Kurşun Kalem

Kurşun Kalem Fiyatları

3.970 farklı Kurşun Kalem için fiyatlar listeleniyor.

Fatih Kurşun Kalem Bic Kurşun Kalem Faber-Castell Kurşun Kalem Adel Kurşun Kalem Rotring Kurşun Kalem Lyra Kurşun Kalem

Fiyatı Düşen Kurşun Kalemler

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Kurşun Kalemler

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

2BHBSilgiliMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Uç Sertliği Ürün Puanı Renk

Dolma KalemRoller ve Jel KalemFosforlu KalemMarker KalemTahta KalemiSilgiKalem İçiKalem UcuTeknik Çizim KalemiFatih Kurşun KalemBic Kurşun KalemFaber-Castell Kurşun Kalem

En Çok Karşılaştırılan Kurşun Kalemler

Kurşun Kalem Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Kurşun Kalemler hangileri?

Bugün Akakçe'de 3.970 farklı model arasında

En çok satan Kurşun Kalemler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kurşun Kalem:
  1. Fatih Mercanlı 12'li Kurşun Kalem
  2. Bic Evolution Üçgen 12'li Paket Kurşun Kalem 964845
  3. Faber-Castell 1410 Kırmızı 12 Adet Kopya Kalemi
  4. Faber-Castell Mercanlı 12 Adet Kurşun Kalem
  5. Fatih 12'li Kırmızı Kopya Kalemi

Kurşun Kalem

Okullarda, evlerde, iş yerlerinde ve ofislerde en çok kullanılan kalem türlerinin başında kırtasiye ürünleri arasında bulunan kurşun kalem gelir. Hemen hemen her alanda kullanılabilen ürünler sıklıkla okulda öğrenciler tarafından kullanılsa da çizim ve tasarım yapmak, fikirleri yazıya dökmek gibi amaçlarla da tercih edilir. Okullarda kullanılan standart modellerin yanı sıra farklı amaçlarla kullanıma uygun çok fazla çeşit ürün görmek mümkündür. Özellikle farklı sertlik, koyuluk ve kalınlıkta üretilen modeller sanatçılar, tasarımcılar, ressamlar ve çizimle ilgilenenler tarafından kullanılır. Çeşidin fazla olması nedeniyle çoğu kişi kurşun kalem nedir ve çeşitleri nelerdir şeklinde araştırma yapar. Sık sık kullanılan modellerle birlikte markalar farklı ihtiyaçları karşılamak amacıyla kurşun kalem seti çeşitlerine de imza atar. Bu setlerle hem kalem ihtiyacı hem de diğer kırtasiye malzemesi ihtiyaçları tek seferde karşılanabilir. Modeller, sıklıkla doğum günlerinde ya da özel günlerde hediye olarak da tercih edilir. Şık tasarımlara sahip olan hediyelik kurşun kalem ve dolma kalem çeşitleri her zaman kullanılabilecek değerli hediyelerdir. akakce.com üzerinden Fatih kurşun kalem fiyatları ve kurşun kalem fiyatlarını karşılaştırarak bütçenize uygun ürünü daha kolay belirleyebilirsiniz.

Kurşun Kalem Çeşitleri ve Özellikleri

Günümüzde her alanda kullanılan kurşun kalem modelleri farklı ihtiyaçlara göre çeşitlendirilir. Genel olarak grafit materyali kullanılarak üretilen modeller bu maddenin kullanım yoğunluğuna göre derecelendirilir. Farklı yoğunluk ve koyuluktaki modeller farklı isimlerle anılır. Bu isimlerse kullanıcıların kolaylıkla görebilmesi için modellerin üzerinde belirtilir. Kurşun kalem özellikleri de hem kullanılan grafit miktarına hem de tasarım ve işlevsel özelliklere göre değişiklik gösterir. Modellerde kullanılan grafitin yoğun olması ürünlerin daha koyu ve yumuşak olması anlamına gelir. Bu anlamda, bir tür karbon olan grafit yerine ürünlerin içindeki kil oranı arttığında ise modeller daha sert bir yapıya sahip olur. Tüm modeller ise üretim materyallerinin oranına göre H, F ve B aralığında derecelendirilir. Örneğin, 9H en sert modelleri oluştururken 9B ise en yumuşak olanları belirtir. Günümüzde okullarda kullanılan standart modeller HB kategorisinde bulunur. Tasarım açısından da değişiklik gösteren ürünler arasında mekanik kurşun kalem çeşitleri öne çıkar. Tasarımı nedeniyle uçlu modeller karıştırılan bu modeller versatil kalem olarak da adlandırılır. 0, 30, 50, 60, 70 gibi farklı kalınlıklarda üretilen mekanik modeller daha çok çizim ve tasarım amacıyla kullanılır. Bu anlamda farklı kalınlıkta çizgiler elde etmek için tek bir ürün yeterlidir. Mekanik modeller aynı zamanda uçlu kurşun kalem olarak da bilinir. Seçeceğiniz modele karar verirken bu özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kurşun Kalem Fiyatları

