USB Kulaklık

USB Kulaklık Fiyatları

489 farklı USB Kulaklık için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

KablosuzKabloluKulak İçiKulak Üstü150 - 250 TL 250 TL üstüMikrofonluMikrofonsuz5.17.1Satıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 21Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Bağlantı Tipi: USB Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Tipi Bağlantı Türü Mikrofon Seçeneği Frekans Aralığı Kablo Uzunluğu Ağırlık Empedans Değeri Maksimum Ses Seviyesi Kanal Sayısı Bağlantı Tipi USB SatıcıToplam 161 satıcı. Ürün Puanı Renk

Kablosuz Mikrofonlu Kulaklık Kulak Üstü Kulaklık Kablosuz Oyuncu Kulaklığı Mikrofonlu Kulaklık Kablolu Gaming Kulaklık 7.1 Oyuncu Kulaklığı Kulak İçi Kulaklık Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığı Piranha Kulak İçi Kulaklık Kulak İçi Oyuncu Kulaklık Wireless Gaming Kulaklık Dell Oyuncu Kulaklık

En Çok Karşılaştırılan Kulaklıklar

USB Kulaklık Sıkça Sorulan Sorular

USB Kulaklık

Hem kablolu hem de kablosuz tasarımları içeren USB kulaklık modelleri, USB bağlantı teknolojisi ile çalışır. Kablolu olanlarda kablo ucunda USB konnektör bulunurken kablosuz olanlarda ise kablosuz kullanım adaptörü USB uçludur. Günlük kullanımdan oyuna, stüdyodan sporcuya pek çok türü bulunan USB kulaklıklar, sahip oldukları sürücü çapına, mikrofona, ek teknolojilere göre farklı özelliklere sahiptir. Oldukça zengin bir ürün gamını temsil eden USB kulaklık çeşitleri arasında en yoğun ilgi görenler oyuncular ve müzisyenler için geliştirilmiş olanlardır. İnsan kulağının işitebileceği tüm sesleri aktarabilen bu aksesuarlar arasında surround teknolojisine sahip olan ürünler de bulunur. Dayanıklı yapıları ve şık tasarımlarıyla öne çıkan kulak içi ve kulak üstü USB kulaklık çeşitleri, hemen her bütçeye uygun alternatifler sunar. Siz de yeni bir USB kulaklık edinmek istiyorsanız Akakçe yardımıyla tüm çeşitlere ulaşabilir fiyat sıralaması yaparak bütçenize uygun olanlar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Yeni Nesil USB Kulaklık Özellikleri

Kullandığı bağlantı teknolojisine göre adlandırılan USB kulaklıklar, türüne, tasarımına ve genel konseptine göre farklı özelliklere sahip olabilir. Tüm bu özellikleri sıralamadan önce “USB kulaklık nedir?” sorusunu yanıtlamakta fayda vardır. USB kablosuz, kablolu kulaklık aksesuarlarının tamamını kapsadığından iki tanım yapılması gerekir. Kablolu USB kulaklık ürünleri, ihtiyaç duyduğu enerjiyi USB bağlantı ucuna sahip kablo ile sağlar. Kablosuz USB kulaklık ürünlerde ise USB konnektörlü olan kısım wireless adaptörüdür. İki türlü de söz konusu bağlantı teknolojisini kullanan USB bağlantılı kulaklık çeşitlerinde kulak içi ve kulak üstü/headset şeklinde iki tasarım bulunur. USB kulak içi kulaklık, kulağın kanalına yerleştirilerek kullanılırken diğer sahip olduğu kafa bandı yardımıyla kullanıcıların başının üzerinden kulaklarına ulaşacak şekilde konumlandırılır. Kanala yerleştirilen tasarımlarda genellikle S, M, L olmak üzere 3 farklı tomurcuk bulunur. Bu da kullanıcılara konforlu bri kullanım süreci sağlar. Öte yandan headset tasarımlarda ise konfor sağlamak için hafif yapı ve hafızalı süngere yer verilir.

Dünya genelinde çok sayıda kullanıcının öncelikli tercihleri arasında bulunan USB kulak üstü kulaklık çeşitlerinde 50 mm’ye varan çapa sahip sürücülere yer verilir. Bu sürücüler oldukça geniş bir ses aralığının duyulmasını sağlar. Kulak içi olanlarda ise sürücü çapı maksimum 10 mm’dir. Ancak bu tarz kulaklıklar sürücü çapının düşük olması düşük kaliteli ses aktarımı anlamına gelmez. Çünkü sürücünün konumlandırıldığı tomurcuk için ideal sürücü çapı ortalama 10 mm ile stereo ses aktarımı gerçekleşir. Bununla birlikte sanal surround teknolojisine sahip olan USB uçlu kulaklık çeşitleri de vardır. Kablolu USB kulaklık tasarımlarında genellikle 1.2 metre ile 2 metre arasında değişen kablolara yer verilirken kablosuz olanlarda ise 15 metreye varan menzil söz konusudur. Stüdyo USB kulaklık aksesuarlarında esleri filtresiz ve efektsiz olarak kullanıcılara aktarılırken gaming konseptli olanlarda ise her bir ses farklı katmanlar halinde aktarılır. Dolayısıyla USB kulaklık türü ve konsepti, ürün tercihi sırasında dikkate alınmalıdır.

Yüksek Performanslı USB Kulaklık Modelleri

Dünyaca ünlü markaların yeni nesil teknolojilerle donattığı USB kulaklıklar, zengin model seçkisiyle öne çıkar. Bunlar arasında en yoğun ilgi görenler gaming konsepti olanlardır. Uzun kablolu tasarımlarıyla video oyunseverlere özgürce hareket etme avantajı sunan USB oyuncu kulaklığı modelleri, çevresel ses teknolojisine sahiptir. Bu da oyun içindeki tüm sesleri kategoriler halinde ve farklı katmanlarda duyabilme olanağı tanır. Dolayısıyla bu tarz USB oyun kulaklığı tercih edildiğinde kullanıcı kendini oyunun ortasındaymış gibi hissedebilir. Söz konusu gerçeklik hem video oyunlar hem de film izleme süreçlerinde benzersiz bir deneyim edinme fırsatı sunar. 7.1 USB kulaklık olarak da bilinen çevresel ses teknolojisine sahip olanlar, pek çok içerik için idealdir. Ancak stüdyoda ses kaydı alınırken hataları ve detayları daha net duymak için surround USB kulaklık ürünleri uygun değildir. Bunun nedeni surround özellikli USB kulaklık çeşitlerinin parazitleri ve hataları filtreleyebilmeleridir.

Sporculara özel olarak tasarlanan USB kulaklık modellerinde ise toz ve su geçirmez yapı öne çıkar. Böylece kullanıcılar antrenman yaparken de USB kulaklık ile müzik dinlemeye devam edebilir. Günlük kullanım amacıyla tasarlanan USB kulaklık modellerinde ise hafif yapı, kaliteli mikrofon ve zengin renk seçenekleri dikkat çeker. Başarılı aksesuarların büyük bir kısmı araç içi kullanıma da uygundur. Üstelik dahili mikrofon bulunduğundan eller serbest telefon görüşmeleri yapmaya da olanak tanır. Hareketli mikrofon bulunan bilgisayar USB kulaklık modellerinde ise mikrofon ve kulaklığın iki farklı kablosu olabilir. Görüntülü konuşma, online derslere katılma ve eğlence aktiviteleri için ideal olan bu tasarımlar hafif yapıda olduğundan uzun süreli kullanıma uygundur. Konsepti fark etmeksizin USB kulaklık modelleri, şık tasarımları sayesinde kullanıcılara tarzlarını yansıtma avantajı da sunar. Özellikle gaming USB wireless kulaklık ve kablolu modellerde RGB LED aydınlatma teknolojisine yer verilir.

USB Kulaklık Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kablolu tasarımlar tıpkı aynı bağlantı teknolojisine sahip olan klavye mouse, hoparlör, grafik tablet, harici ses kartı ve midi enstrümanlar gibi ilgili sokete takılarak kullanılır. Üstelik USB teknolojisi tak-çalıştır özellikli olduğundan ilk kullanım için herhangi bir kurulum gerekmez. Ancak çok fonksiyonlu ve kişiselleştirilebilir USB kulaklıklar için ek program kurulumu gerekebilir. “USB kulaklık nasıl kullanılır?” sorusunun da yanıtı olan kullanım aşamaları ve kulaklık USB modellerinin avantajları şu şekilde sıralanabilir:

USB Kulaklık Fiyatları

Yerli ve yabancı markalar tarafından üretilen USB kulaklıklar çeşitlilik açısından oldukça zengin seçenekler sunar. Bu sayede hemen her kullanıcı ihtiyaçlarına ve bütçesine uygun birçok USB kulaklık bulabilir. Genel olarak ulaşılabilir fiyatlı aksesuarlar arasında yer alan USB kulaklık ürünleri, marka, sürücü çapı, aktif gürültü engelleme özelliği, kablosuz kullanım, batarya ömrü, ağırlık, kulak pedi tasarımı, mikrofon türü, genel konsept, desteklenen ses frekansı, kontrol paneli gibi özellikler baz alınarak fiyatlandırılır. Dolayısıyla kulak içi ve üstü USB kulaklık fiyatları aynı düzeyde değildir. Benzer şekilde kablolu USB kulaklık ile USB kablosuz kulaklık fiyatları da birbirinden farklı olabilir. Tüm bunların yanı sıra sadece marka farklılığı da USB kulaklık fiyatlarında büyük farklılıklara yol açabilir. Ancak markası ve türü fark etmeksizin tüm USB'li kulaklık fiyatları, tıpkı mouse, mouse pad, klavye fiyatları gibi kampanya dönemlerinde indirime girer. Böyle dönemler, yeni aksesuarlar satın almak için idealdir. Siz de USB kulaklık sahibi olmak istiyorsanız, Akakçe sayesinde en avantajlı seçeneğe ulaşabilirsiniz.