Kavanoz

Kavanoz Fiyatları

6.010 farklı Kavanoz için fiyatlar listeleniyor.

Paşabahçe Kavanoz Emsan Kavanoz Arow Kavanoz Lav Kavanoz IKEA Kavanoz Perotti Kavanoz

Fiyatı Düşen Kavanozlar

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Kavanozlar

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • BoyutBüyük
 • BoyutKüçük
 • BoyutOrta
 • Malzeme TürüCam
 • Malzeme TürüPorselen
 • Hacim500 cc
 • Hacim1000 cc
 • Kapak MalzemesiBambu
 • Kapak MalzemesiMetal
 • Kapak SeçeneğiKapaklı
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerMalzeme TürüKapak MalzemesiKapak SeçeneğiCam TürüKapak TürüAdetBoyutKelime ile FiltreleÇeşitŞekilHacimParça SayısıSeriÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (6.010)

Mutfak Bıçağı Saklama Kabı Damacana Pompası Filtreli Sürahi Sebzelik Erişte Makinesi El Rondosu Servis Seti Kesme Tahtası Paşabahçe Kavanoz Emsan Kavanoz Arow Kavanoz

En Çok Karşılaştırılan Kavanozlar

Kavanoz Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Kavanoz Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Kavanozlar hangileri?

Bugün Akakçe'de 6.010 farklı model arasında

En çok satan Kavanozlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kavanoz:
 1. Paşabahçe 80009 Harvest 8 lt Kapaklı Kavanoz
 2. Paşabahçe 80007 5 lt Kavanoz
 3. Paşabahçe 96394 Viva 1500 cc Vakumlu Cam Kavanoz
 4. Paşabahçe 43736 Vakumlu 8'li Cam Kavanoz
 5. Paşabahçe 43756 Vakumlu 2'li 1230 cc Cam Kavanoz

Kavanoz

Ağzı geniş cam, metal ya da topraktan yapılmış olan saklama kaplarına kavanoz adı verilir. Mutfakta pek çok iş gören bu ürünler sıklıkla kullanılır. Genellikle kapaklı olarak üretilen bu ürünler yiyeceklerin korunmasını ve muhafaza edilmesini sağlayan ürünlerdir. Özellikle kış aylarında konserve yapımında kapaklı ve cam kavanoz modelleri tercih edilir. Üretimlerinde cam hammaddesinin kullanılması ise yiyeceklerin dış ortamla ya da camın kendisiyle temasa geçmesini önleyerek güvenli bir saklama koşulu oluşturur. Ayrıca cam hammaddesinin sağlığa zarar verici bir etkisinin bulunmaması da üretimlerde kullanılmasını sağlar. Ayrıca kapaklı bir şekilde üretimleri yiyeceklerin havayla temas etmesini önleyerek bozulmamalarını sağlar. Bu yüzden kapaklı kavanoz modelleri ağzı kapalı tutulması gereken konserve ve yiyeceklerin saklanmasına olanak sağlar. İhtiyaç duyulan tüm boyutların oluşturduğu kavanoz seti mutfağınızda saklanması gereken yiyeceklerin tamamının korunmasına yardım eder. Set içerisinde büyüklükleri farklı olan büyük, orta ve mini kavanoz çeşitleri bulunur. Kavanoz içerisine koyacağınız yiyeceklerin miktarlarını göz önünde bulundurarak kavanoz çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Mutfak içerisinde ihtiyaç duyduğunuz saklama kaplarından olan kavanoz setleri sayesinde uzun ömürlü ve kullanışlı yapılarına sahip olabilirsiniz.

Kavanoz Modelleri Ne Gibi Besinlerde Kullanılır?

