Razer

Razer Ornata Chroma Membrane Switch Kablolu Oyuncu Klavyesi

Razer Ornata Chroma Membrane Switch Kablolu Oyuncu Klavyesi
Seçenekler:

Ürün Özellikleri: USB, Işıklı, Q, Kablolu, Mekanik, Multimedya Tuşlu, Bilek Destekli, Capslock Işığı... Devamını gör

Bu ürün için şu anda akakce.com'da listelenen satıcılarda fiyat bilgisi bulunamadı.

En Popüler Razer Klavyeler
Benzer Ürünler

Razer Ornata Chroma

Razer Ornata Chroma, tescilli hibrit anahtarlar kullanan harika oyun klavyelerinden biridir. Razer Ornata Chroma Türkçe oyuncu klavye, benzeri Razer Cynosa Chroma modeli üzerine gelen güncellemedir. Razer Ornata Chroma mekanik mi membran mı diye merak edenler için klavyenin hem mekanik tıklamaya ve dokunsal geri bildirime hem membran anahtarının yumuşak dokunuşuna sahip olduğunu belirtmek gerekir.

İyi inşa edilmiş Razer Ornata Chroma Türkçe klavye aynı zamanda güzel RGB aydınlatma sunar. Ayrıca, genel yazma deneyimini daha konforlu hale getiren hoş, yumuşak bilek desteği içerir. Razer Ornata Chroma, temel olarak membran anahtar kullanmasına rağmen, membran cihazlardan farklı hissettiren hareket özelliğine sahip birkaç modelden biridir.

Razer Ornata Chroma, klavyelerde bulunan ana akım yazma teknolojilerinin özelliklerini birleştiren anahtarlar sunar. Razer, kullandığı bu teknolojiye Meka-Membran adını verir. Meka-Membran teknolojisinin bir kısmını özel mekanik anahtarı bir kısmını ise silikon kubbe oluşturur. Tuşlara bastığınızda, mekanik anahtar, vuruşu kaydetmek için kubbeye baskı yapar.

Razer, mekanik-membran anahtarını, yazma hissini geliştirmek amacıyla tıklama ve basma hareketinin ortasında dokunsal bir çarpma hissi içerecek şekilde değiştirir. Razer Ornata Chroma sistemi, ayrı iki tür klavyede bulabileceğiniz anahtarların temel faydalarını uygun miktarda sunarak orijinal sürümlerine gereksinimi ortadan kaldırır. Eşsiz yeni anahtar tasarımının yanı sıra, uygun fiyatıyla Razer Ornata Chroma hem olağanüstü oyun aksesuarıdır hem üst düzey bir değer oluşturur.

Razer Ornata Chroma

Razer Ornata Chroma Hibrit Meka-Membran Teknolojisi

Razer Ornata Chroma anahtar yapısı, yeni bir tasarımı gerektirir. Anahtarın tabanı hala klasik silikon kubbe ile desteklenirken, kızak gövdesinde bir çentik ve karşı duvarda metal plaka bulunur. Tuşa basıldığında, metal plaka çentiğe doğru itilerek harekete direnç ekler, kanat geri döndüğünde ise kasaya çarparak duyulabilir klik sesini çıkarır.

Metal plaka, harekete direnç ile ses eklemek dışında farklı bir göreve hizmet etmez. Sonuç olarak, klasik silikon kubbe ve tıkırtı mekaniği arasında eksantrik orta yüzey yer alır. Meka-Membran teknolojisi, tuşa basıldığında yumuşak yastıklı silikon kubbe hissinin yanı sıra dokunsal geri dönüşü de korur.

Razer Ornata Chroma klavye üzerindeki kare tuş başlığı, tuş titreşimini neredeyse tamamen ortadan kaldırarak tuşun neresine vurursanız vurun aşağı doğru kaymasını sağlar. Cihazın kullanımdaki hissi, geleneksel membran anahtarından oldukça farklıdır. Razer Ornata Chroma birimini bilgisayarınıza bağladığınızda makroları kaydetmek, Chroma aydınlatmasını programlamak istiyorsanız Razer Synapse yazılımını da yüklemeniz gereklidir.

Yazılımın görsel kılavuzları ve animasyonları sezgisel bir ortam yaratır, ancak aynı zamanda belirli sekmeler arasında geçişi biraz gecikmeli hale getirir. İçerisinde çalışan teknoloji dışında dışarıdan görülebilir Razer Ornata Chroma yenilikleri arasında klasik tuş yapısının yaklaşık yarısına indirilerek güncellenen tuş başlıkları yer alır.

Yenilenen Razer Ornata Chroma tuş başlıkları sayesinde tuşlara vurulurken daha az güç kullanmak yeterli olmasının yanı sıra, tuş hareketleri daha kısa sürede tamamlanır. Tuş boyutlarındaki fark sayesinde yazılarınızı daha hızlı tamamlayabilir, hızlı tepki talep eden oyunlarda daha fazla isabet sağlayabilirsiniz.

Razer Ornata Chroma Kullanım

Razer Ornata Chroma Klavyenin Sade ve Şık Tasarımı

Razer Ornata Chroma oyun klavyesi, klasik yapıda, sade tasarımlı bir görünüme sahiptir. Yükseklik, derinlik ve genişlik ebatları sırasıyla 31x224x463 mm büyüklüğünde olmanın yanı sıra 1260 gram ağırlığındadır. Dikkat çeken Razer Ornata Chroma özellikleri arasında, cihazın manyetize edilmiş ön kısmına bağlanan ve hareket yavaşladığında ellerinizi dinlendirebileceğiniz bir alan sağlayan yaklaşık 3,5 inç büyüklüğünde köpüklü bilek desteği yer alır.

El ve bilek desteği kısmı, dilediğinizde ayrılabilir özellik taşır. Razer Ornata Chroma ayrıca 10 tuşlu rollover ile 10 tuşlu anti ghosting özelliği sunar. Razer Synapse yazılımı 16,8 milyon renkten herhangi birini indirmek suretiyle cihazınızın görünümünü özelleştirmeye olanak tanır. Yazılımla kontrol edilebilen arka aydınlatma dışında model tamamen siyah, önceden yapılandırılmış desenlerde veya kendi oluşturduğunuz düzen görünümündedir.

Razer Ornata Chroma fiyat aralığındaki modellerde bu seviyede geniş özelleştirilebilirlik oldukça nadir karşılaşılan bir durumdur, çoğu model tek renkle sınırlı tutulur. Herhangi bir özel medya anahtarı bulunmayan Razer Ornata Chroma’da ses, oynatma, makro kayıt, aydınlatma ayarları için işlev tuşlarını Fn tuşuyla birlikte kullanmanız gerekir. Makroları ayarlamak veya özel oyun modunu etkinleştirmek gibi diğer tüm kritik yapılandırma işlevlerini Synapse aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Razer Ornata Chroma kasası sahip olduğu tabandan dışa doğru açıyla kullanıcısına fazladan masa alanı sağlayarak prestijini vurgular. Programlanabilir makroların yanı sıra özelliklerde oldukça basit bir yapıya sahip olsa da avuç içi için uygun köpük desteği ve özelleştirme seçeneklerinin zenginliği ile kullanıcıların popüler tercihlerinden birini oluşturur.

Razer Ornata Chroma Boyut

Razer Ornata Chroma ile Chroma V2 Karşılaştırması

Razer Ornata Chroma V2, yükseltilmiş Razer Ornata Chroma özellikleri taşır. V2, ses tekerleğine sahip özel medya tuşları sunar. İki modelde hibrit anahtarlar oldukça benzerdir, ayrı ayrı aydınlatılan tuşlar tam RGB arka aydınlatmasına sahiptir. İki cihaz neredeyse aynı özellikleri taşısa da, Razer Ornata V2 özel medya anahtarları sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanır. Her iki model genel olarak iyi uyumluluğa sahiptir. Yazılım, Windows'ta tamamen uyumlu ve özelleştirilebilir olmasına rağmen, macOS veya Linux'ta bulunmaz.

Razer Ornata Chroma Tasarım

Razer Ornata Chroma Artıları ve Eksileri

Razer Ornata Chroma hem üstün performanslı oyun donanımı hem de iyi bir yazı aracı olarak değerlidir. Razer Synapse yazılımı, yüksek miktarda kişiselleştirme sunar. Her tuşun arka aydınlatmasını kolayca kontrol edebilir, profiller oluşturabilirsiniz. Tüm tuşları programlanabilir özellikte olan Razer Ornata Chroma, yerleşik belleğe sahip değildir.

