4 TB Harddisk

4 TB Harddisk Fiyatları

61 farklı 4 TB Harddisk için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapasite4 TB
 • Kapasite1 TB
 • Kapasite2 TB
 • Boyut2.5"
 • Boyut3.5"
 • Dönüş Hızı7200 RPM
 • Dönüş Hızı10000 RPM
 • Kullanım YeriDizüstü
 • Kullanım YeriPC
 • Önbellek128 MB
 • Önbellek256 MB
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 3 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapasite4 TB
Fiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerBoyutKapasiteTümünü GösterAra BirimKullanım YeriDönüş HızıÖnbellekAktarım HızıOkuma HızıYazma HızıGüç TüketimiOrtalama Gecikme SüresiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (61)

Oyun Klavyesi Gaming PC 1 TB Harddisk 2 TB Harddisk 7200 RPM HDD 2.5 inç Harddisk 8 TB Harddisk 6 TB Harddisk 3.5 inç HDD 10 TB Harddisk 12 TB HDD 5 TB Harddisk

En Çok Karşılaştırılan Harddiskler

4 TB Harddisk Sıkça Sorulan Sorular

4 TB Harddisk

Bilgisayar kullanımının giderek daha geniş alanları kapsaması pek çok bilgisayar bileşenini önemli kılar. Bu noktada bilgisayarları daha fonksiyonel şekilde kullanmayı mümkün kılan donanımların başında depolama aygıtları gösterilebilir. Kalıcı depolamayı sağlayan donanımlar olarak bilinen harddisk bileşenleri bilgisayarda bulunan tüm verileri uzun süreli olarak depolamakla görevlidir. Farklı kapasitelere sahip olan bu cihazların pratik kullanımı için okuma ve yazma hızları önem arz eder. Yüksek hızlara sahip olan harddisk donanımları son derece pratik şekilde kullanılabilir ve ağır yük gerektiren işleri kısa sürede gerçekleştirebilir. Buna ek olarak harddisk donanımların önemli olan özelliklerden biri de kapasite değeridir. Donanımın kapasite değeri arttıkça depolayabildiği veri miktarı da artar. Bu durum özellikle 4 TB harddisk modellerinde oldukça avantajlıdır. Son derece geniş depolama imkanı sayesinde bilgisayarlarda tek başına ya da farklı bir harddisk donanımı ile kullanılabilen bu bileşenler pek çok verinin depolanmasını sağlar. Alanında en iyi ürünleri kullanıcılarla buluşturan Seagate, Western Digital, Toshiba gibi markaların ürünleri en avantajlı seçeneklerle Akakçe’de bulunabilir.

4 TB Harddisk Ne İşe Yarar?

Bilgisayar kullanımı popüler hale geldikçe bilgisayarda yapılan işlerin sayısı artar. Bu durum bilgisayar kullanımı sonucunda ortaya çıkan ve depolanması gereken veri miktarını da arttırır. yüksek miktarda verinin depolanma gereksinimi depolama birimlerinin kapasitesinin de artmasını gerektirir. Bu doğrultuda en yüksek kapasite seçeneklerinden biri olarak 4 TB HDD modelleri tercih edilebilir. Özellikle video editleme ya da oyun gibi yazılımları sık sık kullanan kişilerin yüksek depolama gereksinimleri olabilir. Bu noktada gelişmiş oyunların kurulum için geniş bir depolama alanı gerektirmesi 4 TB dahili harddisk modellerinin kullanımını daha da önemli hale getirir. Buna ek olarak yine profesyonel olarak video ve görüntü düzenleme işleriyle meşgul olan kullanıcılar için harddisk kapasitesi çok önemlidir. Özellikle yüksek kalitede görüntülerin depolanması için büyük alanlar gerekir. Bu doğrultuda hem video hem de fotoğrafları yedeklemek için 4 TB harddisk dahili modellerinin kullanımı büyük kolaylık sağlar. Yüksek kapasitesi sayesinde bu cihazlar başka hiçbir depolama birimine ihtiyaç duymadan tek bir kaynağa tüm verilerin depolanmasını sağlar.

4 TB Harddisk Modelleri

Harddisk modellerinin tamamında olan ayrımlar gibi 4 TB harddisk modellerinde de belirli farklılıklar bulunur. Bu farklar özellikle kullanım amacına göre ayrılır. Kullanım şekli, boyut ve teknik veriler açısından farklılık gösteren 4 TB harddisk modelleri şu modeller altında incelenebilir:

Harddisk çeşitleri arasında önemli noktalardan biri olarak boyut gösterilebilir. Boyut faktörü harddisk modellerinin montajı açısından son derece önemlidir. 4 TB notebook HDD modellerinde genel olarak 2.5” boyutundaki cihazlar kullanılır. 4 terabayt harddisk modellerinde de geçerli olan bu durum sıklıkla tercih edilse de belirli modellerde 4 TB harddisk 3.5” boyutunda da kullanılabilir. Bu gibi durumlar özellikle tercih edilen bilgisayar türü ve modeline göre farklılık gösterir. Daha büyük kasaya sahip olan masaüstü modellerde genellikle 3.5” boyutunda bileşenlerin kullanılması mümkündür. Buna ek harddisk donanımlarının kullanım hedefine göre sabit ya da mobil seçenekleri bulunabilir. Bu noktada sabit modeller dahili olarak bilinir ve bilgisayar kasasının içine monte edilir. Özel kablolar ile anakarta bağlanan bu donanım sürekli olarak bilgisayarın ana depolama birimi olarak kullanılır. Mobil modeller ise 4 TB USB HDD olarak bilinir ve USB bağlantısı ile bilgisayara bağlanarak kullanılabilir.