Farklı kullanım amaçlarına uygun olacak kavanoz modelleri geniş çeşitliliğe sahiptir. Küçük kavanoz< modelleri yemeklerin hazırlanmasında kullanılan baharatların muhafaza edilmesinde rahatlıkla kullanılabilir. Tezgah üzerinde fazla yer kaplamayan bu modeller baharatlar için kullanıma gayet uygundur. Tezgah üzerinde kullanılan kavanozların tasarım ve renkleri de mutfak dekorasyonuna uyum göstermelidir. Siyah kavanoz ve renkli kavanoz gibi tasarım farklılıkları bulunan modeller arasından mutfağınıza uygun ürünler arasından seçimler yapabilirsiniz. Şeker, çay ve şehriye gibi gıdaların tezgah altlarında saklanmasında büyük kavanoz modellerini kullanabilirsiniz. Hem ağız hem de boyutlarının genişliği sayesinde kullanımları gayet kolaydır. Küçük, büyük ve orta boy kavanoz modelleri bir set içerisinde satışa sunulur. Bu sayede mutfak içerisinde gerek duyulan tüm alanlarda set içerisindeki bu ürünleri kullanabilirsiniz. Ayrıca yoğurt mayalanmasında da rahatlıkla kullanabilir. Kış hazırlıkları yaparken kilitli kavanoz modellerini tercih ederek uzun süre boyunca konserverlerinizi bozulmadan saklayabilirsiniz. Akşamdan kalan yemeklerin buzdolabında saklanabilmesini sağlamak için kare kavanoz modellerini kullanabilirsiniz. Diğer bir şekle sahip olan yuvarlak kavanoz modelleri de geniş kullanım alanlarına sahiptir. Mutfakta dekoratif ve şık bir görünüme sahip olan damalı kavanoz modelleri ortamın dizaynına uyum gösterir.

Mutfağın Olmazsa Olmazı; Kavanoz Çeşitleri

Kavanozlar birbirinden çeşitli ve farklı özelliklere sahip olan malzemelerden üretilir. Üretimlerinde kullanılan malzemelerin sağlığa zarar verici etkisi olmamasına dikkat edilerek seçimler yapılır. Bunlardan birisi olan emaye kaplamalar mutfak araç ve gereçlerinde sıklıkla kullanılır. Kavanoz modellerinde de sağlıklı özellikleri bulunan emaye kullanılır. Emaye kavanoz modelleri kaliteli ve sağlam görünümleriyle ilgi çeker. Hem şık hem de nostalji kokan emaye modeller farklı boyutlarda tasarlanarak mutfaklarınızda en büyük kurtarıcınız haline gelir. Sağlıklı malzemelerden biri olan seramik, bu ürünlerin üretimlerinde de kullanılır. Şık ve mat görünümleriyle seramik kavanoz modelleri kullanıcıların beğenisine sunulur. Doğal beyaz renklere sahip olan porselen kavanoz modelleri sade görünüme sahiptir. Yarı saydam ve ışık geçirebilen özelliklere sahiptir. İçerisinde muhafaza edeceğiniz yiyeceklerin sağlıklı bir şekilde korunmasını porselen modelleriyle sağlayabilirsiniz. Kavanoz üretimlerinde kullanılan malzemelerin dışında içerisine alabileceği ürün miktarlarına uygun boyutlarda da üretimleri yapılır. Örneğin; 500 ml’lik çeşitleri çekirdek bir ailenin kış hazırlığında yapacağı turşuların korunmasında ideal bir boyuttur. Bunu haricinde yemeklerde tek kullanımlık konservelerin saklanabileceği daha minik modelleri de tek kullanımlık yiyeceklerin saklanmasında ideal boyutlara sahiptir. Bunlar gibi ihtiyaçlarınıza yanıt verebilecek farklı boyut ve özelliklere sahip olan kavanozları detaylı olarak inceleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza Uygun Kavanoz Boyutları Nelerdir?

Kavanoz çeşitliliğini üretimlerinde kullanılan malzemeler ve boyutlarının birbirinden farklı oluşu etkiler. Farklı yiyeceklerin saklanmasına olanak sağlayan kavanoz boyutları değişiklik gösterir. Bu boyutlar; 40 cc, 300 cc, 425 cc, 500 ml, 300 ml, 1 lt, 5 lt olarak çeşitlenir. Kışlık turşu yapımında 5 lt seçeneği tercih edilebilir. Turşu yapımında kullanılan bir diğer model uzun kavanoz modelleridir. Ağız yapısının ve boyutunun geniş olması sayesinde uzun kavanozlar çoklu yiyeceklerin saklanmasına olanak sağlar. Yoğurt mayalanması için de yine yapacağınız kişi sayısına uygun ebatı seçebilirsiniz. Baharatların saklanmasında ise kullanım sıklığınıza göre karar verebilirsiniz. Sütlü tatlılar, tek kullanımlık konserveler ve salçalar için 300 cc olan ebatlar gayet uygundur. Yapacağınız yemekler için tek kullanımlık olan bu modelleri kullandığınızda geriye ağzı açık ürün kalmaması sağlanır. Kavanoz içerisinde bulunan konservenin tamamını yemeğinizde kullanabilirsiniz. Kış hazırlığı için yapılan turşuların rahatlıkla kullanılabileceği modellerden birisi de 425 cc olan modelleridir. Farklı yiyeceklerin ve kullanım amaçlarının çeşitliliği kavanoz boyutlarında da değişikliklere yol açar. Bu yüzden ihtiyaç duyduğunuz özelliklere sahip olan kavanoz modellerini seçerek hem yiyeceklerin saklanmasını hem de kışlık hazırlık için yaptığınız konservelerin korunmasını sağlayabilirsiniz.

