Kedi Kumu

Kedi Kumu Fiyatları

6.550 farklı Kedi Kumu için fiyatlar listeleniyor.

Market alışverişini de Akakçeden yap!
Vancat Kedi Kumu Proline Kedi Kumu Magicsand Kedi Kumu Wondersand Kedi Kumu Ever Clean Kedi Kumu Formix Kedi Kumu

lt En Ucuz Kedi Kumları

Tümü

Fiyatı Düşen Kedi Kumları

Tümü

Çok Satanlarlt En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

10 lt20 lt40 lt İnce TaneliKalın TaneliTopaklananAktif KarbonluLavantaPudraSabunSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Koku Türü Miktar Türü Koku Seçeneği Tane Yapısı SatıcıToplam 87 satıcı. Ürün Puanı

Kedi Maması Kedi Vitamini Kedi Tuvaleti Kedi Taşıma Çantası Kedi Mama Kabı Kedi & Köpek Tıraş Makinesi Kedi Tarağı Kedi Evi Kedi & Köpek Solüsyonları Vancat Kedi Kumu Proline Kedi Kumu Magicsand Kedi Kumu

En Çok Karşılaştırılan Kedi Kumları

Kedi Kumu Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Kedi Kumu Sıkça Sorulan Sorular

Kampanyalı ve Ucuz Kedi Kumu Çeşitleri Akakçe’de

Akakçe alışveriş sitesinde birbirinden farklı birçok çeşitte kedi kumu kampanyalı ve indirimli fiyatlarla kullanıcılara sunulur. Evcil hayvanlarınızın sağlığı ve rahatı için, cinslerine ve yaşlarına uygun olarak birçok çeşit arasından seçim yapabilirsiniz. Kediler en temiz evcil hayvan türlerinden biri olmakla birlikte, tuvalet konusunda sahiplerinden titizlik bekler. Bu yüzden seçim yaparken birçok detaya önem vermeniz gerekebilir. Kedi kumları doğal ve doğal olmayan (yapay) kedi kumu olmak üzere iki farklı çeşitte üretilir. Uzun yıllardır evcil hayvanıyla birlikte yaşayan kullanıcılar evcil hayvanlarının hangi kumu istediklerini ve hangi kumda daha rahat hissettiklerini anlayabilirler. Ancak evcil hayvanınızı yeni sahiplendiyseniz ve henüz yavruysa onun rahat edeceği kumu bulmak için birkaç farklı çeşit denemeniz ve kedinizin davranışlarını gözlemlemeniz gerekebilir. Ancak yavru kediler için genelde yavru kedi kumu önerilir. Yavru kedi kumları, yavru kedilerin tuvalet eğitimine alışabilmesi ve kumdan zarar görmeyecekleri şekilde üretilir. Bu yüzden büyük taneli ve emici bir yapıya sahip olurlar. Kalın taneli kedi kumu yavru kedilerin daha rahat ve yumuşak hissetmesini sağlarken, tanelerin canını acıtmasına da engel olur. Küçük taneli ve tozsuz olarak üretilen bu kumlar genelde doğal kedi kumu kategorisine girer. Bu kumların içeriğinde yavru kedinizin henüz bilmediğiniz bir alerjisi varsa, alerjiyi tetikleyecek maddeler bulunmaz. Yavru kedileri için doğal kumları güvenle kullanabilirsiniz.

Kedi Kumu Çeşitleri

Kedi kumu çeşitleri her cins ve her yaştan kediye hitap edebilmek amacıyla çok fazla seçenek sunabilecek şekilde üretilir. Ayrıca kedi sahiplerinin tercihleri de dikkate alındığı için, renk, koku ve fiyat konusunda birçok farklı seçenek bulunur. İnce taneli kedi kumu genelde yetişkin kedilerin kullanımı için önerilir. Yavru kedilerin bu taneleri yutma tehlikesi olduğu için yavru kedi sahipleri bu çeşit kedi kumlarını pek tercih etmezler. Yetişkin kedilerin küçük boyutlardaki cinsleri ince kumu tercih ederken patisi büyük ve geniş olan cinsleri kalın boyutlu kumlarda rahat eder. Genelde tüm kedi kumu modellerinin kalın ve ince olmak üzere iki farklı çeşidi bulunur. Bu çeşitler arasından seçim yaparken kedinizin cinsine, boyutlarına ve pati genişliğine dikkat edebilirsiniz. Kedi kumu markaları ürünlerini kedilerin cinslerine ve yaş aralığına uygun olacak şekilde üretmeye özen gösterirler. Siz de kedinizin özelliklerine göre geniş ürün çeşitliliği arasından kedinize uygun bir ürün bulabilirsiniz. Ürünlerin hepsi 5 cm yükseklikte olacak şekilde tuvalet kabına konur ve bu şekilde kullanılır. Kumların sürekli temizlenmesi kedileriniz için önemlidir. Bir kürek yardımıyla kumu sürekli temiz tutabilirsiniz.

Kokulu Kedi Kumu Çeşitleri

Evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanları için ürünlerin en iyisini ve en kalitelisini ister. Hem evcil hayvanınızı mutlu edecek kalitede hem de sizi maddi açıdan memnun edecek fiyat aralığında bir kedi kumu bulmanız oldukça kolaydır. Kedi kumu tercihinde kedinizin rahat etmesinin yanı sıra kendiniz için de daha iyi şartlar sağlayabilirsiniz. Kedi kumunun bulunduğu çevreye koku yaymasını engellemek istiyorsanız kokulu kedi kumu kullanabilirsiniz. Kokulu kumlar temizlik ve hijyen açısından çok titiz olan veya kokuya hassasiyeti olan kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilir. Islandığı zaman kendiliğinden güzel kokular yayan bu kum tipinde koku tercihinizi okyanus, limon, nane gibi ferahlatıcı kokulardan yana kullanabilirsiniz. Zaman zaman kediniz bu kokulardan dolayı şaşırıp tuvaletini farklı yerlere yapabilir. Bu gibi durumlarda kokusuz kedi kumu çeşitlerinden kullanıp, kedinizin tuvaletin yerini hatırlamasına yardım edebilirsiniz. Kokusuz kedi kumları hem bu gibi aksiliklerde kullanılabilir hem de alerji ve koku hassasiyeti gibi durumlar için tercih edilebilir.

Kedi Kumu Fiyatları

Kedi kumu fiyatları marka, boyut ve çeşide göre farklılıklar gösterebilir. Genelde markalar her bütçeye ve her evcil hayvana uygun olabilecek şekilde geniş bir çeşit ve fiyat skalası sunar.Süpermarket ürünlerinde indirim ve kampanyalı dönemleri takip ederek en ucuz kedi kumu çeşitlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Kedi kumu 10 kg gibi boyutlarda alındığında hem kampanya ve indirimler sayesinde daha uygun fiyata gelir hem de evde birden fazla kediniz varsa sürekli kum alışverişi yapmak yerine tek seferde uzun süreli bir alışveriş yapmış olursunuz. Kampanya dönemlerinde en ucuz kedi mamaları ve kediniz için farklı ihtiyaçları daha uygun fiyata alarak bütçenize fayda sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte kedi kumu fiyatları kumun emicilik oranına göre de değişiklik gösterebilir. Emici kedi kumları kedinin idrarını hapseder ve koku oluşmasını engeller. Silikon veya plastik gibi emici özellik göstermeyen maddelerden yapılmış kedi kumları ise, suyu içinde hapsetmediği için kolay yıkanabilir. Bu sayede birden fazla kullanılması mümkün olur. Bir kürek yardımıyla hijyenik tuttuğunuz kumu belirli aralıklarla yıkayarak temizleyip defalarca kullanabilirsiniz. Kedinizin cinsine, yaşına ve kumun türüne, emicilik özelliğine göre olduğu kadar kendi bütçenize ve kedinizin rahatına uygun bir kumu akakce.com sayesinde kolayca bulabilirsiniz.

Kedi Kumu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi kumu tercihi yaparken öncelikle evcil hayvanın rahatı ve konforu düşünülür. Kediniz ne tür bir kumda kendini güvende hissettiğini size çeşitli davranışlarla belli eder. Kedinizin cinsi, büyüklüğü ve yaşı da kumunu alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında sayılabilir. Kullandığınız farklı kedi kumu markalarına kedinizin verdiği tepkileri gözlemleyip takip ederek ona en uygun markayı ve türü bulabilirsiniz. Silikonlu kedi kumu genellikle her yaştan kediye hitap eder. Sıvıyı ve kokuyu hapseden bu kedi kumu türü evde yaşayan insanların kokudan rahatsız olmasını engeller. Antibakteriyel kedi kumları hem kokuyu hapseder hem de kedinizin alerjik reaksiyonlar göstermesine engel olur. Aktif karbonlu kedi kumu ise içeriğindeki mineraller sayesinde sıvıyı en üst seviyede hapseden kedi kumu çeşitlerinden biridir. Sıvıyı çok hızlı bir biçimde hapsettiği için bakteri veya koku oluşmasının da önüne geçer. Pisipisi kedi kumu çeşitleri de pudralı olması sebebiyle sık sık tercih edilen markalardan biridir. Kedi kumu almadan önce çevrenizde kedi sahibi olan insanlara da danışabilirsiniz. Kedi kumu tavsiye ve yorumları, başka kedilerin davranışlarını ve kedi sahiplerinin deneyimlerini dikkate alarak en doğru seçimi yapmanıza yardımcı olabilir.

Kedi Kumu İndirimleri ve Kampanyaları

Organik kedi kumu tamamen doğal ürünlerle elde edilir. Yani bu türdeki kumların elde edilme sürecinde hiçbir kimyasal madde kullanılmaz veya kimyasal işlem uygulanmaz. Doğal kedi kumları kokuyu ve sıvıyı hapseder. Kedi kumunun bulunduğu bölgede kimyasal olmayan bir koku bırakır. Doğal kumların temizlenmesi oldukça basittir, sık sık yıkayarak kumun hijyenik olmasını sağlayabilirsiniz. İndirimli ve kampanyalı dönemlerde kedi kumu 10 lt gibi boyutlardaki kedi kumlarını normalden daha ucuz fiyatlara alabilirsiniz. Kampanyaları takip etmek ve kedinize uygun kampanyalı bir ürün almak bütçeniz için oldukça avantajlı olabilir. Doğal olmayan kedi kumlarının üretiminde ise çeşitli özel kimyasal maddeler kullanılır. Bu kimyasal maddeler kedi kumunun yüksek oranda emici olmasını sağlar ve koku yaymaz. Topaklaşan kedi kumu çeşitlerini de indirimleri takip ederek çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Bu tür kedi kumları ıslandıktan sonra hızlıca topaklaşarak kedinizin patilerine kum yapışmasını engeller. Bu sayede kum, bulunduğu yerin çevresine yayılmadan kabın içerisinde kalır ve evcil hayvanınızı da sizi de rahatsız etmez.