Arama Takip Listem Sepetim
Snowman

Snowman M200 İşlemci Soğutucu

En Popüler 8. İşlemci Soğutucu(1 yorum)
Snowman M200 İşlemci Soğutucu

11 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

119,82 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: 18 dakika önce

, peşin fiyatına 3 taksit

Stokta 10 adet18:00Bugün kargodaSatıcı: Hepsiburada/Quantum

Ürün Özellikleri: Aydınlatmalı, Bakır Borulu, RGB, Fan Hızı: 2100 rpm, 50 bin saat, 48 CFM, 3 Pin, Fan Sayısı: 1... Devamını gör


Fiyat Değişimi

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Snowman M200 İşlemci Soğutucu Fiyatları

Tüm fiyatlar (11)

En Popüler Snowman İşlemci Soğutucular

Benzer Ürünler

Snowman M200

Snowman markasının işlemci soğutucu ekipmanları arasında yer alan Snowman M200, RGB LED aydınlatmasıyla dikkat çeker. Genel olarak 130 mm yüksekliğe sahip olan ve geleneksel işlemci fanlarına kıyasla dikey konumuyla fark yaratan Snowman M200, yüksek RPM hızıyla fark yaratır.

Dakikada sağladığı devir sayısını temsil eden RPM değerinin yüksek olması daha etkin soğutma sağlar. Bu sayede orta ve üst düzey işlemcilerin ihtiyaç duyduğu serin ortamı oluşturur. Termal macunu ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunulan Snowman M200, zahmetsiz montaj süreci sayesinde profesyonel yardım gerektirmez.

ATX kasalara uygun olmasıyla birlikte ekstra yer israfına neden olmadığı için sistemdeki mevcut donanımların hava akışını da engellemez. Bununla birlikte Snowman M200, işlemcinin ısısını anakarta ve diğer bileşenlere ulaşmadan ortamdan uzaklaştırır. Ayrıca klasik fan çalışma mekanizması kapsamında kasa içindeki ısınmış havanın da kasa dışına aktarılmasına yardımcı olur.

Tüm bunları yaparken de çok miktarda enerji tüketmez. Sessiz çalışma prensibi sayesinde fan çalışma sesinden rahatsız olan kullanıcılar için ideal olan Snowman M200, en yoğun CPU kullanımında dahi kasa dışından duyulamayacak kadar sessiz çalışır.

Bakır borularla desteklenen ve soğutma performansıyla fark yaratan başarılı CPU fanı, ortalama 50 bin saatlik kullanım ömrüne sahiptir. Dolayısıyla zorlu şartlarda dahi uzun yıllar sorunsuz olarak çalışmaya devam eder. Siz de CPU’nuz için bütçe dostu bir soğutucu arayışında iseniz Snowman M200 modelini tercih edebilirsiniz.

Snowman M200

Snowman M200 Teknik Özellikleri

Bilgisayar kasalarında işlemcinin hemen üzerine monte edilerek kullanılan Snowman M200, üst düzey soğutma becerisiyle öne çıkan bir CPU fanıdır. Toplam yüksekliği 130 mm olan söz konusu yardımcı bileşenin fan çapı ise 90 mm’dir. Ortalama büyüklüğüne kıyasla oldukça başarılı olan Snowman M200, bakır borulara sahiptir.

CPU’ya temas eden bakır borular sıcak havanın işlemciden uzaklaştırılmasında önemli rol oynar. Snowman M200 CPU soğutucu özellikleri arasında öne çıkanlardan biri de 2100 RPM dönüş hızına sahip olmasıdır. Bileşende yer alan pervaneler dakikada 2100 devir yaptığı için önemli miktarda hava sirkülasyonu oluşturur.

Dolayısıyla işlemci ne kadar ısınırsa ısınsın, sıcak hava çok kısa sürede işlemciden uzaklaştırılarak yerine serin hava gelir. Yüksek devir kapasitesi, kasa içindeki diğer bileşenlerin ısınmasını da önleyici etkiye sahiptir. 48 CFM hava akışı oluşturan Snowman M200 modeli, düşük miktarda enerji tüketerek oldukça verimli çalışır.

İhtiyaç duyduğu enerjiyi ise 3 pinli bağlantı ucu aracılığıyla anakarttan alır. Hemen her türlü anakart ile uyumlu olan başarılı işlemci fanı, montaj sırasında uyumsuzluk sorunu yaşanmasına neden olmaz.

Soğutma performansının yanı sıra görsel tasarımıyla da dikkat çeken Snowman M200, özellikle oyuncu bilgisayarlarında sık tercih edilen RGB LED aydınlatma teknolojisine sahiptir. Snowman M200 Rainbow RGB, yarı şeffaf ve açık kasalarda eğlenceli görünüm oluşturur.

Snowman M200 Tasarımı

Özel tasarımı sayesinde yüksek soğutma performansı gösteren Snowman M200, 90 mm çaplı tek fandan meydana gelir. Yüksek kaliteli plastikten üretilen ve her pervane üzerinde ince kesitler yer alan bu fan sayesinde hava akışı daha hızlı gerçekleşir. Geleneksel pervane tasarımına kıyasla modern detayların yer aldığı Snowman M200 CPU soğutucu fan rainbow RGB aydınlatma nedeniyle beyaz pervanelerden meydana gelir.

Söz konusu beyaz pervaneler RGB aktif olduğunda gökkuşağı renkleri ile ışık yayar. Tek aydınlatma modu bulunan başarılı ürün, hem oyuncu odası dekorasyonunu destekler hem de oyun atmosferinin daha eğlenceli hale gelmesine yardımcı olur. Öte yandan kullanıcılar dilerse RGB aydınlatmayı tek dokunuşla tamamen kapatarak daha sade bir kullanım sağlayabilir.

Dayanıklı plastik malzemeden yapılan pervanesi, bakır boruları ve alüminyum alaşım levhası sayesinde ultra uzun kullanım ömrü sunan Snowman M200, overclock işlemlerine uygundur. Başka bir ifadeyle Snowman M200 işlemci soğutucu, sisteminden daha yüksek performans almak isteyen kullanıcılara bu işlemler sırasında ihtiyaç duydukları serinliği sağlayacak kapasitededir.

Tek fanın yer aldığı Snowman M200, ek fan takılması için fan girişi de içerir. Montaj sırasında fanın kilitlenmesini sağlayan klipsler ise kolaylıkla açılıp kapanacak şekilde tasarlanmıştır. Kasa içindeki dar alana erişim sorunu olabileceği düşünülerek tasarlanan bu klipsler, hemen herkesin kolaylıkla kurulum yapabilmesine olanak tanır.

Snowman M200 Yatay

Snowman M200 ile Snowman M400 Arasındaki Farklar

Başarılı markanın RGB aydınlatmalı CPU fanları arasında yer alan Snowman M200 ile Snowman M400 modelleri fiyat performans ürünü olmasıyla dikkat çeker. Bu iki ürün RGB aydınlatma, fan çapı, montaj türü ve fan sayısı açısından oldukça benzer özelliklere sahiptir.

Ayrıldıkları nokta ise RPM değeridir. Snowman M200 modelinin dakikadaki devir sayısı olan RPM hızı 2100 iken Snowman M400 modelinde 1300 RPM düzeyindedir. Öte yandan M400 soğutucusunda pervane çevresi sekizgen bir çerçeve ile kaplıdır.

Snowman M200 Artı ve Eksi Yönleri

Yüksek kullanıcı memnuniyeti ile dikkat çeken Snowman M200, kendi klasmanındaki en yüksek performanslı soğutma ekipmanları arasında yer alır. Bununla birlikte her elektronik ürün gibi Snowman M200 bileşeninin de eksi yönleri bulunur. “Snowman M200 nasıl?” ve “Snowman M200 alınır mı?” sorularının da yanıtı niteliğinde olan artı ve eksi yönler şunlardır:

 • Çok sayıda anakart ile uyumludur. Bu sayede hem uyum sorunu gidermek için ek aparat almak gerekmez hem de kolaylıkla montajı yapılır.
 • 3-4 kez kullanılacak miktarda termal macunla birlikte gelir. Termal macun hediyesi ürünün çok daha uygun fiyatlı olmasını sağlar.
 • Sahip olduğu özelliklere ve kullanıcılara sunduğu avantajlara kıyasla bütçe dostu fiyat düzeyi sayesinde benzerlerinden ayrılır.
 • Sessiz çalışır ve bakır boruları donatılmış özel hava sirkülasyon sistemi sayesinde hızlı serinlik sağlar.
 • Hava sirkülasyonu sağlayan bakır borular, montaj sonrasında işlemciye direkt olarak temas eder. Böylece ısınmış hava daha hızlı şekilde işlemciden uzaklaşır.
 • RGB LED aydınlatma sistemine sahip olmasına rağmen, tek aydınlatma modu bulunur. Dolayısıyla efektleri ve ışık renklerini değiştirmek mümkün değildir.
 • Intel markasının LGA2011 model işlemcisiyle uyumlu değildir. Bu uyum sorunu ek aparat ile kısa sürede giderilir.

Snowman M200 Fiyatları

Bütçe dostu tamamlayıcı ürünleri ve yardımcı bileşenleri ile tanınan başarılı markanın M200 Snowman modeli; başlangıç, orta ve üst seviye tüm sistemlerde kullanıma uygundur. Özellikle başlangıç ve orta seviye oyun bilgisayarlarında ihtiyaç duyulan optimum serinliğin sağlanması amacıyla tasarlanan Snowman M200, düşük enerji tüketimi ve ultra uzun kullanım ömrüyle tamamen bütçe dostudur.

Yüksek uyumluluğu ile masrafsız kullanım olanağı tanıyan Snowman M200, uygun fiyatı ile fark yaratır. İyi bir soğutma performansı için yüksek fiyatlı ürünler alması gerektiğini düşünen kullanıcılara uygun fiyatlı bir alternatif sunan Snowman M200, kendi klasmanındaki en uygun fiyatlı modelleri arasındadır.

Öte yandan birkaç kullanımlık termal macun ile çok daha avantajlı bir alışveriş imkânı tanır. Genel olarak ulaşılabilir düzeyde olan Snowman M200 fiyat seçenekleri, kampanya ve çeşitli indirim dönemlerinde daha avantajlı hale gelir. Dolayısıyla bu gibi özel zamanlarda Snowman M200 işlemci soğutma birimine olduğundan daha düşük bir fiyat karşılığı sahip olmak mümkündür.

Siz de bilgisayarınız için yeni bir CPU soğutma birimi almayı planlıyorsanız, Snowman M200 modelini tercih ederek sunduğu avantajlardan faydalanabilir, ısınmaya bağlı düşen sistem performansınızı bütçenizi zorlamadan artırabilirsiniz.

Snowman M200 İşlemci Soğutucu Fiyat Analizi

Snowman M200 İşlemci Soğutucu son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Snowman M200 İşlemci Soğutucu Özellikleri

Aydınlatmalı:
Bakır Borulu:
Aydınlatma Tipi:   RGB
Fan Hızı:   2100 rpm
Fan Ömrü:   50 bin saat
Hava Akışı:   48 CFM
Fan Bağlantısı:   3 Pin
Fan Sayısı:   1
Genişlik:   65 mm
Derinlik:   95 mm
Yükseklik:   130 mm
Ağırlık:   320 gr
Hatalı İçerik Bildir
Ortalama Puan
4.52 kişi oyladı
Ürüne puan ver
 • EC8 yorum
  16 beğeni
  Eyup C.İzmir28 Mayıs 2021
  Fiyatı uygun bir soğutucu eğer sıfır bir sistem toplayacaksanız boşuna işlemciyi stok soğutucuyla birlikte almayın Işlemciyi tray alıp sonra bunu üstüne monte ederseniz daha şık gözükür ve sıcaklık değerleri az olur

Snowman M200 İşlemci Soğutucu İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Snowman M200 İşlemci SoğutucuSnowman M200 Combo İşlemci SoğutucuSnowman M400 İşlemci SoğutucuXigmatek Apache Plus EN42296 İşlemci Soğutucu
 Snowman M200 İşlemci SoğutucuSnowman M200 Combo İşlemci SoğutucuSnowman M400 İşlemci SoğutucuXigmatek Apache Plus EN42296 İşlemci Soğutucu
Fiyat119,82 TL
11 satıcı
129,90 TL
6 satıcı
279,57 TL
2 satıcı
127,00 TL
16 satıcı
Popülerlik8. Popüler İşlemci Soğutucu7. Popüler Snowman İşlemci Soğutucu-1. Popüler Xigmatek İşlemci Soğutucu
Ortalama Puan1 yorum--
Sıvı SoğutmaYokYokYokYok
Ağırlık320 gr320 gr300 gr-
Aydınlatma TipiRGBRGBRGBRGB
AydınlatmalıVarVarVarVar
Bakır BoruluVarVarVar-
Derinlik95 mm95 mm123 mm122 mm
Fan Bağlantısı3 Pin3 Pin4 Pin4 Pin
Fan Gürültü Seviyesi---21.8 dB
Fan Hızı2100 rpm2100 rpm1300 rpm1500 rpm
Fan Ömrü50 bin saat50 bin saat-50 bin saat
Fan Sayısı1111
FanBoyutu---120x120x25 mm
Genişlik65 mm65 mm123 mm122 mm
Hava Akışı48 CFM48 CFM48 CFM46 CFM
PWM Fanlı--VarVar
Yükseklik130 mm130 mm78 mm70 mm
Gaming OyuncuYokYokYokVar

Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı