Kulaklık

Kulaklık Fiyatları

10.884 farklı Kulaklık için fiyatlar listeleniyor.

HyperX Kulaklık Razer Kulaklık JBL Kulaklık Corsair Kulaklık Logitech Kulaklık GameNote Kulaklık

Aktüel Broşürlerden Kulaklıklar

  • Asus Tuf Gaming H3 7,1 Oyuncu KulaklıkŞok 999,00 TL
  • Getorix GH-03X Kablolu Oyuncu KulaklığıMigros 99,90 TL
  • Mojue Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık Silikonlu Siyah WE01Gratis 49,00 TL
  • Snopy Kulaklık MikrofonluHakmar Express 49,95 TL
  • GoSmart Kulak Üstü Bluetooth KulaklıkA101 99,95 TL
  • GoSmart Kulak İçi KulaklıkA101 24,95 TL

Fiyatı Düşen Kulaklıklar

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

KablosuzKabloluKulak İçiKulak Üstü150 - 250 TL 250 TL üstüMikrofonluMikrofonsuz5.17.1Satıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Tipi Bağlantı Türü Mikrofon Seçeneği Bluetooth Versiyonu Frekans Aralığı Kablo Uzunluğu Ağırlık Empedans Değeri Maksimum Ses Seviyesi Kanal Sayısı Bağlantı Tipi SatıcıToplam 167 satıcı. Ürün Puanı Renk

Oyuncu LaptopB450 Gaming Plus MaxMouseKlavyeKlavye Mouse SetiMouse PadHoparlörWebcamGrafik TabletRazer KulaklıkHyperX KulaklıkCorsair Kulaklık

En Çok Karşılaştırılan Kulaklıklar

Kulaklık Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Kulaklık Sıkça Sorulan Sorular

Kulaklık

Kulaklık, çevreden yalıtım sağlayarak kişiye özel bir şekilde ses dinleme amacıyla birçok farklı elektronik cihaza takılabilen donanım aygıtıdır. Kullanım öncesi kurulum gerektirmeyen kulaklıklar, tak çalıştır özellikleriyle masaüstü veya dizüstü bilgisayara, akıllı telefonlara, mp3 çalarlara kolayca takılabilir. Her kulak için baş üzerinde bantla bağlanan iki küçük hoparlörden oluşan kulak üstü kulaklık çeşitlerinin yanı sıra, kulağın içine yerleştirildiğinden kulak içi olarak adlandırılan çok daha küçük türleri de mevcuttur. Modern kulaklıklar, kullanıcılarına Bluetooth bağlantısıyla kablosuz veya gürültü önleyici gibi gelişmiş özellikler sunabilir. Ses dosyalarını dinlemenin size özel biçimini sunan kaliteli kulaklık modelleri, bilgisayar oyunları için oyun deneyimini yükselten çözümler de üretebilir. Siz de Akakçe ile en iyi kulaklık markaları arasında fiyat karşılaştırması yaparak ihtiyacınızı karşılayacak en uygun tasarımları hemen inceleyebilirsiniz.

Yaygın Kullanılan Kulaklık Çeşitleri

Elektronik cihazlardaki kulaklık çıkışına veya hoparlör bağlantı noktasına takılan kulaklıklar, giderek daha popüler hale gelen çıkış donanımıdır. Çevredeki insanları rahatsız etmeden müzik dinlemeyi veya film izlemeyi mümkün kılan orijinal kulaklık türleri farklı kategorilere ayrılabilir. Çeşitli şekil ve tarzlarda bulabileceğiniz kulaklık modelleri, kulak üstü veya kulak içi olarak üretilir. Kulağın etrafını saran klasik modellerde kulaklara rahat şekilde oturması için hoparlör çevresinde strafor veya farklı yumuşak kumaş kullanılır. Kulaklık hoparlörlerinin birbirine bağlanmasını sağlayan plastik ya da hafif metal bir kafa bandına sahiptir. Kulaklık markaları tarafından temel kulaklık türü kabul edilen kulak içi modeller ise oldukça küçük formattadır. Kulağınızın içine sığacak boyuttaki cihazlar genellikle en ucuz kulaklık modelleri arasında yer alır. Mümkün olduğunca konforlu kullanım için belirli şekilde yapılırlar.

Bağlantı türüne göre ise kablolu, kablosuz olmak üzere iki çeşidi bulunur. Genellikle, fiyat performans kulaklık seçenekleri arasında yer alan bazı türleri mikrofonludur. Düşük maliyetli bu ürünler sıklıkla video konferans ya da genel video görüşmelerinde kullanılır. Resepsiyon görevlileri veya arayanın çevreden yüksek düzeyde gürültü olmadan net ses duyması gereken çağrı merkezleri için idealdir. Modern telefonlar dış gürültüyü kesmek, yankıyı azaltmak amacıyla çok kullanışlı yapılsa da, mikrofonlu türleri, Skype veya benzeri iletişim uygulamalarına uyumlu özelliklerle donatılır. Oyun amaçlı bilgisayar kulaklığı seçerken mikrofonlu modeller arasından seçim yapılabilir. Oyun deneyiminizde ses düzeyinin yanı sıra görüntü kalitesini iyileştirmek amacıyla monitör fiyatları da araştırılabilir. Fiyat ve özellik karşılaştırması yaparak size ve cihazınıza en uygun donanıma sahip olabilirsiniz.

Temel Kulaklık Parçaları

Kulaklıklar temel olarak, hoparlörlerin kulakların üzerine yerleştirilmesini sağlayan kafa bandına bağlı bir çift küçük hoparlör şeklindedir. Rahat kullanım ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla kulakların üzerine yerleştirilmek üzere hoparlörlerin etrafında bulunan yastıkları bulunur. Kulaklıklar oldukça kişisel ve sürükleyici bir dinleme deneyimi sunar. Gerçek hoparlörlerin aksine, kulaklık dönüştürücülerinin büyük hacimli havayı hareket ettirmesi gerekmediğinden oldukça etkileyici ses verebilirler. Bununla birlikte ses, kulaklık düzleminde duyulduğu için ve önden arkadan gelmediğinden dolayı hoparlör deneyiminden farklıdır. Çeşitli elektronik cihazlardan gelen sesi dinlemeye yarayan bir çift küçük hoparlör olan kulaklıklar birkaç temel parçadan oluşur. Bu parçalar şöyle sıralanabilir:

Modern Kulaklık Modellerinin Özellikleri

Kulaklık karşılaştırma sırasında, kullanımı daha kolay hale getirmek amacıyla kulaklıklara eklenen birçok özellik dikkatinizi çekebilir. Örneğin; cihazın gürültü önleyici özelliği, elektronik yollarla dış gürültünün çoğunu ortadan kaldırabilme imkânı sunarak tercih sıralamasında üst sıralara çıkabilir. Gürültü önleyici özelliklere sahip kulaklıklar, önemli düzeyde gürültü azaltma sağladığından yüksek düzeyde gürültü olabilecek herhangi bir yerde kullanıma oldukça uygundur. Kablosuz PC kulaklık seçenekleri hareketli ortamlarda kullanmak ya da kablo karmaşasından kurtulmak isteyenlere ideal çözümler sunabilir. Kablosuz aygıtlar Bluetooth bağlantısı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Genellikle lityum iyon şarj edilebilir pil ile çalışır. Şarj işlemi, kulaklığa bağlı birkaç yoldan biriyle gerçekleştirilebilir. Sinyalde bazı bozulmalara neden olabildiğinden gürültü önleyici modeller, stüdyo çalışmalarında genellikle tercih edilmese de günlük kullanıma uygundur.

Profesyonel kullanım amacıyla ses donanımı alışverişi yaparken sıklıkla karşınıza çıkan ölçüm empedansıdır. Ohm ile ifade edilen empedans değeri, kulaklıktan alabileceğiniz sesin şiddetini ve cihazın tükettiği gücü gösterir. Sıradan tüketici kulaklıklarının çoğu, 32 ohm gibi düşük bir empedans değerine sahiptir. Düşük empedansa sahip donanım, yüksek sesler çıkarmak, bilgisayar veya akıllı telefonla uyumlu çalışmak içi çok yüksek amplifikasyon gücüne ihtiyaç duymaz. Farklı modeller yüzlerce ohm değerine kadar yüksek empedansa çıkabilse de aynı seviyede çıkış alabilmek, profesyonel düzeyde bir ses arabirimi veya güçlendirilmiş amplifikatör gerektirebilir. Bu türde güçlü kulaklıların ev veya stüdyo dışında kullanımı zor olabilir. Bununla birlikte, daha iyi bas, stereo ve dinamik bir ses kalitesi sağlar. Benzersiz bir dinleme deneyimi elde etmek istiyorsanız kaliteli ses donanımına yatırım yapmayı düşünebilirsiniz.

Kulaklık Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kulaklık seçiminde göz önünde bulundurulması gereken faktörler kişiden kişiye değişebilir, ancak dikkate alınması gereken önemli faktörlerden ikisi konfor ve maliyettir. Konforlu kullanım, bir kulaklığın tercih edilme ya da edilmeme sebebini oluşturabilir. Maliyet, kulaklık satın alırken her zaman önemli unsur olmakla birlikte, alt ve üst sınırı bütçenize bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kulaklık seçiminde dikkat edilmesi gereken en temel unsur, onu nasıl ve ne amaçla kullanacağınızı belirlemektir. Günlük egzersizlerinizi yaparken, bilgisayarda oyun oynarken ya da iş amaçlı video görüşmeleriniz sırasında farklı özelliklere sahip cihazlar kullanmanız gerekebilir. Beğendiğiniz kulaklığın özellikleri arasında incelemeler yaparak uzun ömürlü olduğu kanıtlanmış kaliteli donanımlara yatırım yapmayı tercih etmeniz daha doğru bir tutum olabilir. Akakçe ürün listelerinden bilgisayar kulaklık fiyatları arasında karşılaştırmalar yapabilir, ihtiyacınız olan modeli belirlerken kararınızı daha kolay verebilirsiniz.

Her Cebe Uygun Kulaklık Fiyatları

Kulaklık, hareket halindeyken mobil aygıtlardan müzik veya farklı medya içeriklerini dinlemekten, ses veya video düzenleme gibi daha zorlu uygulamalara kadar birçok amaçla kullanılır. Kulaklıklar ne kadar diye araştırdığınızda oldukça geniş fiyat performans skalası ile karşılaşırsınız. Her bütçeye uygun kulaklık fiyatları, sahip oldukları çeşitli özellikleriyle farklı kullanım ihtiyaçlarını karşılayabilir. Örneğin; Bluetooth bağlantılı kablosuz kulak üstü modeller, genellikle üst düzey görsel-işitsel uygulamalarla kullanılır. Çoğu zaman profesyonel seviyede müzik kulaklığı olarak stüdyolarda, ses, video düzenlemesi yaparken kullanılırlar. En iyi kulaklık özelliklerine sahip profesyonel modeller, nispeten yüksek fiyatlara alıcı bulur. Oldukça geniş fiyat aralığını kapsayan 50, 100, 150, 200, 300, 500 TL kulaklık fiyatları, her cebe uygun seçenekler sunar. Dinlemenin yanı sıra izleme deneyiminizi de geliştirmek istiyorsanız, ekran kartı fiyatları da incelemeniz gerekenler arasındadır.