Kavanozların Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kavanozlar çeşitli yiyeceklerin saklanmasına ve korunmasına yarayan mutfak yardımcılarından biridir. Mutfaklarda olmazsa olmazlardan biri olan bu ürünler geniş kullanım alanlarına sahiptir. Kuru baklagiller ya da kışlık hazırlık için yaptığınız yiyecekleri bu ürünler içerisinde muhafaza edebilirsiniz.

Mutfaklarda kullanacağınız bu ürünler ortam dizaynına uygun olabilecek geniş tasarımlarda üretilir. Tezgah üzerinde yer vereceğiniz modellerden birisi desenli kavanoz modelleridir. Bunlar dekoratif kavanoz olma özelliğini bünyelerinde barındırır. Bu sayede kullanıldıkları alanlarda şık ve güzel bir görünüm sağlamaya yararlar. Desenlerinin soyulmaması için elde yıkanmalıdır. Buzdolabında saklama sağlayan vakumlu kavanoz çeşitleri sayesinde yiyeceklerin uzun süre boyunca bozulmamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca vakumlu kapağını sıkıca kapatarak yiyeceklerin saklanmasını sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde yiyeceklerin küflenmesi ve bozulmasına sebebiyet verebilirsiniz. Hediyelik kavanoz modelleri dekoratif açıdan gayet şık özelliklere sahiptir. Misafirliklere giderken hediyelik çeşitlerden satın alarak hediye edebilirsiniz. Ayrıca kullanım alanları ve özellikleri dışında bu ürünlerin fiyat seçenekleri de önemli bir yere sahiptir. Bütçenize uygun ucuz kavanoz seçeneklerine ulaşarak satın alabilirsiniz. Bu sayede hem ihtiyaçlarınıza yanıt bulabilirken hem de uygun fiyatlı ürünlere sahip olabilirsiniz.

Kaliteli Kavanoz Çeşitleri Uygun Fiyatlarla Akakçe’de

Mutfaklarda yiyeceklerin saklama ve muhafaza edilmesi amacıyla bu züccaciye ürünleri kullanılır. Tekli ya da takımlar halinde satışa sunulan bu ürünler ihtiyaçlara yanıt veren mutfak gereçleridir. Farklı büyüklük ve tasarımlara sahip olan kavanoz takımı modelleri mutfak içerisinde ihtiyaçlarınıza yanıt verebilir. Bu takımlar tezgah üzerinde baharatların saklanabilmesinde sıklıkla kullanılır. Çünkü takım halinde olan bu ürünler benzer özelliklere sahiptir. Yemek pişirirken elinizin altında olan ve kolayca ulaşacağınız bu kavanozlar bir yemek için gerekli olabilecek tüm baharatların bir arada tutulmasına yardımcı olur. İhtiyaçlarınıza yanıt ararken bütçenize uygun ürünler bulmayı da istersiniz. Bu yüzden uygun seçeneklere sahip olan kavanoz fiyatları bütçenizde aşım yapmadan seçimler yapmanızı sağlar. Kavanoz özelliklerinin birbirinden farklı oluşu ve çeşitlilik bulundurması fiyat seçeneklerini de etkiler. Ancak bütçenize uygun olan kavanoz ucuz fiyat seçenekleriyle sizlere sunulur. Ucuz fiyat seçenekleri sayesinde uygun alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Akakçe üzerinden kavanoz online satışı yapılır. Ayrıca özel ve sağlıklı yapılarıyla yeni satışa sunulan plastik kavanoz modellerine de buradan ulaşabilirsiniz. Kavanoz satın almak istiyorsanız buradan alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.