Apple

Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3" Notebook

Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3" Notebook
Seçenekler:Renk seçenekleri:

26.999,00 TL +29,99 TL kargo Satıcıya Git Son güncelleme: 9 dakika önce % Bu ürün için ihtiyaç kredisi seçenekleri Stokta 100+ adet 3 iş günü Satıcı: Trendyol

Ürün Özellikleri: Laptop / Notebook, Macbook, Bellek: 8 GB, Ekran Boyutu: 13.3 inç, Ekran Çözünürlüğü: 2560x1600 px, Paylaşımlı, Apple M1, Apple M1... Devamını gör

6.100 TL'ye varan fiyat avantajlarıyla yenilenmiş ve ikinci el seçeneklerini gör


Kontrolü Kaybetme!Bu ürün son 1 ay içinde daha düşük fiyat gördü.

Fiyat Değişimi 15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör
20.520,00 TL10.11.2023

En Ucuz Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3" Notebook Fiyatları

Kampanyalı fiyatlar (1)
Piyasa fiyatları (9)

Tüm fiyatlar (52)

Yenilenmiş ve İkinci El Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3" Notebook Fiyatları

Daha düşük bir fiyat mı buldunuz?Bizimle paylaşın.
İhtiyaç Kredisi Seçenekleri
TL
12 Ay
En Popüler Apple Laptoplar ve Notebooklar
Benzer Ürünler

Apple Macbook Air M1

Apple Macbook Air M1, önceki Macbook modellerine göre tamamen Apple’a özel bir işlemci kullanması ile öne çıktı. Geçmiş yıllarda Intel kullanan Macbook Air, M1 ile yeni bir dönem başlattı.

Apple’ın “hayal gücünüz kadar güçlü” sloganı ile tanıttığı Macbook Air M1, 13.3 inçlik boyutu ile kolay taşınabilir olduğu kadar retina ekranı sayesinde de boyutlarına rağmen ikinci bir ekrana ihtiyaç duymanıza engel olur.

Macbook Air M1’i en cazip kılan özellikleri ise kuşkusuz fansız tasarımı ve pil ömrünün tüm günü çıkaracak kadar güçlü olması olduğu söylenebilir.

Şimdi tüm detaylarıyla Macbook Air M1’i keşfetmek için aşağı doğru kaydırmaya devam edebilir ve aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderebilirsiniz!

Macbook Air M1 Önden Görünüm

Macbook Air M1 İşlemci Özellikleri

Macbook Air M1 çip, macbook için tasarlanan ilk çip olma özelliğine sahip. Bu da onu geçmiş versiyonlarından çok daha özel bir hale getiriyor.

Ayrıca tamamen Apple tarafından üretilmiş olması, diğer tüm parçaları ile daha entegre şekilde çalışmasını sağladığı için Macbook Air M1, çok daha stabil ve yüksek performanslı bir cihaz haline geliyor.

CPU, GPU, Neural Engine gibi teknolojilerin tek bir çipin içine entegre olması, mühendislik harikası olarak görünse de 16 milyar transistöre sahip olması çok daha önemli bir sinyal.

Görüntü ve donanım performansının yanı sıra pil performansına da ciddi bir katkıda bulunan M1 çip, verimlilik anlamında eşsiz bir güce sahip denebilir.

8 çekirdekli bir CPU’ya sahip olan M1 Macbook Air, profesyonel seviyede video düzenleme, grafik tasarım ve modelleme gibi güçlü işlemci gerektiren tüm işleri oldukça yüksek bir performansta sağlıyor.

Önceki serilerde önemli bir eksiklik olan oyun performansı ise M1 işlemci ile son buldu denebilir. Yüksek sistem gereksinimi gerektiren pek çok oyunu sorunsuz ve performanslı bir şekilde oynamak mümkün.

7 Çekirdekli GPU ile de görsel deneyimi bir üst noktaya taşıyan Macbook Air M1, 4K’ya kadar tüm görüntüleri sorunsuz bir şekilde oynatabilir.

Macbook Air M1’in en önemli özelliği ise 16 çekirdekli Neural Engine yapay zeka çipi ile desteklenmesi olabilir. Bu sayede makine öğrenimini mümkün kılan ve optimizasyonu süreklileştiren Macbook Air M1 2020 modeli, çağın tüm teknolojisini içerisinde barındırır.

Macbook Air M1 Çip Görünüm

Macbook Air M1 Teknik Özellikleri

Macbook M1 Air, 1.29 kg’lik ağırlığı ile yanınızda taşıyabileceğiniz en hafif dizüstü bilgisayar seçeneklerinden biridir. 30,41 cm x 21,24 cm x 0,41 cm boyutları ile ister elinizde ister çantanızda, taşıması kolay ve zahmetsizdir. Bu da size ciddi bir mobilite kazandırır.

Tasarım olarak ise Air M1’den önce çıkan modelin neredeyse aynısı denebilir. Macbook Air M1 renkleri arasında altın, uzay grisi ve gümüş olmak üzere üç farklı seçenek bulunur. Uzay grisi klasikleşmiş Apple rengi olsa da altın rengi oldukça iddialı ve şık bir görünüme sahip.

Giriş olarak ise 1 Thunderbolt 3 (40 Gbps’ye kadar), 1 USB 4.0, 1 USB 3.1 (10 Gbps’ye kadar) ve bir kulaklık jak girişine sahip. Giriş olarak oldukça zengin olan Macbook Air M1, USB 4.0 kullanması ile de aktarım konusunda en iyisini sunar.

Macbook Air M1 8 GB’lik yerleşik bir RAM kapasitesine sahiptir. Fakat cihazı satın alırken 16 GB’lik bir alternatif daha sunar. Depolama olarak ise yine yerleşik olarak 256 GB SSD’ye sahip olsa da 512 GB, 1 TB ve 2 TB’lik seçenekleri de bulunur.

Güvenlik olarak Touch ID kullanan M1 Macbook Air, iCloud ile entegre çalıştığı için özellikle bir iPhone cihazınız da varsa aktarım ve kullanım anlamında tam anlamıyla kolaylık ve hız sağlar.

Bluetooth 5.0 ve Wi-Fi 6 teknolojisini desteklemesi ise internet ve bağlantı hızı konusunda ne kadar iyi olduğuna dair iyi bir kanıttır.

Macbook Air M1 Üstten Görünüm

Macbook Air M1 Pil Performansı

Apple Macbook Air M1 cihazının en albenili yanlarından birisi istisnasız pek çok kullanıcı için sunduğu bir performansı denebilir. Yüksek pil performansı sayesinde günün her saati her yerde işlem yapmayı mümkün kılar.

18 saate kadar dayanabilen pil ömrü, dizüstü bilgisayarlar arasında pek sık görülen bir iddia değildi. Üst düzey olan belirli bilgisayarlarda görünse de Macbook Air M1 gibi bu durumu standardize eden bir model yoktu.

Apple’ın Macbook Air M1’in pil performansı için sunduğu veriler şu şekildedir:

 • Wireless bağlantıyla 15 saate kadar internette gezinme
 • Apple TV uygulamasından 18 saate kadar film izleme
Macbook Air M1 Pil Özellikleri

Macbook Air M1 Webcam Performansı

Kuşkusuz artık online görüşmeler sıradanlaşacak kadar yaygınlaştı. Macbook Air M1’in webcam performansı ise pek çok görüşmenin üstesinden gelecek kadar iyi denebilir.

Bakıldığında 720P Facetime HD bir kameraya sahip olsa da Apple’ın “İşlemsel video teknolojisine sahip gelişmiş görüntü sinyali işlemcisi” adını verdiği sistem ile görüntünüzü harika bir şekilde işleyerek iyileştiriyor.

İntel işlemciye sahip olan 2020 Macbook Pro ile webcam performansı kıyaslandığında Macbook Air M1’in cilt tonu, renkler, parlaklık gibi konularda çok daha iyi bir performansa sahip olduğu söylenebilir.

Sık sık online görüşmelere, derslere katılan bir kullanıcıysanız eğer Macbook Air M1 Apple beklentinizi karşılayacak kalitede!

Macbook Air M1 Ses ve Mikrofon Performansı

Dolby Atmos teknolojisini destekleyen Macbook Air 2020 M1, stereo hoparlörlere sahiptir. Oldukça kaliteli bir ses teknolojisi kullanan cihaz, üçlü mikrofon dizilimi ile de duymak kadar konuşma konusunda da iyi bir performans sunar.

Ayrıca bir odayı dolduracak kadar yüksek bir sese sahiptir. Ama önemli olan seslerin yüksek olmasından çok nasıl duyulduğu ise “çok net” demek hiç zor değil. Özellikle müziksiz yapamayanlardansanız şarkıların tüm seslerini temiz bir şekilde duyarak dinlediğiniz şeylerden ekstra keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Macbook Air M1 Ekranı

Macbook Air M1’i rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerden birinin retina ekrana sahip olması gösterilebilir. IPS teknolojisine sahip 13.3 inçlik ekranı, LED aydınlatma sistemini kullanır.

İnç başına 227 piksel yoğunluğuna sahip olan cihaz, 2560 x 1600 boyutlarında Apple’a özgün bir çözünürlükle gelir. P3 renk yelpazesini desteklemesi ve 400 nit parlaklık ayarları ile gün ışığında bile netliğini kaybetmez.

Macbook Air M1 Ekran Özellikleri

True Tone teknolojisi ile renkleri daha canlı, parlak ve gerçekçi hale getiren Macbook Air M1’in desteklediği diğer çözünürlükler ise şunlardır:

 • 1680 x 1050
 • 1440 x 900
 • 1024 x 640

Macbook Air M1 Artı ve Eksileri

M1 Macbook Air, pek çok artıya sahip olsa da kusursuz bir teknoloji sanırım henüz mümkün değil. Bu yüzden bazı eksilere de sahip. Artı ve eksiler cihazın kullanım amacına göre değişkenlik gösterse de genel anlamda artı ve eksileri şu şekilde sıralanabilir:

  Macbook Air M1 Artıları:
 • Olağanüstü hızlı performans
 • İnanılmaz uzun pil ömrü
 • Kullanımı kolay, rahat klavye
 • Geliştirilmiş web kamerası
 • M1 işlemci
  Macbook Air M1 Eksileri:
 • SD Kart girişi yok
 • Face ID yok
 • Ekran çerçevesi çok kalın
Macbook Air M1 Yandan Görünüm

Macbook Air M1 Kime Göre?

Macbook Air M1, hem fiyatı hem özellikleri bakımından her tüketim ürünü gibi bir hedef kitleye sahip tabii ki. Dünyanın en iyi laptopu bile olsa kullanım amacınıza uygun değilse ne işe yarar ki?

Okul için bir bilgisayara ihtiyacınız var ise Macbook Air M1’i gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Uzun şarj süreleri, hızlı olması ve kolay taşınabilirliği sayesinde ideal bir seçim olur.

Kullanım amacınız iş ise yine Macbook Air M1’in doğru adres olduğu söylenebilir. Hem web kamerası hem mikrofon kalitesi online görüşmeler için ideal bir kaliteye sahip. Ayrıca Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5 teknolojisi sayesinde bağlantı hızı sorunlarını da ortadan kaldırır.

Bilgisayardan beklentiniz oyun ise belirli noktaya kadar Macbook Air M1 iyi bir performans sunsa da işletim sistemi her oyunu desteklemez. Bu da oyun kütüphanenizin dar olacağı anlamına gelir. Oynayacağınız oyunları satın alma kararı vermeden önce gözden geçirmek mantıklı olacaktır.

Grafik tasarım, video düzenleme gibi prodüksiyon işleri için ise gerek render süreleri gerek 4K desteği sayesinde nerede olursanız olun işlerinizi yapmayı mümkün kılar. Bu yüzden rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak iPhone ve/veya Apple Watch kullanıcısıysanız Macbook Air M1’inizle ekosistemi tamamlayabilirsiniz. Çünkü tüm Apple ürünleri birbirine en iyi şekilde entegre çalışır.

Macbook Air M1 Fiyatları

Macbook Air M1 fiyat olarak ABD’de 999$’a satışa sunuldu. RAM ve depolama kişiselleştirmesi sonucunda ise Macbook Air M1 fiyatları değişkenlik gösterir. Türkiye fiyatları için ise yukarıda yer alan Akakçe fiyat tablosunu inceleyebilir ve en ucuz Macbook Air M1 fiyatına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Macbook Air M1 kutu içeriği ise şu şekildedir:

 • Macbook Air M1
 • 30 W USB-C Güç Adaptörü
 • USB-C Şarj Kablosu (2 m)

Kutu içeriğine bakıldığında standart bir laptop kutu içeriğine sahip. 30 W’lik bir güç adaptörü kullanması ise hızlı şarj olması konusunda oldukça faydalı olacaktır.

Macbook Air M1 Kutu İçeriği

Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3" Notebook Fiyat Analizi

Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3" Notebook son 1 aylık fiyat değişim grafiği

Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3" Notebook Özellikleri

Tipi:   Laptop / Notebook
Seri:   Macbook
Bellek:   8 GB
Ekran Boyutu:   13.3 inç
Ekran Çözünürlüğü:   2560x1600 px
Ekran Kartı Tipi:   Paylaşımlı
İşlemci Modeli:   Apple M1
İşlemci Türü:   Apple M1
İşletim Sistemi:   macOS
SSD:   256 GB
Hatalı içerik mi buldunuz?Bizimle paylaşın.
En Çok Aranan İfadeler

Zio Gaming Apple Watch SE 2 40 MM Fiyat iPhone 14 Özellikleri 8 GB RAM Laptop 13.3 inç Laptop Macbook Air

Ürüne puan ver
 • İÖ 3 yorum
  116 beğeni
  İbrahim Ö. İzmir 10 Aralık 2021
  Temmuz 2021' de yetkili Apple bayiiden aldığım Apple Macbook m1 üzerinden 2 ay geçince kesinlikle herhangi en küçük bir düşme çarpma olmamasına rağmen kendi kendine bir anda ekranı karardı ve köşesinde ışık süzmesi gelmeye başladı. Hem önünde hem arkasında ekran koruyucu kılıfı olmasına ve çok çok titiz kullanılmasına rağmen servis tarafından kullanıcı hatası denilerek 4000 TL'ye yakın ekran değişim ücreti istediler. İnternette m1 modeline ilişkin birçok kendi kendine çatlama öyküsü olmasına rağmen hem servis hem Apple müşteri hizmetleri ürünlerine sahip çıkmadılar. Bütün bu insanlar mı haksız diye düşünmeden Apple cihazlarının arkasında durmuyor. 25 yıldır hemen hemen her marka dizüstü kullanıcısı olan bir İTÜ'lü mühendis olarak ben böyle vasat altı servis hizmeti ve müşteri hizmetleri veren bir marka ne duydum ne gördüm. Çok çok yavaş işleyen yıldırıcı servis süreci mi dersiniz. Bilgisiz empatisiz teknik birim mi dersiniz, fahiş parça ücretleri mi dersiniz en önemlisi de 2 aylık cihazın kendi kendine ekranının çatlaması mı dersini nereden bakarsanız bakın Apple marka hayal kırıklığı.
 • HA 3 yorum
  27 beğeni
  Halil A. 24 Mayıs 2021
  macbook pro yerine tercih edebilirsiniz: + fan yok + gereksiz ekstralar yok, touchbar gibi + daha ince ve hafif + pil zaten 15+ saat gidiyo + M1 islemci zaten canavar negatif yani yok simdilik, parasinin karsiligini veriyo bence...
 • EC 9 yorum
  44 beğeni
  Eslem C. 24 Şubat 2021
  Bu fiyata daha iyi performans beklerdim

Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3" Notebook İle En Çok Karşılaştırılanlar

 Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3" NotebookMacbook Air M2 8 GB 256 GB SSD 13.6" NotebookHuawei MateBook D16 i7-12700H 16 GB 512 GB SSD Iris Xe Graphics 16" NotebookMacbook Pro M2 8 GB 256 GB SSD 13.3" Notebook
 Macbook Air M1 8 GB 256 GB SSD 13.3" NotebookMacbook Air M2 8 GB 256 GB SSD 13.6" NotebookHuawei MateBook D16 i7-12700H 16 GB 512 GB SSD Iris Xe Graphics 16" NotebookMacbook Pro M2 8 GB 256 GB SSD 13.3" Notebook
Fiyat 26.999,00 TL
111 satıcı
29.999,00 TL
109 satıcı
25.999,00 TL
16 satıcı
36.999,00 TL
60 satıcı
Popülerlik-2. Popüler Laptop ve Notebook4. Popüler Huawei Laptop ve Notebook3. Popüler Apple Laptop ve Notebook
Ortalama Puan4 yorum-3 yorum-
TipiLaptop / NotebookLaptop / NotebookLaptop / NotebookLaptop / Notebook
SeriMacbook AirMacbook Air-Macbook Air
İşlemci Hızı--3.50 GHz-
İşlemci Çekirdek Sayısı--14-
İşlemci Önbelleği--24 MB-
Ekran Boyutu13.3 inç13.6 inç16 inç13.3 inç
Ekran Çözünürlüğü2560x1600 px2560x1664 px1920x1200 px2560x1600 px
Ekran Kartı--Intel-
Ekran Kartı Modeli--Iris Xe Graphics-
Ekran Kartı TipiPaylaşımlıPaylaşımlıPaylaşımlıPaylaşımlı
İşlemci ModeliApple M1Apple M2i7-12700HApple M2
İşlemci Nesli--12. Nesil-
İşlemci TürüApple M1Apple M2Intel Core i7Apple M2
İşletim SistemimacOSmacOSWindows 11 HomemacOS
RAM8 GB8 GB16 GB8 GB
SSD256 GB256 GB512 GB256 GB
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı