Laptop Soğutucu

Laptop Soğutucu Fiyatları

1.078 farklı Laptop Soğutucu için fiyatlar listeleniyor.

Reklam
Arama Takip Listem Sepetim
Zalman Laptop Soğutucu Frisby Laptop Soğutucu Versatile Laptop Soğutucu Rampage Laptop Soğutucu Monster Laptop Soğutucu Dexim Laptop Soğutucu

Fiyat/Performans (F/P) Laptop Soğutucular

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

100 - 150 TL 150 - 250 TL 2900 rpm3000 rpm15.6 inç17.3 inç4 Fan6 FanAlüminyumMetalMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 45Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 TL üstü
Markası Özellikler Fan Sayısı Bağlantı Tipi Maksimum Ekran Boyutu Maksimum Fan Hızı Ses Seviyesi Hava Akışı Genişlik Yükseklik Derinlik Ağırlık USB Port Sayısı Izgara Materyali Ürün Puanı Renk

Laptop ÇantasıLaptop Docking StationLaptop SehpasıKlavye AksesuarıLaptop KılıfıLaptop Ekran KoruyucuNumerik KlavyeLaptop StickerLaptop KilidiZalman Laptop SoğutucuFrisby Laptop SoğutucuVersatile Laptop Soğutucu

En Çok Karşılaştırılan Laptop Soğutucular
Bunlara Da Bakabilirsiniz

Laptop Soğutucu Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Laptop Soğutucu Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Laptop Soğutucular hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.078 farklı model arasında

En çok satan Laptop Soğutucular hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Laptop Soğutucu:
  1. Zalman ZM-NS2000 1 Fanlı USB 2.0 17" Notebook Soğutucu
  2. Frisby FNC-5230ST 4 Fanlı USB 2.0 10"-17" Notebook Soğutucu
  3. Versatile VRC-D17 4 Fanlı Notebook Soğutucu
  4. Rampage AD-RC10 X-GUST 6 Fanlı Notebook Soğutucu
  5. Monster Pusat 2 Fanlı USB 2.0 17" Notebook Soğutucu

Laptop Soğutucu

Taşınabilir bilgisayarların alt kısmına yerleştirilen harici bir aksesuar olan laptop soğutucu, sahip olduğu fanlar sayesinde cihazın serin kalmasını sağlar. PC kasalarında yer alan fanlar ile aynı çalışma prensibine sahip olan fanlar bulunan laptop soğutucu modelleri, tıpkı dizüstü bilgisayarlar gibi farklı ölçülerde üretilir. İnç olarak ifade edilen laptop soğutucu ölçüleri, üründen maksimum verim almak için oldukça önemlidir. Laptop soğutucu ürünlerinin etkisi ise üzerinde yer alan fanların dönüş gücüne bağlıdır. Yerli ve yabancı markalar tarafından birçok çeşidi üretilen laptop soğutucu ürünler teknik özelliklerinin yanı sıra tasarımları ile de oldukça geniş bir ürün seçkisi sunar. Bu tasarımlar arasında RGB aydınlatmalı olanlar öne çıkar. Akakçe yardımıyla iyi laptop soğutucu modellerinin tamamına tek bir platform üzerinden ulaşmak ve fiyat karşılaştırmaları yapmak mümkündür.

Laptop Soğutucu Özellikleri

Bilgisayarın sorunsuz çalışabilmesi ve yüksek performans gösterebilmesi için içindeki bileşenlerin serin kalması gerekir. Bunun için PC kasalarında ek fanlar yer alır. Dizüstü bilgisayarlarda ise alan daha dar olduğundan kasa içi fanlar her zaman yeteri kadar soğutma sağlanamayabilir. Özellikle yüksek sistem gereksinimleri olan programlar kullanıldığında ve video oyun oynandığında ekran kartından anakarta birçok bileşen aşırı ısınmaya başlar. Yeterli serinlik elde edilemez ise bilgisayarda donma, takılma, çözünürlük kaybı gibi sorunlar meydana gelir ve önlem alınmadığında bileşenlerin yanmasına varan hasarları meydana getirir. Bu noktada devreye giren laptop soğutucular, bilgisayarın dışarıdan soğutulmasına yardımcı olur. Laptopların alt kısmına yerleştirilerek kullanılan ve bağımsız olan laptop soğutucu ürünleri, genellikle USB ile cihaza bağlanır. Dolayısıyla “Laptop soğutucu nasıl takılır?” sorusuna verilebilecek en net yanıt “USB bağlantı ucuna sahi kablonun laptopun USB soketlerinden birine bağlayarak” olur. Öte yandan nadir de olsa adaptörlü laptop soğutucu türleri de vardır.

