Intel

Intel Core i5-3470 Dört Çekirdek 3.20 GHz Kutusuz İşlemci

Intel Core i5-3470 Dört Çekirdek 3.20 GHz Kutusuz İşlemci

15 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

664,00 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: Bugün 10:59

, peşin fiyatına 3 taksit

Stokta 25+ adet3 iş günüSatıcı: N11/bycompc

Ürün Özellikleri: LGA1155, İşlemci Hızı: 3.20 GHz, 4 Çekirdek, Core i5, 3. Nesil, Dahili Grafik İşlemci, Sanallaştırma, Turbo Boost... Devamını gör


Fiyat Değişimi

Fiyat analizini detaylı gör
535,00 TL

En Ucuz Intel Core i5-3470 Dört Çekirdek 3.20 GHz Kutusuz İşlemci Fiyatları

Tüm fiyatlar (15)

En Popüler Intel İşlemciler
Benzer Ürünler

Intel Core i5 3470

1968 yılından beri aktif olarak üretim yapan Intel, Amerika’nın önemli markaları arasında bulunur. İşlemcileriyle dünya çapında üne sahip olan marka, bilgisayarlardan laptoplara kadar çeşitli ürünlerde yer alır. Masaüstü bilgisayar toplayanlar arasında da oldukça popülerdir. Ayrıca laptopunuzun donanımı değiştirilebilir formdaysa da Intel Core i5 3470 işlemci modelini inceleyebilir ve bilgisayarınızın gücünü artırabilirsiniz.

i5 3470 markanın önemli modellerinden biridir. Sandy Bridge anakartlarla da geriye dönük olarak uyumlu olan ürün, kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır. Yüksek hız isteyen kullanıcılara hitap eden ürün, özellikleri ile aradığınız gücü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Güncel teknolojinin bütün imkânları kullanılarak üretilen model, özellikle yazılımla uğraşan kişilerin dikkatini çekmektedir. Üstelik günlük kullanımda da bilgisayardaki takılma veya donma gibi istenmeyen durumların önüne geçmesiyle kullanıcılarını memnun eder. 4 çekirdekli bir sisteme sahip olması ve yüksek hızlara kadar çıkabilmesi öne çıkan özellikleri arasında yer alır.

Temel hızının 3,2 GHz olması da çoğu işlemciden daha hızlı bir performans ortaya çıkarmasını sağlar. Programların daha akıcı bir şekilde çalışmasını sağlamasının yanı sıra aynı anda birden fazla işlemi de rahat bir şekilde yapmanızı mümkün kılar. Uygun fiyata kaliteli bir donanım öğesi arayışı içindeyseniz i5 3470 Intel modelini inceleyebilir, arayışınızı kısa süre içinde sonlandırmaya başlayabilirsiniz.

Intel Core i5 3470

Intel Core i5 3470 ile Hız ve Performans

Intel Core i5 3470 özellikleri ile kullanıcıların beklentilerine yanıt vermeyi başarır. Intel Ivy Bridge yonga seti içeren ürün, 22 nm işlem teknolojisiyle küçük boyutuna rağmen üstün bir performansa imza atar. Üstelik 22 nm 3D Üç Kapılı üretim süreci sayesinde güç tüketimi de azalır.

Bu sayede günlük hayatta daha uzun süreli bir pil ömrü sunmayı başarır. Entegre video sistemi DirectX 11 ile video oluşturabilen işlemci, 650 MHz grafik taban frekansına sahiptir ve maksimum 1.1 GHz dinamik frekansıyla Intel HD Graphics 25000 desteğini arkasına alır.

Tümleşik grafik kartı sayesinde oyun deneyimini de iyileştiren ürün, oyun bilgisayarı toplayan kullanıcılar arasında da oldukça popülerdir. QuickSync, daha yüksek performans, videoların hızlı kod çevrimi ve daha iyi görüntü kalitesi için optimize edilir.

