Kuru Kedi Maması

Kuru Kedi Maması Fiyatları

2.787 farklı Kuru Kedi Maması için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR kgEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • TürüKuru
 • Ağırlık10 kg
 • Ağırlık12 kg
 • Ağırlık15 kg
 • YaşYavru
 • YaşYetişkin
 • AromaBalık
 • AromaTavuk
 • ÖzelliklerKısırlaştırılmış
 • TürüYaş
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TürüKuru
Fiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterAğırlıkAromaTahılYaşTürüTane BoyutuCinsiYapısıAmbalaj SeçeneğiAdetBalık TürüÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (2.787)

10 kg Kedi Maması 15 kg Kedi Maması Kısırlaştırılmış Kedi Maması Yavru Kedi Maması Yetişkin Kedi Maması Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Pro Plan Yavru Kedi Maması Pro Plan Yetişkin Kedi Maması Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Maması Royal Canin Yavru Kedi Maması Balıklı Kedi Maması Hill's Yavru Kedi Maması

En Çok Karşılaştırılan Kedi Mamaları

Kuru Kedi Maması Sıkça Sorulan Sorular

Kuru Kedi Maması

Kedilerin beslenme gereksinimlerinin tamamını karşılayabilen kuru kedi maması evcil hayvan yemi üreticileri tarafından sunulur. Kuru kedi mamaları anne sütünden kesilmesinden itibaren ömürlerinin sonuna kadar ihtiyaç duydukları tüm gıda öğelerini içerir. Kuru taneli formda olması sebebiyle hem kolay hem de sağlıklı bir şekilde beslenmelerini mümkün kılar. Kuru kedi maması yetişkin, yavru, yaşlı ve kısır olanlara özel olarak üretilir. Bazı gıda hassasiyeti, kilo kontrolü, cins, kısırlaştırılma gibi durumlarına özel kuru kedi maması çeşitleri de sağlıklarını takip altına almaya yardımcı olur. Damak tatlarına uygun şekilde farklı protein kaynaklarının ilave edildiği kuru kedi maması, gelişimlerine katkıda bulunan vitamin mineral takviyelerini de içerebilir. İhtiyaca göre değişen gramajlarda alınabilen kuru kedi mamaları Akakçe ile yapacağınız fiyat karşılaştırmaları neticesinde avantajlı alışveriş imkanlarıyla karşılaşılabilir.

Sevdikleri Tatlardan Oluşan Kuru Kedi Maması

Sınırsız seçeneğe sahip kuru kedi maması sevimli dostlara doyurucu lezzetler sunar. Seçkin kedi maması markaları zengin içerikleriyle sağlıklı bir ömür geçirmelerine destek olur. Pro Plan, Royal Canin, N&D, Hills, Orijen gibi daha yüzlerce marka kaliteyi ilke edinmiştir. Değişen gramajlarda satışa sunulan kuru kedi maması 5, 10, 15 kg miktarlarda daha yaygın olmasının yanı sıra genellikle 100 gr - 30 kg gramaj aralığındadır. Bununla birlikte 4, 6, 12, 24’lü paketler de avantajlıdır. Yaş gruplarına göre gruplandırılan kuru kedi maması ırklara, özel ihtiyaçlara, kısırlaştırılmış olanlara da uygundur. Genellikle protein kaynağı bakımından tavuklu, somonlu, balıklı kuru kedi maması içeriği bazı markalarda kuzu etli, ördekli, tavşanlı, hindili de olabilir.

