Mantar Kapaklı Kavanoz

Mantar Kapaklı Kavanoz Fiyatları

69 farklı Mantar Kapaklı Kavanoz için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kapak MalzemesiMantar
 • BoyutBüyük
 • BoyutKüçük
 • BoyutOrta
 • Malzeme TürüCam
 • Malzeme TürüPorselen
 • Hacim500 cc
 • Hacim1000 cc
 • Kapak SeçeneğiKapaklı
 • Kapak MalzemesiBambu
 • Kapak MalzemesiMetal
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 3 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Kapak MalzemesiMantar
Fiyatı 0 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerMalzeme TürüKapak MalzemesiKapak SeçeneğiCam TürüKapak TürüAdetBoyutKelime ile FiltreleÇeşitŞekilHacimParça SayısıSeriÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (69)

Büyük Kavanoz Orta Boy Kavanoz Küçük Kavanoz Cam Kavanoz 10 Parça Kavanoz 1000 cc Kavanoz 12 Parça Kavanoz 200 cc Kavanoz 210 cc Kavanoz 230 cc Kavanoz 300 cc Kavanoz 3'lü Kavanoz

En Çok Karşılaştırılan Kavanozlar

Mantar Kapaklı Kavanoz Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Mantar Kapaklı Kavanoz hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Mantar Kapaklı Kavanoz:
 1. Perotti Sughero Top Mantar Kapaklı Cam Kavanoz Ve Baharat Seti 3 Lü
 2. Perotti Sughero Cam 3'lü Top Mantar Kapaklı Kavanoz 12653
 3. 4'lü Top Mantar Kapaklı Borosilikat Cam Kavanoz Erzak Ve Baharatlık Seti
 4. Viyalente 3'lü Top Mantar Kapaklı Cam Kavanoz Ve Baharatlık Seti
 5. Perotti Sughero 3'lü Top Mantar Kapaklı Cam Kavanoz Ve Bahatalık Seti Fma078090 Fma023326

Mantar Kapaklı Kavanoz

Pratik, dayanıklı ve şık depolama gereçleri olarak öne çıkan mantar kapaklı kavanoz modelleri, gıdaların nemden uzak kalmasına yardımcı olur. Genellikle mantar kapak sayesinde hava sirkülasyonu engellendiğinden kuru gıdaların nemlenerek formunu kaybetmesi, küflenmesi veya çeşitli zararlıları için yuva haline gelmesi önlenir. Şık görünümleri ile mutfak dekorasyonuna da katkı sağlayan mantar kapaklı kavanozlar arasında yuvarlak kapaklılar öne çıkar. Benzersiz görünümleri ile beğeni toplayan yuvarlak mantar kapaklı kavanozlar, atıştırmalık, kahve, şeker, şekerleme gibi içerikler muhafaza edilmesi için tercih edilir. Mantar kapaklı kavanoz ürünleri farklı kapasitelere ve ölçülere sahip olacak şekilde tasarlandıkları için farklı gıdaları saklanmasına tercih edebilir. Tekli veya set olarak kullanıcıların beğenisine sunulan mantar kapaklı kavanoz modelleri, günlük kullanımın yanı sıra yeni ev hediyesi olarak da sık tercih edilir. Siz de kendinizi veya sevdiklerinize hediye etmek için mantar kapaklı kavanoz satın almayı planlıyorsanız Akakçe’den yardım alabilir, benzersiz tasarımlara vakit kaybetmeden ulaşabilirsiniz

Mantar Kapaklı Kavanoz Özellikleri

İnce ve kalın camların yanı sıra akrilik ve borosilikat malzemelerden üretilen mantar kapaklı kavanozlar, kapasite ve ölçüler açısından küçükten büyüğe pek çok seçeneğe sahiptir. Silindir, kare, dikdörtgen gibi farklı formlarda üretilen mantar kavanoz modelleri baharat, kuru gıda, bakliyat, şekerleme, çikolata, kuru meyve, kuruyemiş, pasta süsleme malzemeleri, makarna, kahve, şeker, çay gibi pek çok içeriğin muhafaza edilmesi amacıyla kullanılabilir. 50 ml ila 1800 ml arasında değişen kapasite seçenekleri ile dikkat çeken kavanozların minik olanları daha çok dekoratif uygulamalarda kullanılır. Öte yandan mantar kapaklı mini kavanoz ürünleri düğün ve benzeri organizasyonlarda davetlilere minik hediyeler hazırlamak için de tercih edilebilir. Mantar kapaklı cam kavanoz ürünlerinin cam kısımları genellikle düz ve renksiz olur. Bununla birlikte renkli camlardan üretilen ve kabartma desene sahip çok sayıda mantar kapaklı kavanoz bulmak mümkündür.

Ağırlıklı olarak camdan üretilen mantar kapaklı kavanoz modellerinde kapak kısmında ise ahşap kullanılır. Çok küçük ahşap parçaların bir araya getirilmesi ile elde edilen mantar kapaklar, esnek yapıları sayesinde kavanozun ağzını tamamen kapatarak içeri hava girişini önler. Gıdaların bayatlamasını ve raf ömründen önce bozulmasını önleyen mantar kavanoz kapakları bulaşık makinesinde yıkamaya uygun değildir. Öte yandan temizlik süreçlerinde nemli bezle silinmeleri veya hızlı bir şekilde elde yıkanmaları tavsiye edilir. Bununla birlikte su ile temas ettiğinde formu bozulabilecek nitelikte olan mantar kapaklar da olduğundan temizlemeden önce öğretici tavsiyelerine göz atmakta fayda vardır. Ev yapımı reçeller ve soslar gibi yiyeceklerin saklanması için de uygun olan mantar kapaklı kavanoz ürünleri, kullanım amacına göre farklı ölçülerde üretilir. Örneğin, makarna saklamak amacıyla tasarlanan mantar kapaklı kavanoz modellerinde yükseklik maksimum 25 cm olur. Genişlik ise ürün bazında değişiklik gösterse de ortalama 8 cm’dir.

Mantar Kapaklı Kavanoz Modelleri

Kullanım amacı nedeniyle birbirinden farklı tasarımlarla kullanıcıların beğenisine sunulan mantar kapaklı kavanozlar arasında en çok 3’lü baharat setleri ilgi görür. 3'lü mantar kapaklı kavanoz setleri tepsili ve tepsisiz olarak üretilir. Tepsili olanlar sık kullanılan baharatların muhafazası ve sofra sunumlarında değerlendirilirken diğerlerinin tamamı aynı ölçülerdedir. Bununla birlikte büyükten küçüğe 3 farklı boyda üretilen mantar kapaklı kavanoz setleri de vardır. Böyle setlerde genellikle atıştırmalık - şekerleme veya kuru gıda saklanır. Özellikle kahve köşelerinde kullanılan 3’lü mantar kapaklı kavanoz setlerinde büyük kavanoza kurabiyeler, orta boy olana kuru meyve ve küçük olana ise şekerleme veya draje çikolata konulabilir. Görsel açıdan son derece şık olan büyük - küçük cam kavanoz mantar kapaklı modeller, kavanoz formu açısından ilgi çekici detaylara sahip olabilir. Örneğin, en sık silindirik formda olanlar tercih edilmese de yuvarlatılmış köşeleri bulunan dikdörtgen veya kare modeller de vardır.

Set mantar kapaklı küçük kavanoz tasarımlarının bir kısmında sunum tepsisi, bambu ölçü kaşığı gibi aksesuarlar da yer alır. Genel olarak ekmek sepeti çeşitleri gibi modern ve retro tasarımlarla kullanıcıların beğenisine sunulan mantar kapaklı kavanoz çeşitlerinin gövde kısımlarında kabartma desenler bulunabilir. Çiçek desenleri, geometrik motifler, sloganlar gibi farlı kabartmalara sahip olan mantar kapaklı kavanoz modellerinin büyük bir kısmında kavanoz içeriğinin belirlenmesi için etiket yapıştırma alanı bulunur. Bu kısma doğal kağıttan yapılan isim etiketleri yapıştırılabilir. Öte yandan bazı setler, baharat isimlerinin yer aldığı kağıt çıkartmalar ile teslim edilir. Böylece kullanıcılar sadece görerek ayırt edemeyecekleri baharatları karıştırmamak için isim etiketlerinden faydalanabilir. Mantar kapaklı kavanoz modelleri arasında en yoğun ilgi görenlerden biri retro tasarımlı olanlardır. Kendiliğinden çizgili veya kabartma desenli olanlar lazer kesim ile üretildiğinden eski cam kavanozlara kıyasla daha hafiftir.

Mantar Kapaklı Kavanoz Kullanırken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler Nelerdir?

Mutfaklara ve sofralara estetik bir dokunuş yapmanın pratik yolu olarak yoğun ilgi gören mantar kapaklı kavanozlar, bazı noktalara dikkate edildiğinde oldukça uzun süreli kullanım sağlar. Bununla birlikte doğal malzemelerden üretildikleri için özellikle yıkama süreçlerinde dikkatli olmakta fayda vardır. Çevre dostu kullanım sağlamasıyla öne çıkan mantar kapaklı kavanoz çeşitleri ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir:

Mantar Kapaklı Kavanoz Fiyatları

Yerli ve yabancı çok sayıda markanın eşsiz tasarım seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunduğu mantar kapaklı kavanozlar, genellikle ulaşılabilir fiyatlarla sahiptir. Bununla birlikte ürün seçkisinin zengin olması nedeniyle ucuzdan pahalıya çok sayıda mantar kapaklı kavanoz bulmak mümkündür. Mantar kapaklı kavanoz fiyatları belirlenirken marka, tasarım, ölçüler, kapasite, cam türü, cam rengi, mantar kalitesi gibi pek çok detay dikkate alınır. Dolayısıyla yuvarlak mantar kapaklı kavanoz ile klasik daire şeklinde kapağa sahip kavanoz fiyatları birbirinden farklıdır. Benzer şekilde 600 ml mantar kapaklı kavanoz ile 1800 ml mantar kapaklı kavanoz fiyatları arasında oldukça fark vardır. Öte yandan kabartmalı camdan yapılan ve kendi desenine sahip olan mantar kapaklı kavanoz çeşitlerinde fiyatlar farklı bir düzeydedir. Tüm bunların yanı sıra mantar kapaklı kavanoz setlerinde de farklı bir fiyatlandırma uygulanır. Daha çok parça sayısına göre belirlenen fiyat düzeyi, konseptten de etkilenebilir. Örneğin, yılbaşı temalı ve sade görünümlü mantar kapaklı kavanoz setlerinde fiyat farklılıkları olması normaldir. Siz de bütçenize uygun fiyatlarla mantar kapaklı kavanoz satın almak istiyorsanız Akakçe’nin fiyat sıralaması özelliğini kullanabilirsiniz.