Bakliyat Kavanozu

Bakliyat Kavanozu Fiyatları

57 farklı Bakliyat Kavanozu için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ÇeşitBakliyat
 • BoyutBüyük
 • BoyutKüçük
 • BoyutOrta
 • Malzeme TürüCam
 • Malzeme TürüPorselen
 • Hacim500 cc
 • Hacim1000 cc
 • Kapak SeçeneğiKapaklı
 • Kapak MalzemesiBambu
 • Kapak MalzemesiMetal
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 3 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÇeşitBakliyat
Fiyatı 0 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerMalzeme TürüKapak MalzemesiKapak SeçeneğiCam TürüKapak TürüAdetBoyutKelime ile FiltreleÇeşitŞekilHacimParça SayısıSeriÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (57)

Büyük Kavanoz Küçük Kavanoz Orta Boy Kavanoz Cam Kavanoz 10 Parça Kavanoz 1000 cc Kavanoz 12 Parça Kavanoz 200 cc Kavanoz 210 cc Kavanoz 230 cc Kavanoz 300 cc Kavanoz 3'lü Kavanoz

En Çok Karşılaştırılan Kavanozlar

Bakliyat Kavanozu Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Bakliyat Kavanozu hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Bakliyat Kavanozu:
 1. Karçiçeği Home 12 Adet Bambu Kapaklı Cam Vakumlu Bakliyat Saklama Kabı Kavanoz Seti
 2. Metak Kapaklı Borosilikat Cam Kavanoz 1100 Ml Bakliyat Kavanozu
 3. YediMavi 3'lü Saklama Kabı Vakum Kapaklı Kavanoz - Plastik Bakliyat Koruyucu
 4. incili home Soprano 4'lü Metal Kapak Borosilikat Cam Kavanoz Seti Bakliyat Kavanozu 1800 - 1100 - 850 - 700 ml
 5. 3Lu Gri Surgulu Kapakli Erzak Saklama Kabi Bakliyat Kutusu Gida Kavanoz

Bakliyat Kavanozu

Erzak saklamak için kullanılan bakliyat kavanozu modelleri, bakliyatın yanı sıra şekerleme, atıştırmalık, kuruyemiş gibi içerikler için de uygundur. Hemen her mutfakta kullanılan kavanoz formundaki saklama gereçleri arasında vakum kapaklı olanlar yoğun ilgi görür. Kapak kısmında yer alan özel sistem sayesinde gıdaların hava almasını önleyen bakliyat kavanozları aynı zamanda bakliyat böceklerine karşı koruma da sağlar. Bakliyat kavanozu çeşitleri genellikle camdan üretilirken akrilik, gıdaya uygun plastik ve seramik kavanozlar da bulmak mümkündür. Farklı kapasite seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan bakliyat kavanozu modelleri şık tasarımlara sahiptir. Mutfak ve kiler dekorasyonuna katkı sağlayacak nitelikte olan bakliyat kavanozu ürünleri arasında en sık tercih edilenler bambu veya metal kapaklı tasarımlardır. Tekli olarak satın alınabilen bakliyat kavanozu, 2’liden 48’liye değişen set seçenekleriyle de satışa sunulur. Siz de yeni bakliyat kavanozu edinmek istiyorsanız Akakçe yardımıyla seçeneklere ulaşabilir, fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Bakliyat Kavanozu Özellikleri