0-12 aylık evcil dostlar için yavru kuru kedi maması seçilir. Tane yapısı onların yiyebileceği büyüklükte ve kıvamdadır. 1 yaş kuru kedi maması alırken büyük boy kuru kedi maması tercih edilebilir. Sağlık durumlarına göre değişmekle beraber 7-12 yaşlarından itibaren yaşlı kuru kedi maması tüketimine geçilebilir. 1 yaşından hem önce hem de sonra kısırlaştırılmış olanlara yönelik üretilen kısır kuru kedi maması çeşitleri bulunabilir. Kuru kedi mamaları içerisinde üriner, gastrointestinal, hepatik problemler yaşayanların da yiyebileceği alternatifler vardır. Emziren veya doğum yapan, hassas sindirim sistemi, özel ırk ve gıda intoleransına sahip kedilere de kuru kedi maması üretimi yapılır. Su ve yemeklerini keyifle tüketebilecekleri kedi mama kabı seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Sevimli Dostları Daha Mutlu Eden Kuru Kedi Maması

Kuru kedi mamaları her yaş grubundaki kedinin alması gereken besin değerlerini eksiksiz biçimde ihtiva eder. Kaliteli ham maddelerden elde edilen bileşenler uluslararası üretim standartlarına uygun olarak üretilir. Kuru kedi maması içindekiler açısından zengin protein, karbonhidrat, yağ, antioksidan, vitamin, mineral ve esansiyel yağ asitleri içerir. Bu besin değerlerinin miktarları her yaşa göre özel ayarlanır. Sevimli dostların sıklıkla karşılaştığı problemleri önlemeye katkıda bulunan bileşenler seçilir. Kuru kedi maması sağlıklarını çok yönlü biçimde desteklemeye yardımcı olur. Sağlıklı deri ve tüy yapısı için A, C, E vitaminlerince zengin temel besin maddeleri bir araya getirilir. İdeal kiloyu dengelemek, kas kütlesini korumak, güçlü bağışıklık sistemi oluşturmak, eklem ve böbreklerin zarar görmesini minimuma indirmek hedeflenir.

Sterilize ya da kısırlaştırılmış kuru kedi maması olarak da adlandırılan yemlerde metabolizma hızları biraz düşüş gösteren sevimli dostların daha sağlıklı olmaları için karbonhidrat ve yağ miktarı azaltılır. İdeal vücut ağırlıklarını korumak amacıyla zengin somon balığı içerikleri sayesinde esansiyel yağ asidi alımı artırılmaya çalışılır. Obezite yönetimi hedeflenen kullanımlarda da yüksek protein miktarı ile kas kütlesi korunur ve kalorisi düşürülür. Sıklıkla yaşanan idrar taşı sorunlarını önlemeye yardımcı olan formüller de geliştirilir. Bazı gıda alerjilerine sahip hassas kediler için sunulan hipoalerjenik kuru kedi maması en küçük parçalara ayrılan hidrolize proteinler içermesi sayesinde laboratuvar tanısı konulmasını kolaylaştırır. Yaygın görülen bir diğer problem olan böbrek rahatsızlıklarında önerilen renal kuru kedi maması ise miktarı sınırlandırılmış protein ve fosfor seviyeleri ile destek sağlar.

Hepatik kuru kedi maması karaciğer rahatsızlıklarında takviye olarak alınabilir. Karaciğerde bakır birikimini azaltmak için bakır oranı azaltılmış olmasına ek olarak antioksidan ve esansiyel yağ asitleri ile zenginleştirilmiştir. Bazı kuru kedi mamaları evcil dostların yavruluk dönemlerinden itibaren tüylerindeki alerjen oluşumunu azaltmaya destek olur. Aynı zamanda %100 dengeli gıda bileşimine sahip olmakla beraber renklendirici ve tatlandırıcı içermez. DHA oranının yüksek olması sayesinde göz ve beyin gelişimi bebeklikten itibaren güvence altına alınır. Gastrointestinal yollardaki rahatsızlıklarda sindirim sistemini rahatlatmak amacıyla sunulan kedi maması kuru probiyotik takviyeleri ve kolay sindirilebilen bileşenlerle doğal floranın kuvvetlenmesine yardımcı olur. Kaliteli kedi kumu kullanımı daha sağlıklı sindirim ve boşaltım sistemine fayda sağlayabilir.

Kuru Kedi Maması Nasıl Verilir?

Evcil dostlar yaklaşık 5 haftalık iken kuru kedi maması alışkanlığı kazandırmaya başlanabilir. Kuru kedi maması yumuşatılmalıdır; bu sayede daha kolay yeme alışkanlığı kazanabilir. Aynı zamanda anne sütü de içmeye devam ederken az miktardaki kuru kedi maması ılık su veya et suyu benzeri sıvılar ile hafifçe ıslatılarak kokusunun dikkat çekmesi sağlanabilir. Süt ile ıslatılarak verilmesi önerilmez. Başlangıçta yaş mama ile de karıştırılarak verilebilir. 3 öğün şeklinde yemeye başladığında bile anne sütü içmeye devam edebilirler. Verilmesi gereken miktar yaş ve kiloya göre belirlenir. Seçilen markanın kullanım talimatlarına uygun gramajda verilir. Ortalama 1.5 - 2.5 kg ağırlığında ise günde 20-30 gr tüketebilir.

Kuru Kedi Maması Saklama Koşulları Nasıl Olmalı?

“Kuru kedi maması bayatlar mı?”, “Kuru kedi maması bozulur mu?” soruları kullanıcılar arasında merak konusudur. Kuru kedi mamaları üzerlerinde belirtilen son kullanma tarihlerine kadar kullanılabilir. Ancak ağzı açık şekilde uzun süre bekletilirse bayatlayabilir. Güneş görmeyen, kuru, serin ortamlarda ağzı kapalı şekilde saklanması gereklidir, aksi takdirde bozulabilir. Bu koşulların sağlandığı durumlarda üretim tarihinden itibaren 1 sene içerisinde tüketilmesi önemlidir. Orijinal ambalajında saklamak daha sağlıklı olmakla beraber, temiz ve kuru bir gereç ile mama kabına aktarılmalıdır. Tahmini olarak günlük yiyeceği miktarda mama ambalajından çıkarılmalıdır. Kapta uzun süre beklediğinde tazeliğini kaybedeceğinden sevimli dostunuz kokusunu beğenmediği için yemeyebilir. Kuru kedi maması saklanırken aşağıdaki unsurlara dikkat edilmelidir:

Kuru Kedi Maması Yorumları

“En iyi kuru kedi maması hangisi?” evcil dostlarının sağlıklı gıdalarla beslenmesini isteyenler tarafından sıklıkla merak edilir. Uzun yıllar boyu güvenilirliğini ispatlamış en kaliteli kuru kedi maması markaları doğru içeriğe sahip olmaları sebebiyle tercih edilebilir. Ayrıca kuru kedi maması yorumları marka tercihi konusunda oldukça yardımcı olabilir. Ürün hakkında gerçek deneyimlerin paylaşıldığı değerlendirmeler dikkatli incelenerek kuru kedi maması tavsiye üzerine alınabilir. Bununla birlikte yüksek puanlamalara bakılarak en iyi kuru kedi maması çeşidine karar verilebilir. Seçkin markaların ürünleri olmasına rağmen bazen kediler tadını beğenmeyebilir. Bu gibi durumlardan dolayı en uygun kuru kedi maması, tester kuru kedi mamaları denenerek de bulunabilir.

Kuru Kedi Maması Fiyatları

Kuru kedi mamaları değişen kaliteye ve geniş fiyat aralığına sahiptir. Açık veya kapalı ambalajlarda oldukça uygun fiyatlı zengin alternatifler ile karşılaşılabilir. Üretim kalitesi, gramaj, özel beslenme ürünleri, birçok işlemden geçirilmesi ve marka fiyatı belirleyen kriterler arasındadır. En ucuz kuru kedi maması 100 gr veya 75 gramlık olanlarda rastlanabilir. En yüksek fiyatlandırma 15-30 kg arası ambalajlarda görülebilir. 15 kg kuru kedi maması isteniyorsa fiyat listesi kg filtresi seçilerek görüntülenebilir ve en ucuz kuru kedi maması 15 kg tercih edilebilir. Buna ek olarak indirim dönemleri takip edilerek ucuz kedi maması alınabilir. Kuru kedi maması fiyatları Akakçe üzerinden kolay sıralanarak avantajlı seçimler yapılabilir.