Belleğinin bulunmaması, profilinizi doğrudan panoya kaydedemeyeceğiniz, ayarlarınızı farklı bilgisayarlarda aynı şekilde kullanamayacağınız anlamına gelir. Razer, Meka-Membran tasarımının mekanik anahtarlardan elde ettiğinize benzer netlik veren dokunsal tıklamasının yanı sıra, silikon kubbe yumuşak destekli dokunuş hissini de sunabilir. İki farklı teknolojiyi tek cihazda birleştiren Razer Ornata Chroma Türkçe karakter özellikli tuşlara da sahiptir. Razer Ornata Chroma modelinin artıları şöyle sıralanabilir:

  • Razer Ornata Chroma popüler oyun klavyelerinden biri olmanın yanı sıra, yazma deneyimi rahat donanımlar arasında da yer alır.
  • Özelleştirilebilir Chroma aydınlatmasına ek olarak bilek desteği ile Razer Ornata Chroma iyi bir çevre birimidir.
  • Razer Ornata Chroma hibrit özelliği sayesinde, membran tasarımına mekanik tuş hissi ve sesini getirir.
  • Yenilikçi anahtarı ve uygun fiyatı sayesinde kullanıcıların favorilerinden biridir.
  • İyi yapılandırılmış ergonomik tasarımı konforlu kullanım sağlar.

Razer Ornata Chroma inceleme sonuçlarına göre modelin zayıf yanları ise şunlardır:

  • Plastik görünümlü yapısı kalite hissini azaltır.
  • Sessiz ortamlarda kullanmak için gürültülü olabilir.

Razer Ornata Chroma hem membran hem de tıklamalı mekanik anahtarların hissini birleştiren benzersiz anahtarlara sahiptir. Bununla birlikte, hareket öncesi mesafe diğer bazı anahtarlardan biraz daha derindir, bu da harekete geçme süresini biraz daha uzun hissettirebilir. Öte yandan, anakart iyi şekilde yapılandırılmıştır.

Razer Ornata Chroma, yazılım içinde özelleştirilebilen tam RGB aydınlatmaya sahip üst düzey oyun klavyesi arayanlar için ideal özellikler sunar. Razer Ornata Chroma en ucuz modellerden biri olarak çok yönlü kullanımda yüksek performans gösterir. Mekanik anahtar tıkırtısı ile membran tuşların daha yumuşak hissi arasında karar veremiyorsanız, Razer Ornata Chroma sizin için mükemmel bir orta yol olabilir.

Razer Ornata Chroma RGB

Razer Ornata Chroma Membrane Switch Kablolu Oyuncu Klavyesi Özellikleri

Arayüz:   USB
Işıklı:
Tuş Dizilimi:   Q
Bağlantı:   Kablolu
Türü:   Mekanik
Multimedya Tuşlu:
Bilek Destekli:
Capslock Işığı:
Genişlik:   463 mm
Ağırlık:   1260 gr
Yükseklik:   31 mm
Derinlik:   224 mm
Fonksiyon Tuşlu:
Gaming Oyuncu:
Ürüne puan ver

Razer Ornata Chroma Membrane Switch Kablolu Oyuncu Klavyesi Yorumları

Bu ürün için ilk yorumu sen yaz

Razer Ornata Chroma Membrane Switch Kablolu Oyuncu Klavyesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Razer Ornata Chroma Membrane Switch Kablolu Oyuncu KlavyesiRazer Blackwidow Chroma V2 RGB Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiRazer Ornata Chroma V3 Membrane Switch Kablolu Oyuncu KlavyesiRazer Cynosa Chroma RGB Kablolu Oyuncu Klavyesi
 Razer Ornata Chroma Membrane Switch Kablolu Oyuncu KlavyesiRazer Blackwidow Chroma V2 RGB Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiRazer Ornata Chroma V3 Membrane Switch Kablolu Oyuncu KlavyesiRazer Cynosa Chroma RGB Kablolu Oyuncu Klavyesi
FiyatFiyat YokFiyat Yok 1.589,00 TL
24 satıcı
Fiyat Yok
Popülerlik--5. Popüler Razer Klavye-
Ortalama Puan---
ArayüzUSBUSBUSBUSB
IşıklıVarVarVarVar
Tuş DizilimiQQQQ
BağlantıKabloluKabloluKabloluKablolu
TürüMekanikMekanik--
Multimedya TuşluVar---
Bilek DestekliVar-Var-
Capslock IşığıVar-Var-
Genişlik463 mm---
Ağırlık1260 gr---
Yükseklik31 mm---
Derinlik224 mm---
Switch Türü--Mecha-Membrane-
Fonksiyon TuşluVar---
RGB-Var-Var
Oyuncu-Var-Var
OyuncuVar-Var-
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı