Corsair

Corsair K70 RGB MK.2 CH-9109010-TR Cherry MX Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi

Corsair K70 RGB MK.2 CH-9109010-TR Cherry MX Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi

18 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

2.549,00 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: 31 dakika önceStoktaSatıcı: Oyuncumagazasi.com

Ürün Özellikleri: USB, Işıklı, Q, Kablolu, Mekanik, Fonksiyon Tuşlu, Multimedya Tuşlu, Bilek Destekli... Devamını gör


Fiyat Değişimi15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Corsair K70 RGB MK.2 CH-9109010-TR Cherry MX Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyatları

Piyasa fiyatları (1)
 • İtopya2.958 TL

Tüm fiyatlar (17)

En Popüler Corsair Klavyeler
Benzer Ürünler

Corsair K70 Kablolu Oyuncu Klavyesi

Corsair K70 kablolu mekanik oyuncu klavyesi, K70 serisinin güncellenen versiyonu K70 MK.2 olarak piyasaya sürüldü. K70 serisinin en sevilen mekanik klavyelerinden olan MK.2 Cherry MX Red Switch adını ise kırmızlı renkli anahtarlarına borçludur.

K70 serisinin sevilme nedenleri başında malzeme kalitesi, üstün oyun performansı ve tasarımı var. 104 adet tuşu bulunan Corsair K70 MK.2 Q dizilimli, Türkçe karakterli bir klavye olarak karşımıza çıkıyor.

Sadece Windows platformunda desteklenen, kullanım alanı marka tarafından oyun ve e- spor olarak belirtilen Corsair K70 MK.2, kablolu bağlantı tipinde bir klavyedir. Siyah ile beyaz olmak üzere iki farklı renk versiyonu bulunan mekanik oyuncu klavyesinin, beyaz rengi ise Türkiye’ye henüz gelmedi.

Corsair K70 Üstten Görünüm

Corsair K70 MK.2 Cherry MX Red Switch Klavye Tasarımı

Corsair K70 RGB MK.2 mekanik oyuncu klavyesinin gamerlar için oldukça albenili bir tasarımı bulunuyor. Ön yüzeyini incelediğimizde fırçalı alüminyum malzeme ile kaplanması, paslanmaya ve bozulmalara karşı dayanıklı olmasını sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra klavyedeki soğuk metal hissiyatı genel görünüm üzerinde ayrıca bir etkiye sahiptir. Ön kısımda bulunan USB 2.0 portu, kablosuz kulaklık ya da fare gibi donanımların alıcılarını bağlamak için bir kolaylık sağlamaktadır.

Corsair K70 MK.2 oyuncu klavyesinin sol üst profiline geldiğimizde aydınlatma ile oyun modu tuşlarıyla karşılaşıyoruz. Buradan profil ayarlarıyla üç kademeli aydınlatma şiddeti yönetilir durumdadır.

Oyun modu butonu ise Windows tuşlarında olduğu gibi oyun sırasında yanlışlıkla basabileceğiniz tuşları devreden çıkarmada görevlidir. Kendinden önceki nesle göre daha yüksek şekilde tasarlanan multimedya tuşları, daha sert yüzeyleriyle daha az efor sarf ederek tuşlara basma imkânı sunan bir konumdadır.

Çoğu klavyede görmeye alışkın olduğumuz “susturma butonu” Corsair K70 MK.2’de alışılmışın dışında olarak metal yapıda bir tuştur. Ses ayarını oyun esnasında rahatça yapmaya yarayan silindir yapıdaki scroll tuşu, diğer butonlarda olduğu gibi klavyenin ön yüzünde yer alır.

Mekanik oyuncu klavyelerinde sıkça görmeye alışkın olduğumuz bir başka özellik RGB aydınlatmalı anahtar gövdelerdir. Corsair K70 RGB ismini aldığı kırmızı anahtarlarıyla hem gövdeyi hem de alüminyum yüzeyi orta-iyi ışık şiddetiyle aydınlatıyor.

Corsair K70 MK.2 Cherry MX Red Switch’in çıkarılabilir bilek desteği; hafif, yumuşak ve kıvamında tutuculuk sağlayan bir dokudadır. Ele denk gelen kısımlar ise desenle kaplı bir bilekliktir.

K70 MK.2 oyuncu klavyesinin altında yer alan açılabilir ayaklardaki kauçuk malzeme, zemin üzerindeki gerekli tutunmayı yerine getirir düzeydedir. Ayrıca arka yüzeyde, klavyenin kendi kablosu dışındaki kulaklık, fare kablosu gibi kabloları yönlendirmeye yarayan ızgaralar mevcuttur.

Corsair K70 Cherry MX Red Switch kablolu oyuncu klavyesinin ağırlık ve boyutları şu şekildedir:

 • Ağırlık: 1.24 kg
 • Boyut: 438mmx163mmx24mm

Klavyenin ön yüzünde gövdeden ayrı şekilde konumlanan, kendinden önceki modellerden farklı olarak RGB’li Corsair logosu da dikkat çeken tasarım detaylarından.

Corsair K70 Profil

Corsair K70 Kablolu Oyuncu Klavyesi Özellikleri

Corsair K70 RGB MK.2 Cherry özel olarak oyun için üretilen bir klavyedir. League of Legends gibi hızla tepkiselliğin önemli olduğu oyunlarda teknik ve tasarım özellikleriyle rakip karşısında avantajlı konuma sahiptir.

Hareket başlangıç noktalarında 4 mm yükseklikteki tuşlar, 2 mm dokunmada dahi devreye girecek şekilde tasarlanmıştır. Daktilo hissi dediğimiz vurgulu tuş dokunma hissiyatı sunmasa da sert dokulu yüzeye inildiğini hissetmek mümkündür.

Tuşların yerlerinden oynama payı da gayet az şekildedir. Oyun oynarken, yazı yazarken herhangi bir isabetlilik sorunu çıkarmayacak türde tuşlardır.

K70 MK.2’nin öne çıkan dikkat çekici teknik detaylarından biri de klavyeye entegre edilen 8 MB bellektir. Söz konusu 8 MB dahili hafıza sayesinde oyuncuların, yazılıma ihtiyaç duymadan kaydettiği profilleri istediği her an kullanabilme avantajı bulunuyor.

Corsair K70 Yazılım Özellikleri

Corsair RGB K70 Red Switch, iCUE ismini taşıyan yazılımıyla, oyunculara klavye özelleştirme imkânı sağlayan bir gamer klavyesidir. iCUE arayüzü ile klavyeye gökkuşağı, renk dalgası, yağmur yağması gibi birçok efekt ekleme şansınız mevcut. Efekt ekleme fonksiyonu dışında, dilerseniz her tuşa özel atayabileceğiniz renklerle kendi temanızı oluşturma da yazılım özellikleri arasındadır.

Arayüz üzerinden oluşturduğunuz kişiselleştirmeler, uyumlu tüm Corsair ekipmanlarıyla da eşlenik çalışma içinde gerçekleşiyor. Oyunlara özel hazırladığınız temalar, oyun sırasında olan bitene tepki verirken, verdiğiniz komutlar silinmeden daimi olarak kalmaktadır.

Karmaşık şekilde kullanma yapısı olmayan, son derece basit ve anlaşılır iCUE yazılımı, klavye kişiselleştirme noktasında Corsair K70 MK.2 MX Red Switch’i gamerların tercih ettiği klavyeler arasında görmemizi sağlıyor.

Corsair K70 ile Oyun Deneyimi

Corsair K70 RGB MK.2 oyuncu klavyesi; tepkiselliği seven, oyun esnasında geri dönüşleri önemseyen ve tüm bunları ergonomik olarak klavye bünyesinde gerçekleştirmek isteyen gamerlar için tepeye oynayan klavyelerden biridir.

Üstün oyun deneyimi için öncelikle estetik görünümle tuş hissiyatına önem veren oyuncuların beklentisini karşılayacak düzeyde olan Corsair K70 MK.2 albenili kırmızı anahtarları ve duyarlı tuş takımıyla bu beklentiyi karşılayan düzeydedir.

Corsair’in; klavyeye entegre 8 MB bellek, çıkarılabilir bilek desteği, aydınlatmalı USB portuyla konforlu oyun deneyimi sunması, kullanıcı rahatlığını ön planda tuttuğunun bir göstergesi.

Corsair K70 Genel Görünüm

Hız ile anda reaksiyonun önemli olduğu yarışlarda, tuşlarda kişiselleştirme imkânı sağlayan iCue arayüzü, oyuncuları rakip karşısında üstün konuma getirerek oyun başarısını öne taşıyan konumda bir yazılım olarak karşımıza çıkıyor.

Oyun turnuvalarında Q klavye tuş dizilimine alışkın olan, Türkçe karakterli klavyeye ihtiyaç duyan gamerlara da söz konusu özellikleriyle, ayrıca iyi bir oyun deneyimi yaşatacağı bir gerçektir.

Corsair K70 MK.2 VS Corsair K55 Pro

Corsair K70 VS Corsair K55 Pro kablosuz oyuncu klavyeleri teknik ve tasarım özellikleri bakımından gamerların arada kaldığı iki mekanik klavyedir.

Aralarında oyun deneyimine etki edebilecek düzeyde ince ayrıntılar bulunan kablolu oyuncu klavyelerini farkları ve benzer yönleriyle inceleyiniz:

Özellik Corsair K70 MK.2 Corsair K55 Pro
Klavye türü Mekanik Membrane
Suya/Toza karşı dayanıklılık Yok IP42
Ağırlık 1.24 kg 800 gr

Gamerlar için oyun serüveni sırasında moda girmeye en çok katkı sağlayan faktör, klavyenin türüdür. Corsair K70 MK.2 mekanik tuşlu klavye iken K55 Pro ise membrane bir klavyedir. Fiziksel tuş kalitesine önem veren oyuncular için mekanik klavyeler daha çok tercih sebebidir. Bu bağlamda Corsair K70 MK.2, Corsair K55 Pro karşısında daha avantajlı bir konumdadır.

