Kedi Maması

Kedi Maması Fiyatları

24.109 farklı Kedi Maması için fiyatlar listeleniyor.

Enjoy Kedi Maması Pro Plan Kedi Maması N&D Kedi Maması Royal Canin Kedi Maması Hill's Kedi Maması Paw Paw Kedi Maması

Aktüel Broşürlerden Kedi Mamaları

 • Jetix Tavuklu Yetişkin Kedi Maması 12 kg CarrefourSA 689,90 TL
 • Friskies Kedi Maması 85 gBim 11,00 TL
 • Dreamies Somonlu Kedi Ödül Maması 60 g A101 20,90 TL
 • Pafity Tavuklu Kedi Maması 75 gŞok 11,95 TL
 • Whiskas Somonlu Yaş Kedi Maması 85 g A101 13,90 TL

kg En Ucuz Kedi Mamaları

Tümü

ÇOK SATANLAR kgEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • Ağırlık10 kg
 • Ağırlık12 kg
 • Ağırlık15 kg
 • YaşYavru
 • YaşYetişkin
 • AromaBalık
 • AromaTavuk
 • ÖzelliklerKısırlaştırılmış
 • TürüKuru
 • TürüYaş
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterAğırlıkAromaTahılYaşTürüTane BoyutuCinsiYapısıAmbalaj SeçeneğiAdetBalık TürüÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (24.109)

Kedi Kumu Kedi Mama Kabı Kedi Tuvaleti Kedi Vitamini Kedi Evi Kedi Taşıma Çantası Kedi Tırmalama Kedi Yatağı Kedi & Köpek Solüsyonları Enjoy Kedi Maması Pro Plan Kedi Maması N&D Kedi Maması

En Çok Karşılaştırılan Kedi Mamaları

Kedi Maması Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Kedi Maması Sıkça Sorulan Sorular

Kedi Maması

Kedi maması, patili dostlarımızın yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için özenle üretilir. Balık, tavuk ve et gibi lezzetlerin yanı sıra çeşitli vitaminlerle desteklenen besinler sizlere sunulur. Her marka kendine ait bir mama çeşidi çıkarırken kedi sahipleri için seçim yapmak zorlu bir süreç haline gelebilir. Bu aşamada kedilerin yaşı, cinsiyeti ve beslenme alışkanlıkları gibi kriterleri göz önünde bulundurmak en sağlıklı kedi maması çeşidine ulaşmanızda sizlere fayda sağlar. Minik dostunuzun mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için çeşitli markaların ürettiği mamaların besin değerlerine göz atabilirsiniz. Ürünleri karşılaştırmak ve kediniz için uygun olanı bulmak için Akakçe’ye göz atabilirsiniz.

Yaşlara Göre Ayrılan Kedi Maması Çeşitleri

Kedi mamaları patili dostların sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi için yaş gruplarına ayrılır. Her yaş grubunun ihtiyacı ve günlük alması gereken besin miktarı farklıdır. Yeni doğanların hassas bünyeleri için yavru kedi maması çeşitleri bulunur. Özellikle annelerinden ayrı kalan ve bağışıklık sistemi güçlenmemiş olanlar için zengin besin değerlerine sahip mamalar üretilir. Vitaminli kedi maması çeşitleri ile büyürken ihtiyaçları olan tüm bileşenleri almaları hedeflenir. Yavru kediler henüz süt dişlere sahip olduğu ve sindirim sistemleri yeni gelişmeye başladığı için mamaları da onlara göre özenle hazırlanır. Minik taneciklere sahip ürünler yumuşak ve sindirimi kolay sertliklere sahiptir. Yavru kedi maması 1, 3, 5, 20, 25 kg paketlerde bulunabilir. Protein, karbonhidrat ve yağ bakımından dengelenmiş yavru ya da yetişkin kedi mamaları arasından tüylü dostunuzun yaşına göre seçim yapabilirsiniz.

Yetişkin kediler için üretilenler, yavru olanlarınkinden farklıdır. Yavruların beslenmesi için zengin içerikler hazırlanırken yetişkinlerde bu oranlar sağlıklı bir yaşam için dengelenir. Yetişkin kediler yavru olanlara göre kilo almaya daha meyilli bir hale gelir. Dolayısıyla mamaların vitamin ve mineral değerleri onlara göre hazırlanır. Yetişkin kediler için hazırlanan, ev ya da sokak kedi maması çeşitlerinin tanecikleri daha büyük ve serttir. Yaşlanmanın verdiği etkileri azaltmak adına kas ve eklem sağlığı için özel kiloluk kedi maması çeşitleri hazırlanır. Kısır kedilerde ise yağ oranları azaltılmış mamalar bulunur. Kısırlaştırma esnasında vücuttaki değişimlerden ötürü besin ihtiyacında farklılıklar gözlemlenir. Kısır ve yetişkin kediler için üretilenler bu ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanır. Yetişkin kediler için de farklı ürün paketleri mevcuttur. Mini, orta ya da büyük boy kedi maması seçiminde ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz. Paketlerin 1, 3, 4 ya da 5 kilo kedi maması ölçüleri sizlere seçenek oluşturmayı başarır.

Kedi Maması Nasıl Seçilir?

Tüylü dostunuz için en iyi kedi maması seçiminde bulunmak onların sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için önemlidir. Fakat geniş ürün yelpazesi içerisinde hangi kedi maması çeşidini seçmeniz gerektiği konusunda kararsız kalabilirsiniz. Bu aşamada birkaç kriteri göz önünde bulundurmak sizlere fayda sağlayabilir. En kaliteli kedi maması seçiminde aşağıdaki etkenlere göre karar verebilirsiniz:

Kedi maması önerileri arasından seçim yaparken yukarıda yer alan hususlara göre hareket edebilirsiniz. Özel durumlara sahip dostlar için veterinerlere danışmak sizlere yardımcı olabilir. Doktorunuzun sizlere en sağlıklı yöntemi ve mama türünü bulmanızda yol gösterir. Örneğin; zayıf ve güçsüz bir kedi için kilo aldıran kedi maması verilirken, obezite sınırında olanlara diyet mamalar tavsiye edilir. “Kedi maması nasıl verilir?” sorusu ise tüylü dostunuzun yeme alışkanlığına göre değişiklik gösterebilir. Çok sık yemek yiyen bir kediniz varsa kilo kontrolünü sağlamak adına saatli mama vermek daha faydalı olabilir. Saatlerin haricinde kaba konulan mama miktarını da göz önünde bulundurmanız gerekebilir.

Kedi Maması Lezzetleri

Kedi maması markaları tüylü dostlarınız için birbirinden lezzetli ürünlere imza atar. En yaygın olanların başında tavuklu besinler yer alır. Protein deposu olarak da bilinen tavuklu besinler kapalı ya da açık kedi maması şeklinde bulunabilir. Bir diğer popüler tercihi balıklı mamalar oluşturur. Balıklı kedi maması içeriği fosfor ve kalsiyum açısından zengin değerler sunar. Özellikle eklem ya da kemik sorunları yaşayan dört ayaklı canlılar için önerilir. Yabancı ya da yerli kedi maması markaları tarafından üretilen bir diğer lezzeti kırmızı etli ürünler oluşturur. Kuzu ve dana eti ile üretilenler zengin içeriğiyle kedilerin en sevdiği mamalar arasında yer alır. Yaş ve kuru kedi maması karşılaştırma incelemelerinde her iki türün de kendine özgü avantajları olduğu belirtilir. Kokmayan kedi maması taleplerinde kuru mamalar önerilirken zengin kokulara meyilli olanlara yaş mamalar tavsiye edilir. Kedi maması yorumları arasında öne çıkan bir diğer lezzet, zengin aromalara sahip olan ödül mamalarıdır. Özellikle kum eğitimi gibi özel dönemlerde onları teşvik etmek ve ödüllendirmek için bu tür lezzetleri tercih edebilirsiniz.

Kedi Maması Fiyat Seçenekleri

Birçok kedisever “Kedi maması ne kadar?” sorusuna cevap arıyor olabilir. Markaların yanıtladığı sorunun yanıtı ürünlerin içeriğine, kilosuna ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Tüylü dostların kaliteli mamalardan mahrum olmaması için sizlere genel olarak uygun fiyat seçenekleri sunulur. Kedi maması fiyatları arasından bütçenize uygun kaliteli ve sağlıklı ürünler bulmak mümkün hale gelir. Fiyat aralıkları kedi maması kampanya dönemlerinde cazip seçeneklere ulaşır. Online petshop mağazaları evcil dostların kaliteli mamalara ulaşması için sık sık indirimler uygular. Kedi maması indirim dönemlerini takip ederek sizler de kazançlı bir mama alışverişi fırsatı yakalayabilirsiniz. En pahalı kedi maması ürünlerinden en ucuz olanlara kadar geniş bir fiyat skalası sizlere seçenek oluşturur. Dört ayaklı dostunuzun sağlığına, cinsiyetine ve yaşına bağlı olarak en uygun kedi maması çeşitlerini rahatlıkla bulabilir, bütçe dostu fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Alışveriş esnasında ürün boyutlarına dikkat etmeniz tavsiye edilir. Küçük paketler en ucuz kedi maması çeşitlerini oluştururken büyük boyutlarda fiyat farklılıkları gözlemlenebilir. Büyük boyutlar fiyat olarak daha uygun birim fiyatı sunmaktadır ve uzun dönemli kullanımlarda sizlere avantaj sağlar. Bu tür kazançlı paketleri kedi maması kampanya dönemlerinde uygun fiyatlarla satın almak mümkündür. Kedi maması sipariş ederken paket boyutlarının yanı sıra lezzet, sağlık değerleri ve marka kalitesine de dikkat etmeniz önerilir. Her marka üretim sürecinde farklı besinlere yer verebilir. Bundan dolayı geniş bir ürün ve fiyat yelpazesi oluşur. Kedi ve köpek maması fiyatları alışveriş sırasında birbiriyle karşılaştırılabilir. Farklı markaların sizlere sunduğu uygun fiyatlı kaliteli kedi maması çeşitlerini Akakçe üzerinden inceleyebilirsiniz.