Monopoly

Monopoly Fiyatları

40 farklı Monopoly için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

  • MarkasıMonopoly
  • Kullanıcı TürüYetişkin
  • Kullanıcı TürüÇocuk-Yetişkin

Önceki Sayfa: 1 / 2 Sonraki

Filtrele
Filtrele
  • MarkasıMonopoly
Fiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterKullanıcı TürüSeriOyuncu SayısıÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (40)

Puzzle Satranç Takımı Okey Takımı Çocuk Puzzle İskambil Kağıdı Tavla Oyun Kartları Zeka Küpü Stres Oyuncakları Monopoly Kutu Oyunu Hasbro Kutu Oyunu MindWare Kutu Oyunu

En Popüler Monopoly Kutu Oyunları

Monopoly Kutu Oyunu Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Monopoly Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Monopoly hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Monopoly:
  1. Monopoly Klasik C1009
  2. Monopoly Ödüllü Bankacılık E8978
  3. Monopoly Türkiye 01610
  4. Monopoly Cheaters Edition E1871
  5. Monopoly Junior A6984

Monopoly

Dünya genelinde en çok oynanan ve satın alınan kutu oyunlarının başında gelen Monopoly, özellikle kalabalık grupların eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı olur. Strateji yapmayı gerektiren bir emlak oyunu olan Monopoly’de amaç tüm şehirleri ya da arsaları satın alarak en zengin oyuncu olmaya çalışmaktır. Aynı zamanda, çeşitli stratejilerle diğer oyuncuların iflas etmesini de sağlayabilirsiniz. Kutu oyunu dendiği zaman akla ilk gelen isimlerden biri olan Monopoly oyunu zor gibi görünen fakat basit bir kurguya sahip olması sayesinde farklı yaş grupları tarafından da oynanabilen bir oyundur. 8 yaşından büyük herkesin oynayabileceği oyun kalabalık gruplar tarafından oynansa da her oyuncu bireysel strateji geliştirir. Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaştığı tahmin edilen Monopoly kutu oyunu ilk kez 1929 yılında oynanır. 1935 yılında patenti alınan oyun 47 farklı dile çevrilerek 114 farklı ülkede grupların kesintisiz bir eğlence yaşamasını sağlar. Ticaret tutkunları için günümüzde çeşitli versiyonlarının da bulunduğu oyun klasik senaryosunun yanı sıra oyun stratejilerine de yenilik getirir. Farklı yaş gruplarına göre de çeşitlenen bu eğlenceli oyunun fiyatları ise oyun içeriğine göre değişiklik gösterir. Siz de akakce.com üzerinden en iyi kutu oyunları alternatiflerini görerek bütçenize göre alışveriş yapabilirsiniz.

Monopoly Çeşitleri ve Özellikleri

Kalabalık gruplarla oynandığında çok daha zevkli olan ve öğrenmenin oldukça kolay olduğu Monopoly çeşitleri, oyun için gerekli olan pek çok araçla birlikte sunulur. Stratejiye dayalı bir oyun olan Monopoly’de tahta, zarlar, paralar ve piyonları kullanarak emlak zengini olmak amaçlanır. Oyunun kuralları ise ilk kez oynayanlar için bile oldukça açıktır. Öncelikle her oyuncuya Monopoly paraları eşit olarak dağıtılır ve zar atılarak piyonlar hareket ettirilir. Monopoly tahtası üzerinde yer alan arsalara gelindiğinde ise her oyuncu elindeki parayı da dikkate alarak bu arsaları satın alabilir. Önceden satın alınan bir arsaya gelen oyuncular ise arsa sahibi olan oyuncuya kira bedeli ödemek zorundadır. Monopoly emlak ticareti oyunu boyunca satın alınan bu arsalara yatırım yapılarak ev inşa edilebileceği gibi otel de kurulabilir. Her zar atıştan sonra Monopoly kartları üzerinde belirtilen kurallara uygun olarak ilerleyen oyunda oyuncular kodese girerek bir tur beklemek zorunda kalabilir, evlerini satışa çıkarabilir, otellerini ipotek ettirebilir ya da bu mülkleri için ihale açabilir. Detayları ve senaryosu ile oyuncuları içine alan oyun günümüzde farklı kurallar ve senaryolarla çeşitlendirilir. Özellikle teknoloji tutkunları için geliştirilen Monopoly dijital bankacılık oyunu dünya genelinde klasik oyun kadar popüler olur. Klasik oyunda yer alan nakit paralar olmaksızın oynanan bu versiyonda hem kira seviyeleri hem de tapu senetleri dijital ortamda takip edilir. Aynı zamanda, arsa alım ve satım işlemleri de yine kart okutularak gerçekleştirilir. Oyunun dijital bankacılığın yanı sıra 10 dakikada biten, 1 milyona ulaşanın kazandığı, yalnızca çocukların oynayabileceği, masaya bağlı kalmadan oynanabilen ve hileler yapılabilen çeşitleri de bulunur.

