Lavanta Kolonyası

Lavanta Kolonyası Fiyatları

292 farklı Lavanta Kolonyası için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR ltEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • Koku SeçeneğiLavanta
 • Miktar1 lt
 • Miktar5 lt
 • Koku SeçeneğiLimon
 • Derecesi70 Derece
 • Derecesi80 Derece
 • Fiyatı0 - 50 TL
 • Fiyatı50 - 100 TL
 • Ambalaj TürüBidon
 • Ambalaj TürüŞişe
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 13 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Koku SeçeneğiLavanta
Fiyatı 0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerDerecesiKoku SeçeneğiTümünü GösterAmbalaj MalzemesiMiktarAmbalaj TürüAdetÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (292)

1 lt Kolonya 5 lt Kolonya Limon Kolonyası 80 Derece Kolonya Bidon Kolonya Sprey Kolonya 16 ml Kolonya 200 ml Kolonya 400 ml Kolonya 50 ml Kolonya 60 Derece Kolonya 70 Derece Kolonya

En Çok Karşılaştırılan Kolonyalar

Lavanta Kolonyası Sıkça Sorulan Sorular

Lavanta Kolonyası

Lavanta kolonyası hoş kokusu ve serinletici etkisiyle bilinen popüler bir kolonya çeşididir. Birçok olumlu etkisi bulunan lavanta kolonyası, gün içerisinde ferah hissetmek için birebirdir. Birçok marka tarafından titizlikle üretilir ve kullanıcıların beğenisine sunulur. Zarif kokusu, iç açıcı rengi ve uyandırdığı tazelik hissiyle beğeni toplar. Lavanta bitkisinden damıtılan değerli yağlardan elde edilir ve oldukça kıymetli esanslar ortaya çıkar. Özellikle çiçek kokusundan hoşlananların bir numaralı tercihi olmaya adaydır. 80 °C lavanta kolonyasına hijyen sağlamak amacıyla da başvurulur. Minik püskürtmeli şişeler çantada taşınabilir ve dış ortamda el temizliği yapmaya yardımcı olur. Lavanta kolonyasının dökmeli ve sprey formundaki şişe tasarımları farklı durumlarda faydalanmak için tercih edilir. Siz de evinize veya işyerinize lavanta kokulu kolonya almak isterseniz, ‘‘Lavanta kolonyası nerede satılır?’ sorusunun cevabını Akakçe’de bulabilirsiniz.

Lavanta Kolonyası Çeşitleri

Kozmetik sektöründe onlarca farklı üründe yer verilen lavanta, kolonya çeşitlerinde de kendisini gösterir. Kullanım amacına göre seçilen farklı yapıda çeşitleri mevcuttur. 16 ml’den 1000 ml’ye kadar oldukça geniş bir boyut seçeneğine sahiptir. Çanta boyu olarak tanımlanan minik şişeler çantada veya ofis çekmecesinde bulundurmak için idealdir. 1000 ml’lik bidonlar ise, tekrar doldurulabilen şişeleri yenilemek için kullanılır ve oldukça sık tercih edilir. Ürünün yoğun olarak kullanıldığı yerler için doğru seçimdir. Dökmeli ve spreyli şişeler kişisel tercihe ve ihtiyaca göre seçilir. Püskürtmeli şişeler, ürünün eşit şekilde uygulanmasını sağlar. Dökmeli olanlar genellikle ikram etmek amacıyla kullanılır. Cam ve pet şişedeki lavantalı kolonya çeşitleri ağırlık olarak birbirlerinden farklılık gösterir. Cam şişe sabit kullanıma daha elverişli iken, plastik şişeyi gün içerisinde yanınızda daha kolay taşıyabilirsiniz.

Lavanta Kolonyası Nasıl Elde Edilir?

Lavanta kolonyası yapımı; kendine has tedarik, hazırlık ve üretim yöntemlerini içeren süreçlerden geçer. Ürünün formülü ve üretim yöntemi belirli standartlara bağlanmış haldedir. Formülün içerisinde hangi maddenin ne kadar kullanılacağı, hangi sırada ilave edileceği ve kolonyanın derece ayarı gibi detayları ayarlamak için aynı standartlara bağlı kalınmalıdır. Büyük işletmeler fabrika ortamında büyük çapta üretimler gerçekleştirirken, benzer bir ortam yaratılarak küçük çaplı amatör üretimler de yapılabilir. Lavanta esansı, etil alkol, su ve diğer önemli bileşenler, özel bir karıştırma sisteminden geçirilerek bir araya getirilir. Lavanta kolonyası içindekiler tüm temel üretim süreçlerinde aynı olmakla birlikte, farklı niteliklere sahip bazı içerikler de markaların üretim anlayışına uygun olarak karışıma eklenebilir. Böylelikle ürünün kokusu ve kalıcılığı güncellenebilir. Üretim süreçlerinde işin uzmanları ve kimyagerler büyük rol oynar.

Hediyelik Lavanta Kolonyası Seçenekleri

Bayramlarda gelenek haline gelen kolonya ikramı, lavanta kokulu kolonya ile oldukça keyifli hale gelir. Misafirlere ikram etmek için en uygun lavanta kolonyası, şık cam şişe tasarımına sahip çeşitlerdir. Ferahlatıcı özelliğe sahip, hoş kokulu ve hijyen sağlayan lavantalı kolonya, konuklara verilen değerin göstergesidir. Doğum günü, yılbaşı, işyeri açılışı, terfi, bebek tebriği gibi özel günlerde sevdiklerinize hediye etmek için hoş bir alternatiftir. Özel hazırlanan hediyelik setler son derece zarif ve düşünceli bir armağan seçeneği olarak değerlendirilebilir. Güvendiğiniz markaların hediyelik lavanta kolonyası çeşitleri, genellikle cam şişeli olanlardır. İşlemeli cam tasarımına yer verilen şişeler, şık bir paketleme eşliğinde oldukça sofistike bir sunuma sahip olur. Bu sayede sevdiklerinize zarif ve kullanışlı bir hediye verebilirsiniz. Biten şişeler yeniden doldurularak, uzun süre hatırlanacak bir anı niteliği kazandırılabilir.

Lavanta Kolonyasının Faydaları Nelerdir?

Lavanta kolonyası; cilt bakımından temizliğe, kozmetikten ev ürünlerine kadar onlarca alanda yer verilen lavanta çiçeğinden elde edilir. Özel bir bitki olan lavanta, doğanın bahşettiği çeşitli faydaları bünyesinde taşır. Sinir sistemi, psikoloji, cilt ve kişisel temizlik gibi farklı alanlarda olumlu etkileri gözlenir. Her mevsim severek kullanılan ürün, bahar havasını evlere taşır ve pozitif enerji verir. Lavanta kolonyası faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Lavanta Kolonyasının Geniş Kullanım Alanları

Lavanta kolonyası özellikleri itibariyle geniş bir kullanım alanına sahiptir. Evde, ofiste, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, özel kliniklerde, güzellik salonlarında ve daha pek çok yerde sıklıkla rastlanır. Sürekli kullanım gerektiren yerler için en iyi lavanta kolonyası çeşidi bidon olanlardır. Lavanta kolonyası 1,5 lt, tekrar doldurulabilen şişelere ilave edilebilir. Pratik hijyenin sağlanması adına ortak kullanım alanlarında oldukça işe yarayan bidon tipi kolonyalar sayesinde üründen elde edilmek istenen performans sürekli hale gelir. Restoran, lokanta ve kafelerin kasa bölümlerinde insanların kullanımına sunulur. Danışma ve karşılama bölümleri ile otel lobilerinde bulundurulur. Evlerde bireysel ve aile üyelerinin genel kullanımı için başvurulur. Ayrıca banyo ve tuvalet gibi alanlarda konumlandırılan bir şişe lavanta kokulu kolonya, hem ev halkı hem de misafirler için hoş bir atmosfer yaratılmasını sağlar.

Lavantalı Kolonya Nasıl Kullanılır?

Lavantalı kolonya el, boyun ve yanak bölgesine uygulanabilir. Dökmeli kolonya kullanılması halinde, şişenin kapağı açılır ve istenen miktarda ürün avuç içerisine dökülür. Uygulama sonrasında şişenin kapağının sıkıca kapatılması, kolonyanın uçmaması ve dökülmemesi için önem taşır. Sprey formdaki şişeyi kullanmak için, sprey aparata birkaç kez bastırmak ve ürünü püskürtmek yeterlidir. İstenmeyen durumların yaşanmaması için direkt olarak yüze püskürtülmemesi tavsiye edilir. Her iki uygulamada, kolonya iyice tene yedirilir ve ferahlığın tadı doyasıya çıkartılır. Dezenfekte amacıyla kullanımlarda, kolonyanın avuç içine, el üzerine ve parmaklara iyice yedirilmesi gerekir. Lavanta kolonyası sadece koklanarak, ferahlama hissi elde edilebilir. Gözle teması halinde bol suyla yıkanması önerilir. Diğer kolonya çeşitleri gibi, lavanta kolonyasının da gıdayla teması uygun değildir. Çocukların ulaşamayacağı serin ve kuru bir yerde saklanması tavsiye edilir.

Lavanta Kolonyası Fiyatları

Lavantalı kolonya fiyatları ürünlerin miktarına, üretimde kullanılan bileşenlerin kalitesine, markasına, ambalaj özelliklerine ve diğer etkenlere göre değişebilir. Özel tekli şişelerle 1,5 lt’lik bidonların fiyatı birbirinden farklı olabilir. Lavanta kolonyası fiyatı herkesin ulaşabildiği aralıklarda sunulur. Temizlik ve hijyen ürünleri üreten markalar; kolonya, dezenfektan ve sıvı sabun fiyatları özelinde fiyat politikalarını belirlerken birden fazla etkeni göz önünde bulundurur. İşyeri, hastane, alışveriş merkezi, çocuk oyun alanları, okul, öğrenci yurdu gibi yoğunluğun fazla olduğu yerlerde, herkesin ihtiyacını karşılamak amacıyla büyük boyutlu şişeler tercih edilir. Toplu alımların yapıldığı büyük işletmelerde, ayrılan bütçenin akıllıca kullanılması için indirim ve kampanya dönemleri takip edilir. Siz de en ucuz lavanta kolonyası alternatiflerini Akakçe’de keşfedebilir, fiyat listeleri arasında karşılaştırma yaparak uygun fiyatlı lavanta kolonyalarını hemen satın alabilirsiniz.