Karbonat

Karbonat Fiyatları

255 farklı Karbonat için fiyatlar listeleniyor.

Arama Takip Listem Sepetim
Market alışverişini de Akakçeden yap!
Bağdat Karbonat Aktarmarka Karbonat Şifa Kimya Karbonat Aktarloji Karbonat İpek Karbonat Aktarix Karbonat

Çok Satanlarkg En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 kg5 kgMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 11Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Türü Miktar Ürün Puanı

TuzPul BiberÇeşniKarabiberTarçınSusamLimon TuzuÇam FıstığıKekikBağdat KarbonatAktarmarka KarbonatŞifa Kimya Karbonat

En Çok Karşılaştırılan Karbonatlar
Bunlara Da Bakabilirsiniz

Karbonat Yorumları ve Önerileri

Karbonat Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Karbonatlar hangileri?

Bugün Akakçe'de 255 farklı model arasında

kg en ucuz Karbonatlar hangileri?

En çok satan Karbonatlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Karbonat:
  1. Şişecam Saf Karbonat İçilebilir Sodyum Bikarbonat 25 KG
  2. Bağdat 1000 gr 2'li Paket Karbonat
  3. Aktarmarka 1 kg İngiliz Karbonat
  4. Aktarmarka 5 kg Yenilebilir Karbonat
  5. Bağdat 1000 gr Karbonat

Karbonat

Bakliyat, sebze ve diğer gıda ürünlerinin tatlarını ve kokularını güçlendirmek için çeşitli takviyelerden yardım alınır. Bu amaçla kullanılan gıda aroması, boyası ve kokulu baharatlar her mutfağın vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır. Günlük hayatta kullanımı yaygın maddelerden biri olan karbonat, hem mutfak hem de temizlik işleri için tercih edilir. Karbonat ne işe yarar sorusuna farklı yanıtlar vermek mümkündür. Yardımcı mutfak malzemesi olarak bilinen karbonatı yemek tarifleri, leke çıkarma ve alternatif tedavi yöntemlerine destek için kullanabilirsiniz. Kimyasal tepkime sonucu ortaya çıkan bu ürün yüksek miktarda karbon maddeleri ve sodyumun bir araya gelmesiyle üretilir. Günlük hayatta sıklıkla kullanılan ürün, farklı gramajlardaki paketlerde kullanıcılara sunulur. Kullanım ihtiyacınıza göre 50, 100 ve 250 gram gibi farklı ağırlıklara sahip paketlerden birini tercih edebilirsiniz. Ürünleri kullanım alışkanlığınıza göre yemek tariflerinde ve temizlik işlerinde değerlendirebilirsiniz. Hava almayacak biçimde uygun kavanoz ve kaplarda saklarsanız, bozulmadan uzun süre kullanabilirsiniz. Karbonat tozu çeşitlerini satın almadan önce ürünlerin kullanım talimatlarını inceleyebilirsiniz. Bazı ürünler içilebilir özelliğe sahipken bazı markalar yalnızca temizlik ve endüstride kullanıma uygun seçenekler sunar. Markaların sunduğu kullanım önerilerine göre ihtiyacınıza uygun olanı, online alışveriş kolaylığıyla satın alabilirsiniz.

Kaç Çeşit Karbonat Vardır?