Monopoly Fiyatları

Senaryosu ve kuralları değişen Monopoly çeşitleri farklı oyun araçlarıyla birlikte sunulur. Bu farklı oyun versiyonlarının fiyatları değişkenlik gösterir. Teknolojik gelişmelerden yararlanarak geliştirilen ve elektronik temalara sahip olan dijital bankacılık oyunu ve daha basit Monopoly kuralları üzerinden ilerleyerek çocukların eğlenmesini sağlayan oyunlar farklı fiyatlara sahiptir. Emlak ve ticaret temalı oyunlarda çeşitli araçlara da yer verilir. Oyun tahtası, nakit para, piyonlar, zarlar ve kartlar kullanılarak oynanan oyunlarda bu araçlar da farklılık gösterir. Örneğin, klasik oyunda yer alan nakit paraların yerini dijital bankacılık oyunlarında elektronik banka alır. Hile yapılmasına izin veren versiyonda ise kuralların farklı olması nedeniyle kural bozan kartlar ve plastik kelepçeler de kutu içeriğine dahil edilir. Monopoly yeni piyon serisi ise oyunculara farklı piyonlar seçme şansı tanır. Klasik oyunda 4 piyon bulunurken bu versiyonda 8 farklı piyona yer verilir. Bu değişen özellikler ve kutu içerikleri Monopoly fiyat aralığının değişme nedenleri arasında bulunur.

Monopoly Alırken Dikkat Edilecekler

Monopoly oyununu üreten firmanın oyunlarını Hasbro kutu oyunları sayfasında bulabilirsiniz. Yetişkinler ve çocuklar için farklı kurallarla oynanan çeşitleri bulunan oyunu seçerken yaş aralığına dikkat edebilirsiniz. Monopoly klasik 8 yaşından büyük çocuklar ve özellikle yetişkinler için uygunken küçükler için geliştirilen oyunu 5 yaş grubundaki çocuklar da oynayabilir. Küçüklerin hayal dünyasını geliştiren bu oyun aynı zamanda sosyalleşmelerini de sağlar. Genellikle çok uzun saatler hatta günler boyunca oynanan oyunu çok daha çabuk bitirmek isteyenler ise hızlı oyuna izin veren versiyonları tercih edebilir. Yaklaşık 10 dakika içinde biten oyunun yanı sıra bazı oyun çeşitlerinde hızlı oyun zarı da bulunur. Bu sayede saatlerce tek oyun üzerinden ilerlemek yerine pek çok kez oyunu baştan oynayabilirsiniz. Oyunda değişen özelliklerden biri de şehirlerdir. Her ülkenin kendi şehirlerinden oluşan bu oyunda dünya şehirlerini de görebilirsiniz. Monopoly dünya şehirleri oyununda İstanbul’un içinde bulunduğu 22 farklı ülkeden şehir yer alır. Bu özelliklere dikkat ederek ve Monopoly yorumlar ve kullanıcı deneyimlerini de göz önünde bulundurarak çok daha eğlenerek oynayacağınız Monopoly oyununu seçebilirsiniz.

Monopoly İndirimleri

Para yönetmeye, ticarete ve stratejiye dayalı bir oyun olan Monopoly, farklı kurallara dayanan çeşitleri ile alternatif yaratır. Genel olarak bir oyun tahtası, piyonlar, zar ve kartlarla oynanan oyunda nakit para geçerli olsa da teknoloji ile birlikte farklı yöntemler de geliştirilir. Dijital bankanın yer aldığı Monopoly elektronik bankacılık oyunu alım satım işlemlerinin ve para dağıtımının daha hızlı ve kolay hale gelmesini sağlar. Teknoloji tutkunlarına hitap eden oyunda elektronik bankayı yönetmek oldukça kolaydır. Dijital bankacılığın yanı sıra oyun kurallarının ve araçların da değiştiği oyun çeşitleri geniş bir fiyat aralığında seyreder. Bazı dönemlerde gerçekleştirilen indirim ve kampanyalar ise Monopoly oynamak isteyenlerin bütçelerini zorlamadan istedikleri oyuna sahip olmalarına yardımcı olur. Monopoly en ucuz ve indirimli ürünleri karşılaştırarak siz de aileniz ve arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyuna uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Eğlenceli Monopoly Oyunları

Özellikle arkadaş gruplarının eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan Scrabble gibi kutu oyunları tüm dünyada yaygın şekilde oynanır. En az 2, en fazla 8 kişi ile oynanabilen Monopoly de en popüler kutu oyunları arasında bulunur. Kalabalık arkadaş grupları tarafından oynandığında çok daha eğlenceli ve rekabet dolu geçen Monopoly 6 kişilik ya da 8 kişilik ekiplerle oynanabilir. Çocuklar için geliştirilen dijital bankacılık oyunu ise 2 ya da 4 kişi ile oynanarak küçüklerin eğlenirken sosyal yönlerini geliştirmelerini sağlar. Oyunun, klasik senaryo ve kurallara sahip olan versiyonunun yanı sıra geleneksel ticaret anlayışını elektronik ögelerle zenginleştiren farklı çeşitleri de bulunur. Taşımanın da kolay olduğu kutu oyunlarını ister evinizde ailenizle, isterseniz de tatillerde arkadaş grubunuzla birlikte oynamanız mümkündür. Tüm dünyada olduğu gibi Monopoly Türkiye satışları da oldukça yüksektir. Kutu oyunu satın almak isteyenlerin ilk tercih ettiği oyunlardan biri olan Monopoly’nin tüm çeşitlerinin fiyatlarını akakce.com üzerinden karşılaştırabilirsiniz. Bütçenize uygun en ucuz oyunu güvenle satın alabilirsiniz.