Pirinçten bulgura, arpa şehriyeden kinoaya her türlü bakliyatın raf ömrünü koruyarak muhafaza edilmesini sağlayan bakliyat kavanozları hem saklama hem kullanım süreçlerini kolaylaştıran gereçlerdir. Kapaklı olarak tasarlanan ve bazılarında sıvı içeriklerin de saklanabildiği bakliyat kavanozu ürünleri genellikle camdan üretilir. Bakliyat ile diğer gıdaların raf ömrünü korumasıyla öne çıkan cam, aynı zamanda şeffaf olduğundan kavanozlardaki bakliyatın durumunu takip edebilme olanağı tanır. Bununla birlikte borosilikat, akrilik, plastik seramik, ahşap ve metal gibi malzemelerde bakliyat kavanozu üretiminde kullanılır. Metal veya ahşap olan kavanozlar şeffaf olmadığından genellikle ön veya yan kısımlarında kavanozun içinin görünmesini sağlayan cam - plastik bir bölme bulunur. Farklı ölülerde ve kapasitelere sahip olacak şekilde üretilen bakliyat kavanozu modelleri arasında ince uzun, kısa geniş, uzun geniş, kısa ince, silindirik, kare, dikdörtgen gibi farklı tasarımlar vardır. Bazı kavanozlar ise belli bir gıda için özelleştirilmiş durumdadır. Örneğin, makarna saklamaya uygun olanlar genellikle 4 porsiyon spagetti alacak şekilde uzun ve ince olarak tasarlanır.

Bakliyatın güvenle saklanması amacıyla üretilen cam bakliyat kavanozu tasarımlarında metal veya ahşap kapaklara yer verilir. Metal kapaklar genellikle vida kapak olarak tasarlanır ve sağa çevrilerek kapatılır. Ahşap kapaklar ise genellikle bambudan yapılır. Ayrıca alt kısmında yer alan silikon eklenti sayesinde kavanozdaki havayı vakumlar. Benzer bir tasarım vakumlu plastik kavanoz kapaklarında da bulunur. Ahşap kapaklarda vakumlamayı sağlamak için kapağın aşağı itilmesi yeterliyken plastik kapaklarda ise kapağın üst kısmında yer alan tutamak diğer tarafa yatırılır. Bazı kuru bakliyat kavanozları ise kavanoz içindeki havanın dışarı tahliyesini, kapakta bulunan ayar kadranı ile sağlar. Öte yandan kuru ve sıvı gıdaları muhafaza edilmesine uygun olan kavanozlar birbirinden farklıdır. Özellikle, sıvı yağ, reçel, bal, tahin, pekmez, haşhaş ezmesi gibi gıdaların sızıntı yapmadan saklanması için tasarlanan bakliyat saklama kavanozları, yan yatırılsa dahi içindeki sıvıları muhafaza etmeye devam eder. Bunun nedeni sıkıca kapanabilen kapaklara sahip olmalarıdır. Kuru bakliyat kavanozu modellerinde ise sadece vidalı ve vakum kapaklı tasarımlar sızıntıyı önler.

Bakliyat Kavanozu Modelleri

Çeşitli tasarımlarla üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan bakliyat kavanozları, bakliyatların bozulmasını önlerken aynı zamanda şık bir görünüm sağlar. Genellikle mutfak dolaplarında veya kiler dolabında kullanılan bakliyat kavanoz modelleri, silindir, dikdörtgen, kare benzeri farklı formlarda üretilir. Üstelik bakliyat kavanozu çeşitleri boyutlar ve kapasite açısından oldukça zengin seçeneklere sahiptir. Örneğin, 1,2 litre kapasiteli olanlar daha çok sık kullanılan veya az miktarda tüketilen bakliyatların muhafazası için tercih edilir. 3 lt, 5 lt gibi büyük bakliyat kavanozu modelleri ise un gibi sık kullanılan ürünlerin saklanmasında kullanılır. Makarna, bulgur, pirinç kurabiye, şekerleme, kuruyemiş benzeri pek çok içerik saklanabilen uzun bakliyat kavanozu büyük boy seçenekleri ile çok miktarda gıda saklamaya da uygundur. Bununla birlikte uzun ve ince olarak tasarlanan ürünler de vardır. Günlük kullanımda sık tercih edilen bakliyat kavanozu 2 lt, 1 lt, 0,5 lt modelleri fazla yer kaplamayacak ölçülerde üretildiğinden dar mutfaklar için idealdir. Öte yandan bakliyat kavanozu 5 lt ve daha yüksek kapasiteli tasarımlar kiler dolaplarında kullanılır. Bakliyat kavanoz seti çeşitleri de popüler seçenekler arasında yer alır.

Mutfağında fazla yeri olmayanlara özel olarak tasarlanan duvara monte bakliyat kavanozu gereçleri ise sık kullanılan bakliyatların yer israfına neden olmadan saklanmasını sağlayacak niteliktedir. Üstelik musluklu tasarımları sayesinde kullanıcılar kavanoz kapağı açma zahmeti olmadan diledikleri kadar bakliyat alabilir. Tezgah üstü kullanım amacıyla tasarlanan musluklu kavanozlar da vardır. Bakliyat kavanozu plastik modeller ise daha çok dolap ve çekmece içine kullanılır. Çoğunda yer verilen özel kapak tasarımı sayesine, bakliyat almak için kapağın tamamının açılması gerekmez. Dikdörtgen ve kare tabanlı tasarımlarıyla çekmecede bakliyat koymak için kavanoz arayışında olanlara hitap eden plastik bakliyat kavanoz takımları, yer israfına neden olmadan düzenli bir kullanım sağlar. Dolap ve çekmece içinde kullanıma uygun olan kavanozlarda genellikle plastik ve metal kapak kullanılırken açık raflarda konumlandırılacak kavanozlardaysa altın veya bakır renkli metal kapak ile bambu kapak tercih edilir. Ayrıca bakliyat kavanozu bambu kapaklı tasarımlar arasında top şeklinde kapağı olan ürünler bulmak mümkündür.

Bakliyat Kavanozu Kullanımı

Bakliyatların bozulmasını, bayatlamasını önlerken daha kolay kullanılmasına da yardımcı olan bakliyat kavanozları, şık tasarımları sayesinde mutfak şıklığını tamamlama olanağı da tanır. Şeffaf olduklarından kalan bakliyat miktarını görerek takip etme avantajı sağlayan mutfak bakliyat kavanozları, içindekilerin karışmaması için çeşitli çıkartmalarla kullanılır. Bu noktada, fasulye, pirinç, makarna, toz şeker benzeri bakliyat isimlerinin yazılı olduğu hazır çıkartmalar kullanılabileceği gibi boş çıkartmalar da tercih edilebilir. Bakliyat kavanozu kullanımına dair diğer önemli noktalar ise şöyle sıralanabilir:

Bakliyat Kavanozu Fiyatları

Fonksiyonel mutfak yardımcıları arasında yer alan bakliyat kavanozları, ulaşılabilir fiyat düzeyleri ile dikkat çeker. Tasarım seçkisi de çok ürün yer aldığından geniş bir aralığa sahip olan bakliyat kavanozu fiyatları, kapasite, malzeme, kapak tasarımı, kapak malzemesi, ölçüler ve kullanım amacına göre değişir. Örneğin, cam bakliyat kavanozu ile plastik bakliyat saklama kavanozu fiyat açısından aynı düzeyde değildir. Vakum kapaklı bakliyat kavanozu ve vida kapaklı bakliyat kavanozu da farklı şekilde fiyatlandırılır. Büyük bakliyat kavanozları ile küçük bakliyat kavanozu çeşitleri de fiyat farkı olan ürünlerdir. Öte yandan üretici marka nedeniyle de bakliyat kavanozu fiyatlarında farklılıkları olabilir. Bakliyat kavanozu seti gibi çok parçalı modellerde ise fiyatlar parça sayısına göre belirlenir. Mutfak gereçlerine yönelik indirim kampanyalarında ise saklama kabı fiyatları gibi bakliyat kavanozu fiyatları da düşer. Dolayısıyla kampanyalar kapsamında bakliyat kavanozu alışverişi yapmak çok daha avantajlıdır. Siz de kampanyalı fiyatlarla yeni bakliyat saklama kavanozları satın almak istiyorsanız Akakçe’den yardım alabilirsiniz.