Arctic İşlemci Soğutucu

Arctic İşlemci Soğutucu Fiyatları

10 farklı Arctic İşlemci Soğutucu için fiyatlar listeleniyor.

Cooler Master İşlemci Soğutucu Corsair İşlemci Soğutucu Performax İşlemci Soğutucu Arctic İşlemci Soğutucu Snowman İşlemci Soğutucu Noctua İşlemci Soğutucu

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

Sıvı Soğutma123Hava Soğutmalı150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü120x120 mm140x140 mmSatıcı Marka (1)
Filtrele

Seçili Özellikler:Markası: Arctic Kaydet

Fiyatı
- 0 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 TL üstü
Markası Arctic Özellikler Aydınlatma Tipi FanBoyutu Fan Hızı Fan Gürültü Seviyesi Hava Akışı Fan Bağlantısı Fan Sayısı Pompa Hızı Genişlik Yükseklik Ağırlık SatıcıToplam 55 satıcı. Ürün Puanı

Arctic Kasa FanıArctic Termal MacunArctic Fan KontrolArctic Monitör Standı

En Popüler Arctic İşlemci Soğutucular

Arctic İşlemci Soğutucu Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Arctic İşlemci Soğutucu Sıkça Sorulan Sorular

Arctic İşlemci Soğutucu

İsviçre’de kurulan ve kısa sürede 45’den fazla ülkede yüksek kalitede işlemci soğutucuları üreten Arctic, yenilikçi ve kullanıcı dostu ürünleri teknoloji tutkunlarına sunar. 2001 yılında İsviçre’de kurulan şirket, PC soğutucuları ve bileşenlerinin lider üreticisi konumuna gelir. Esas olarak CPU ve grafik kartı üzerinde etkili olan, fan ve termal bileşenlerden meydana gelen işlemci soğutucu cihazlar, Arctic ile geniş bir kullanım profiline hitap etmeye başlar. Bunların yanı sıra monitör kolları, duvar raketleri gibi pratik teknik ekipmanlar üretir. Arctic işlemci soğutucu sessiz soğutma çözümleri sunarak kullanıcı elektroniğine yeni standartlar getirir. Marka, 2010’dan bu yana soğutma donanımlarının yanı sıra ses, ev eğlencesi, bilgisayar çevre birimlerini kapsayan çeşitli ürünler sunmaya devam eder. Kişisel ikliminizi yaratmaya imkan veren evaporatif bir sistem Arctic işlemci soğutucuları ile siz de hemen tanışabilirsiniz.

Sessiz ve Serin; Arctic İşlemci Soğutucu

İşlemci soğutucuları cihaz içini serin, temiz ve çalışmaya elverişli olması için buharlaşma özelliğine sahip su filtresi aracılığıyla ortamdaki havayı kullanır. Soğutucu, kullanılan havayı nemlendirerek ve arındırarak cihaza uygun hale getirir. Soğutma konusunda uzman olan Arctic her bilgisayara uygun profesyonel çözümlere odaklanır. Bu doğrultuda fiyat - performans oranını koruyan kapsamlı CPU soğutucuları, kasa fanları, grafik kartı soğutucuları, termal arayüzler ve geniş bir aksesuar yelpazesine sahiptir. Ayrıca Arctic CPU fan ve soğutucu çeşitlerini her yıl daha az gürültü ve daha yüksek performansa sahip olacak şekilde yeniler.
Arctic CPU ve GPU donanımı için sıvı soğutma çözümlerine sahiptir. CPU ve GPU oldukça benzer olsa da her ikisi de milyonlarca transistörden oluşur ve saniyede binlerce işlem yapar. CPU cihazın doğru çalışmasını sağlamak için bilgisayar ile ilişkili her donanım bileşeninin görev ve hesaplamalarını gerçekleştirir. Bilgisayarın beyni olarak bilinen bu donanımın işlemci soğutucu sıvı ihtiyacı yüksektir. Grafik işlem birimi olarak tanımlanan GPU ise bilgisayarın özel ihtiyaçları için kullanılır. VR veya yüksek çözünürlüklü grafik oluşturma gibi etkinlikleri gerçekleştirir. Bu işlemler optimum sürede binlerce piksel hesaplaması gerçekleştirdiğinden yüksek güç ve hız gerektirir. Yüksek kaliteye en uygun fiyatla sahip olmak ve cihazınızın ihtiyacı olan soğutma sistemlerine göz atmak Akakçe’nin sunduğu fırsatlarla mümkündür.

Arctic İşlemci Soğutucu Özellikleri

Bilgisayarınızı yükseltirken veya yeni bir teçhizat kurarken cihazınızı serin tutmak işlerin daha kolay ve pratik şekilde tamamlanmasını sağlayabilir. Grafik kartı, anakart veya işlemci gibi herhangi bir bileşen bu sırada aşırı ısınabilir veya performansı düşebilir. Çevrimiçi oyun oynama gibi yüksek CPU gerektiren görevler yapılmasa dahi bilgisayarın ömrünü kısaltmamak için aşırı ısınma sorunlarına karşı dikkatli olunması gerekir. İşlemci soğutma çeşitleri ısı borusunun mimarisine dayalı olarak CPU / GPU hava ve su soğutma sistemlerini içerir. CPU işlemci soğutma çeşitleri ısıyı emerek ve işlemciden uzaklaştırarak çalışır.
Soğutucunun tipi ve kalitesi, donanım sıcaklığı, performans ve gürültü üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bilgisayarın ömrünü kısaltmadan en yüksek performansta çalıştırmak için Arctic işlemci soğutma fanı ideal bir seçenektir. Hava ve sıvı olmak üzere iki ana tip CPU soğutucu üretilir. Her ikisi de işlemciden gelen ısıyı yayar, iletken taban plakası ve ısı boruları aracılığıyla kanalize eder ve ısının dağıtıcı görevi gören bir fana ulaşmasını sağlar. Hava soğutucular çeşitli hızlarda, gürültü seviyelerinde ve farklı boyutlarda üretilir. Sıvı veya ikisi de bir arada olan AIO soğutucular ise ısıyı emen ve sıvı soğutucu ile doldurulmuş bir su bloğuna sahiptir. Özellikle ısı kontrolü sorunları olan bilgisayarlar için ideal olan Arctic sıvı soğutma çeşitleri genellikle hava soğutuculardan daha sessiz çalışır.

Arctic İşlemci Soğutucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cihazınızın uygun olmayan sıcaklıklara kadar ısınması ve yavaş işleyen bir sisteme sahip olması güçlü bir soğutucuya olan ihtiyacının arttığının göstergesi olabilir. Profesyonel bir çözüm yolu olarak Arctic işlemci soğutucuları, cihazınızın ömrünü uzatırken uzun vadede tam performans göstermesine olanak tanır. Bilgisayarınız için doğru soğutucu seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı temel noktalar vardır. Aşağıda yer alan maddelere dikkat ederek seçimlerinizi daha güvenli hale getirebilir, fiyat - performans dengesini sunan ürünlere sahip olabilirsiniz.

Arctic İşlemci Soğutucu Bakımı

Soğutucu bakımı, ürünü cihazınıza uyumlu hale getirdiğiniz andan itibaren başlar. Mevcut sisteminizle uyumlu olacak kaliteli ürünleri seçerek birçok sorunu henüz başlamadan engelleyebilir ve bakımı daha pratik hale getirebilirsiniz. Arctic işlemci soğutucu, yüksek kalitedeki malzemeleriyle cihazınız için ideal olan soğutmayı sunar ve bakım ihtiyaçlarınızı dengeli şekilde yerine getirmenize yardımcı olur. Sahip olduğunuz soğutucuya uygulayacağınız doğru bakım, kullanım ömrü ile doğru orantılıdır. Doğru bir bakım uygulanan soğutucular 5 ila 7 yıl arasında yüksek performansla çalışmaya devam eder. Özellikle fanların ve radyatörün düzgün çalıştığından ve tozlardan arınmış olduğundan emin olmanız gerekir. Yine de sıvı soğutucular sızdırma eğilimi gösterebilir. Bu durumda sıvı borularının kontrol edilmesi önemlidir.

Kapalı çevrimli sistemler olarak geçen sıvı borularının düzenli kontrolü ve bakımı beklenmeyen arızaların önüne geçebilir. Özellikle sıvı soğutucularda rezervuar seviyesini kontrol etmek soğutma işleminin doğru ayarda yapılabilmesi için önemlidir. Yılda en az 2 defa tüm sıvıyı boşaltmak ve temiz su ile yenilemek cihaz performansının optimum seviyelerde tutulmasını sağlar. Radyatör fanları zamanla tozlanabilir ve sistemin performansını etkileyebilir. Hem açık hem de kapalı devre sistemler için radyatörün toz kontrolünün de periyodik olarak yapılması gerekir.

Arctic Sıvı Soğutma Cihazı Fiyatları

Seçim yaparken ürün özellikler ve bakım imkanlarının yanı sıra fiyat aralıkları da önemli bir belirleyicidir. Fiyat, öncelik verdiğiniz özelliklere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Bununla birlikte CPU soğutucu çeşitleri arasında hava özellikli olan modeller daha basit bir çalışma sistemine sahip olduğundan daha az maliyetlidir. Hem sıvı hem hava soğutucularının giriş ve premium sürümleri mevcuttur. Hava soğutucularının premium versiyonu daha büyük bir mekanizmaya, güçlü fanlara ve farklı estetik seçeneklere sahiptir. Hem sıvı hem hava soğutma özelliğine sahip Arctic AIO soğutucular ise daha büyük bir radyatörle çalışır. Bu noktada ihtiyaçlara yönelik ürün seçimi bütçeye uygun alışveriş yapmayı da mümkün hale getirir. CPU soğutucuları aradığınız özelliklere bağlı olarak değişen geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Akakçe’nin sunduğu fırsatlar ve fiyat karşılaştırmalarını içeren sayfaları aracılığıyla cihazınıza uygun işlemci soğutucu modeline ulaşabilir, uygun fiyat ve yüksek kaliteye vakit harcamadan sahip olabilirsiniz.