Oyun sırasında yaşanabilecek olası kazalara karşı IP42 korumasına sahip Corsair K55 Pro, toza ve suya karşı uzun ömürlü olmasıyla Corsair K70 MK.2 oyuncu klavyesinin önüne geçen pozisyondadır.

Mekanik anahtarlı klavye olması sebebiyle 800 gr ağırlığındaki K55 Pro’ya göre daha ağır bir klavye olan K70 MK.2, 1.24 kg ağırlığıyla daha hantal bir oyuncu klavyesidir.

Corsair K70 Yan Görünüm

Corsair K70 Oyuncu Klavyesinin Artı ve Eksileri

Corsair K70 MK.2 artılarıyla ve eksileriyle oyun deneyimine farklı şekillerde etki eden bir oyuncu klavyesidir. Teknik ve tasarım özellikleriyle bünyesinde barındırdığı avantaj ve dezavantajlar aşağıdaki gibidir:

Artılarıyla K70 MK.2:

 • Klavyeye entegre gelen 8 MB dahili hafızası
 • Q klavye tuş dizilimi
 • iCUE yazılımıyla kişiselleştirme imkânı
 • RGB’li kırmızı anahtarlar
 • Multimedya tuş yönetimi
 • Metal ses ayarı butonu
 • Paslanmaya karşı dayanıklı malzemeden üretilmesi

Eksileriyle K70 MK.2:

 • Özel renk atama, efekt gibi opsiyonların uyumlu olduğu oyun sayısının kısıtlı olması
 • Suya ve toza karşı herhangi bir koruma sertifikası bulunmaması
 • USB portu sebebiyle, kumaş kaplamalı çok kalın kablosunun olması hantal bir kullanıma sebebiyet veriyor
Corsair K70 Soldan Görünüm

Corsair K70 Fiyatları

Corsair K70 RGB Red kablolu mekanik oyuncu klavyesini oyuncular için özel tasarlanan güçlü teknik detaylarıyla, üst segment klavyeler arasında görüyoruz. Corsair K70 MK.2 Cherry MX Red Switch oyuncu klavyesinin, bahsi geçen tüm fonksiyon ve opsiyonları ile tam bir fiyat performans ürünü olduğunu söylemek mümkündür.

Corsair K70 RGB MK.2 fiyat tablosu da tüm bu özellikler çerçevesinde aynı oranda karşımıza çıkıyor. Yurtdışı çıkış fiyatı 159.99 dolar olan Corsair K70 MK.2 Türkiye fiyatları ise satıldığı platform ve mağazalara göre değişen şekillerdedir.

Cherry MX Red Switch kablolu mekanik oyuncu klavyesinin kutu içeriğini incelediğimizde ise klavyenin kendisine ek olarak; bilek desteği, gri renkte üzeri tırtıklı tutucu ek başlıklar, başlıkları çıkarmak için aparat ve kullanım kılavuzu yer aldığını görmekteyiz.

Corsair K70 RGB MK.2 CH-9109010-TR Cherry MX Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyat Analizi

Corsair K70 RGB MK.2 CH-9109010-TR Cherry MX Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Corsair K70 RGB MK.2 CH-9109010-TR Cherry MX Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Özellikleri

Arayüz:   USB
Işıklı:
Tuş Dizilimi:   Q
Bağlantı:   Kablolu
Türü:   Mekanik
Fonksiyon Tuşlu:
Multimedya Tuşlu:
Bilek Destekli:
Numpadsiz:
Kablo Uzunluğu:   1.20 m
Switch Türü:   Red
Gaming Oyuncu:
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler
Ortalama Puan
3.97 kişi oyladı
Ürüne puan ver

Corsair K70 RGB MK.2 CH-9109010-TR Cherry MX Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Yorumları

Bu ürün için ilk yorumu sen yaz

Corsair K70 RGB MK.2 CH-9109010-TR Cherry MX Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Corsair K70 RGB MK.2 CH-9109010-TR Cherry MX Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiRazer Blackwidow Chroma V2 RGB Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiEverest Rampage Blade R10 Işıklı Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiCorsair K68 RGB LED Suya Dayanıklı Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi
 Corsair K70 RGB MK.2 CH-9109010-TR Cherry MX Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiRazer Blackwidow Chroma V2 RGB Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiEverest Rampage Blade R10 Işıklı Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiCorsair K68 RGB LED Suya Dayanıklı Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi
Fiyat2.549,00 TL
18 satıcı
Fiyat YokFiyat YokFiyat Yok
Popülerlik1. Popüler Corsair Klavye---
Ortalama Puan--
BluetoothYokYokYokYok
ArayüzUSBUSBUSBUSB
IşıklıVarVarVarVar
Tuş DizilimiQQQQ
BağlantıKabloluKabloluKabloluKablolu
MiniYokYokYokYok
TürüMekanikMekanikMekanikMekanik
TouchpadYok---
Multimedya TuşluVar-Var-
Bilek DestekliVar---
Capslock IşığıYok-Var-
NumpadsizVar---
Tuş Ömrü--50 Milyon-
Kablo Uzunluğu1.20 m-1.80 m-
Switch TürüRed---
Fonksiyon TuşluVar-Var-
Gaming OyuncuVarVarVarVar
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı