Kereste

Kereste Fiyatları

25.502 farklı Kereste için fiyatlar listeleniyor.

ECS Kereste TFA Kereste Variodor Kereste Cem Kereste

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

0 - 50 TL 50 - 100 TL 150 - 250 TL 250 TL üstüMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası

Laminant ParkeKapı KilidiTesisat MalzemesiRadyatörDuvar KağıdıDış Cephe BoyasıYalıtım BoyasıKapı KoluVernikECS KeresteTFA KeresteVariodor Kereste

En Çok Karşılaştırılan Keresteler

Kereste Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Keresteler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kereste:
  1. Silinmiş 5/10 kereste
  2. SİLİNMİŞ KERESTE&AHŞAP ÇITA&SARIÇAM KERESTE
  3. İ-Ahşap Çam Lambiri 29300 10 lu (2,4 M2) 300 cm
  4. 5x10 SİLİNMİŞ KERESTE
  5. Akçaağaç Ahşap Çıta, Silinmiş Kereste ve Her Boyutta Tahta, Çıta

Kereste

Yapı, tadilat, tamirat ve onarım işlemlerinde kullanılan malzemeler sayısız çeşitliliğe sahiptir. Her alana ve kullanım amacına özel olarak üretilen çeşitler, geniş ürün yelpazesi ile sizlere sunulur. Korniş, kilit, boya malzemeleri ve kerpeten gibi birçok ürün kullanım alanına bağlı olarak farklı teknik özelliklere sahiptir. Özellikle inşaat sektörünün olmazsa olmazları arasında yer alan ürünler, işlemleri daha kolay şekilde tamamlamanıza yardımcı olur. Yapı işleri, mobilyacılık ve marangozluk gibi sektörlerde kullanılan kereste çeşitleri de önemli malzemeler arasında yer alır. Yaygın kullanım alanı ile birçok yapı işinde kullanılan malzemeler ebat, sağlamlık, üretim şekli gibi farklı özelliklere sahiptir.
Kullanım amacınıza uygun ölçülere sahip ürünleri tercih ederek işlemlerinizi doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. Ağacın kesilerek çeşitli işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen ürünler birçok firma tarafından kullanıcılara sunulur. Pek çok yapı işinde kullanılan ürünler ile çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz. İşlenmeye hazır hale getirilen çeşitler farklı ağaç türlerinden elde edilir. Üretildiği ağacın özelliklerini yüksek oranda taşıyan malzemelerden ihtiyaçlarınızı karşılayanları tercih edebilirsiniz.

Kerestelerin Kullanım Alanları

Yapı ve inşaat sektöründe sıklıkla kullanılsa da birçok kullanıcı için ‘’Kereste nedir?’’ sorusu merak konusudur. İsmi sektöre yakın kişiler tarafından sıkça duyulan malzemeler ormanlarda yetişen ağaçlardan elde edilir. Farklı sektörler için hazırlanan ürünler, eski zamanlardan beri yaygın şekilde kullanılmaktadır. Araçlar, gemiler, döşeme işlemleri ve makineler çoğunlukla ağaçlardan üretilen malzemeler ile imal edilir. Kesilip biçildikten sonra kullanıma uygun bir forma getirilen ürünler, işlenmeye hazır şekilde kullanıcılara sunulur. Ağaç ev, mobilya, zemin döşemesi gibi birçok yapının inşasında doğal dokulu malzemelerden yararlanılır. Beton ve demir gibi malzemeler ile benzer amaçlar için kullanılan keresteler geniş ürün yelpazesine sahiptir. Özel kaplamalar ve kesim şekilleri ile daha dayanıklı hale getirilebilir.
İnsanlık tarihi boyunca ağaç ham maddesinden elde edilen ürünler her zaman önemli olmuştur. Ağaçtan yapılan ürünlerin fazlalığı ile birlikte çeşitlilik de artış gösterir. Modeller kullanım alanına bağlı olarak farklı çeşitlerde kullanıcılara sunulur. İnşaatlık ve doğramalık olmak üzere temelde ikiye ayrılan ürünlerin kullanım amaçları birbirinden farklıdır. İnşaatın farklı alanlarında ve çatı yapımında kullanılan ürünler çoğunlukla kalın ve uzun ebatları ile ön plana çıkar. İhtiyaca uygun olarak kesilen ürünler, doğru işlemlerden geçirilerek daha verimli kullanılabilir. Doğramalık olarak bilinen çeşitleri ise daha yumuşak ve kolay şekil alabilen bir yapıya sahiptir. Göknar ve sarıçam tomruklarından imal edilen ürünler ahşabın kullanıldığı her alanda değerlendirilebilir. Kapı, pencere, çardak, veranda gibi inşaat yapıları için doğramalık çeşitleri elverişli olabilir.

Yaygın Kullanılan Kereste Cinsleri

Modeller elde edildiği ağaca bağlı olarak zengin ürün çeşitliliği ile sizlere sunulur. Sert ve yumuşak yapılı olmak üzere ikiye ayrılan malzemeler birçok farklı işlem için konforlu şekilde kullanılabilir. Sert çeşitleri ağırlıklı olarak ılıman iklim tipinin hâkim olduğu bölgelerde yer alan orman ağaçlarından elde edilir. Ağaçların sert bir yapıya sahip olması elde edilen ürünlerin de daha dirençli bir yapıda olmasına neden olur. Kereste ceviz, karaağaç, meşe, dişbudak, ıhlamur ve huş ağacı çeşitleri sert yapıları ile ön plana çıkar. Elde edilen modellerin yaygın kullanıldığı alanlar arasında müzik aleti üretimi ve yapıların iç dekorasyonları yer alır.
İşlemesi ustalık gerektiren malzemeler tasarımsal açıdan birçok çalışmaya ev sahipliği yapar. Dayanıklı yapısıyla ön plana çıkan ürünler özellikle mobilyacılık sektörünün vazgeçilmezleri arasında yer alır. Örneğin ıhlamur, ham kereste adı ile bilinen çeşitleri az kıymıklı olmaları sayesinde doğramacılık işlemleri için ideal olarak görülür. Yumuşak dokuya ve yapıya sahip çeşitleri ise kozalaklı ağaç türlerinden imal edilir. Yaz ve kış yapraklarını dökmeyen ağaçlardan elde edilen ürünler hafif yapılarına rağmen dış etkenlere karşı oldukça dirençlidir. Kıymıklı olmasından dolayı şekil vermek oldukça zordur. Çoğunlukla yapı malzemesi olarak kullanılan ürünler farklı ebat seçenekleri ile kullanıcılara sunulur.

Kereste Ebatları Nelerdir?

Yapısı ve türü bakımından sayısız çeşitliliğe sahip olan ürünler ebat bakımından da birçok alternatiften oluşur. Her ölçü tipine uygun ham çeşitlerini bulabilir, farklı işlemler için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kereste ölçüleri, boyutları, uzunlukları en ve boy oranlarına bağlı olarak belirlenir. Sıklıkla tercih edilen ölçüler arasında 20x20, 15x15, 8x8, 5x20, 3x3, 2x10, 6x6, 40x40 gibi seçeneklerin yanı sıra 30x30, 2x20, 9x9, 3x10, 3x5, 4x9, 4x8, 5*5, 7*7, 2 metre, 6 metre, 8 metre kereste çeşitleri yer alır. Kereste odun, tahta, çıta, orman ürünleri, GTİP, 5x10, 10x10 çeşitleri arasından ihtiyaçlarınızı doğru şekilde karşılayanları tercih edebilirsiniz. Kare ve dikdörtgen biçiminde sunulan şekiller farklı kullanım alanlarına uygun olarak imal edilir.
Boyutları ve uzunlukları metre cinsinden de belirtilir. 2 metre, 6 metre, 8 metre çeşitleri yaygın kullanımları ile ön plana çıkar. 5*5, 7*7 çeşitleri kare şeklinde tasarlanan çalışmalar için elverişlidir. Ebat farklılıkları ortaya çıkan ürünlerin de çeşitlenmesini sağlar. Ürünler imal edilirken malzemelerin yapılan işleme ve çalışmaya uygun olması oldukça önemlidir. ‘’Kereste nereden alınır?’’ diye merak ediyorsanız Akakçe’de yapı market kategorisi içinde yer alan yapı, inşaat malzemeleri alt kategorisine göz atabilir, gereksinimlerinizi karşılayan ürünleri ve fiyatlarını kolaylıkla inceleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza uygun kereste satın alabilir, birçok firmanın kaliteli ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Kereste Ürünleri Nasıl İmal Edilir?

Ağaç türüne bağlı olarak farklı işlem aşamalarından geçen materyaller sınıflandırma aracılığı ile birbirinden ayrılır. Malzemelerin toplanmasının ve gruplandırılmasının ardından yapılan işlemler şu şekilde sıralanabilir:

Yuvarlak, şerit ve çok bıçaklı testere çeşitleri ile son şeklini alan modeller, renklerine göre farklı gruplara ayrılır. Ürünlerin renkleri kızıl kahve, akçaağaç, krem, bej, kahverengi tonlarında olabilir. Cinsine bağlı olarak ürünlerin renklerinde değişiklikler görülebilir. Bazı modellerin rengi zaman içinde dış etkenlere bağlı olarak değişebilir. Modellerin son kurutma işlemlerinde fırın gibi çeşitli sıcaklık sağlayan yardımcı gereçler kullanılır. Ürünlerin kuruma hızı kalınlıklarına ve yapılarına bağlı olarak farklı sürelerde gerçekleşebilir. İhtiyaçlarınıza uygun kereste alarak çeşitli yapılar inşa edebilir, kullanım alanınıza göre farklı amaçlar için değerlendirebilirsiniz.

En Ucuz Kereste Fiyatları İçin Adres Akakçe!

Ürünler satışa sunulurken metreküp cinsinden fiyatlandırılır. Kereste fiyatları üretim aşamaları, ebat, adet ve yapısal özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Firmalar arasında Benetech, Bugatti, Cem, Siku, Tekzen, TFA gibi isimler yer alır. Kereste renkleri, firmaları, modelleri arasından beklentilerinizi karşılayanları tercih edebilirsiniz. Firmaların kaliteli ve kullanışlı ürünlerine ulaşabilirsiniz. 10x10, 5x15, 4x4, 20x20 kereste fiyatları ölçülere bağlı olarak farklı seçeneklere sahiptir. En ucuz kereste m3 fiyatlarına Akakçe üzerinden ulaşabilir, farklı çeşitlerin piyasa fiyatlarını karşılaştırarak bütçenize hitap edenleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz.
5x5 kereste adet fiyatları arasından uygun seçeneklere sahip olanları tercih edebilir, avantajlı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Geniş kullanım alanı ile ön plana çıkan ürünleri farklı işlem tipleri için kullanabilirsiniz. Zengin ürün çeşitliliği ile sunulan modeller arasından beklentilerinizi doğru şekilde karşılayanları değerlendirebilir, ucuz fiyatlı olanları alabilirsiniz.