2 TB Harddisk

2 TB Harddisk Fiyatları

73 farklı 2 TB Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite2 TB
 • Kapasite1 TB
 • Boyut2.5"
 • Boyut3.5"
 • Dönüş Hızı7200 RPM
 • Dönüş Hızı10000 RPM
 • Kullanım YeriDizüstü
 • Kullanım YeriPC
 • Önbellek128 MB
 • Önbellek256 MB
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 4 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapasite2 TB
Fiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerBoyutKapasiteTümünü GösterAra BirimKullanım YeriDönüş HızıÖnbellekAktarım HızıOkuma HızıYazma HızıGüç TüketimiOrtalama Gecikme SüresiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (73)

Oyuncu Laptop Fiyatları Gaming PC Masaüstü TCL Akıllı Saat 1 TB Harddisk 4 TB Harddisk 7200 RPM HDD 8 TB Harddisk 2.5 inç Harddisk 3.5 inç HDD 6 TB Harddisk 10 TB Harddisk 12 TB HDD

En Çok Karşılaştırılan Harddiskler

2 TB Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

2 TB Harddisk

Programlar, uygulamalar için gerekli olan sabit disk boyutunu yükseltmek için tercih edilen 2 TB harddisk çeşitleri, bilgisayarların kapasitesini yükseltir. Geniş ve güvenli depolama alanı sunan ürünler, farklı işlevlere sahip işletim sistemleri için yeterli alanın sağlanmasına olanak tanır. 2 TB kapasitesi ile bilgisayar kullanıcılarının pek çok ihtiyacını karşılayarak, yüksek boyutlu verileri bile depolar. Bilgisayarların çalışma performansları üzerinde de olumlu etki yaratan 2 TB HDD, hızlı performans özellikleri bakımından beklentileri karşılar. Kullanım alanı, ön bellek kapasitesi, dönüş hızı, arabirim türü gibi birbirinden farklı olan birçok ürün bulunur. Dizüstü, masaüstü bilgisayarlar ile kullanıma uygun olan ürünleri, cihazınızın mevcut sabit disk sürücüsü ile değiştirebilir, daha yüksek performanslı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

2 TB Harddisk Modellerinin Özellikleri

Verilerin, dosyaların, programların saklandığı bilgisayarlar, belirli depolama alanına sahiptir. Kullanıma bağlı olarak bilgisayarların depolama kapasitesi zamanla yetersiz gelebilir. Birçok kullanıcı bu tip durumlarda yeni bir bilgisayar almak yerine harddisk kullanımına yönelir. Bilgisayar hafızasını yükselterek daha çok veri dosyası depolamanıza olanak tanıyan 2 TB harddisk, sabit disk sürücüsü yerine kullanılabileceği gibi harici olarak da işlevsellik sunar. Yüksek performansı ile öne çıkan ürünlerin harici kullanım için elverişli olan çeşitleri, bilgisayar hafızasını rahatlatmak için verilerinizi saklar. Dosyalara ihtiyaç duyduğunuzda harici 2 TB HDD harddiski bilgisayarınıza bağlayarak verilerinize anında sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Geniş kapasitesi ile birçok veriyi güvenli şekilde depoladığı için dosyalarınızı, belgelerinizi bilgisayarınızın içinde barındırmadan konforlu biçimde muhafaza etmeniz mümkündür.

Kişisel veri dosyalarının özel güvenliğini sağlayan ürünler, taşınabilir özellikte olduğu için istediğiniz bilgisayarda dosyalarınıza erişmenizi sağlar. Yüksek boyutlu belge dosyalarının saklanması için yeterli kapasiteleri sayesinde resim, video, belge, program, uygulama gibi farklı dosya türlerini muhafaza edebilir. 2 TB harddiskler masaüstünün yanı sıra dizüstü bilgisayar modelleri ile uyumludur. 2 TB laptop harddisk modelleri, bilgisayarların daha yüksek bir performansla çalışmasına yardımcı olur. Masaüstü bilgisayarlara kıyasla daha küçük dosya saklama kapasitesine sahip olan laptop çeşitleri, harddisk kullanımına ihtiyaç duyabilir. Muhteşem bir bilgisayar deneyimi elde etmenize katkıda bulunan ürünlerin dahili çeşitleri, disk yuvasına yerleştirilerek kullanılır. Daha hızlı, profesyonel bir kullanıcı deneyimi sunan seçenekler, pek çok farklı alternatif ile sunulduğu için beklentileri karşılar.

2 TB Harddisk Kullanmanın Avantajları

2 TB dahili harddisk, ses kartı, anakart, SSD gibi birimler bilgisayarların performansını yükselten kullanışlı donanımlardır. 2 TB kapasiteye sahip sürücülerin önemli avantajlarından biri son derece hızlı işlem kapasitesine sahip olmasıdır. Veri aktarımı sırasında dosyaları açarken saniyeler içinde işlemleri tamamlayabilirsiniz. Verimli okuma ayrıca yazma performansı sergileyerek klasör verileri için ideal alan boyutunu sağlar. Yüksek boyutlu dosyaları depolama konusunda elverişli olduğu için tüm gereksinimleri karşılar. Dahili özelliğe sahip modeller, verilerin şifre ile güvenlik altına alınması için de olanak tanır. Özellikle iş amaçlı kullanımlarda önemli şirket verileri, belgeleri şifreli dosyalar içinde saklanabilir. Verilerin kopyalanmasının yanı sıra çalınması da güvenlik detayları sayesinde daha zor hale gelir.

Birçok uygulama, program için yeterli alan sağlayan 2 TB HDD’ler, bilgisayarların birincil sürücülerinin korunmasına da katkıda bulunur. Müzik, film arşivi yapmak için elverişli oldukları için USB bağlantısı ile işlevsel hale gelen harici modeller, ortak bilgisayar kullanımlarında avantaj sağlar. Güncel olarak kullandığınız program uygulamalarını disk içinde muhafaza ederek bilgisayarınızın daha uzun ömürlü olmasına katkı sağlayabilirsiniz. Uzun süre saklanması gereken belgeleri güvenli şekilde muhafaza eden modeller, dayanıklı yapıları sayesinde sizi yarı yolda bırakmaz. 2 TB harddiskler birbirinden dikkat çekici özellikleri ile pek çok avantaj sunar. Modelleri detaylı şekilde inceleyerek önemli markalar tarafından son teknoloji ile geliştirilen ürünleri tercih edebilirsiniz.

2 TB Harddisk Çeşitleri

Dahili ve harici olmak üzere temelde iki farklı şekilde tasarlanan ürünler boyut, arabirim türü, dönüş hızı, ön bellek kapasitesi gibi özellikler ile birbirinden ayrılır. 2 TB PC harddisk çeşitlerinin dahili olanları bilgisayarların içine yerleştirilerek kullanılır. Harici modellerde ise USB bağlantısı kolaylıkla takılıp çıkarılabilir. Taşınabilir özellikte olan modeller; hızlı, kesintisiz bir deneyim yaşatır. Ürünlerin boyutları da çeşitler arasında seçim yaparken belirleyici rol oynar. 2.5 inç ve 3.5 inç boyutları sık tercih edilenler arasında yer alır. 2 TB harddisk 2.5 inç özellikle dizüstü bilgisayarların daha geniş kapasiteye kavuşmasına yardımcı olur. 3.5 inç boyutu çoğunlukla masaüstü bilgisayarlar ile uyumludur. Hızlı bir alan sunarak bilgisayarların kapasitesini artırarak beklentileri karşılar.

Boyutun yanı sıra aktarım hızı bakımından birbirinden farklı düzeylerde olan çeşitler de bulunur. 5400 RPM, 5900 RPM ve 7200 RPM değerleri 1 dakika içinde gerçekleştirilen devir sayısını ifade eder. Yüksek frekanslarda çalışan donanımlar disk hızının verimli şekilde okumasını aynı zamanda yazmasını sağlar. Başlıkların dönme hareketi ile 2 TB HDD’lerin okuma yazma işlemi tamamlanarak veriler senkronize edilir. 7200 RPM dönüş hızına sahip olan depolama cihazları ortalama 245 MB/s okuma yapabilir. Donanım ihtiyacınıza bağlı olarak farklı hız değerine sahip seçeneklere göz atabilirsiniz. Pek çok farklı çeşit ile sunulan 2 TB harddisk Akakçe bilgisayar bileşenleri ve harddisk kategorilerinde listelenir. Kategoriyi detaylı şekilde inceleyerek bilgisayarınız ile uyumlu ürünleri sipariş edebilirsiniz.

2 TB Harddisk Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Donanım özellikleri ile birbirinden ayrılan 2 TB harddiskler, farklı detaylara sahip olduğu için seçim yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunur. Depolama ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak verimli biçimde kullanabileceğiniz modeli kolaylıkla tespit edebilirsiniz. 2 TB harddisk tavsiye ve önerileri, ürün hakkında yapılan yorumlarda yer alır. Yorumlara göz atarak farklı kullanıcıların deneyimlerinden de yararlanabilirsiniz. Verimli biçimde kullanabileceğiniz 2 TB HDD’ler için seçim aşamasında şunları göz önünde bulundurabilirsiniz:

Bütçenize Uygun 2 TB Dahili Harddisk Fiyatları

Güvenli ve hızlı bilgisayar performansına kavuşmak için 2 TB harddisk modellerinin fiyatlarını inceleyerek satın alabilirsiniz. 2 TB harddisk fiyatları marka, donanım özellikleri, hız kapasitesi ve kullanım biçimi gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dahili ve sabit modeller farklı avantajlara sahip oldukları için fiyatları da birbirinden ayrılır. Geniş aralıklara sahip olan 2 TB sabit harddisk fiyatları farklı bütçelere hitap eder. 2 TB harddisk en ucuz çeşitleri Akakçe’de fiyat karşılaştırma listeleri ile size sunulur. Ürünlerin özelliklerini ve fiyatlarını filtreleyerek aradığınız modelin en uygun fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 2 TB dahili harddisk en ucuz seçenekleri, bütçe dostu fiyatlar ile sizi bekler. Ayrıca 2 TB harddisk önerisi için yorumları inceleyebilir, tavsiyeleri dikkate alarak seçim yapabilir, anakart fiyatları ve özelliklerini de inceleyerek bilgisayarınızın performansını yükseltebilirsiniz.