4 TB Harddisk Kullanım Alanları

Harddisk kullanımı tüm bilgisayarlar için geçerlidir. Bu bilgisayarın kullanım amacı önemli olmaksızın sadece basit belge işleri için kullanılan modellerde bile depolama alanı olması gerekir. Bu alan özellikle bilgisayarın çalışması için gereken işletim sisteminin kurulması için kullanılır. Bu depolama alanlarının büyük bir kısmı zorunlu olsa da özel çalışma alanlarına yönelik modeller de bulunabilir. Bu özel modeller bilhassa profesyoneller için önemlidir. 4 TB harddisk kamera kayıt cihazı olarak kullanılabilir. Bu durum 4 TB harddisk 7/24 kayıt yapabilen modellerin kullanımını gerektirir. Güvenlik kameralarının bağlı olduğu bilgisayarın harddisk donanımı olarak görev yapan bu cihazlar belirli kapasitedeki görüntüleri depolar. Saklanan bu görüntüler bilgisayarda bulunan yazılım aracılığıyla düzenli olarak silinir. 4 TB güvenlik harddisk modelleri özellikle yüksek kapasitesi sayesinde büyük güvenlik sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Çok sayıda güvenlik kamerasını aynı anda kullanan sistemlerde oluşan yüksek kapasiteli görüntülerin tamamı bu şekilde rahatlıkla depolanabilir. Sistemin büyüklüğüne göre depolama imkanları da 4 TB kapasiteye sahip modeller sayesinde kolayca yükseltilebilir.

4 TB Harddisk Avantajları

Alışılmış kapasitelerin üzerine çıkan ve sınırları zorlayan bu yüksek kapasiteli modellerin pek çok avantajı bulunur. Bu avantajlardan birincisi yüksek depolama alanıdır. Öyle ki pek çok bilgisayarda kullanılan veri ve yazılımı aynı anda rahatlıkla depolayan bu cihazlar kasma ve donma gibi sorunların oluşmasını da engeller. Özellikle bilgisayarlarda çok yüksek kapasiteye sahip verilerin birikmesi durumunda harddisk okuma ve yazma hızının düşmesi büyük bir sorundur. Yüksek kapasite imkanı ile bu sorun tamamen çözülebilir. Buna ek olarak 4 TB harddisk modellerinde görülen okuma ve yazma hızları diğer modellerin çok üstündedir. Bu durum yüksek kapasiteli harddiskin doldurulması için gereken sürenin düşmesi açısından önemlidir. Hem dahili hem de mobil olarak kullanılan cihazlarda yüksek yazma hızları pek çok işi kolaylaştırır. Bu sayede çok yüksek sistem gereksinimleri gerektiren, yüksek boyutlu veriler ile çalışan tüm yazılımların çok hızlı çalışması sağlanabilir. Özellikle video editleme işleriyle uğraşan kullanıcılar için yüksek kapasiteli tüm dosyaların pratik şekilde kaydedilmesi mümkün hale gelir.

4 TB Harddisk Fiyatları

Harddisk kullanımı pek çok durumda zorunlu olurken bazı durumlarda da avantajlı olduğu için tercih edilebilir. Yüksek depolama alanları sayesinde verilerinizi güvenli şekilde saklamanız mümkün hale gelir. Üstelik internet ortamı ile temas etmesine gerek kalmayan bu verilerin çalınma riski de tamamen ortadan kaldırılabilir. Bu nedenle 4 TB harddisk donanımlarının kullanımı son derece avantajlıdır. Yüksek kapasitesi sayesinde tüm şahsi ve özel verilerinizi çok uzun yıllar boyunca koruma imkanına sahip olan bu cihazlar arasında seçim yaparken farklı fiyat seçenekleri de görülebilir. Bu fiyat seçenekleri arasından seçim yaparken en çok dikkat edilmesi gereken nokta kullanım amacıdır. Cihazın kullanım amacına göre önemli kriterlerin belirlenmesi, fiyat değerlendirmesi aşamasında son derece avantajlı olabilir. 4 TB harddisk fiyatı seçenekleri arasında değerlendirme yaparken 4 TB harddisk en ucuz ürünlerini Akakçe’de bulabilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisi içerisinde bilgisayar, donanım kategorisinde yer alan harddisk kategorisinin hemen altında 4 TB harddisk ürünlerini bulabilirsiniz. Ürünler arasından seçim yaparken sadece 4 TB harddisk değil, disket sürücü ve daha pek çok donanıma erişebilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen kampanyaları takip ederek ihtiyaç duyduğunuz 4 TB harddisk modellerine avantajlı fiyat seçenekleriyle sahip olma fırsatını kaçırmayın!