Altus

Altus ALK 1840 18000 BTU A++ Duvar Tipi Inverter Split Klima

(1 yorum)
Altus ALK 1840 18000 BTU A++ Duvar Tipi Inverter Split Klima

29 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

14.490,00 TL Ücretsiz kargoSatıcıya GitSon güncelleme: 23 dakika önceStokta 3 adetYarın kargodaSatıcı: Trendyol/CihanSE

Ürün Özellikleri: İnverter, Nem Alma, Tipi: Duvar Tipi (Split), BTU Değeri: 18.000 BTU, Ses Seviyesi: 60 dB, R32, A+, 250 kWh... Devamını gör


Fiyat Değişimi15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör

En Ucuz Altus ALK 1840 18000 BTU A++ Duvar Tipi Inverter Split Klima Fiyatları

Piyasa fiyatları (1)

Tüm fiyatlar (26)

En Popüler Altus Klimalar
Benzer Ürünler

Altus ALK 1840 Duvar Tipi Klima

Altus ALK 1840 modeli sahip olduğu özellikler ve ek işlevleri ile kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştıran bir üründür. Yeni nesil teknolojileri kendine has bir şekilde kullanan Altus, klima konusunda kullanıcılarını memnun eden bir ürün ortaya koyar.

Soğutma kapasitesi 18.000 BTU ve ısıtma kapasitesi 19.790 olan ürün, işlevselliği ile dikkatleri üzerinde toplar. Kapasitesi sayesinde büyük odalarda da başarılı bir performans ortaya çıkarmayı başarır.

Aynı zamanda soğutma sırasında 1.648 kWh ve ısıtma esnasında 1.611 kWh tüketen klima, enerji tasarrufu söz konusu olduğunda da kullanıcılarını memnun edecek şekilde çalışır. Isıtma verimliliğinde A+ ve soğutmada A++ enerji sınıfında bulunan klima, tasarruflu bir klima arayanlar için iyi bir seçenek haline gelir.

Dış ünite genişliği 770 mm, yüksekliği 545 mm ve derinliği 288 mm olan ürün, kullanışlı boyutları sayesinde her odaya rahatlıkla sığdırılabilir. Boyutuna göre üstün bir performans sağlaması ile Altus ALK 1840 yorum ve incelemelerinden de yüksek puanlar almayı başarır.

İç ünitesinin ağırlığı 13.2 kg ve dış ünitesinin ağırlığı 45 kg olan klima, rahat taşınabilmesi ile de kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katar. Klimaya ihtiyacınız varsa ve istediğiniz özellikleri barındıran bir ürün bulmakta zorlanıyorsanız Altus ALK 1840 modelini inceleyebilirsiniz.

Altus ALK 1840 Karşıdan Görünüm

Altus ALK 1840 Klimanın Teknik Özellikleri

Altus ALK 1840 klima sahip olduğu özellikler ile kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katmayı başarır. İşlevsel boyutları, kullanışlı tasarımı ve her yere rahat bir şekilde adapte olabilen yapısı ile pek çok kişi tarafından sevilerek kullanılır.

İç ünitesinin ses basıncı 29 dBA ve dış ünitesinin ses gücü 53 dBA olan ürün, gürültülü bir şekilde çalışmaması ile de kullanıcılarına birtakım avantajlar sağlar. Uyku modunda ses seviyesini 29 dBA’ya kadar düşüren klima, işlevselliği ile her saatte çalıştırılabilir hale gelir. Uyku modu sayesinde klimayı gürültü çıkartma tehlikesi yaşamadan ister gecenin ilerleyen saatlerinde isterseniz de sabaha karşı rahatlıkla çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca saatte 1.8 nem alma kapasitesine sahip olan ürün, nemli havalarda ortamın havasını düzenleyerek etkili bir performans ortaya çıkarır. Nemin rahatsız edici etkilerini başarılı bir şekilde ortadan kaldırarak ortamın rahatlamasına yardımcı olur.

Isıtma sırasında maksimum 9,5 A ve soğutma sırasında maksimum 9,0 A akım çeken ürün, gereksiz enerji tüketiminin önüne geçerek de tasarruf elde edilmesini sağlar. Çok fazla akım çekmeden etkili bir çalışma performansı ortaya çıkarır.

Soğutma sırasında yılda ortalama 250 kWh ve ısıtma esnasında 1270 kWh tüketen klima, sınıfının başarılı modelleri arasında bulunur. Ses seviyesi ve tüketim konusunda kullanıcılarını mutlu eden ürün, klima arayışında olanlar için iyi bir seçenek haline gelir. Altus ALK 1840 klima fiyat seçeneklerini inceleyebilir, yaşam alanlarınızdaki havayı istediğiniz gibi iklimlendirebilirsiniz.

Altus ALK 1840 Çapraz Görünüm

Altus ALK 1840 Avantaj ve Dezavantajları

Altus ALK 1840 duvar tipi klima modelini alma konusunda tam olarak karar veremiyorsanız aşağıda bulunan listeden yardım alabilirsiniz. Ürünün avantaj ve dezavantajlarının bulunduğu liste sayesinde klimaya dair daha yakından fikir edinebilirsiniz.

 • Soğutma verimliliğinde A++ ve ısıtma verimliliğinde A+ enerji sınıfında bulunan ürün, enerji tasarrufu söz konusu olduğunda kullanıcılarını memnun eden bir performans ortaya çıkarır.
 • İç ünitesinin 29 dBA ve dış ünitesinin 53 dBA ses gücüne sahip olması sayesinde sessiz bir çalışma performansına sahiptir. Ayrıca Sessiz modu sayesinde de kullanıcılarına esneklik sağlar.
 • Sahip olduğu işlevler sayesinde her türlü hava koşulunda kullanılabilecek bir ürün haline gelir. Soğutma, ısıtma ve nem alma fonksiyonları ile odanızdaki havayı dilediğiniz gibi kontrol etmenize imkan tanır.
 • Çalışma aralığı -15 °C ile 24 °C aralığında olan klima, ortamın optimum sıcaklığa ya da soğukluğa gelmesine yardımcı olur. Ayrıca 18.000 kapasitesi sayesinde güçlü bir performans ortaya koyar.
 • İdeal boyutları sayesinde her duvara rahat bir şekilde monte edilebilir.
 • Uyku Modu ile uyku sırasında belirlediğiniz oda sıcaklığının korunmasını sağlayabilir ve kaliteli bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz.

İşlevselliği, kullanışlı boyutları, kolay kullanımı ve kapasitesi ile öne çıkan ürün, klima arayan kişiler için iyi bir alternatiftir. Fiyat seçeneklerini inceleyerek bütçenize uygun alternatife ulaşabilir, her mevsimde ev içinde konfor yaşayabilirsiniz.

Altus ALK 1840 ile ALK 1230 Arasındaki Farklar

ALK 1840, Altus ALK 1230 duvar tipi klima ile benzer bir tasarıma sahip olsa da daha işlevsel bir ürün olması ile öne çıkar. Selefinin kapasitesi 12000 BTU iken bu model 18000 BTU’luk kapasiteye sahiptir. Bu sayede daha geniş ortamları daha rahat bir şekilde soğutabilir ya da ısıtabilirsiniz. Ek olarak Oda Havalandırma gibi işlevlere sahip olması ile de daha kullanışlı bir klima haline gelir.

Altus ALK 1840 Temel İşlevleri

Altus ALK 1840 modelinde ayarlanabilir fan, nem giderici, uyku modu, zamanlayıcı, ekonomik mod ya da hava akım yön ayarı gibi pek çok farklı işlev bulunur. Ayarlanabilir fan, fan hızını belirleyebilmenize imkan tanır.

Yüksek, orta, düşük ve otomatik olmak üzere dört farklı akış hızına sahip olan ürün sayesinde odanın içinde dilediğiniz atmosferi oluşturabilirsiniz. Auto Swing olarak da isimlendirilen otomatik konumundayken, fan hızı ortam sıcaklığına göre düşük, orta ya da yüksek arasında otomatik olarak değişir. Bu sayede istenilen sıcaklığa yeterli enerji kullanılarak ulaşılmasını sağlar.

Hava akım yön ayarı, klimanın iki farklı yöne doğru hareket etmesini sağlamanıza yardımcı olur. Bu işlev sayesinde klimanın hava akışını sağa ve sola doğru olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Yatay kanatlar sayesinde hava akışını bu düzlemde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca dikey kanatlara da sahip olan klima, hava akışını yukarı ve aşağı olacak şekilde de ayarlamanıza imkan tanır. Uyku Modu, uyku esnasında odanızın fazla soğumasının ya da ısınmasının önüne geçer. Aynı zamanda klimayı istediğiniz saatte otomatik olarak kapanacak şekilde ayarlamanızı mümkün kılar.

Ekonomik Mod, klimanın enerjiden tasarrufu sağlayacak şekilde çalışmasını sağlar. Zamanlayıcı ise klimanın dilediğiniz saatte başlamasını ve kapanmasını sağlar. Kullanışlı işlevleri ile öne çıkan ürün, her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilir. Siz de işlevsel bir klima istiyorsanız bu modelin özelliklerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Altus ALK 1840 Klima Motoru

Altus ALK 1840 Ek İşlevleri

Altus ALK 1840 temel işlevlerinin yanı sıra sahip olduğu ek işlevler ile de kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırmaya devam eder.

Klimada auto restart, turbo soğutma, oda havalandırma, buz çözme ve otomatik fan hızı gibi ek işlevler bulunur. Turbo soğutma, hızlı soğutma olarak da isimlendirilen bir işlevdir. Bu fonksiyon aktif hale getirildiğinde belli bir süre boyunca fan hızında sıcaklık ayarı 18 °C’ye getirilir. Bu sayede odanın sıcaklığı hızlı bir şekilde düşmeye başlar.

Hızlı soğutma özelliği, özellikle havanın bunaltıcı olduğu yaz günlerinde ortamı rahatlatmak için kullanabileceğiniz bir özelliktir. Kısa sürede odanın sıcaklığını istenilen seviyeye getirmesi ile kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katar.

Fan modu olarak da nitelendirilen oda havalandırma, odanın sıcaklığını değiştirmeden içinde bulunan havayı sirküle etmeyi başarır. Sıcak ya da soğuk hava vermeden sadece fanı çalıştıran işlev, odanın havasının temizlenmesine ve tazelenmesine imkan tanır. Ayrıca oda havalandırma işlevini kullanırken fan hızını da ayarlayabilirsiniz.

Buz çözme, klimanın iç ünitesinde oluşabilecek buzlanmaların ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu sayede klimanın bakımının daha rahat bir şekilde yapılmasına yardımcı olur. Sahip olduğu ek işlevler sayesinde Altus ALK 1840 A++ 18000 BTU inverter klima yorumları ile kullanıcılarından olumlu geri dönüşler almayı başarır.

Siz de her mevsimde istediğiniz hava şartlarını sağlamak istiyorsanız Altus 1840 klima fiyatları ve seçeneklerini inceleyebilir, bütçenize uygun olan alternatifi kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Altus ALK 1840 Enerji Sınıfı

Altus ALK 1840 18000 BTU A++ Duvar Tipi Inverter Split Klima Fiyat Analizi

Altus ALK 1840 18000 BTU A++ Duvar Tipi Inverter Split Klima son 6 aylık fiyat değişim grafiği

Altus ALK 1840 18000 BTU A++ Duvar Tipi Inverter Split Klima Özellikleri

İnverter:
Nem Alma:
Tipi:   Duvar Tipi (Split)
BTU Değeri:   18.000 BTU
Ses Seviyesi:   60 dB
Gaz Tipi:   R32
Isıtma Enerji Sınıfı:   A+
Soğutma Yıllık Tüketim:   250 kWh
Isıtma Yıllık Tüketim:   1270 kWh
Enerji Sınıfı:   A++
Renk:   Beyaz
Hatalı İçerik Bildir
En Çok Aranan İfadeler
Ortalama Puan
5.01 kişi oyladı
Ürüne puan ver
 • EK20 yorum
  320 beğeni
  Emin K.Adana14 Aralık 2021
  Ev ve işyerlerime Daikin'den Lg'sine dek ona yakın marka içinde en avantajlısı bence Altus.15 yıldır bir defa bile arıza yapmadı,plastüği solmadı,sararmadı.Kumandası her zaman heryerde bir paket sigara parasına bulmak mümkün oldu. İki kat para verip meşhur Mitsubishi Daikin alınca verim,tasarruf iki katına çıkmıyor. Bu gibi ünlü markalar Altus'a göre daha az satıldığı ve yurtdışından birkaç el değişerek geldiğinden maliyet artıyor ve pahalı olunca da Lacoste tişörtler gibi albenisi artıyor.Bence.

Altus ALK 1840 18000 BTU A++ Duvar Tipi Inverter Split Klima İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Altus ALK 1840 18000 BTU A++ Duvar Tipi Inverter Split KlimaRegal 18000 BTU/H A++ R32 Duvar Tipi Inverter KlimaCopa Naya Line 18 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi KlimaArçelik Ekolojik 18325 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
 Altus ALK 1840 18000 BTU A++ Duvar Tipi Inverter Split KlimaRegal 18000 BTU/H A++ R32 Duvar Tipi Inverter KlimaCopa Naya Line 18 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi KlimaArçelik Ekolojik 18325 A++ 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima
Fiyat 14.490,00 TL
29 satıcı
13.215,00 TL
20 satıcı
15.800,00 TL
4 satıcı
16.298,75 TL
48 satıcı
Popülerlik1. Popüler Altus Klima3. Popüler Regal Klima2. Popüler Copa Klima2. Popüler Arçelik Klima
Ortalama Puan1 yorum--2 yorum
İnverterVarVarVarVar
İyonizerYokVarYokYok
Sabit HızlıYokYokYokYok
Wi-FiYokYokYokYok
Nem AlmaVarVarVarVar
Sadece SoğutmaYokYokYokYok
Yıkanabilir FiltreYokVarYokVar
SessizYokVarYokVar
MultiYokYokYokYok
TipiDuvar Tipi (Split)Duvar Tipi (Split)Duvar Tipi (Split)Duvar Tipi (Split)
BTU Değeri18.000 BTU18.000 BTU18.000 BTU18.000 BTU
Ses Seviyesi60 dB--60 dB
Gaz TipiR32R32R22R32
Isıtma Enerji SınıfıA+AA+A+
Soğutma Yıllık Tüketim250 kWh--250 kWh
Isıtma Yıllık Tüketim1270 kWh--1270 kWh
Enerji SınıfıA++A++A++A++
RenkBeyazBeyazBeyazBeyaz
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı