Razer

Razer BlackWidow V3 Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi

Razer BlackWidow V3 Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi

48 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

2.048,48 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: 5 dakika önce

, peşin fiyatına 3 taksit

Stokta 25+ adetYarın kargodaSatıcı: N11/mtbilisim

Ürün Özellikleri: USB, Işıklı, Q, Kablolu, Mekanik, Fonksiyon Tuşlu, Multimedya Tuşlu, Bilek Destekli... Devamını gör

40 TL fark ile yüksek puanlı satıcı 9,1 seçeneğini gör


Fiyat Değişimi15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Razer BlackWidow V3 Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyatları

Piyasa fiyatları (5)

Tüm fiyatlar (29)

En Popüler Razer Klavyeler
Benzer Ürünler

Razer BlackWidow V3 Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi

Razer BlackWidow V3 Green Switch kablolu mekanik oyuncu klavyesi, oyun dünyasının yakından ilgilendiği bilgisayar donanımlarından.

Gamerlar için kullandıkları oyun donanımlarının ne kadar önem arz ettiğini biliyoruz. Yüksek performans sergilemeleri kadar şık ve estetik olmaları, ergonomik bir kullanım sağlamaları da model tercihleri üzerinde bir o kadar etkili.

BlackWidow ailesinin V3 Green Switch modeli olan klavye, diğer modellerde olduğu gibi ikonik tasarımından ödün vermeden karşımıza çıkıyor.

Green Switch’te en çok dikkat çeken özelliklerden biri de estetik görüntüsünü korurken dayanıklılığa önem vermiş olması.

Kendinden önce gelen serilere göre ufak tasarımsal değişiklikleri olan Razer yeşil switch’i kullanması da oldukça anlaşılır ve kolay.

Razer Blackwidow v3 Üstten Görünüm

Razer BlackWidow V3 Green Switch Klavye Tasarımı

150’ye varan oyunla entegre olan Razer BlackWidow V3 Green Switch klavyeler, derin aydınlatma özelliği ve parlaklık ayarları sayesinde serüven boyunca oyunla özdeşleşmenizi sağlıyor. RGB aydınlatma tipine sahip klavyenin, renk ve ışık ayarları uygulama üzerinden de kolayca değiştirilebiliyor.

Mat alüminyum gövdesi, önceki modellere göre daha sivri ve keskin hatlara sahip. Buna ek olarak klavyede bulunan, plastik materyalden yapılmış bilek destek kısmının kaygan olmaması ergonomi sağlarken, üzerinde iz bırakabilen bir yapıya sahip.

Tuş takımı saatler süren uzun ve yoğun kullanımlara uygun, dayanıklı bir biçimde tasarlanmış. Kablo kalabalığından kurtulmak için ise kablo saklama alanı, gamerlara konfor getiren tasarım detaylarından.

Razer BlackWidow V3 Green Switch adını yeşil renkteki switch’lerinden alıyor. Mekanik klavyelerde karşımıza çıkan switchler genel olarak anahtarın rengiyle anılıyor. Yeşil anahtara sahip Razer BlackWidow 80 milyon tuş basma ömrüne sahip.

Standart klavye tipinde olan V3 Green Switch’in klavye tuş dizilimiyse Q klavye formunda. Tüm bunlara ek olarak kablolu oyuncu klavyesinde bir de ses tekerleği bulunuyor. Bu tekerlek sayesinde oyun sırasında rahatlıkla ses düzeyini kontrol altında tutabilirsiniz.

Razer Blackwidow v3 Yandan Görünüm

Razer BlackWidow V3 Green Switch oyuncu klavyesinin boy ve ağırlığı ise şu şekilde:

Derinlik 6.1" (15.4 cm)
Bilek Destekli Derinlik 9.1" (23.0 cm)
Genişlik 17.8" (45.1 cm)
Yükseklik 1.7" (4.2 cm)
Ağırlık 2.21 lbs (1.002 kg)

Razer BlackWidow V3 Green Switch Klavye Özellikleri

Bünyesindeki tuş markası Razer Mechanical’a ait olan Razer BlackWidow V3 Green Switch oyuncu klavyesi, kendisinden sonra gelen Razer BlackWidow V3 Pro’nun kablolu versiyonu. Kablolu bir yapıya sahip olması şarj ve pil gibi sıkıntıların önüne geçerek, oyunda devamlılık sağlıyor.

Razer’ın uygulaması üzerinden yönettiğiniz klavye, oyunun nasıl başlayacağından tuşların genel renk tonuna kadar birçok komuta yanıt veriyor. Karmaşık bir yapıda olmayan uygulama, oldukça sade ve kullanması da bir o kadar kolay.

Klavye - uygulama senkronu ise çok hızlı. Verdiğiniz talimatlara anında tepki vermesi, oyun serüveni boyunca işe yarayacak cinsten. Aradaki uyum ve hızın teknik açıdan iyi işlenmiş olması yazılım ve bağlantı özelliklerinde de ön planda.

Windows uyumlu bir klavye olan Razer BlackWidow V3 Green Switch USB konnektör türüne sahip. Kablolu bir klavye olması sebebiyle de tak çalıştır özelliği bulunan V3 Green Switch ek olarak kablo çıkış yönü seçimi de sunuyor.

Razer BlackWidow V3 Green Switch Yazılım Özellikleri

Bünyesindeki bilgisayar donanımlarına oyun tutkunlarının rağbet ettiği Razer markasının, Razer Synapse isminde resmi ve ücretsiz bir yazılımı bulunuyor. Söz konusu yazılım, Razer bünyesindeki oyun ekipmanlarının kişisel ve donanımsal ayarlarını yapmaya yarıyor.

Razer’ın resmi bir uygulaması olan Synapse üzerinden yapacağınız ayarlar, oyunlarda daha fazla başarı yakalama imkanı veriyor. Bulut tabanlı olarak çalışan bu sistemde, Razer’ın kendi web sitesi üzerinden kişiye özel hesap oluşturuluyor.

Razer BlackWidow V3 Green Switch oyuncu klavyenizi Synapse ile ücretsiz olarak özelleştirebilir, performansını arttırmasını sağlayabilirsiniz. Peki Synapse, klavye performansını hangi şekilde yükseltiyor? İnceleyelim:

Oyun oynarken klavyedeki birçok tuşu aynı anda kullanırız. Örneğin popüler oyunlardan olan League of Legends, Q, W, E, R, D ve F harflerini standart olarak ard arda kullanmayı mecbur kılar. Bu tarz durumlar için Synapse üzerinden özel tuşlar oluşturarak tek tuşla, aynı anda iki tuşa basıyormuş gibi bir komut oluşturabilirsiniz.

Bu şekilde klavyenize özel oluşturacağınız komut ve talimatlar sayesinde oyun boyunca rakipleriniz karşısında avantajlı bir pozisyon elde edebilirsiniz.

League of Legends örneğinde yer aldığı gibi benzer birçok oyun için Razer BlackWidow V3 Green Switch klavyenize, farklı ayarlar yapmak Synapse üzerinden mümkün.

Razer Blackwidow v3 Sol Çapraz Görünüm

Razer BlackWidow V3 Green Switch Klavye ile Oyun Deneyimi

Switchlerden meydana gelen ve bir tür mekanik klavye çeşidi olan RazerBlack Widow V3 Green Switch, normal klavyelere oranla çok daha güçlü bir tuş hissiyatına sahip.

‘’Tuş hissiyatı’’ olarak kullandığımız bu kavram, oyuncuların oyuna adapte olmaları noktasında önem arz ediyor. Adeta daktilo kullanıyormuş gibi bir deneyim yaşatan switchli tuşlarla oyunun bir parçası haline geliyorsunuz.

Razer BlackWidow V3 Green Switch, güçlü tuş hissiyatının yanında duyarlı tuş tepkime süreleriyle de iyi bir oyuncu klavyesi. Rtings tarafından yapılan tuş gecikmesi testlerinde, 1.7 ms’lik bir gecikmenin neredeyse yok denecek kadar az olduğunu da belirtmek gerekir.

Tuşların tepkime sürelerinin iyi olması, oyunlarda hızın ne kadar önemli olduğunu düşünürsek oyun performansını birinci dereceden etkileyen faktörlerden. Green Switch oyuncu klavyesi bu bağlamda, duyarlı tuşları ve minimum tuş gecikme süresiyle oyun serüvenlerinde yüksek performansa sahip.

