1 lt Kolonya

1 lt Kolonya Fiyatları

101 farklı 1 lt Kolonya için fiyatlar listeleniyor.

Çok Satanlarlt En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

400 ml1 lt5 ltLimonOkyanusKiraz Çiçeği80 DereceCamPetBidonMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 5Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Miktar: 1 lt Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Derecesi Koku Seçeneği Ambalaj Malzemesi Miktar 1 lt Ambalaj Türü Adet Ürün Puanı

5 lt Kolonya 80 Derece Kolonya Limon Kolonyası 400 ml Kolonya 16 ml Kolonya 200 ml Kolonya 50 ml Kolonya 60 Derece Kolonya 70 Derece Kolonya Amber Kolonyası Beyaz Çay Kolonya Bidon Kolonya

En Çok Karşılaştırılan Kolonyalar

1 lt Kolonya Sıkça Sorulan Sorular

1 Lt Kolonya

Asırlar önce keşfedilen ve hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelen kolonya, etil alkol, su ve çeşitli esanslardan oluşur. İlk olarak 17. yüzyılda, İtalyan bir parfüm ustası tarafından üretilen kolonya, kısa bir zamanda tüm dünyaya yayılır ve oldukça popüler bir ürün haline gelir. İlk üretildiği zamanlarda yalnızca temizlik ve sağlık alanında, yaraları iyileştirmek ya da ayıltıcı özelliği için kullanılan kolonya, zaman içinde hoş kokusu sayesinde esans ve parfümlere muadil olarak kullanılmaya başlanır. Yıllar içerisinde, tıpkı kullanım alanı gibi ambalaj bakımından da değişikliğe uğrayan kolonyalar, şekil ve hacim olarak birçok farklı seçeneğe sahiptir. Koku ve ambalaj olarak farklı çeşitleri bulunan kolonyalar arasından sıklıkla tercih edilenlerden biri de 1 lt kolonya çeşitleridir. Bu ürünler, özellikle sık kullanım sağlayan kişiler için fazlasıyla avantajlıdır. Hacmi arttıkça daha uygun olan fiyatlarıyla bütçenize katkı sağlar ve sık bitmediği için de oldukça pratiktir. Hem serinlemek hem de güzel koku sağlamak amaçlı kullanılır ve içeriğindeki alkol sebebiyle temizleyici bir etkiye sahiptir.
Profesyonel araştırmalar tarafından, virüs ve bakterilere karşı koruma sağladığı kanıtlanan kolonyalar, güzel kokulu olması sebebiyle de dezenfektanlara ek olarak sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Ayrıca kolonya ile birlikte kullanabileceğiniz destekleyici ürünlerden olduğu için dezenfektan fiyatları sıklıkla merak edilir. Akakçe üzerinden uygun fiyatlı olarak hem dezenfektan ürünlerine hem de kolonyalara ulaşabilirsiniz. Litrelik kolonya çeşitlerinin, farklı bitkilerden elde edilen hoş kokuları açısından son derece geniş bir skalası bulunur. Limon, lavanta, gül ve turunç bitkileri kullanılarak üretilen kolonyalar sevilen ve beğenilen ürünlerden bazılarıdır. İçeriğinde bulunan alkol derecesine göre de farklı çeşitleri bulunur. 60, 70 ya da 80 derecelik kolonya çeşitleri pek çok farklı marka tarafından sizlere tercih özgürlüğü sağlamak adına sunulur. Özellikle iş yeri, okul ve ev gibi devamlı olarak tüketim sağlanan yerlerde, hem ekonomik hem de ergonomik olması açısından litrelik kolonyalar sıklıkla tercih edilir. Farklı koku ve ebatlara sahip tüm kolonya modellerini bu sayfadan inceleyebilirsiniz. Akakçe üzerinden en ucuz 1 lt kolonya çeşitleri arasından kendinize en uygun olanı tercih ederek hem bütçenize katkı sağlayabilir hem de uzun süre kullanabilirsiniz.

1 Lt Kolonya Nasıl Yapılır?

Kolonya alkol, su ve esansın bir araya getirilmesiyle oluşan serinletici ve hoş kokulu bir sıvıdır. İçeriğinde bulunan alkolün uçucu etkisi sebebiyle, özellikle sıcak aylarda serinlemek amaçlı kullanılır. Deriye temas eden alkol hızla buharlaşır ve beraberinde vücut ısısını da götürür. Ayrıca keskin kokusu, baygınlık veya fenalık geçiren kişilerin kendine gelmesini sağlamak için oldukça etkilidir. Kolonyada kullanılan alkolün miktarına göre derecesi de değişir. Kolonya miktarının %40’ı etil alkol ise, bu sıvının derecesi, 70 olur. Örneğin 1 litrelik bidon kolonyanın içeriğinde %45 oranında alkol bulunuyorsa, bu 1 lt kolonya 80 derece olur. Bu sıvının üretimi ise oldukça basittir. Endüstriyel üreticiler tarafından günde litrelerce kolonya üretilir ve paketlenir. Etil alkol ve su büyük kazanlarda karıştırılır ve birbirine iyice nüfuz etmesi sağlanır. Daha sonra içeriğine esanslar eklenerek hoş bir koku elde edilir. Esanslar arasında sıklıkla tercih edilenlerden biri limon olsa da, bölgeye ve kültüre göre birçok farklı çeşit bulunur. Özellikle şehirlerin meşhur bitki ve çiçekleri kullanılarak elde edilen kolonyalar fazlasıyla rağbet görür. Tütün, lavanta, gül, çay ve mandalin kolonyası bu çeşitlerden bazılarıdır. Hoş ve gösterişli tasarımlara sahip şişeleri sayesinde hem güzel bir süs eşyası hem de hediyelik üründür. Kültürel anlamda oldukça değerli olan kolonya çeşitlerini Akakçe’den inceleyebilir ve güzel kokulara sahip olabilirsiniz.

1 Lt Kolonya Çeşitleri

Türk kültüründe de önemli bir yeri bulunan ve Osmanlı zamanından beri kullanılan kolonyalar, özellikle misafirlere ikram etmek için sıklıkla kullanılır. Bu yüzden kalabalık nüfuslu evlerde, litrelik kolonyaları tercih etmek son derece avantajlıdır. 1 lt bidon kolonya çeşitleri, bazı markalar tarafından küçük şişelerle birlikte satılır. Küçük şişeler günlük kullanım için ideal iken, içerisindeki sıvı bittikçe bidondan ilave etme imkanınız bulunur. Böylece zamandan tasarruf ederek pratik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Farklı koku ve etkileri sayesinde oldukça beğenilen çeşitlerden biri olan 1 lt lavanta kolonyası, serinletici bir etkiye sahiptir. Elinizde hoş bir koku bırakarak dinginlik verir. Aynı zamanda lavantanın baş ağrısı ve migren gibi sorunlara iyi gelen kokusu sayesinde hem serinleyebilir hem de rahatlayabilirsiniz. Akakçe’den tüm modellere göz atabilir ve 1 lt kolonya ne kadar gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Pratik ve Hesaplı 1 Lt Kolonya

Türkiye’de ilk olarak 1882 yılında yerli olarak üretilen kolonyanın en yaygın türü limon esanslı olandır. Baş ağrısı, tansiyon ve halsizliğe iyi gelen kolonya, limon esansının faydalarıyla da birleşince oldukça yararlı bir ürün haline gelir. Bu yüzden, uzun ömürlü 1 lt kolonya çeşitleri son derece avantajlıdır. Sürekli kullandığınız kolonyanın çabuk bitmesini engeller ve devamlı olarak masraf yapmanıza gerek kalmaz. Limon kolonyasının ferahlatıcı kokusu, sinir ve stresi azaltarak daha rahat bir yaşama sahip olmanızı sağlar. Antibakteriyel özelliği sayesinde hem cilt üzerindeki hem de nefes yolundaki mikropları temizler. Kolonya 1 lt ambalajların yanı sıra, 3 ya da 5 litre olarak da satılır. Bu sayede dilediğiniz ürünü ihtiyacınıza uygun ölçüde tercih edebilirsiniz. Ferahlamak ve rahatlamak için tercih edebileceğiniz 1 lt limon kolonyası en ucuz fiyatlar ve kampanyalarla Akakçe’de bulabilirsiniz.

1 Lt Kolonya Fiyatları

1 lt kolonya fiyatları geniş bir yelpazede sunulduğu için son derece avantajlıdır. Uzun ömürlü olduğu için de pratik ve ekonomiktir. Bu alanda sizler için üretim yapan birçok farklı marka olması sebebiyle hem ürün hem de fiyat bakımından seçenek özgürlüğünüz bulunur. Kolonya, ferahlatıcı etkisinin yanı sıra temizleyici özelliği sebebiyle de sıklıkla tercih edilir. Özellikle sokağa çıkarken, hastalık ya da mikroplardan korunmak için yanınıza küçük bir şişe kolonya alabilirsiniz. Bu şişe bitse bile seçtiğiniz 1 litre kolonya ile doldurabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Kolonyanın yanı sıra, ellerinizi tüm olumsuz etkenlerden koruyabilecek temizlik eldiveni çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. 1 lt kolonya en ucuz fiyatlarıyla Akakçe’de beğeninize sunulur, tüm modelleri inceledikten sonra karşılaştırmalar yaparak kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. 1 lt kolonya satın al butonuna tıklayarak rahatlıkla alışveriş yapabilir ve kendiniz için hijyen sağlayabilirsiniz.

1 Lt Kolonya Çeşitleri Dikkat Çeken Kampanyalarla Akakçe’de

Pek çok çeşidi bulunan 1 lt kolonya Akakçe bünyesinde marka ve fiyat çeşitliliğiyle birlikte sizlerin beğenisine sunulur. Ambalaj olarak da farklı çeşitleri olan kolonyaların, litrelik şişelerde bulunan ağız ve kapak tasarımları oldukça ilgi çekicidir. Bazı modellerin ağzının pompalı olması özellikle iş yeri gibi alanlarda büyük bir avantaj sağlar. Hijyenik olmanızı gerektiren durumlarda, ürüne dokunmadan elinize almanızı ve temizliği sağlamanıza imkan sunar. Kolonyaların yalnızca esans değil, renk açısından da farklı seçenekleri bulunur. Oldukça eğlenceli ve hoş bir görünüme sahip olan renkli kolonya 1 lt hacminde bulunan ambalajlarıyla avantajlı ve hesaplıdır. Kolonyanın rahatlatıcı etkisi olsa da, aşırı kullanımda cilde zarar vermemek için dikkat etmeniz ve ölçülü olmanız gerekir. Tüm modeller arasından limon kolonyası 1 lt veya daha az paketlenmiş ürünleri tercih edebilirsiniz. 1 lt limon kolonyası fiyatı ve esans çeşitlerini inceleyerek beğendiğiniz ürüne Akakçe üzerinden kısa sürede sahip olabilirsiniz.