Bu sayede Intel Core i5 kullandığınızda bilgisayarınızda etkileyici grafikler elde edebilirsiniz. Adobe Photoshop gibi fotoğraf düzenleme programlarında daha hızlı işleme süreleri elde edebilir, yapmak istediğiniz işlemleri kısa süre içinde gerçekleştirebilirsiniz. Fotoğraf düzenleme programlarının yanı sıra video editleme uygulamalarında da etkili bir performans elde edilmesini sağlar.

i5 3470 işlemci özellikleri ile bilgisayar üzerinde video ve fotoğraf gibi düzenlemeler yapan kişilere de hitap eder. Intel i5 3470 işlemci modelini inceleyerek istediğiniz gücü vakit kaybetmeden elde edebilir, uygun fiyatlarla hayal ettiğiniz bilgisayarı kısa sürede toplayabilirsiniz.

Intel Core i5 3470 Teknik Özellikleri

“i5 3470 işlemci nasıl bir performans ortaya çıkarır?” diye merak ediyorsanız, teknik özellikleri sayesinde başarılı olduğunu öğrenmekten memnun kalabilirsiniz. Core i5 3470 3.2 GHz ile 3.6 GHz aralığında bir hıza sahiptir. 4 tane iş parçacığına sahip olması, çoklu işlemler için Intel Core i5 3470’i başarılı kılar. Veri yolu hızının 5 GT/s olmasıyla da bilgisayar üzerinden dosya aktarımı yaparken işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirmenize imkân tanır.

Telefondan bilgisayara dosyalarınızı aktarırken uzun süre beklemenizi gereksiz kılar. Ayrıca bilgisayar üzerinden başka bir aygıta veri gönderirken de hız konusunda kullanıcılarını memnun etmeyi başarır. Termal Tasarım Gücü olarak da bilinen TDP değerinin 77 W olması, bilgisayar üzerinde karmaşık işlemler yapmak istediğinizde ısınma gibi problemlerin azalmasını sağlar.

Termal çözüm gerekliliklerini sağlayan Intel Core i5 3470, aşırı ısınma kaynaklı yaşanabilecek sorunların da önüne geçmeyi başarır. Intel® InTru™ 3D Teknolojisi içermesi sayesinde de 1080p çözünürlüğünde olan Blu-Ray dosyaların başarılı bir şekilde oynatılmasını sağlar. Intel’in akıllı önbellek paylaşım sistemini içeren ürün, hesaplanan iş gücü doğrultusunda işlemci çekirdeklerine dinamik olarak tahsis edilir.

Söz konusu teknoloji yaşanabilecek gecikmeleri ve beklemeleri önemli ölçüde azaltarak hızın artırılmasını sağlar. Birinci önbelleğin 128 KB, ikincisinin 1 MB ve üçüncüsünün 6 MB hafızası vardır. Çoklu önbellek sistemiyle çoğu işlemi rahat bir şekilde yapmanızı mümkün kılar. Intel Core i5 3470 fiyat seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza bütçenizi zorlamadan sahip olabilir, Intel i5 3470 ile aradığınız performansı kısa sürede yakalayabilirsiniz.

Intel Core i5 3470 Arka

Intel Core i5 3470 Gücü

i5 3470 özellikleri ile kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katmayı başarır. Mimarisinin yanı sıra temel ve artırılmış frekansı ya da önbellek hafızasıyla da performansa önem veren kullanıcılara seslenir. İhtiyacınız olduğunda size bir hız artışı sağlamak için termal ve güç boşluğundan yararlanarak işlemcinin frekansını olması gerektiği gibi dinamik olarak artırır.

Böylece ağır programlar çalıştırmak istediğinizde yavaşlama gibi problemler yaşamazsınız. Ayrıca sahip olduğu her fiziksel çekirdekte iki adet işlem parçacığı sunması, yüksek güce ihtiyaç duyan uygulamaları aynı anda çalıştırmanızı mümkün kılar. Tümleşik bellek denetleyicisi ve verimli ön ayar algoritmaları, daha düşük gecikme süresiyle beraber daha yüksek bellek bant genişliği sağlar.

Bu da bellek okuma ve yazma konusunda başarılı bir performans elde edilmesini mümkün kılar. Çoklu programları destekleyen altyapısı sayesinde Core i5 3470 işlemcisi ihtiyaç duyulan özellikleri çatısı altında toplamayı başarır. i5 3470 3.20 GHz temel frekansıyla birlikte Turbo Boost ile 3.6 GHz’e çıkabilir. Frekans genişliği sayesinde bilgisayarın ürettiği gücü etkili bir şekilde değerlendirir.

Intel Quick Sync sayesinde de çevrimiçi paylaşım, video düzenleme ya da yazma gibi işlemlerde videonun hızlı bir şekilde dönüştürülmesini sağlar. Üstelik HD oynatmaya yönetik görsel kalite ve renk doğruluğunu iyileştiren Intel Core i5 3470, daha net ve kaliteli görseller elde edilmesine yardımcı olur.

Günlük, oyun ya da iş amaçlı bilgisayarlarda rahat bir kullanım sunan model, fiyatıyla da kullanıcılarını memnun eder. i5 3470 işlemci fiyat seçeneklerini inceleyerek aradığınıza bütçenizi zorlamadan ulaşabilirsiniz.

Intel Core i5 3470 ile i5-2500K Farkları

İkisi de başarılı bir performans ortaya çıkarsa da Intel Core i5 3470 bazı özellikleriyle öne çıkmayı başarır. Yaklaşık 18W daha düşük TDP değerine sahip olmasıyla da daha az güç tüketir. Ayrıca daha fazla hafıza bant genişliği içermesi Intel Core i5-2500K ile karşılaştırıldığında daha hızlı olduğunu gösterir. Aynı zamanda selefinde 2 adet PCI bulunurken bu modelde 3 tane olması da performansını olumlu yönde etkiler.

Intel Core i5 3470 Çapraz

Intel Core i5 3470 İşlemcisinin Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

“i5 3470 nasıl?” ya da “Yeteri kadar güçlü mü?” diye merak ediyorsanız aşağıda bulunan liste size yardımcı olabilir. Ürünü satın alma konusunda kararınızı tam olarak veremiyorsanız maddelerde yazan bilgilerden yardım alabilir, kararınızı bu doğrultuda daha kolay bir şekilde verebilirsiniz.

  • Başarılı önbellek dağıtım sistemi sayesinde akıcı bir kullanım elde edilmesini sağlar. Ayrıca transistör mesafesinin 22 nm olması da hızlı bir şekilde çalışmasını mümkün kılar.
  • Isı yayma kapasitesinin 77 W olması, bilgisayarda yaşanabilecek ısınma problemlerinin önüne geçmeyi başarır.
  • AVX, Boşta Bekleme, Intel Kimlik Doğrulama, Termal İzleme, Interl Turbo Boost 2.0, Sanallaştırma, VT-X, Intel vPro, SSE 4.2, Intel SpeedStep gibi teknolojileri desteklemesi sayesinde kullanıcı deneyimini artırır.
  • İki kanallı bellek içermesi ve 1600 MHz bellek hızı sunmasıyla takılma ya da donma gibi istenmeyen problemlerin yaşanmasını engeller.
  • Intel Sanallaştırma Teknolojisi ile bilgi işlem faaliyetlerinin ayrı bölümlere ayrılmasını ve bu sayede üretkenliğin korunmasını sağlar.
  • Fan hızı kontrolünü sağlamak için dört pim içeren bir konnektöre sahiptir. Dört pimli konektör, ısınmayı azaltmasının yanı sıra fanın yüksek hızlarda çalıştırılmasından kaynaklanan gürültü seviyelerini de azaltır.
  • 8 çekirdek yerine 4 çekirdeğe sahip olması ürünün olumsuz özelliklerinden sayılabilir.

İ5 3470 sunduğu özelliklerle genel anlamda kullanıcılarını memnun etmeyi başarır. i5 3470 fiyat alternatiflerini inceleyerek siz de bütün bu özelliklerden faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Intel Core i5-3470 Dört Çekirdek 3.20 GHz Kutusuz İşlemci Fiyat Analizi

Intel Core i5-3470 Dört Çekirdek 3.20 GHz Kutusuz İşlemci son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Intel Core i5-3470 Dört Çekirdek 3.20 GHz Kutusuz İşlemci Özellikleri

Soket:   LGA1155
İşlemci Hızı:   3.20 GHz
Çekirdek Sayısı:   4
Türü:   Core i5
İşlemci Nesli:   3. Nesil
Dahili Grafik İşlemci:
Sanallaştırma:
Turbo Boost:
Maximum Turbo Hızı:   3.6 GHz
Bellek Tipi:   DDR3
Bellek Hızı:   1600 MHz
Maksimum Bellek Boyutu:   32 GB
Önbellek:   6 MB
Maksimum Sıcaklık:   67°C
PCIe Versiyonu:   3.0
İş Parçacığı Sayısı:   4
Güç Tüketimi:   77 W
Çıkış Yılı:   2012
Fan Seçeneği:   Fansız
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler
Ortalama Puan
5.02 kişi oyladı
Ürüne puan ver

Intel Core i5-3470 Dört Çekirdek 3.20 GHz Kutusuz İşlemci Yorumları

Bu ürün için ilk yorumu sen yaz

Intel Core i5-3470 Dört Çekirdek 3.20 GHz Kutusuz İşlemci İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Intel Core i5-3470 Dört Çekirdek 3.20 GHz Kutusuz İşlemciIntel Core i5-6400 Dört Çekirdek 2.70 GHz İşlemciIntel Core i5-4460 Dört Çekirdekli 3.20 GHz İşlemciIntel Core i5-4590 Dört Çekirdekli 3.30 GHz İşlemci
 Intel Core i5-3470 Dört Çekirdek 3.20 GHz Kutusuz İşlemciIntel Core i5-6400 Dört Çekirdek 2.70 GHz İşlemciIntel Core i5-4460 Dört Çekirdekli 3.20 GHz İşlemciIntel Core i5-4590 Dört Çekirdekli 3.30 GHz İşlemci
Fiyat664,00 TL
15 satıcı
2.099,00 TL
12 satıcı
1.250,00 TL
5 satıcı
1.169,00 TL
4 satıcı
Ortalama Puan1 yorum-
SoketLGA1155LGA1151LGA1150LGA1150
İşlemci Hızı3.20 GHz2.70 GHz3.20 GHz3.30 GHz
Çekirdek Sayısı4444
TürüCore i5Core i5Core i5Core i5
İşlemci Nesli3. Nesil 6. Nesil4. Nesil4. Nesil
SanallaştırmaVarVarVarVar
Turbo BoostVarVarVarVar
Dahili Grafik İşlemciVarVarVarVar
Maximum Turbo Hızı3.6 GHz3.3 GHz3.4 GHz3.7 GHz
Bellek TipiDDR3DDR4DDR3DDR3
Bellek Hızı1600 MHz2133 MHz1600 MHz1600 MHz
Maksimum Bellek Boyutu32 GB64 GB32 GB32 GB
Önbellek6 MB6 MB6 MB6 MB
Maksimum Sıcaklık67°C71°C72°C72°C
PCIe Versiyonu3.0 3.0 3.0 3.0
İş Parçacığı Sayısı4444
Güç Tüketimi77 W65 W84 W84 W
Çıkış Yılı2012201520142014
Fan SeçeneğiFansızFansızFansızFansız