Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı

Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Fiyatları

1.521 farklı Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı için fiyatlar listeleniyor.

Otifleks Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Elite Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Alpine Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Essafe Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Arena Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Moldex Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı

Fiyatı Düşen Kulak Tıkaçları, Burun Tıkaçları

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Kulak Tıkaçları, Burun Tıkaçları

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Ürün Puanı

PaletYüzücü GözlüğüDalış ElbisesiDeniz AyakkabısıBoneDalış MaskesiZıpkınŞnorkel SetiŞnorkelOtifleks Kulak TıkacıElite Kulak TıkacıAlpine Kulak Tıkacı

Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Kulak Tıkaçları, Burun Tıkaçları hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.521 farklı model arasında

En çok satan Kulak Tıkaçları, Burun Tıkaçları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı:
  1. Otifleks Poly Poliüretan Köpük 2'li Kulak Tıkacı
  2. KULAK KORUYUCU SU BANDI
  3. Orjinal 3M 1100 Kulak Tıkacı (30 Çift) - AYNI GÜN KARGO
  4. Otifleks Doğal Balmumu 4'lü Kulak Tıkacı
  5. Yumuşak Kulak Tıkacı % 100 Silikon Su Geçirmez Toz Geçirmez Yeni Sezon Kulak Tıkacı

Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı

Kulak sağlığını korumak amacıyla yüksek sese, suya, yabancı çizimlere, toza veya rüzgara bariyer oluşturan kulak tıkacı, kulak kanalına yerleştirilen yardımcı bir cihazdır. Ses, basınç seviyesini azaltan kulak tıkaçları hem işitme kaybı hem de kulak çınlamasının önlenmesine yardımcı olur. Burun tıkacı ise özellikle suda yapılan aktivitelerde burun derinliklerinden su girişini önlemek amacıyla delikleri kapalı tutar. Dalış, yüzme gibi su sporları ile uğraşan kişilerin önemli bir ekipmanı olan burun tıkaçları farklı form, materyal, model özelliklerine sahiptir. Silikon kulak tıkacı ve burun tıkacı sızdırmaz özelliğiyle bilinir. Kalıplanabilir yapıda olan bu tıkaçlar cilt ile temasa uygun malzemelerden üretilir. Bu nedenle uzun süreli kullanıma olduğu kadar farklı bakım prosedürlerine de uygundur.

Boks malzemeleri arasında yer alan burun, kulak tıkaçları özellikle basınca karşı kıkırdak dokuyu desteklemek, deri bütünlüğünü korumaya yardımcı olmak amacıyla kullanılır. Su geçirmeyen kulak tıkacı polivinil klorürden elde edilen köpük, dış kulak kanalına uygun, silikon, özel kalıplı modeller olmak üzere dört türe ayrılır. Yüzme burun tıkacı ise plastikten, kauçuktan veya plastikler kaplanan telden üretilir. İpli burun tıkacı modelleri ise tıkaç kullanılmadığında klipsi boyun çevresinde muhafaza edebilmek amacıyla bir banda veya kordona sahiptir. Tıkaçları kullanmak kişisel tercihe bağlı olduğu gibi profesyonel olarak yüzme gibi su sporları ile ilgilenen kullanıcıların öncelikli ekipmanları arasında gösterilebilir. Kulak, burun tıkacı havuz seti ve fiyatlarına Akakçe yardımıyla ulaşabilirsiniz.

Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Çeşitleri

En iyi kulak tıkacı ve burun tıkacı seçiminde bulunmak, birçok seçenek arasından ihtiyacınıza uygun olanı tespit etmekle başlar. Gerek başlangıç seviyesindekiler gerekse profesyonel kullanıcılar için birçok burun, kulak tıkaç modeli bulunur. Yüzücü burun tıkacı eğitim amaçlı, rekabet amaçlı, günlük kullanım amaçlı olmak üzere üç seçenekte sunulur. Burun tıkacı kullananlar kullanım amacına uygun olarak silikon, PC-TPE/PC-TPR plastik, lateks veya poliamid-elastan bileşimine sahip modeller arasında seçim yapabilir.“En iyi kulak tıkacı hangisi?” sorusuna ise aşağıda yer alan tıkaç çeşitleri yardımıyla yanıt verilebilir. Banyo kulak tıkacı, suyu kulak kanalından uzak tutmak amacıyla tasarlanır. Kulak kanalına özel olarak kalıplanan balmumu veya kalıplanabilir silikondan üretilir. Özellikle sert rüzgara bariyer oluşturur. Kulak içerisindeki basıncı düşürürken kulak kanalının kuru kalmasını sağlar.

Balmumu kulak tıkacı, endüstri alanında uzun süre yüksek ses seviyesine sahip makinelerin yakınında çalışanlar tarafından tercih edilir. Bu tip tıkaçlar gürültüyü azaltma yeteneklerine göre derecelendirilir. Kanala yerleştirildiğinde genişleyerek kulak zarına ulaşacak ses titreşimlerine karşı bariyer oluşturur. Müzisyenlerin sık tercih ettiği çam tipi kulak tıkacı, kulağın doğal frekans tepkisini korurken yüksek ses seviyelerine maruziyeti minimuma indirir. Bazı modeller yaklaşık 12 dB gürültü azaltma derecesine sahiptir. Filtrelerinin yanı sıra silikon, vinil gibi uzun ömürlü malzemelerden üretilir. Sünger kulak tıkacı, uykuyu etkileyebilecek dış sesleri engellemeye yardımcıdır. Horlama, çalar saat sesi, daire dışından gelen çeşitli dış seslere karşı bariyer oluşturur. Baş ile yastık arasındaki basıncı minimuma indirmek amacıyla yumuşak yapıda ve kulak anatomisine uygun üretilir.

Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Özellikleri

Su kulak tıkacı sahip olduğu özelliklere göre değişen işlevlere sahiptir. Ayarlanabilir kulak tıkacı çeşitleri kanalı genişleterek doğal şekline uyum sağlayacak forma üretilir. Şekil vermek amaçlı elde yuvarlanarak silindir haline getirilebilir. Tıkaçlar arasından yaşa göre belirlenen boyutları arasından seçim yapılabilir. Yıkanabilir kulak tıkacı silikondan, plastikten, kauçuktan yapılır. Standart boyuta sahip olan bu tıkaçları küçük, orta, büyük olarak seçmek mümkündür. Sahip olduğu flanş sayısına, tıkaç ucunun şekline bağlı olarak modeller değişkenlik gösterebilir. Hem yıkanabilir hem de kolay taşınabilir özelliktedir. Kulak tıkacı boyutu plastik, metal banda sahip tıkaçlarda da seçilebilir. Bu tip modellerde boynun arkasına olabildiği gibi çenenin altına da takılabilen bantlar olduğu gibi eklemli bantlara sahip yeni nesil tasarımlar vardır.

Deniz burun tıkacı kullanımında su içerisindeyken suyun ve havanın burun deliklerine girişinin engellenmesi amaçlanır. Burun tıkacı havuz içerisinde kullanıma uygun farklı boyutlarda üretilir. Plastik, silikon, paslanmaz çelik en iyi burun tıkacı seçenekleri arasındadır. Bazı burun tıkacı modelleri rahat kullanım için kılıfa aynı zamanda kolay muhafaza için askıya sahiptir. Yüksek kalite silikondan yapılanlar alerji yapmaz. Polikarbonat bir dış kısımdan oluşur. Burun köprüsüne uyum sağlayacak ergonomik formları oldukça esnek yapıda üretilir. Bazı modellerde TPR burun yastıkları mevcuttur. Bu yastıklar özellikle profesyonel yüzücülerin rekabet sırasında tıkacın burna sabitlenmesini sağlarken olası sızdırmaları önler. Cilt tahrişini önlemek adına burun deliklerinin üzerine yerleşen kısımları yumuşak plastik pedler içerir.

Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Nasıl Takılır?

Sahip olduğunuz tıkacı doğru kullanmak alacağınız verimi artırırken olası yaralanmaların önüne geçer. Duş kulak tıkacı kullanımından önce başparmak veya işaret parmak ile tıkaç koni formuna getirilir. Kulak kepçesi geriye doğru çekildikten sonra genişleyen kanala tıkaç yerleştirilir. Vazelinli kulak tıkacı kullananlar için bu aşama daha kolaydır. Bunun nedeni tıkacın kanal daha kolay yerleşmesi, kanalın şeklini daha hızlı almasıdır. İpli kulak tıkacı kullanımında tıkaç aynı şekilde kanal yerleştirilir, çıkarıldıktan sonra ipleri sayesinde boyunda tekrar kullanılmak üzere tutulabilir. Burun tıkacını takmadan önce takılacak bölge klipsin kaymasını önlemek amacıyla temizlenir. Tıkaç ters U şeklinde tutularak uçları dışa bakacak, düz ucu yüze dönük olacak şekilde burna yerleştirilir. Uçlar ayrılarak tıkaç burun köprüsüne doğru bastırılır. Ardından klips uçları burun deliklerine doğru itilir.

Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Kulak tıkacı seçerken hangi kategoriden seçim yapacağınız önemlidir. Özelleştirilmiş veya tek kullanımlık kulak tıkacı bireysel bir kulak şekline göre tasarlanırken genel kullanıma uygun olanlar gündelik olarak takabileceğiniz yapıdadır. Renkler de düzenli tıkaç kullananlar için bir seçim parametresidir. Siyah, gri, beyaz gibi nötr renklerin yanı sıra kırmızı, sarı, turuncu kulak tıkacı modellerine ulaşmak da mümkündür. “Kulak tıkacı nerede satılır?” sorusuna online alışveriş seçenekler ile yanıt verilebilir. Bu sayfalar aracılığıyla tıkaçların materyali, adeti, boyutu, önlediği desibel düzeyi gibi seçim kriterleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Burun tıkacına karar verirken olimpik antrenmanlar için mi yoksa deniz kullanımı için mi tercih edildiği önemlidir. Buna göre tıkacın materyaline olduğu kadar ped özelliklerine de karar verilebilir.

Kulak Tıkacı, Burun Tıkacı Fiyatları

Burun ve kulak tıkacı fiyat aralıklarını belirleyen bazı unsurlar vardır. “Kulak tıkacı nereden bulabilirim?” sorusuna verilecek yanıt fiyat değişkenliği üzerinde de etkilidir. Marka bu değişkenliği yaratan unsurlardan biridir. Uzmanlık alanı yüzücü ekipmanları olan bir markanın fiyatları yüksek seyrederken genel anlamda spor ekipmanları üreten markalarda seçme olacağı artacağından uygun fiyatlı ürüne ulaşmak daha kolaydır. Tıkaç fonksiyonu arttıkça fiyatın yükselme ihtimali de artar. Ped desteğine sahip burun tıkaçları diğerlerine oranla daha yüksek fiyata sahiptir. Yalnızca uyurken kullanacağınız sünger kulak tıkaçları ise hem yüzme hem de endüstriyel amaçlı kullanım için üretilen modellere oranla daha uygun fiyatlarda sunulur. Sporunuzu tamamlayan yüzme, koşu, okçuluk malzemeleri ve çok daha fazlasını Akakçe sayesinde detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.