Güçlü tuşlarının yanı sıra klavyenin marka çatısı altında, kişinin oyuncu seçimlerine göre özelleştirilebilmesi ve güçlü bir materyal ile üretilip piyasaya sunulması üstün bir oyun deneyimi yaşatması açısından üzerinde durulması gereken hususlardan.

Razer BlackWidow V3 Green Switch VS SteelSeries Apex 3

Klavyeler, performanslarının oyun deneyimini etkilemesi bakımından gamerlar için büyük önem taşıyan donanımlardan. Oyuncu klavyesi seçimi yapılmadan önce benzer opsiyonları olan modeller araştırılıp karşılaştırılmakta.

Razer BlackWidow V3 Green Switch oyuncu klavyesinin en çok kıyaslandığı modellerden biri olan SteelSeries Apex 3 ile arasındaki farkları inceleyelim:

Özellikler Razer BlackWidow V3 Green Switch SteelSeries Apex 3
Bağlantı Şekli Kablolu Kablolu
Desteklenen Platformlar Windows MAC, PS4, Windows, Xbox
Mekanik Tuşlar Var Yok
Tuş Basma Ömrü 80 Milyon 20 Milyon
Sessiz Tuş Takımı Yok Var
Toza/ Suya Dayanıklılık Yok Var (IP32)

İki modeli de incelediğimizde her iki klavyenin de kablolu olduğunu görüyoruz. Razer BlackWidow V3 Green Switch sadece Windows tabanlı platformlarla uyumlu iken, SteelSeries Apex 3; MAC, PS4, Windows, Xbox olmak üzere 4 farklı platform ile uyumlu.

BlackWidow V3, mekanik bir klavye olduğu için tuşlarının da mekanik olması durumu söz konusu. SteelSeries Apex 3 ise mekanik tuş takımı barındırmıyor. Bu özellik de oyunlarda tuş hissiyatını önemseyenler için beklentiyi karşılamayan türde.

Mekanik bir klavye olmadığı için sessiz tuş takımına sahip olan Apex 3’ün aksine V3 Green Switch oldukça sesli bir oyuncu klavyesi.

80 milyon tuş basma ömrü ile BlackWidow daha uzun bir kullanım ömrü sunarken, Apex 3 20 milyon tuş basma ömrüyle onun gerisinde.

Toza ve suya dayanıklı olarak tasarlanan SteelSeries Apex 3, BlackWidow’un bu tarz dış etkilere karşı dayanıklı olarak geliştirilmemesi karşısında dikkat çekiyor.

Her iki klavyenin de kendi bünyesinde öne çıkan özellikleri varken, kullanıcı önceliğine bağlı olarak seçimler değişkenlik gösterebilir.

Razer BlackWidow V3 Green Switch Klavye Artı ve Eksileri

Razer BlackWidow V3 Green Switch kablolu mekanik oyuncu klavyesinin nasıl bir oyun deneyimi yaşamak istediğinize bağlı olarak değişkenlik gösterecek yönlerini avantaj ve dezavantajlarıyla inceleyelim:

Artılarıyla Razer BlackWidow V3 Green Switch Oyuncu Klavyesi:

 • Tuş hissi deneyimi yaşatan mekanik switchleri oyunda moda girmeyi destekliyor.
 • Duyarlı tuşların hızlı tepkime süresi hızlı rakipler karşısında avantajlı konumda.
 • Sert ve dayanıklı bir materyalden tasarlanmış olan bu klavye, 80 milyon tuş basma ömrü ile uzun süreli kullanıma sahip.
 • Kaygan olmayan bilek desteği oyunun konforlu bir biçimde ilerlemesine yardımcı.
 • Marka bünyesindeki Synapse adlı yazılımla klavyenin kişiselleştirilmesi, oyunlarda performansı destekliyor.
 • Anlaşılması zor olmayan, sade ve kolay bir uygulaması var. Bu da BlackWidow V3 Switch sahiplerine, klavye kurulumu sırasında kolaylık sağlıyor.

Eksileriyle Razer BlackWidow V3 Green Switch Oyuncu Klavyesi:

 • Bilek desteğinin sert bir plastikten yapılması, yumuşak zemin ihtiyacı duyanlar için olumsuzluk yaratabilir.
 • Enter ve space tuşlarının sabit olmaması ve kullanım sırasında sallanması,oyun sırasında yanlış hamleler yapmaya neden olabilir.
 • Klavyenin çeşitli renk ve ayar seçenekleri sunan aydınlatma oranı, gece kullanımları için daha şiddetli tasarlanabilirdi.
 • Klavyenin sadece Windows uyumlu olması eksiler arasında yer alıyor.
 • Toza ve suya karşı dayanıklı geliştirilmemiş olmaması, olası kazalar karşısında bozulmalara yol açabilir.
Razer Blackwidow v3 Sağ Çapraz Görünüm

Razer BlackWidow V3 Green Switch Klavye Fiyatları

Hedef kitlesi, tasarım özellikleri ve güçlü teknik detaylarıyla Razer BlackWidow V3 Green Switch fiyat bazında, ‘’ tam bir fiyat performans ürünü’’ olarak piyasada yerini aldı.

Kablolu mekanik oyuncu klavyesi olarak karşımıza çıkan Razer BlackWidow V3 Green Switch fiyatları, ülkelere göre farklılık göstermekle birlikte Amerika’daki çıkış fiyatı 139.99 dolar bandında.

Tüm bunlara ek olarak; Razer BlackWidow V3 Green Switch, bileklik desteği ve kullanma kılavuzu ile birlikte geliyor. Kutu içerisinde tuş sökme aparatı, klavye koruyucu kılıf, klavye bakımı ve temizliği için herhangi bir ekipman yok.

İhtiyaç dahilinde ekstra olarak satın almanız gereken söz konusu klavye aksesuarları, uzun ömürlü bir Razer BlackWidow V3 Green Switch için işinize yarayabilir.

Razer BlackWidow V3 Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyat Analizi

Razer BlackWidow V3 Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Razer BlackWidow V3 Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Özellikleri

Arayüz:   USB
Işıklı:
Tuş Dizilimi:   Q
Bağlantı:   Kablolu
Türü:   Mekanik
Fonksiyon Tuşlu:
Multimedya Tuşlu:
Bilek Destekli:
Capslock Işığı:
Genişlik:   225.1 mm
Tuş Ömrü:   80 Milyon
Ağırlık:   1244 gr
Switch Türü:   Green
Gaming Oyuncu:
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler
Ürüne puan ver

Razer BlackWidow V3 Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Yorumları

Bu ürün için ilk yorumu sen yaz

Razer BlackWidow V3 Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Razer BlackWidow V3 Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiSteelSeries Apex 5 Hibrit RGB Kablolu Blue Switch Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiRazer Ornata Chroma V2 Membrane Switch Kablolu Oyuncu KlavyesiRazer BlackWidow V3 Tenkeyless Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi
 Razer BlackWidow V3 Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiSteelSeries Apex 5 Hibrit RGB Kablolu Blue Switch Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiRazer Ornata Chroma V2 Membrane Switch Kablolu Oyuncu KlavyesiRazer BlackWidow V3 Tenkeyless Green Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi
Fiyat 2.048,48 TL
48 satıcı
2.868,10 TL
22 satıcı
1.552,28 TL
4 satıcı
1.659,00 TL
16 satıcı
Popülerlik1. Popüler Razer Klavye4. Popüler SteelSeries Klavye6. Popüler Razer Klavye3. Popüler Razer Klavye
Ortalama Puan--
ArayüzUSBUSBUSBUSB
IşıklıVarVar-Var
Tuş DizilimiQQQQ
BağlantıKabloluKabloluKabloluKablolu
TürüMekanikMekanikMekanikMekanik
Multimedya TuşluVarVar--
Bilek DestekliVarVarVar-
Capslock IşığıVar-VarVar
Numpadsiz-Var--
Genişlik225.1 mm442 mm-500 mm
Tuş Ömrü80 Milyon20 Milyon80 Milyon80 Milyon
Ağırlık1244 gr---
Kablo Uzunluğu---2 m
Derinlik-139 mm-200 mm
Switch TürüGreenBlueMecha-MembraneGreen
Fonksiyon TuşluVarVarVarVar
OyuncuVarVarVarVar
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı