Klima

Klima Fiyatları

1.444 farklı Klima için fiyatlar listeleniyor.

İnverter Klima 12.000 BTU Klima Mobil Klima & Portatif Klima
Baymak Klima Mitsubishi Klima Airfel Klima E.C.A. Klima Samsung Klima Dijitsu Klima

Aktüel Broşürlerden Klimalar

 • Beko 31225/A Eko Inverter Klima A+ 12000 BtuKoçtaş 16.399,00 TL
 • Baymak Elegant Prime 12 D (MD) A++ Enerji Sınıfı Split KlimaKoçtaş 16.999,00 TL
 • Fujiplus Elia 18000 BTU Inverter Klima Şok 19.999,00 TL
 • Fujiplus 9000 BTU Klima Şok 11.999,00 TL

Fiyatı Düşen Klimalar

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • BTU Değeri12.000 BTU ve civarı
 • BTU Değeri18.000 BTU ve civarı
 • BTU Değeri24.000 BTU ve civarı
 • TipiDuvar Tipi (Split)
 • TipiSalon Tipi
 • Özelliklerİnverter
 • Isıtma Enerji SınıfıA+++
 • Isıtma Enerji SınıfıA++
 • Enerji SınıfıA+++
 • Enerji SınıfıA++

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 20.000 TL 20.000 - 30.000 TL 30.000 - 40.000 TL 40.000 - 50.000 TL 50.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterTipiBTU DeğeriSes SeviyesiGaz TipiIsıtma Enerji SınıfıSoğutma Yıllık TüketimIsıtma Yıllık TüketimEnerji SınıfıÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (1.444)

Klima Drenaj Pompası Klima Gazı Klima Kumandası Klima Yedek Parça Kombi Isıtıcı Soba Vantilatör Termosifon Baymak Klima Mitsubishi Klima Airfel Klima

En İyi Klima Nasıl Seçilir?

Klima seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları aşağıda yer alan 10 dakikalık videomuzu izleyerek öğrenebilir ve en iyi klima seçimini yapabilirsiniz. En ucuz klima fiyatlarını, klima çeşitlerini inceleyebilir; klima kampanyalarından ve indirimlerinden anında haberdar olabilirsiniz!
Ayrıca 18000 BTU Klima modelleri ile yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından etkilenmeden günün tadını çıkartabilirsiniz!

En Çok Karşılaştırılan Klimalar

Klima Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Klima Sıkça Sorulan Sorular

Klima alırken nelere dikkat edilmelidir?

Kullanıcılar klima seçimi nasıl yapılır sorusunu sıklıkla araştırır. Klima satın almadan önce dikkat edilmesi gereken unsurlar başlıca şu şekildedir;
 • Kullanılacak alanın metrekare cinsinden büyüklüğü
 • Bulunduğunuz bölgenin iklim koşulları
 • Klima BTU değeri
 • Enerji sınıfı
 • Yıkanabilir ya da temizlenebilir filtreye sahip olması
 • Hava temizleme, nem alma, iyonizer özelliklerinin bulunması
 • Hem ısıtma hem soğutma özelliklerine sahip olması

Klima BTU değeri nedir, nasıl hesaplanır?

BTU, su sıcaklığını artırmak için gereken enerji miktarıdır. Klima kapasitesi olarak nitelendirilen bu değer hesaplanırken, bulunulan bölgenin iklim koşulları ve mekanın metrekare cinsinden değeri gözetilir. Türkiye için her bir coğrafi bölgenin kendine özel katsayısı bulunur. Ayrıca daha net bir sonuç elde etmek için çıkan sonuca mekan içerisindeki kişi sayısı başına 600 BTU ekleme yapılmalıdır. Eğer 30 metrekare bir alanı soğutmayı planlıyorsanız aşağıdaki gibi bir hesaplama yöntemi yaparak; 30 / 2.2 * 1000 = 13.636 BTU/h yani 14.000 BTU ya da 15.000 BTU kapasiteli bir klimanın 30 metrekare alan için yeterli olduğu sonucuna varırsınız.

İndirimli Klimalar hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.444 farklı model arasında

En çok satan Klimalar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Klima:
 1. Baymak Elegant Prime 12 A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
 2. Mitsubishi Silver SRK35ZSP-W(S) 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
 3. Airfel LTXM35N 12000 BTU R32 A++ Inverter Duvar Tipi Klima
 4. E.C.A. Ecotech ESA2112A100 R32 A++ 12000 Btu Inverter Duvar Tipi Klima
 5. Samsung AR35 White AR12TXHQBWK A++ 12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima

Klima

Klima, yaşam alanlarının sıcaklığını ideal seviyede tutmak için üretilen önemli ısıtma soğutma sistemleri arasında yer alır. Klimalar ısıtma ve soğutmanın yanı sıra havayı temizleme, havanın nem miktarını artırma ve hava sirkülasyonu sağlama gibi işlevlere de sahiptir. Önemli klima markaları tarafından üretilen modeller, farklı özellikleri sayesinde her türden yaşam alanı için çözümler sunar. Siz de inverter, sessiz klima, iyonizer, sabit hızlı, yıkanabilir filtre, Wi-Fi klima, nem alma ve sadece soğutma gibi farklı özellikler sunan bu modelleri yaşam alanınıza göre seçerek maksimum konfor elde edebilirsiniz. Seçebileceğiniz klimalar ayrıca duvar tipi, yer-tavan tipi, salon tipi, kaset tipi, kanal tipi, pano tipi gibi farklı alternatifler sunar. Bu alternatifleri yaşam alanı özelinde değerlendirmeniz mümkündür. Küçük yaşam alanları için tasarlanan ufak klima modelleri, alanda tasarruf sağlarken daha büyük yaşam alanları için üretilen modeller ise, farklı kullanım şekillerine sahiptir. Yaşam alanlarını mevsim koşullarına bağlı olarak serinleten ya da ısıtan klimalar, ortamın havasını kaliteli hale getirmede etkilidir. Klimalar genellikle 16 ila 32 derece arasında sıcaklık kontrolü sağlar ve ortamın sıcaklığını konforlu hale getirir. Bu cihazlar farklı donanımlara ve farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Bu nedenle klima almaya karar verdiyseniz çok sayıda marka, ürün ve fiyat seçeneğiyle karşılaşabilirsiniz. Ses seviyesi olarak da tercih yapmanızı sağlayan klimalar 49 dB ila 63 dB arasından değişen ses seviyesi alternatiflerine sahiptir. Bu alternatifleri de bütçeniz ve beklentileriniz özelinde değerlendirebilirsiniz. Ofisiniz ya da eviniz için en kaliteli ve en ucuz klima fiyatlarını inceleyerek tercihte bulunabilirsiniz.

Klima Çeşitleri

Yaşam alanlarının iklimlendirme cihazlarından olan klimalar, hem yazın hem de kışın kullanılabilir. Klima çeşitleri farklı özellikleri ve farklı donanımlarıyla öne çıkar. Bu donanımlar arasında öne çıkan BTU değeri model özelinde değişebilir ancak genellikle 7.000 BTU ve daha düşük-48.000 BTU ve daha yüksek seçenekler sunar. Gerek evlerde gerekse ofislerde kullanılan bu iklimlendirme sistemleri bu özellik dışında farklı tiplerde de çeşitlenir. Salon tipi, duvar tipi, kaset tipi, konsol tipi, kanal tipi ve tavan tipi klima olmak üzere farklı klima tipleri piyasada yer alır ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için farklı özellikleriyle öne çıkar. Bunlardan biri olan split klima sistemleri, en az iki üniteden meydana gelen klimalar olarak tanımlanır. Duvar tipi olarak kullanabileceğiniz klimaların birçoğu split klimadır. Kanallı klima modelleri ise menfez ve kanal yardımı ile hava dağılımı sağlayan bir iklimlendirme sistemidir. Bu klimaların iç ünite sistemlerini tavan arası boşluğuna gizlenecek şekilde monte edebilirsiniz. Bu özelliğiyle de yaşam alanınıza hem konforlu bir hava hem de dekoratif bir detay da katabilirsiniz. Kanallı klimalar genellikle yüksek konfor yakalanmak istenen yaşam alanlarında tercih edilir. Klima çeşitleri arasında değişen teknolojiye ayak uyduran dijital klima da bulunur. Bu klima tipi, ortam sıcaklığını ya da soğukluğunu ideal dereceye getirdiğinde kendiliğinden kapanır ve ortam termostatı aracılığı ile aldığı sıcaklık bilgisini dijital kartı ile işleyerek gerektiği durumda otomatik olarak devreye girer. Klimalar yıllık tüketim miktarlarına göre de farklılık gösterir. Soğutma yıllık tüketim miktarı 111 kWh ila 335 kWh arasında; ısıtma yıllık tüketimi 670 kWh ila 826 kWh arasında değişen seçenekler sunar. Soğutma enerji sınıfında da A+++, A++, A+, A, B, C, D ve E gibi seçeneklere sahip olan klimalar beyazdan griye, gül kurusundan şampanya rengine ve siyaha uzanan bir renk seçkisine de sahiptir. Siz de özellikler ve modelleri inceleyerek klima fiyatları arasından bütçenize uygun olan modeli bulabilirsiniz.