Hem okullarda ve iş yerlerinde hem de hobi faaliyetlerinde ve profesyonel çalışmalarda kullanılan modeller geniş bir fiyat aralığında kullanıcılara sunulur. Kurşun kalem fiyatları üzerinde en etkili olan faktörlerse üretim materyalleri ve tasarım özellikleridir. Her bütçeye uygun standart modeller genellikle okula giden öğrenciler tarafından kullanılan ekonomik tercihlerdir. Bununla birlikte modellerin sertlik ve koyuluk dereceleri de fiyatları değiştiren unsurlar arasında bulunur. Ürünlerin tasarımları da hem fiyatları değiştirir hem de kullanıcılara alternatif yaratır. Modeller, genel olarak silindir şeklinde gövdeyle tasarlansa da üçgen ve dikdörtgen tasarımlar görmek de mümkündür. Aynı zamanda uçlu kalemlere benzeyen mekanik tasarımlar da vardır. Üçgen kurşun kalem modelleri genel olarak diğer modellere göre daha kalın tasarlanır. Bu modellerin en önemli avantajı yuvarlak modellere göre tutuşunun ve kavranmasının daha kolay olmasıdır. Çevre dostu ürünler arasında sayılan ve ağaç görünümü verilen tohumlu kurşun kalem çeşitleri ise geri dönüştürülebilir karton gövdelerle tasarlanır. Bu gövdelerin yanı sıra modellerde kullanılan diğer materyaller de doğada kısa sürede çözünebilen özel bir plastikten elde edilir. Bu anlamda, atıl durumdaki bu modellerin çevreye hiçbir zararı yoktur.

Kurşun Kalem Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Modeller; üçgen, dikdörtgen, mekanik ve yuvarlak kurşun kalem gibi farklı tasarımlarla sunulur. Aynı zamanda üretim materyallerine göre koyuluk ve sertlikleri de değişen modeller arasından seçim yaparken bu noktalara dikkat etmek gerekir. Modeller arasından seçim yaparken bu kriterlerden önce ise kullanım alanını belirlemenizde fayda vardır. Bunun en önemli nedeni modellerin kullanım alanına göre çeşitlendirilmesidir. Örneğin ilköğretim çağındaki çocukların okulda kullanabileceği modeller standart kalem olarak da bilinen HB modellerdir. Orta derecede sertlik ve koyulukta üretilen bu modeller rahat bir şekilde yazı yazılmasını sağlar. 2B kurşun kalem çeşitleri ise genellikle sınavlarda kullanılan ve yumuşaklığı sayesinde silmenin kolay olduğu ürünlerdir. Bununla birlikte sertliği belirten H ve koyuluğu belirten B derecelendirmelerine de dikkat edilmesi gerekir. Kurşun kalem kalınlıkları arasından seçim yaparken çizim ya da tasarım için ihtiyaç duyduğunuz kriterleri düşünebilirsiniz. Daha siyah ve koyu renkte olan B modeller yumuşak yapıdadır. Mimar ve tasarımcılar tarafından daha çok tercih edilen H simgesine sahip modeller ise sert bir dokuya ve açık renge sahiptir. Temiz çizgiler sağlayan bu modeller sert yapıları sayesinde diğer modellere göre daha dayanıklıdır. Bu noktalara dikkat ederek kullanım alanınıza uygun olarak ihtiyaç duyduğunuz modeli daha kolay seçebilirsiniz.

Kurşun Kalem İndirim ve Kampanyaları

Her alanda kullanılan kurşun kalem çeşitleri bazı faktörlere bağlı olarak geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Tasarımdan üretim materyallerine, kullanım alanından işlevsel özelliklerine kadar pek çok faktör fiyatları değiştirir. Bununla birlikte, kurşun kalem markaları düzenledikleri kampanya dönemleri sayesinde modelleri farklı bütçelere uygun hale getirir. Özellikle okullarda öğrenciler tarafından kullanılan ve en sık tercih edilen standart siyah kurşun kalem çeşitlerine bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz. Özel amaçlarla üretilen modeller ise standart ürünlere göre farklı fiyatlara sahiptir. Çizim, tasarım ve hobi faaliyetlerinde kullanılan modellerin özellikle sertlik ve koyuluk dereceleri farklıdır. H, F ve B dereceleri ile belirtilen bu modeller yumuşak ya da sert ve açık ya da koyu renklidir. Tasarım özellikleri de değişen modelleri en avantajlı fiyatlarla satın alabilmek için kampanya dönemlerini ve Kara Cuma indirim günlerini takip edebilirsiniz.

Her İhtiyaca Uygun Kurşun Kalem Çeşitleri Akakçe’de!

Okullarda, evlerde, ofislerde ve profesyonel iş yaşamında çizim ve tasarım yaparken kullanılan en iyi kurşun kalem çeşitleri hem kullanım alanına hem de ihtiyaçlara göre geniş bir yelpazede çeşitlenir. Kavak, ıhlamur ve sedir gibi ağaçlardan elde edilen ürünlerde grafit ve kil karışımı kullanılır. Grafit oranı ne kadar yoğunsa modeller o kadar koyu renkli ve yumuşak yapılı olur. Bu oran ürünlerde H ve B simgeleri ile belirtilir. B dereceli modeller numaralarına göre en yumuşak uçlu ve siyah renkteki ürünlerdir. Bununla birlikte düşük kil oranına sahip bu modeller yumuşak yapılı oldukları için daha hassas ve kırılgandır. Renkli kurşun kalem çeşitleri ise farklı renk pigmentleri kullanılarak üretilir. Hem okullarda hem de çizim yaparken siyahın dışında kalan bu renkli modeller de sıklıkla tercih edilir. kurşun kalem satın al işlemi yapmadan önce farklı amaçlarla kullanabileceğiniz tüm modelleri inceleyebilir, ardından da istediğiniz modele karar vererek online alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.