Mutfakta kullanımı yaygın yardımcı ürünler arasında karbonat ve sirke çeşitleri yer alır. Asidik özellikleri sayesinde farklı malzemelerle tepkimeye giren ürünlerin kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Karbon maddeleri ve sodyumun tepkimeye girmesiyle oluşan karbonat, her evde ihtiyaç duyulan ürünler arasında yer alır. Karbonat, çeşitli tarifler ve temizlik işlerinde kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlar. Karbonat ne için kullanılır diye sorulduğunda çeşitli kullanım önerileri sunulabilir. Hamur kabartmak, leke çıkarmak ve yüz toniği yapmak gibi farklı alternatif kullanım alanları vardır. Ayrıca, nohut, barbunya gibi bakliyatlar, şişmeleri için karbonatlı suda bekletilir. Piyasada farklı markaların sunduğu çeşitleri bulunur. Özelliklerine göre birbirinden ayrılan ürünlerin kullanım alanları da farklıdır. Mutfakta kullanıma uygun olan içilebilir karbonat çeşitlerini kullanım ihtiyacınıza göre yemekler ve içeceklerde kullanabilirsiniz. Hazımsızlık problemleri için yemek karbonatı suyla karıştırılarak içilebilir. Amerikan karbonatı olarak bilinen sodyum bikarbonatın insan vücudundaki asidik ortamı dengelediği ifade edilir. Ayrıca hamur kabartmak ve baklagillerin şişmesini sağlamak için yenilebilir karbonat kullanılabilir. Markalar kullanıcıların ihtiyaçlarına göre farklı ağırlıklara sahip paketlerde ürünleri satışa sunar. Cep sodası karbonat ürünleri tek kullanımlık küçük paketleriyle kullanıcıların beğenisini toplar. Kullanımı oldukça yaygın olan bu ürün, endüstri sektörünün önemli malzemeleri arasında yer alır. Nerelerde kullanılır sorusuna gıda sektörü dışında ilaç, temizlik ürünleri ve cam üretim sektörü yanıtları verilebilir. Sabun ve cam üretiminde kullanılan potasyum karbonat, büyük boy ambalajlarda satılır. Genellikle üretim atölyeleri ve fabrikalarda kullanılan bu karbonat 1, 5, 10, 25 kg gibi farklı paketlerde satışa sunulur. Karbonat faydaları ve özellikleri bakımından farklı ihtiyaçları karşılar. Mutfakta kullanım için 1 ve 5 kg karbonat seçenekleri arasından ihtiyacınıza uygun paketleri seçebilirsiniz.

Karbonat Ne İçin Kullanılır?

Karbonat özellikleri bakımından kullanıcılara farklı faydalar sunar. Ürünlerin içeriklerine göre kullanım alanları gıda, ilaç, kimya ve cam üretimi gibi sektörlerle çeşitlenir. Karbonat nedir sorusuna sodyum ve karbonun kimyasal tepkimesi sonucu ortaya çıkan madde yanıtı verilebilir. Kimyasal tepkime kaynaklı ortaya çıkan bu ürünün kullanım alanı oldukça çeşitlidir. Mutfakta kullanım için içilebilir özellikte saf karbonat paketleri kullanılır. Vücut asidini dengelemek, hamur kabartmak ve baklagillerin şişmesini sağlamak için farklı miktarlarda ürünler kullanılır. Giysi ve diğer tekstil ürünlerindeki lekeleri çıkarmak için karbonatlı suyla temizlik yapabilirsiniz.1 paket karbonat çeşitlerinin ağırlıkları farklılık gösterir. Bazı markalar tek kullanımlık küçük paketler sunarken bazılarında 1 kg karbonat paketleri bulmak mümkündür. Gıda sektörünün yanı sıra ilaç, temizlik malzemeleri üretimi ve cam sanayisinde de sıklıkla ihtiyaç duyulur. Sabun ve cam yapımında kullanılan potasyum karbonat büyük paketlerde satılır. Ürün paketleri 5, 10 ve 25 kg gibi farklı seçenekleri kullanıcılara sunar. Kullanım ihtiyacınıza göre farklı özelliklere sahip farklı gramajlardaki paket çeşitlerini değerlendirip satın alabilirsiniz.

Karbonatın Faydaları Nelerdir?

Kullanım alanları çeşitli olan karbonatın faydaları oldukça fazladır. İçilebilir özelliğe sahip çeşitleri, yemek tarifleri ve asitli su yapmak için kullanabilirsiniz. Sanayide kullanılan tipi ise deterjan yapımı, cam üretimi ve ilaç yapımında tercih edilir. Asidik bir malzeme olan bu ürünün farklı alanlarda faydaları vardır. Temizlik işleri için kullananlar, leke çıkarma ve kararan gümüş takıların parlatılmasında da bu ürünün etkili olduğunu belirtir. Ayrıca, karbonatın bakteri öldürücü özelliği etkili ve hijyenik bir temizlik deneyimi sunar. Kötü koku ve lekelerle mücadele için de bu ürünü kullanabilirsiniz. Örneğin, limon veya sirke ile karıştırarak asitlenmesini sağlayabilir ve kurumuş lekeleri çıkarmak için değerlendirebilirsiniz. Tavsiye edilen miktarları uygulayarak hamur ve kek karışımları hazırlayabilir, arzu edildiği gibi kabaran hamur ve kekler pişirebilirsiniz. Sindirim problemlerinin alternatif tedavisi için karbonatlı su tavsiye edilir. Bir bardak suya karıştırılan karbonatın hazımsızlık problemlerine iyi geldiği söylenebilir. Ancak, hassas mide yapısına sahip kişilerin bu karışımı içmeden önce doktora danışması önerilir. Yiyeceklerde kullanmak için içilebilir organik karbonat çeşitlerini kullanabilirsiniz. Farklı gramajlara sahip paketlerde satılan ürünler arasından ihtiyacınıza göre karar verip güvenle satın alabilirsiniz.

Karbonat Fiyatları

Sodyum karbonat, mutfaktaki önemli yardımcı malzemeler arasında yer alır. Hamurun kabartılması, nohut ve fasulye gibi bakliyatların şişmesi ve temizlik işleri gibi farklı alanlarda kullanılan bu ürün, çeşitli markalar tarafından üretilir. Kullanım alanına göre çeşitlenen paket ağırlıkları kullanıcılara farklı alternatifler sunar. 50 gramlık mini paketlerden 25 kilogramlık büyük paketlere kadar birçok seçeneği farklı markalarda bulabilirsiniz. Mutfakta kullanım için tercih edilen doğal karbonat çeşitleri tek kullanımlık cep boy paket ve büyük paket alternatiflerine sahiptir. Karbonat ne kadar sorusu için farklı yanıtlar verilebilir. Çünkü bu ürünün fiyatları miktarına ve kullanım alanına göre değişir. Ayrıca, çeşidi ve markası da satış fiyatlarında farklılık görülmesine neden olur. 10, 5 ve 1 kg karbonat fiyatı kullanıcılara farklı alternatifler sunar. Markaların ürün çeşitlerine göre değişen fiyat etiketlerine bakabilir ve bütçenize göre alışveriş yapabilirsiniz. Sanayi ve mutfak sektörü için üretilen çeşitleri inceleyerek kullanım ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Akakçe’de Karbonat Çeşitleri

Mutfak yardımcıları arasında yer alan karbonatın kullanım alanı oldukça çeşitlidir. Kimyasal bir tepkime sonucu üretilen karbonat aynı zamanda doğada da bulunabilir. Kaya ve taşlar üzerinde bulunan çeşitler organik karbonat olarak tanımlanır. Hamur karışımları, yemek tarifleri ve temizlik işlerinde kullanılan karbonat, büyük ve küçük paketlerde satılır. Bazı çeşitlerinin içinde yüksek miktarda tuz bulunur. Mutfakta kullanımı tavsiye edilen çeşitlerinin tuz ve asit miktarları daha düşüktür. Tuzsuz karbonat, mutfakta kullanılabilen çeşitler arasında yer alır. Karbonat fiyatları markalara ve ürün türlerine göre geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Karbonat kilo fiyatı belirlenirken markaların fiyat politikası ve ürünlerin kullanım şekli ön plana çıkar. Belirli kriterlere göre belirlenen satış fiyatları farklı bütçelere hitap eder. Yüzlerce farklı karbonat çeşidinin fiyatlarını karşılaştırmak için Akakçe’den yararlanabilirsiniz. Karbonat 1 kg fiyatlarını karşılaştırarak bütçenize en uygun seçeneğe kolayca ulaşabilirsiniz.