En İyi Klima Markaları

En iyi klima markaları aradığınız en kaliteli iklimlendirme sistemine sahip olmanızı sağlayacak teknolojileri sunar. LG, Baymak, Mitsubishi, Airfel, Altus, Vestel, Arçelik, Samsung, Beko ve Viessmann gibi markalar farklı donanımlara sahip klima sistemleri ile her türden ihtiyaca yanıt verir. Böylelikle siz de beklentiniz, klimayı konumlandırmak istediğiniz alanın büyüklüğü ve bütçeniz özelinde bir klima tercihinde bulunabilirsiniz. Markaların yenilikçi ve modern üretim anlayışının bir sonucu olan klima tasarımları da farklı seçenekleri incelemenizi mümkün kılar. Böylelikle alacağınız klimanın teknik özelliklerinin yanında tasarımsal özelliklerini de belirleyerek yaşam alanınıza dekoratif bir detay katabilirsiniz. Üretici markalar büyük klima modellerini daha çok geniş yaşam alanları için üretir. Böylelikle kullanıcıların yüksek verimli klima kullanımı deneyimi yaşamasını mümkün kılar. Bu nedenle almak istediğiniz klimada yaşam alanı büyüklüğünü mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Her markanın farklı tasarımlarla ürettiği klima sistemleri genellikle aynı çalışma prensibine sahiptir ancak bu çalışma prensibi ve performansı marka özelinde farklılık gösterir. Bu nedenle marka özelinde detaylı bir inceleme yapmanız gerekir. Klima üreten markaların modellerini ve özelliklerini karşılaştırarak seçim yapabilirsiniz. Ürünlerin tümünü sıkı testlerden geçiren ve sonrasında kullanıcıların beğenisine sunan markaların klima çeşitleri ısıtma ve soğutma gereksinimlerinde kullanıcıların beklentilerini karşılayan çözümler sunar. Farklı soğutma ve ısıtma kapasitelerine sahip olan modeller, kolay çıkarılabilir özel filtre sistemleriyle kullanım kolaylığı yaratır. Markaların inverter klima modelleri özel kompresör donanımı ile hızlı ısıtma ya da soğutma, sessiz modda çalışma ve uzun yıllar kullanılma gibi özelliklerle büyük beğeni toplar. Bu özelliklere sahip bir klima tercih ettiğinizde hem pratik hem de konforlu bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. Modeller çalışma kapasitesi, enerji verimliliği, hava kalitesi, ölçü ve sunduğu konfor ile hayatı kolaylaştıran çözümler yaratır. Genel olarak beyaz renk klimalar tercih edilse de üretici markalar her türden yaşam alanına özel çözümler yaratmak adına gri, siyah klima çeşitlerine de imza atar. Siz de bu modelleri hem özellikleri hem de tasarımsal detaylarına göre inceleyebilir ve yaşam alanınız özelinde bir seçimde bulunabilirsiniz.

Klima Temizleme Yöntemleri

Modern hayatın getirdiği yeniliklerden biri olan klima modelleri, ev ve iş yerlerinin vazgeçilmez cihazları olarak öne çıkar. “Klima nasıl çalışır?” sorusu kadar klimanın nasıl temizlenmesi gerektiği de sıklıkla merak edilir. Klima temizleme işlemi bazı noktalara dikkat edildiğinde oldukça pratik ve kolaydır. Klimanızın temizliğini düzenli bir şekilde yapmadığınızda cihazızda sorun yaşayabilirsiniz ve bu da beraberinde klimanın verimsiz çalışmasına sebep olur. Klimaların kapak altı bölümünde yer alan filtre sistemlerinde belli bir kullanım sıklığından sonra partiküller birikir ve bunun sonucunda da klimadan kötü kokular gelmeye başlar. Bu sebeple cihazın bulunduğu ortamda kötü koku oluşumuna neden olabilecek sigarayı içmemeye özen göstermelisiniz ve ortamı sık sık havalandırmalısınız. Bu temizleme rutinini uygularak büyük ya da küçük klima modellerinden yüksek verim elde edebilirsiniz. Klimaların temizliğinde artık yenilikçi bir teknoloji olan kendi kendini temizleme donanımı kullanılır. Üretici markaların artık tüm klimalara eklediği bu donanım, klima temizliğine harcanan vaktin kısalmasını sağlar ve kendinize ayıracağınız vakti artırır. Bu nedenle aldığınız yeni nesil klimanın filtre temizliği gözünüzü korkutmasın. Bu temizliği rutin aralıklarla ve tek bir tuşla uygulayabilirsiniz. Kullandığınız klimanın tam steril olmasını ve yüksek verimde çalışmasını istiyorsanız yine belirli aralıklarla olacak şekilde teknik bakımını da yaptırabilirsiniz. Böylelikle pratik bir temizleme ve bakım işlemi uygulamış olursunuz.

Klima Nasıl Seçilir?

“Klima nedir?” sorusu kadar “Klima nasıl seçilir?” sorusunun yanıtı da sıklıkla merak edilir. Yaşam alanını ısıtma ve soğutma işlemlerinde en iyi sonucu almak istiyorsanız klimalar arasından seçim yaparken bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Klima seçiminde aşağıdaki detaylara dikkat edebilirsiniz:

Siz de bu detayları dikkate alarak en ideal klimayı belirleyebilir ve satın alabilirsiniz. Bunun yanında ısıtma ve soğutma işlemlerinde daha kompakt bir kullanım deneyimi yaşamak istiyorsanız buharlı vantilatör modellerine de göz atabilirsiniz. İklimlendirme sistemlerinde taşınabilir özelliklere sahip olan buharlı vantilatörler, soğutma yapılmak istenen yere kolaylıkla taşınabilir. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen buharlı vantilatörler, ortamdaki nem oranını artıran bir çalışma prensibine sahiptir ve böylelikle konforlu bir ferahlık hissi yaratır. Siz de ofisinizi ya da evinizi serin tutmak için klima çalıştırmayacağınız zamanlarda kullanmak için buharlı vantilatör modellerini tercih edebilirsiniz.

Klima Kullanmanın Püf Noktaları

Yaşam alanlarındaki havanın ideal sıcaklıkta olmasını sağlayan klimaları en verimli şekilde kullanmak istiyorsanız bazı detaylara dikkat etmeniz önemlidir. Seçim aşamasında tercih ettiğiniz A++ ve A+++ sınıfındaki klimaları doğru şekilde kullandığınızda bu cihazın yaşam alanınıza kattığı konforu uzun yıllar boyunca yaşayabilirsiniz. Öncelikle cihazın iç ve dış ünitesinin hava giriş çıkışlarına açık olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca klimanızı az güneş alan bir noktaya konumlandırmanız da alacağınız performansı olumlu yönde etkiler. Klimanın filtre temizliği de alacağınız verimi büyük oranda belirler. Klima filtrelerinin steril olması ve rutin bakımlarının yapılması hem ortamın havasını temiz yapmasını sağlar hem de yüksek performans sunar. Aldığınız klimanın kullanılacağı alana uygun boyutlarda olması da son derece önemlidir. Bunun yanında çok sıcak bir günde odayı serinletmek adına klimayı 18-19 gibi bir dereceye ayarlamanız ortamı hızlıca soğutmanızı sağlamaz. Sadece çok miktarda enerji tüketimine sebep olur. Bu cihazı doğru kullanabilmek adına klimayı 24-26 gibi bir dereceye ayarlamanız idealdir. Ayrıca nem oranı yüksek olan zamanlarda klimayı nem alma programında çalıştırmaya da özen göstermelisiniz. Klimadan gelen soğuk havanın doğrudan size gelmemesine de ayrıca özen göstermelisiniz. Bunun için yazın yukarı üfleme ayarlaması yapmanız idealdir. Kışın için aşağı üfleme modunu tercih etmelisiniz. Klimanızdaki zamanlayıcı özelliğinden mutlaka faydalanmalısınız. Bu özelliği evde olmadığınız zamanlarda ya da geceleri aktif ederek hem her an konforlu bir hava sağlarsınız hem de enerji tasarrufu gerçekleştirirsiniz. Bu detaylara dikkat ederek sahip olduğunuz modelden en yüksek verimi alabilirsiniz.

Klima Tavsiye ve Değerlendirmeleri

Online alışveriş deneyiminde kullanıcı yorum ve değerlendirmeleri rehber niteliği taşır ve satın almak istediğiniz ürünler hakkında size kapsamlı bilgiler sunar. Bu nedenle almayı düşündüğünüz ürün özelinde kullanıcı yorumlarına göz atmanız son derece önemlidir. Klima ihtiyaçlarınızda da yorum ve değerlendirmeleri rehber edinerek faydalı bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Klima satın almış ve ürünü denemiş olan kullanıcılar klima tavsiye ve değerlendirme yazıları kaleme alır. Genel olarak kullandıkları klimanın performansına vurgu yapan kullanıcılar, yeterli performansta çalışan klima seçimi için önemli tavsiyelerde bulunur. Siz de bu klima yorumları ile beklentilerini karşılayan bir model seçiminde bulunabilirsiniz. Her ürün özelinde okuyabileceğiniz kullanıcı yorumları aynı zamanda “En az yakan klima hangisi?” sorusuna da yanıt verir. Yaşam alanınız için iklimlendirme sistemi kullanırken enerji tasarrufu sağlamak sizin için önemli bir detaysa klima önerileri ile bu özellik hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanında “Klima ne kadar verimli çalışır?” sorusunun yanıtını da kullanıcı yorumları ile alabilirsiniz. Yorum ve değerlendirmeleri klima modellerinin verimliliği ve enerji tasarrufu özelinde incelediğinizde beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacak ve yüksek performansta çalışacak bir klimaya sahip olabilirsiniz. Bunun yanında yorum ve değerlendirmelerde sıklıkla vurgulanan çalışma verimliliği ve kalite, satın aldığınız klimayı uzun yıllar boyunca keyifle kullanabilmeniz adına büyük önem taşır. Bu nedenle klima satın almadan önce “Klima ne demek, en doğru seçimi nasıl yapabilirim?” sorularını ve yanıtlarını yorumlara göz atarak almanız önemlidir. Dilerseniz satın aldığınız ve memnun kaldığınız klima özelinde yorum yaparak ve tavsiyelerde bulunarak siz de bu ürünleri almak isteyenlere yol gösterebilirsiniz.

Klima İndirim ve Kampanyalarını Akakçe’den Takip Edin!

Klima fiyatları klimanın markasına, modeline, enerji sınıfına, BTU soğutma değerine, rengine ve sahip olduğu diğer özelliklerine göre farklı seçenekler sunar. Bu fiyat seçeneklerini değerlendirirken bütçeniz doğrultusunda hareket etmeniz oldukça önemlidir. Bütçenizi belirledikten hemen sonra nasıl özelliklerde bir klima istediğinize karar verebilirsiniz. Ardından da klimayı monte edeceğiniz alanı belirleyebilirsiniz. Böylelikle hem doğru BTU seviyesini hem de ideal fiyat aralıklarında bir klimayı seçmiş olursunuz. Bunun sonucunda da en kaliteli ve tasarruflu klima modeli ile konforlu bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. Klimalarda çok sayıda marka ve model arasından en doğru cihazı kolaylıkla belirlemek için Akakçe’yi kullanabilirsiniz. Klima kampanya, indirim ve fiyat farklarını inceledikten sonra ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz. Akakçe’de size uygun olduğunu düşündüğünüz klimaların özelliklerini ve fiyatlarını kıyaslayabilir, sizin için en doğru olan klima modelini seçerek ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca inverter klima fiyatları ve modellerine de göz atabilirsiniz. İnverter klimalarda özel frekans ayarlaması sonucunda ısıtma ve soğutma kapasiteleri değişebilir. Ilıman iklimlerde her mevsim kullanılabilen inverter klimalar, ortam sıcaklığını mevsim özelinde ideal sıcaklığa getirir ve bunun yanında kaliteli bir hava solumanıza imkan yaratır. İnverter klima fiyatları klimanın markasına, özelliğine, tipine, BTU değerine, ses seviyesine, gaz tipine, enerji sınıfına ve rengine göre farklılık gösterir. Farklı markalar tarafından üretilen yer-tavan tipi, duvar tipi, kaset tipi, salon tipi ve kanal tipi klimalar arasından dilediğinizi Akakçe üzerinden inceleyebilir ve sizin için en uygun olanı satın alabilirsiniz.