Arama Takip Listem Sepetim
SteelSeries

SteelSeries Apex 7 Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi

(2 yorum)
SteelSeries Apex 7 Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi

12 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

2.850,00 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: 24 dakika önceStokta 10+ adetYarın kargodaSatıcı: Turkcell/Turkcell Satış A.Ş.

Ürün Özellikleri: USB, Işıklı, Q, Kablolu, Mekanik, Fonksiyon Tuşlu, Multimedya Tuşlu, Bilek Destekli... Devamını gör


Fiyat Değişimi15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör
Bu ürün ile en çok birlikte alınan: SteelSeries Qck Prism Cloth XL Oyuncu Mouse Pad
SteelSeries Apex 7 Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi+SteelSeries Qck Prism Cloth XL Oyuncu Mouse Pad
Amazon Türkiye3.814,28 TL Ücretsiz kargoBirlikte GörPttavm4.098,02 TL Ücretsiz kargoBirlikte Gör

En Ucuz SteelSeries Apex 7 Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyatları

Piyasa fiyatları (3)

Tüm fiyatlar (11)

En Popüler SteelSeries Klavyeler
Benzer Ürünler

SteelSeries Apex 7 Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi

SteelSeries Apex 7 Red Switch kablolu mekanik oyuncu klavyesi üst segment oyuncu klavyeleri arasında. İyi bir oyun deneyimi yaşamak isteyen oyun tutkunlarının beklentilerine karşılayacak teknik ve tasarım özelliklerine sahip.

Kullanım alanı oyun ve e- spor olarak belirtilen Apex 7 siyah renkle piyasaya sunuldu. 950 gr ağırlığındaki Apex 7 klavye 403. 3 mm boyu, 139.2 mm eni ile havacılık sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılan alüminyum alaşımlı 5000 serisi metal çerçeveden üretildi.

SteelSeries klavye Apex 7 bünyesindeki mekanik tuş takımı, yine aynı markaya ait olan SteelSeries QX2 tuş markasına ait. 50 milyon tuş basma ömrü ile gamerlara, uzun yıllar kullanım sunacağını söylemek mümkün.

SteelSeries Apex 7 Genel Görünüm

SteelSeries Apex 7 Red Switch Klavye Tasarımı

Adını kırmızı renkteki ‘’anahtar’’ ismiyle andığımız switch’lerinden alan SteelSeries Apex 7 Red Switch oyuncu klavyesinin metal bir gövdesi mevcut. Bu metal gövdenin ön tarafında, kavisli ve hafif açılı bir yapı bizleri karşılıyor.

USB portu söz konusu kavisli kısımda, ESC tuşunun hemen altında olacak şekilde. Üstelik USB yuvasını bulmayı kolaylaştırmak adına gözü rahatsız etmeyen beyaz ışıklı aydınlatması iyi düşünülmüş bir özellik.

SteelSeries Apex 7 Türkçe karakterleri olan bir oyuncu klavyesi. Bilgisayar kullanımı sırasında Türkçe karakter konusunda sıkıntı yaşayanların işini kolaylaştıracak türde Q klavye tuş dizilimine sahip bir tasarımı var.

104 tuşu bulunan Apex 7 Red Switch, özel aydınlatma efektleriyle son derece albenili bir oyuncu klavyesi. Engelsiz basınç hissiyatına sahip olan kırmızı anahtarları, 2 mm mesafeli. Üstelik tuşlara basma eylemi gerçekleşirken ‘’click’’ olarak adlandırdığımız sesi duymuyorsunuz.

SteelSeries Apex 7 Numlock Görünüm

Homojen dağılan RGB aydınlatma sisteminden sonra klavye üzerindeki bir diğer şık tasarım unsuru akıllı OLED ekran. Spotify üzerinden müziklerinizi, Discord üzerinden arkadaşlarınızla konuşmalarınızı bu ekran üzerinden yönetebilirsiniz.

Counter- Strike gibi Apex 7 Red Switch tarafından desteklenen oyunlarda OLED ekran üzerinden becerilerinizin süresini takip ederken, oyunun dinamiğinden kopmazsınız.

SteelSeries Apex 7 Türkçe RGB mekanik gaming klavye üzerinde bulunan multimedya tuşları; ekran parlaklığı, ses açma- kapama, müzik değiştirme gibi multimedya kontrollerini yapmanız için geliştirildi.

Sağ, sol ve orta olmak üzere üç adet kablo çıkış yönü seçeneği bulunan SteelSeries Apex 7 Red Switch’in mıknatıslı bilek desteği, klavyeye kolayca yapışarak oyun süresince stabil kalıyor. Silikon bir yapıya sahip olması ise bilek sağlığı açısından oldukça yararlı.

SteelSeries Apex 7 Türkçe RGB Red Switch mekanik oyuncu klavye kullanım sırasındaki olası kaymalara karşı, kauçuk yapıdaki yükseltici ayaklara sahip.

Genel olarak oyuncu performansının ön planda tutularak tasarlandığı klavyede, estetiğin de geri plana atılmadığını söylemek mümkün.

SteelSeries Apex 7 Red Switch Özellikleri

MAC ve Windows platformlarında desteklenmek üzere geliştirilen SteelSeries Apex 7 Red Switch oyuncu klavyesi, %100 ‘’anti- gölgeleme’’ özellikli. Birden fazla tuşa aynı anda basma ihtiyacı, birçok oyunda karşımıza çıkan bir durum.

Anti gölgeleme özelliği sayesinde klavye üzerinde bulunan 104 tuşun hepsine aynı anda bassanız bile ‘’anti gölgeleme’’ fonksiyonundan yararlanabiliyorsunuz. Bu ise şu anlama geliyor: ‘’Tuşların hepsi aynı anda çalışıyor.’’

SteelSeries Apex 7 Özellik Görünüm

Apex 7 oyuncu klavyesindeki tiz sesli red anahtarların, sessiz bir performansı var. Diğer mekanik klavyelerde rastladığımız tok ve kalın seslerin, Red Switch’te yerini soft bir kullanımla öne çıkarması, oyunda moda girmeyi etkileyecek türde.

Kablolu olduğu için şarj ve saat bazında kullanım süresi sorunu olmayan SteelSeries Apex 7 Red Switch oyuncu klavyesi, kişiselleştirilebilir uygulamalarıyla da gamerların ayrıca odak noktasında.

Yazılım Özellikleri

SteelSeries Apex 7 RGB TR oyuncu klavyesinin bünyesinde bulunan SteelSeries Engine 3 yazılım desteğinin kullanıcılara sunduğu birçok avantaj var.

Bu avantajların başında gelen tuşları ve akıllı OLED ekranı özelleştirme, oyun içi entegrasyonlarda keyif veren bir uygulama niteliğinde. SteelSeries Engine 3 sayesinde her dinamik tuşa özel RGB aydınlatma efekti verebilirsiniz.

Buna ek olarak akıllı OLED ekranın desteklediği ölçüde dijital çizimler yapabilir, adınızı ve nickinizi ekran üzerine yazabilirsiniz.

SteelSeries Engine 3, kişisel özelleştirmelerin yanı sıra desteklenen oyunlardaki can ve öldürme gibi sayısal verileri de klavye üzerinden takip etmenize olanak vermekte.

SteelSeries Engine 3 yazılımıyla klavye ayarlarını yapmak ise oldukça sade ve anlaşılır düzeyde. Resmi site üzerinden oluşturacağınız hesap ile klavyenizi kaydedip, kişiselleştirme işlemlerini gerçekleştirmek son derece keyifli ve kolay.

SteelSeries Apex 7 Tuş Detay Görünüm

SteelSeries Apex 7 Red Switch ile Oyun Deneyimi

SteelSeries Apex 7 Red Switch kablolu oyuncu klavyesi güçlü tasarım ve teknik özellikleriyle, üstün bir oyun performansı yaşatacak düzeyde bir klavye.

Uzun süreli oyun serüvenlerinde önemi artan bilek sağlığını, silikon yapıdaki mıknatıslı bilek desteği ile korumaya alması ergonomik bir kullanım süreci için önemli.

El ve kol sağlınız ne kadar yerinde olursa, oyunlardaki başarı oranınız da bir o kadar artar. Apex 7 de ergonomiyi ön planda tutarak tasarladığı bilek desteğiyle oyun performansınızı destekler nitelikte.

Güçlü bir oyun deneyimi için konfordan sonra gelen en önemli etken ise tuşların verimi. SteelSeries Apex 7’nin kullanım sırasında ses sevmeyenler için ‘’sessiz’’ bir çalışma imkanı var.

Sessiz çalışan tuşlara ek olarak 2 mm’lik basma noktası, tuşların devreye girme hızının ne denli yüksek olduğunun bir göstergesi. Tepki süresinin önem arz ettiği turnuvalarda bu özellik, rakiplere karşı ciddi bir avantaj unsuru.

Klavyeyi kişiye özel kişiselleştirme imkanı veren bir yazılımla üretilmesi, oyun performansını etkileyen bir diğer unsur. SteelSeries Apex 7 Red Switch klavyeye sahip olanların yararlanabileceği opsiyonlar sunan bu yazılım, diğer klavyeler karşısında üstün konumda.

Birçok gamer, birden fazla tuşa aynı anda basma gerekliliği olan oyunlarda ‘’gölgeleme’’ sorunuyla karşı karşıya kalırken, SteelSeries Apex 7 %100 anti- gölgeleme özelliğiyle üretildiği için, oyuncuların performanslarını rakip karşısında en iyi versiyonuna ulaştırıyor.

SteelSeries Apex 7 RGB Görünüm

SteelSeries Apex 7 Red Switch VS Apex Pro

SteelSeries Apex 7 Red Switch kablolu oyuncu klavyesi almak isteyenlerin en çok karşılaştırdığı model; kendisinden kısa bir süre sonra piyasaya sürülen, aynı ailenin Apex Pro’su.

Her iki model, özellikleri bakımından birbirlerine çok benzeseler de aralarında bazı belirgin farklar mevcut.

Apex 7 ve Apex Pro oyuncu klavyesini birbirinden ayıran farkları aşağıdaki tablo bağlamında ele alalım:

Özellik Apex 7 Red Switch Apex Pro
Bağlantı Şekli Kablolu Kablolu
Klavye Dili Türkçe İngilizce
Mekanik Tuş Markası SteelSeries QX2 SteelSeries OmniPoint
Klavye Tuş Basma Ömrü 50 milyon 100 milyon
Klavye Uzunluk/ Genişlik 403.3 mm/ 139.2 mm 436.7 mm/ 139 mm
Desteklenen Platformlar MAC, Windows MAC, Playstation, Windows, Xbox

Kablolu oyuncu klavyeleri olan Apex 7 ve Apex 7 Pro’nun farklı klavye dilleri ile üretilmiş olması, kullanıcı tercihine göre değişkenlik arz edebilecek bir durum.

Pro’nun İngilizce bir klavye olduğu için Türkçe karakterler barındırmaması, kimi oyuncular için sorun teşkil edecek bir özellik değil iken kimi oyuncular için ise kullanması zor bir klavye haline gelebilir.

SteelSeries OmniPoint tuş markası ile üretilen Apex Pro 100 milyon tuş basma ömrü ile, SteelSeries QX2 tuş markasına sahip 50 milyon tuş basma ömürlü Apex 7 karşısında, daha uzun bir kullanım ömrüne sahip.

Boyut olarak Apex 7’den daha uzun bir klavye olan Apex 7 Pro’nun en büyük farklı ise desteklediği platformlar.

Apex 7 MAC ve Windows olmak üzere sadece iki platform ile uyumlu iken Apex 7 Pro’nun; MAC, Windows, PlayStation ve Xbox olmak üzere dört farklı platformda kullanım desteği var.

SteelSeries Apex 7 Red Switch Artı ve Eksileri

SteelSeries Apex 7 Red Switch oyuncu klavyesi bünyesinde barındırdığı çeşitli fonksiyon ve opsiyonlarla oyun dünyasının tercih ettiği klavyelerden. Birçok teknolojik üründe olduğu gibi onun da bünyesinde barındırdığı artı ve eksi özellikleri mevcut.

SteelSeries Apex 7 Red Switch’i artı ve eksileriyle inceleyelim:

Artılarıyla Apex 7:

 • Akıllı OLED ekrana sahip olması.
 • Özel yazılımı sayesinde kişiselleştirme imkanı
 • Multimedya yönetici tuşları.
 • Sessiz tuş performansı.
 • 2’mm’lik hızlı tuş tepkime süresi.
 • RGB aydınlatma sistemi
 • %100 anti gölgeleme fonksiyonu
 • Silikon bilek desteği
 • Albenili kırmızı switchleri
 • Kablo çıkış seçeneği sunması.

Eksileriyle Apex 7:

 • 50 milyon tuş basma ömrü muadilleri karşısında daha az bir kullanım süresine sahip.
 • Silikon bilek desteği konfor getirse de çabuk aşınabilir bir yapısı var.
 • Klavye kablosunun çok kalın olması şekil vermeyi zorlaştırıyor. Bunun neticesinde düz durmayan kablo, masadaki duruşundan dolayı kullanım sırasında dezavantaj yaratabilecek şekilde konumlanmış.
SteelSeries Apex 7 RGB Görünüm 2

SteelSeries Apex 7 Red Switch Klavye Fiyatları

SteelSeries Apex 7 Red Switch kablolu oyuncu klavyesi teknik ve donanım özellikleri ile üst seviye gamer klavyeleri arasında bir pozisyona sahip. Kutu içerisinde klavyeye ek olarak sadece manyetik bilek desteği var.

Herhangi bir koruma kılıfı, USB kablosu ya da temizleme ekipmanı ile birlikte gelmeyen Apex 7 klavye fiyat tablosu ise ülkelere ve satıldığı platformlara göre değişkenlik göstermekte.

Yurtdışı çıkış fiyatı 189,99 Euro olan SteelSeries Apex 7 Red Switch kablolu oyuncu klavyesinin Türkiye fiyatları da mağazalara göre farklılık göstermekle beraber ortalama 3 bin bandında değişkenliğe sahip.

Normal klavyeler karşısında orta- üst fiyat etiketleri ile karşımıza çıkan SteelSeries Apex 7 Red Switch aslında tam bir fiyat performans ürünü.

Kullanıcıya sunduğu avantajlarıyla Apex 7, uzun yıllar kullanabileceğiniz bir oyuncu klavyesi olarak size geri dönüyor.

SteelSeries Apex 7 Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Fiyat Analizi

SteelSeries Apex 7 Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi son 6 aylık fiyat değişim grafiği

SteelSeries Apex 7 Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi Özellikleri

Arayüz:   USB
Işıklı:
Tuş Dizilimi:   Q
Bağlantı:   Kablolu
Türü:   Mekanik
Fonksiyon Tuşlu:
Multimedya Tuşlu:
Bilek Destekli:
Genişlik:   403.3 mm
Tuş Ömrü:   50 Milyon
Ağırlık:   950 gr
Yükseklik:   17.2 mm
Derinlik:   139.2 mm
Switch Türü:   Red
Gaming Oyuncu:
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler
Ortalama Puan
5.01 kişi oyladı
Ürüne puan ver

SteelSeries Apex 7 Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi İle En Çok Karşılaştırılanlar

 SteelSeries Apex 7 Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiSteelSeries Apex 5 Hibrit RGB Kablolu Blue Switch Mekanik Oyuncu KlavyesiSteelSeries Apex 3 IP32 RGB Kablolu Oyuncu KlavyesiAsus ROG STRIX Scope Blue Switch RGB Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi
 SteelSeries Apex 7 Red Switch Kablolu Mekanik Oyuncu KlavyesiSteelSeries Apex 5 Hibrit RGB Kablolu Blue Switch Mekanik Oyuncu KlavyesiSteelSeries Apex 3 IP32 RGB Kablolu Oyuncu KlavyesiAsus ROG STRIX Scope Blue Switch RGB Kablolu Mekanik Oyuncu Klavyesi
Fiyat2.850,00 TL
12 satıcı
1.769,00 TL
15 satıcı
929,00 TL
15 satıcı
1.892,26 TL
11 satıcı
Popülerlik6. Popüler SteelSeries Klavye3. Popüler SteelSeries Klavye8. Popüler Klavye-
Ortalama Puan2 yorum-1 yorum
BluetoothYokYok-Yok
ArayüzUSBUSBUSBUSB
IşıklıVarVarVarVar
Tuş DizilimiQQQQ
BağlantıKabloluKabloluKabloluKablolu
MiniYokYok-Yok
TürüMekanikMekanik-Mekanik
TouchpadYokYok-Yok
Fonksiyon TuşluVarVarVarVar
Multimedya TuşluVarVarVarYok
Bilek DestekliVarVarVarYok
Capslock IşığıYokYokVarVar
NumpadsizYokVar-Var
Genişlik403.3 mm442 mm444.7 mm440 mm
Tuş Ömrü50 Milyon20 Milyon20 Milyon-
Ağırlık950 gr-807 gr1070 gr
Yükseklik17.2 mm---
Derinlik139.2 mm139 mm151 mm137 mm
Switch TürüRedBlue-Blue
Gaming OyuncuVarVarVarVar
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı