalardan biri de harddisktir. Masaüstü ya da laptop bilgisayar modellerinde bulunan dahili hafıza kapasiteleri kısıtlıdır. Film, dizi, müzik, çeşitli dosyalar, fotoğraf ve videoları bilgisayarınızda depolamak istediğiniz takdirde bilgisayarınızın dahili hafızası yeterli olmayabilir. Bu tip durumlarda en pratik ve bütçe dostu çözüm HDD satın almaktır. Sabit disk, harddisk olarak isimlendirilen bilgisayar parçasının kısaltması ise HDD’dir. Bilgisayar ortamında yer alan tüm verilerinizi depolayabileceğiniz bir donanıma sahiptir. Harddisk modelleri bilgisayar açıldığı andan itibaren tüm yazılım, işletim sistemi gibi çeşitli verileri bünyesine yükler ve kalıcı olarak saklar. Belleğe kaydettiğiniz veriniz bilgisayar kapalı olsa dahi güvenli bir şekilde saklanır ve kaybolmaz. Bellekler üzerlerinde bulunan manyetik çekim sayesinde diskin üzerine bilgileri yazar ve kaydeder. Tüm harddisklerin temel çalışma prensibi aynıdır. Bellek türleri ve kapasiteleri birbirinden farklıdır. Okuma hızına göre harddisk modelleri 5400, 5900, 6300, 7200, 10000 RPM gibi farklı modellere sahiptir. Harddisk modellerinin dönüş hızları önemlidir. Dönüş hızını artırmak için ise yenilikçi teknolojilerin kullanıldığı modelleri tercih edebilirsiniz.

Harddisk Modelleri

Harddisk temelde bilgisayarınız hafıza kapasitesini artırmak için kullanılır. Dahili harddisk modelleri sayesinde bilgisayarınızda bulunan verileri güven altına alabilirsiniz. Saklama alanının genişliği sayesinde de bilgisayarınızın dahili depolama alanına nazaran çok daha fazla veri depolayabilirsiniz. Aynı zamanda taşınabilir harddisk modelleri sayesinde saklamak istediğiniz verilerinizi her daim yanınızda taşıyabilir ve ihtiyacınız olduğunuzda herhangi bir bilgisayara bağlayarak verilerinizi kullanabilirsiniz. Harddisk modelleri depolama kapasitesi, dönüş hızı, erişim süresi, dahili veri transferi gibi çeşitli özelliklere göre birbirinden farklıdır. Harddisk alırken en önemli özellik depolama kapasitesidir. Depolamak istediğiniz dosyaların büyüklüğüne göre tercih yapmanız gerekir. İhtiyacınızı görecek depolama alanına sahip harddisk modellerini akakce.com sayesinde uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Western Digital Harddisk modelleri ile diğer markaların modellerini karşılaştırarak hızlı karar verebilirsiniz. Boyut olarak birçok farklı boyutta harddisk modeli bulunur. Harddisk boyutları Amerikan metrik sistemine göre ölçülür bu nedenle ölçü birimi olarak inç kullanılır. 2.5 ila 3.5 inç arasında farklılık gösteren harddisk modelleri laptop ve masaüstü modellerinde kullanılmak üzere üretilir. Daha ince ve hafif olan modeller genel olarak laptop modellerinde kullanılırken daha ağır olan modeller sabit masaüstü bilgisayarlarda kullanılır. Harddisk, dönen bir mil üzerinde yer alır. Üzerinde bulunan manyetik tabaka ile verileri plaka üzerine okur ve yazar. Bu okuma ve yazma işlemini gerçekleştiren farklı kafalar bulunur. Farklı okuma hızı, depolama alanı gibi özelliklere sahip olmalarda temel olarak bakıldığında tüm harddisk modelleri bu şekilde çalışır. Aynı işlemi bazı modeller daha hızlı gerçekleştirebilir bazı modeller çok daha yavaş gerçekleştirebilir. Depolama alanı olarak ise 250 GB, 350 GB, 500 GB harddisk modellerinin yanında 1 TB, 2 TB, 4 TB harddisk modelleri de bulunur. Depolama alanı büyüklüğü MG, GB, TB şeklinde sıralanır. İhtiyacınız olan büyüklüğe sahip olan modeller arasından tercih yapabilirsiniz.

HDD Kullanım Alanları

Bilgisayar içerisinde bulunan dahili hafıza bilgisayar sistemini, indirdiğiniz çeşitli eklentileri kapsar. Dahili hafızanın çoğunluğunu bilgisayar sistemi kaplar. Bu nedenle ekstra film, dizi, video, oyun ve fotoğraf gibi kendi kişisel verilerinizi ve dosyalarınızı depolamak için dahili hafıza yeterli olmayabilir. Aynı zamanda bilgisayarınızın karşı karşıya kaldığı olası bir virüs durumunda bilgisayarınıza format atılır ve dahili hafıza sıfırlanır. Bu tip durumlarda veri ve dosyalarınızı virüslerden korumak ve kalıcı bir şekilde saklamak için harddisk modellerinden birini satın alabilirsiniz. Bu sayede hem bilgisayarınıza fazla yüklenmemiş olursunuz hemde veri ve dosyalarınızı saklamış olursunuz. Farklı boyutlara sahip harddisk modelleri arasından tercih yaparken veri ve dosyalarınızın boyutunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin çok fazla film ve oyun gibi boyutu büyük dosyaları harddiskte saklamak istiyorsanız 1 ya da 2 TB harddisk modellerini tercih edebilirsiniz. Laptop ve masaüstü bilgisayar modellerinde farklı harddisk çeşitleri kullanılmalıdır. Bu nedenle bilgisayarınızın özellikleriyle satın almayı düşündüğünüz harddisk modelinin özelliklerinin uyumlu olması gerekir.

Harddisk Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Harddisk modelleri arasında tercih yaparken dikkat etmeniz gereken çeşitli noktalar vardır. İlk olarak harddiski hangi model bir bilgisayarda kullanacağınız önemlidir. Laptop ve masaüstü bilgisayar modellerinde farklı harddisk çeşitleri kullanılır. Örneğin Laptop modellerinde daha ince ve hafif olan harddisk 2.5 modelleri kullanılır. Masaüstü modellerinde ise USB 3.0 HDD ya da 3.5 HDD modelleri kullanılır. USB girişli modeller hem laptop hem de masaüstü bilgisayarlar için oldukça kolaylık sağlar. Daha sonra depolamak istediğiniz veri ve dosyaların büyüklüklerini göz önünde bulundurmalısınız. Harddisk modelinin tüm dosyalarınızı alabileceğinden emin olmak için harddisk hafıza boyutu ve dosya boyutlarını karşılaştırabilirsiniz. Gelecek dönemlerde ekstra dosya ve veri aktarımı için hafıza yüksek 1 TB harddisk modellerini tercih edebilirsiniz. Harddisk modelinizi sabit olarak kullanmak istemiyorsanız taşınabilir özellikteki modelleri tercih edebilirsiniz. Tercihinizi 250 GB, 320 GB harddisk modelleri gibi daha düşük hafıza kapasitesine sahip ince ve hafif modellerden yana kullanabilirsiniz. Eğer laptop kullanıyorsanız laptop soğutucu çeşitleri ile bütçenize uygun bir soğutucuya sahip olabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Harddisk Fiyatları

Harddisk fiyatları marka, model, kapasite ve özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Harddisk modellerini birbirinden ayıran temel özellikler depolama kapasitesi, boyut, devir hızı, erişim süresi, önbellek ve bağlantı tipidir. Depolama kapasitesi GB ve TB birimleri ile sınıflandırılır. Boyutları ise inç cinsinden sınıflandırılır. Devir hızı ise RPM yani dakikadaki dönüş sayısına göre sınıflandırılır. Devir hızı harddiskinizin çok daha hızlı çalışmasını sağlar. 5400 RPM ile 7200 RPM harddisk arasındaki çeşitli modeller arasından tercih yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı modeller arasından tercih yaparak uzun yıllar boyunca herhangi bir hasar ve kayıp yaşanmadan verilerinizi depolayabilirsiniz. En değerli anlarınızı video klipler halinde saklayabilir ve seneler sonra aynı kalitesinde sevdiklerinizle tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Büyük bir film ve dizi arşivi oluşturabilirsiniz. Harddiskler içerisinde dilediğiniz dosyaları saklayabilirsiniz. Alacağınız marka ve modele karar veremiyorsanız harddisk önerilerini okuyarak daha hızlı karar verebilirsiniz.

HDD Kampanyaları

Bilgisayar ve donanım kategorisinde yer alan ürün ve markalar için belirli dönemlerde çeşitli kampanyalar düzenlenir. Bu kampanyalar doğrultusunda en iyi harddisk modellerini oldukça uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. İster laptop ister masaüstü isterseniz de notebook harddisk modellerini avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Üretici markalar satış politikaları doğrultusunda çeşitli oranlarda indirimler uygular. Bu indirimleri kaçırmamak için düzenli olarak kampanyaları takip edebilirsiniz. Harddisk satın al işlemi öncesi markalar arasında fiyat karşılaştırması yaparak çok daha uygun fiyatlı ürünler satın alabilirsiniz. En ucuz harddisk modellerini kolayca bulabilmek için ürünleri fiyata göre artan şekilde sıralayabilirsiniz. Böylece ürün sıralamasında en üstte fiyat olarak en uygun fiyatlı ürünler yer alır. Aynı zamanda fiyat, hafıza kapasitesi, marka, büyüklük gibi çeşitli özellikleri belirleyebileceğiniz filtreleme özelliği sayesinde aradığınız özelliklere sahip harddisk çeşitlerini kolayca bulabilirsiniz.