Motosiklet Kaskı

Motosiklet Kaskı Fiyatları

9.329 farklı Motosiklet Kaskı için fiyatlar listeleniyor.

NCR Kask Free-M Kask LS2 Kask HJC Kask Sway Kask MT Kask

Fiyatı Düşen Kasklar

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüAçık
 • TürüÇene Açılır
 • TürüFull Face
 • Fiyatı0 - 2.000 TL
 • Fiyatı3.000 - 4.000 TL
 • RenkBeyaz
 • RenkSiyah
 • ÖzelliklerVizörlü
 • Kaplama TürüKarbon
 • Kaplama TürüTitanyum
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 2.000 TL 2.000 - 3.000 TL 3.000 - 4.000 TL 4.000 - 7.000 TL 7.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüKaplama TürüMevsim SeçeneğiTasarımParlaklıkÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (9.329)

Motor Fiyatları Motosiklet Eldiveni Motosiklet Montu Motosiklet Çantası Motosiklet Brandası Motosiklet Pantolonu Intercom Motosiklet Yağmurluğu Motosiklet Ayakkabısı NCR Kask Free-M Kask LS2 Kask

En Çok Karşılaştırılan Kasklar

Kask Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Kask Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Kasklar hangileri?

Bugün Akakçe'de 9.329 farklı model arasında

En çok satan Kasklar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kask:
 1. NCR Çene Açılır Motosiklet Kaskı
 2. Free-M 913 Full Face Motosiklet Kaskı
 3. LS2 Rapid Kask
 4. HJC C70 Kapalı Motosiklet Kaskı
 5. LS2 Airflow Açık Motosiklet Kaskı

Motosiklet Kaskı

Motosiklet yüksek hız yapılan ve etrafı açık olan, sürücü için herhangi bir koruyucu yapıya sahip olmayan bir araçtır. Bu nedenle sürücüler kendi güvenlik önlemlerini almalıdır. Kask, eldiven, dirseklik, dizlik ve motor ceketi gibi olası kaza durumlarında sürücüyü koruyacak ekipmanların kullanılması gerekir. Bu ekipmanlar arasında en önemlisi kask modelleridir. Motosiklet kaskı motor üzerinden sürücü düştüğünde kafasına herhangi bir hasar almaması için özel olarak üretilir. Kaza anında sürücünün baş ve boyun bölgelerini koruyan kask modelleri farklı materyallerden yapılır. Kaliteleri bakımından farklı sınıflara ayrılan kask modellerinin görsel çeşitliliğine oldukça fazladır. Motosiklet yolculuklarını güvenli bir şekilde yapabilmek için bu tip koruyucu ekipmanlar satın alınmalıdır. Kafa yapınıza uygun ve sürüş anında sizi rahatsız etmeyecek tasarımlara sahip olan kask modellerinden birini satın alabilirsiniz. Sahip olduğunuz motor modelinin renklerine uygun olan bir kask modeli satın alarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu sayede hem kendi güvenliğinizi sağlar hem de tarzınızı motor ekipmanlarıyla da yansıtabilirsiniz. Alışveriş sırasında hava pompası, motosiklet güvenlik ekipmanları gibi farklı motor aksesuarlarına da uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Motor Kaskı Takmak Neden Önemli?

Motosiklet birçok farklı kullanıcı tarafından bir tutku olarak adlandırılır. Motosiklet tutkunuzu en güvenli şekilde yaşayabilmek için koruyucu ekipmanlara sahip olmanız gerekir. Motosiklet diğer araçlara nazaran çok daha kısa sürede yüksek hızlara çıkabilen bir araçtır. Bu nedenle motosiklet üzerinde giden sürücü ve yolcunun koruyucu ekipmanlarını tamamlamış olması gerekir. Boyut olarak standart bir otomobilden çok daha küçüktür. Dolayısıyla dar ve küçük alanlardan ani dönüşler yaparak geçebilir. Trafik içerisinde yer alan diğer araçlar da düşünülerek manevralar yapılmalıdır. Olası bir kaza durumunda sürücü ve yolcu farklı yerlere doğru düşebilir ve büyük olasılıkla birbirlerini koruyamazlar. Motor üzerinde sürücü ve yolcu bireysel olarak koruma ekipmanlarını giymelidir. Koruyucu önlemler sürücü ve yolcu tarafından alınmalıdır. Hızlanma anında ya da ani manevralar yapılırken motor kaskı kullanmamak can güvenliğinizi hiçe saymak demektir. Motor üzerinde kesinlikle kullanılması gereken belli başlı koruyucu ekipmanlar vardır. Bunlardan ilki motor kasklarıdır. Aynı zamanda motor üzerinde seyahat eden bireylerin hepsinin kask takması yasal bir zorunluluktur. Kask takılmaması durumunda herhangi bir kaza olduğunda kafanın hasar alması beyin kanamasına ve iltihaplanmaya neden olabilir. Bu rahatsızlıklar ciddi boyutlara oluşursa diğer organlara zarar verebilir ve kişi hayatını kaybedebilir. Bu nedenle kask takılması yüksek oranda kazalarda bireyi korur. Motosiklet kazalarında en çok yaşanan sorun kask takılmamasına bağlı olarak alınan kafa ve beyin hasarlarıdır. Motor kaskı baş ve boyun bölgesini kavrayarak korumaya alır. Sağlam ve kaliteli materyallerden yapılan kask modelleri kaza anlarında kırılmaz, çatlamaz. Bu sayede baş ve boyun bölgesini korur. Geri dönülmez sonuçları olan bu hasarların önüne geçebilmek için en iyi motosiklet kaskı modellerini satın alabilirsiniz. Böylece kendinizi koruyabilirsiniz. Motor kaskı kullanımının önemi azımsanmayacak kadar çoktur. Kendiniz ve sevdikleriniz için motorunuza binen kişilerin kask takmasına dikkat edebilir, trafik kurallarına uygun bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Motosiklet Kaskı Ne İşe Yarar?

Kasklar kafa ve boyun bölgesini en iyi şekilde koruyabilmek için kalın ve son derece dayanıklı materyallerden üretilir. Bu sayede kaza anında kafa ve boyun bölgesini sararak hasar almanızı engeller. Kaskların dış yüzeyleri genellikle güçlendirilmiş fiber ya da polikarbon materyalden üretilir. Bu sayede kask için ideal sertliğe ve yüksek koruyuculuğa sahip olan dış kabuk ismi verilen bölge asfaltta sürüklenme durumunda dahi hasar almaz, aşınmaz ve bu sayede sizin de hasar almanızı engeller. Kask modelleri bir dış kabuk adı verilen bir de iç yüzeyde bulunan koruyucular sayesinde hasar almanızı engeller. İlk kaza anında başın farklı yüzeyler ile temas etmenizi, sivri, delici ve kesici maddelerin başa batmasını engelleyen dış kabuk kısmı vardır. İlk darbeyi emer ve kask yüzeyine dengeli bir şekilde dağıtır. Kazadan sonra kaskın içinde bal bölgesi hemen sabit bir şekilde durmayabilir. Kaskın kendi iç yüzeyine çarpma riski bulunduğu için iç koruyucu yüzey katmanı en az dış kabuk kadar önemlidir. Bu katmanda genellikle expanded polystyrene yani EPS kullanılır. Başı kask içerisinde çarparak kasar almasını engeller. Kask kalitesini belirleyen etkenlerden ikisi dış yüzey ve iç bölge materyalleridir. Bu alanlarda kullanılan materyaller ne kadar kaliteli ise kaskın olası bir kaza durumunda sizi koruması o kadar iyi olur. Bu sebeple motosiklet kaskı modellerindeki bu özellikleri inceleyerek uygun ürünü satın alabilirsiniz.

Motosiklet Kullananlar için Kask Modelleri

Kask modelleri yaz ya da kış demeden her daim kullanılmalıdır. Kış aylarında soğuk havalarda, rüzgar ve yağmurdan etkilenmemek içinde kask takabilirsiniz. Güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi için kask kullanımı olmazsa olmazdır. Kask modelleri sıcak havalarda fazla gelebilir ve sizi terletebilir. Bu gibi durumlarda kask kullanmamak canınızı tehlikeye atmak olur. Bu nedenle özel olarak üretilen yazlık motosiklet kaskı modellerini satın alabilirsiniz. Aynı zamanda yaz aylarında oldukça ideal bir kullanım sunan açık motosiklet kaskı modellerini de yaz aylarında kullanabilirsiniz. Tüm motosiklet ekipmanları yazlık, kışlık ve dört mevsim kullanılabilecek şekilde üretilir. Bu sayede her zaman motosikletle güvenli bir şekilde yolculuk yapmış olursunuz. Aynı zamanda motosiklet kask modellerinin farklı beden seçenekleri vardır. Erkek ve kadın motosiklet kaskı modelleri birbirinden farklıdır. Kasklar baş ve boyun bölgesini tamamen sarmalıdır. Bu nedenle tam olarak baş ölçünüze uygun bir model satın almanız gerekir. Sİz de motosiklet kaskı modellerini inceleyerek ihtiyacınıza göre tercih yapabilirsiniz.

Motosiklet Kaskı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motosiklet kaskı seçerken bazı detaylara dikkat edilmelidir. Güvenliğiniz için aldığınız bir önlem olduğu için doğru seçim yapmanız gerekir. Öncelikle farklı kask ölçüleri arasından size en uygun olanı satın almalısınız. Erkek ve bayan motosiklet kaskı modelleri arasından kafa yapınıza ve ölçülerine en iyi şekilde uyan modeli sipariş verebilirsiniz. Çocuğunuz kendi güvenliği sağlayabilecek ve doğru pozisyonda oturabilecek yaşa geldiğinde onunla birlikte motorda seyahat edebilirsiniz. Çocuk motosiklet kaskı modellerinden birini satın alarak çocuğunuz ile güvenli bir şekilde keyifli zaman geçirebilirsiniz. Motosiklet kaskını yaz mı yoksa kış aylarında mı kullanmayı düşündüğünüz de çok önemli bir kriterdir. Yaz ayları için yarım motosiklet kaskı modellerini tercih edebilirsiniz. Bu modeller hava alan yapıları sayesinde rahat bir kullanım sağlar.

Kask Fiyatları ve İndirimleri Akakçe’den İnceleyin

Yolda can güvenliğiniz için doğru ürünleri tercih etmeniz ve kullanmanız gerekir. akakce.com’da birbirinden farklı tasarımlara sahip motosiklet kaskı modelleri vardır. Motosiklet kaskı fiyatları üretici firmadan ürün tasarımına, yapımında kullanılan materyalden kullanım amacına kadar birçok farklı özelliklere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle motosiklet kaskı modellerinde geniş bir ürün ve fiyat skalası vardır. Ucuz motosiklet kaskı modellerine kolayca ulaşabilmek için ürünleri fiyata göre artan şekilde sıralayabilirsiniz. Siz de güvenliğiniz için bir motosiklet kaskı alabilir, güvenli ve keyifli bir şekilde motosikletinizi sürebilirsiniz. Motosiklet modelleri birçok farklı koruyucu ekipman ile birlikte kullanılmalıdır. Motosiklet ayakkabısı, eldiveni, kaskı, dirsekliği, ceketi, dizliği gibi birbirinden farklı amaçlara hitap eden ekipmanlarla motosikletinizi güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.