17 inç Jant

17 inç Jant Fiyatları

5 farklı 17 inç Jant için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

14 inç15 inç16 inç17 inç18 inç19 inç0 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 - 4.500 TL Marka
Filtrele

Seçili Özellikler:Çapı: 17 inç Kaydet

Fiyatı
- 0 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 - 4.500 TL4.500 TL üstü
Markası Çapı 17 inç

Kormoran Kışlık Lastik Continental 4 Mevsim235 45 R18 Kışlık Lastik 245 45 R19 Kışlık Lastik 175 70 R14 Kışlık Lastik 215 75 R16 Kışlık Lastik 225 40 R18 Kışlık Lastik 205 65 R15 Kışlık Lastik 205 65 R16C Kışlık Lastik 205 65 R16 Kışlık Lastik 205 55 R17 Kışlık Lastik 215 60 R16 Kışlık Lastik

17 inç Jant Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan 17 inç Jant hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı 17 inç Jant:
  1. 17 İnç 4x108 Et25 73.1 Mat Bronze Wrc Jant Takımı
  2. EMR-DY527-01 7.5x17" 4x100 ET30 73.1 Silver 17 İnç Jant (4 Adet)
  3. 4 adet BROCK / RC RC29 Himalaya Grisi Jant (HGVP) 7,5 J x 17 inç
  4. 17 İnç 5x112 Et35 66,6 Mercedes Uyumlu Cms Jant Takımı( 4 Adet)
  5. EMR-DY487-09 7.0x17" 5x100 ET35 73.1 Silver 17 İnç Jant (4 Adet)

17 inç jant

Jant, aracınız için gerekli olan ve dışarıdan bakıldığında lastikle beraber dönen bir kısımdır. Aracınızda bulunan lastiklerle iç içe geçer ve bu sayede aracınız yol olabilir. Aracınız için seçeceğiniz jant çeşitlerini aracınızın yakıt ekonomisini, performansı ve konforunu göz önünde bulundurarak seçebilirsiniz. 17 inç jant modelleri direkt olarak aracınızın sürüş konforunu, performansını ve yakıt kullanım düzeyini etkiler. Bu nedenle oldukça önemli bir seçimdir. Tüm bu teknik özelliklerinin yanında farklı renk ve modelleriyle birlikte 17 inç jant çeşitleri aracınızın görünümünü ve tarzını da değiştirir. Aracınıza sportif bir görünüm kazandırmak ya da klasik görünümünü desteklemek için farklı tasarımlarda üretilen jant modellerini tercih edebilirsiniz. Aracınızda bulunan aks sisteminin bir parçası olan jantlar aracın yol almasını için gerekli olan dönme hareketlerini tekerleklere ulaştırır. Bu sayede rahat bir şekilde aracınızın hareket eder. Farklı jant modelleri arasından seçim yaparken aracınıza uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Modellerin ve yapımında kullanılan materyallerin özelliklerine ayrıntılı bir şekilde bakarak aracınızın içi en uygun olan jantı bulabilir ve avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz. Carre ürünlerine göz atarak diğer ihtiyaçlarınızı da karşılayabilir ve marka incelemesi de yapabilirsiniz.

17 İnç Jant Modelleri Nerede Kullanılır?

17 inç jant modelleri genellikle büyük binek araçlarda ve sıklıkla ticari grubu araçlarda kullanılır. Aracınızda kaç inç jant kullanmanız gerektiğini aracınızın üstünde takılı olan jantların üzerinde yazan kısmından öğrenebilirsiniz. 17 inç jant modelleri üretiminde kullanılan materyallere göre farklılık gösterir. Çelik, alüminyum, titanyum ve kapaklı lastik olmak üzere 4 farklı materyal kullanılır. 17 inç çelik jant modelleri diğer modellere nazaran daha ağır bir modeldir. Alüminyum ve titanyum alaşım modeller ise oldukça hafif yapılı jantlardır. Çelik jant modelleri kendi içinde ikiye ayrılır. Kullanım amacına göre ve yapım materyaline göre. Kullanım amacında lastik modelleri iç lastik, iç lastiksiz ve göbeksiz olarak üçe ayrılır. İç lastiksiz modellerde jant ve lastik arasında hava kalması önlenir. İç lastikli ve göbeksiz modellerde ise jant kısmında iç lastik yer alır. Kullanılan materyale göre alüminyum alaşım modellerde %90 alüminyum kullanılırken %10 silisyum kullanılır. Çelik jantlara nazaran çok daha hafif bir yapıya sahiptir. Hafif yapıları sayesinde sürüş performansı oldukça yüksektir. Hemen hemen tüm araçlarda kullanılabilir olması sıklıkla tercih edilmesinde etkendir. Sac jantlar ise genellikle sıfır arabaların üzerinde bulunan modeldir. Magnezyum jant modelleri ise genel olarak lüks ve özel yapım spor araçlarda yer alan bir modeldir. 17 inç spor jant modelleriyle aracınızın görünümünü yenileyebilirsiniz. Oldukça şık ve estetik çizgilere sahip olan spor jant modellerini kolayca bulabilirsiniz.

Farklı Özelliklerde 17 inç Jant Çeşitleri

Aracınız için doğru seçilmiş bir model teknik özellikleri destekleyeceği gibi dışarıdan bakıldığında aracınızın daha bütün ve estetik görünmesini sağlar. Kişisel beğenilerinizi ön planda tutarak farklı renk ve model seçeneklerine sahip olan 17 inç jant çeşitleri arasından birini seçebilirsiniz. Farklı markalar tarafından tasarlanan modellerin üretiminde farklı materyaller kullanılır. Çelik, titanyum, alüminyum, kapalı plastik gibi birçok farklı materyal seçeneği bulunur. Her materyalin kullanım amacı, dayanıklılığı, görünümü birbirinden farklıdır. 17 inç jant modelleri aynı zamanda birbirinden farklı ölçülere sahiptir. 17 inç 4x98 jant modelinden başlayarak 5x112 17 inç jant modeline kadar farklı ölçülerle karşılaşırsınız. Burada 5; jant üzerinde kaç adet bijon bulunduğunu anlatır. 112; ise her bijon arasındaki mesafeyi temsil eder. Bijon sayısı ve aralık mesafesi arttıkça jant tasarımı değişir. 4x108 17 inç jant modelleri diğer modellere görece daha ince olur. 4 bijon 17 inç jant modellerinin yanında 5 bijon 17 inç jant modelleri de vardır. 5x98 17 inç jant modelleri 5 bijonlu modellerin en incesidir. Aracınızda daha önce kullandığınız jant modeline göre yani jantınızı hangi ölçülerde satın alacağınızı belirleyebilirsiniz. Farklı ölçülerin dışında 17 inç karpuz jant gibi farklı modellerde ürünlerde bulunur. Karpuz jantların yanında 17 inç yıldız jant modelleri sıkça tercih edilen modellerden biridir. Siz de jantlar ve lastik ekipmanları kategorisinde zevkinize ve aracınıza uygun olduğunu düşündüğünüz modellerden birini hemen sipariş verebilir aracınızın görünümünü ve sürüş performansını baştan sona değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda aracınız için oto alarm fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Çelik ve Alüminyum 17 inç Jant Kullanmanın Avantajı

Çelik jant ve alüminyum jant modelleri en sık tercih edilen jant modelleridir. Çelik jant modelleri temelde sac kullanılarak üretilir. Bu nedenle kimi zaman sac jant adıyla da anılır. Çelik jant modelleri mat ve siyah bir görünüme sahiptir. Estetik olarak oldukça şık duran çelik jant modelleri çoğunlukla sıfır araçlarda baz donanım seçenekleriyle sunulan bir türdür. 17 inç jant takımı ve tekli jant modelleri olarak satışa sunulan çelik jant modellerinin yanında alüminyum jant modelleri de vardır. Dünya genelinde kullanımı son derece yaygın olan alüminyum jant modelleri estetik görünümleri ve hafif yapıları ile kullanıcıların gözdesidir. Sıfır araç olarak üzerinde alüminyum alaşımlı 17 inç jant takımı yer alan modeller genellikle spor ve lüks araçlardır. Alüminyum jant modellerinin en büyük artılarından biri frene basıldığı anda balatalarda meydana gelen ısınmayı hava yoluyla dağıtır ve balataların soğumasını sağlar. Bu sayede fren sisteminin sorunsuz bir şekilde uzun bir süre boyunca kullanılmasını sağlar. Alüminyum ya da çelik jant modelleri arasında 17 inç 5x105 jant modelleri de bulunur. Aynı zamanda 5x108 17 inç jant modellerinin de yer aldığı akakce.com’u inceleyerek aracınızın sahip olduğu jant boyutlarına göre dilediğiniz üründen birini güvenle satın alabilirsiniz.

17 inç Jant Satın Alırken Bilinmesi Gerekenler

Her ürün kategorisinde olduğu gibi oto & motosiklet kategorisinde yer alan 17 inç jant modelleri arasında da seçim yaparken dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalar vardır. İlk olarak aracınızın jant ölçülerini öğrenmeniz gerekir. Bu ölçüyü aracınızın üzerinde yer alan jantların üzerinde yazan bilgilerden kolayca öğrenebilirsiniz. Jant modelleri aracınızın performansını, konforunu, yakıt tüketimini yakından etkiler. Önceliklerini belirleyerek jant modellerinin hangi özelliklere etki ettiğini öğrenebilirsiniz. Örneğin büyük jantların ağırlığı da doğru orantılı bir şekilde artış gösterdiği için aracınızın sürüş konforunda azalmalar yaşanabilir. Öte yandan küçük jantların ağırlığı da az olacağı için aracınızın daha hızlı ve rahat hareket etmesini sağlar. Aracınızın motor gücü bu seçimi yaparken baş belirleyici olur. Aracınızın motor gücü yüksekse küçük jantlar kullandığınızda aracınız zemine yeterince yapışmayacağı için olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Daha ağır ve büyük jantlar kullandığınızda zemine daha iyi yapışacağı için çok daha rahat bir şekilde yol alabilirsiniz. Diğer bir seçenek kriteri ise jantların renkleri ve tasarımlarıdır. Siz de beğendiğiniz jant modellerini hemen sipariş verebilirsiniz.

17 inç Jant Çeşitleri Uygun Fiyatlarla Akakçe’de

17 inç jant fiyatları ürünlerin sahip oldukları özelliklere göre ve üretici markalara göre farklılık gösterir. Belirlediğiniz bütçe doğrultusunda aracınıza uygun olan jant modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. En ucuz 17 inç jant modellerini bulabilmek için ürünleri filtreleme kısmından fiyata göre artan şekilde sıralayabilirsiniz. Böylece pratik ve hızlı bir şekilde aradığınız uygun fiyatlı jant modelini bulabilirsiniz. Aracınızın genel tasarımı ve tarzı ile uyumlu olacak şekilde seçimler yapabilirsiniz. Genel olarak metalik renklerde tasarlanan jant modelleri içerisinde en popüler olan model 17 inç jant siyah renktir. Klasik bir renk olan siyah hemen hemen her aracın görünüme kolayca uyum sağlar. Turuncu, yeşil, sarı, mavi ve mor gibi canlı, dikkat çekici metalik renklerde de jant modelleri bulabilirsiniz. 5x98, 4x98, 4x100, 5x100 17 inç jant gibi farklı özelliklerdeki jant modelleri arasından karpuz, yıldız ya da 17 inç tel jant modellerini tercih edebilirsiniz. Hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde beğendiğiniz ve aracınız için uygun olan 17 inç jant modellerini güvenle satın alabilirsiniz.