Soğutma işini sahip oldukları fanlar aracılığı ile gerçekleştiren dizüstü bilgisayar soğutucu cihazlar, birden fazla sayıda fana sahip olabilir. İyi bir laptop soğutucu özellikleri arasında yer alan önemli noktalardan biri de RPM değeridir. RPM kısaltması ile ifade edilen değer, fanın dakikada yaptığı devir sayısı olarak açıklanır. Dolayısıyla pervaneler ne kadar hızlı dönüş sağlasa o kadar çok miktarda soğuk hava verir. Bu da yüksek RPM'li laptop soğutucu performansının düşük RPM’li olana kıyasla daha iyi olmasını sağlar. Notebook ve laptop kullanımına uygun üretilen laptop soğutucu ekipmanları, söz konusu bilgisayarlar ile aynı ölçülerdedir. Dolayısıyla 13, 14, 17.3, 15, 15.6, 17 inç laptop soğutucu bulmak mümkündür. En sık kullanılan bilgisayar aksesuarları arasında yer alan laptop altı soğutucu ekipmanlar arasında çalışma hızı ayarlanabilenler de vardır. Bu sayede yoğun işlemler sırasında soğutma performansı artırılabilir.

Laptop Soğutucu Çeşitleri

Genellikle laptopların altına yerleştirilerek kullanılması nedeniyle serinletici etkiyi, bileşenlerin yer aldığı alt kısımdan ileten notebook soğutucu aksesuarlar, farklı tasarımlara sahiptir. LED’li, USB, adaptörlü, elektrikli laptop soğutucu gibi farklı çeşitleri üretilen söz konusu serinleticiler arasında ayaklı, katlanabilir notebook soğutucu gibi farklı tasarımlar da bulunur. Ayaklı olanlar klasik notebook fan soğutucu ekipmanlar gibi tam kasanın altında durmadığı için, laptopun kendi kendini soğutmasını da destekler. Notebook soğutucu stant olarak da adlandırılan bu aksesuarlar, yükseklik ve eğim ayarına olanak tanır. Klasik tasarımlar tek, çift fanlı laptop soğutucu olarak kullanıcılara sunulurken 1, 2, 3, 4, 5, 6 fanlı laptop soğutucu çeşitleri de vardır. Uzmanların notebook soğutucu tavsiye ve önerilerinde fan sayısının önemi vurgulansa da en iyi notebook soğutucu türüne ulaşmak için fan sayısını baz almak yeterli değildir. 2000, 3000 RPM laptop soğutucu modellerinin yanı sıra 4800 RPM’ye ulaşan laptop soğutucu alternatifleri bulmak mümkündür.

Yoğun ilgi gören laptop soğutucu çeşitleri arasında fanların delikli ızgara arkasında konumlandığı geleneksel tasarımlar yer alır. Öte yandan cihazın altına yerleştirildiği halde soğuk havayı üst yanlardan veren laptop soğutucu fan çeşitleri de vardır. Söz konusu iki tasarım arasında hangisinin daha başarılı sonuç verdiği ise tasarımdan ziyade RPM değerine bağlıdır. Dolayısıyla net bir şey söylemek mümkün değildir. Tasarımı ne olursa olsun harici soğutucu laptop için gerekli aksesuarlar arasındadır. Bununla birlikte “Laptop soğutucu gerekli mi?” sorusunun yanıtı bilgisayar kullanım alışkanlıkları ve mevsim bazında değişebilir. Çünkü kış mevsiminde kısa süreli kullanımlarda laptop soğutucu gerekmeyebilir. Ancak video oyun seansları, ağır programlar kullanma aktiviteleri uzun süreli gerçekleştirilecek ise sistemin yavaşlamasını önlemek amacıyla laptop soğutucu kullanmak gerekir. Ayrıca yaz aylarında artan hava sıcaklıkları, bileşenlerin daha kısa sürede ısınmana neden olacağı için yaz aylarında da laptop soğutucu kullanmakta fayda bulunur.

Laptop Soğutucu Modelleri

Renk, ızgara şekli, alan büyüklüğü, fan çapı, aydınlatma varlığı, bağlantı türü ve kontrol paneli açısından birçok laptop harici soğutucu bulunur. Bunlar arasında öne çıkanlardan biri laptop soğutucu RGB aydınlatmalı olanlardır. Söz konusu RGB LED aydınlatma teknolojisi soğutma aksesuarının fanlarında olabileceği gibi çevresinde konumlandırılmış olabilir. Bu laptop soğutucu modellerinde farklı RGB modlarının seçilmesine olanak tanıyan ek bir buton bulunur. İnce laptop soğutucu ekipmanlarda ise daha ince fanlar kullanıldığı için oldukça ince yapı söz konusudur. Dolayısıyla laptopun yükselmesine neden olmaz. Izgara malzemesi olarak genellikle metal tercih edilen laptop soğutucu metal, gold gibi farklı model seçenekleri ile dikkat çeker. Pek çok kullanıcının en iyi laptop soğutucu olarak gördüğü çok fanlı modeller arasında neredeyse sessiz çalışanlar vardır. Ancak en sessiz laptop soğutucu dahi belirli bir çalışma sesine sahiptir.

Laptop Soğutucu Kullanımı

Oldukça pratik bir kullanım sunan laptop soğutucu aksesuarları, farklı işlevlere sahip olabilir. Bu nedenle kullanım şekilleri model bazında değişir. Ancak genel olarak USB uçlu bağlantı kablosunu laptopa takmak veya güç kablosu ucundaki adaptörü prize takmak yeterlidir. Laptop soğutucu cihazlar harici olarak kullanıldığı için sıklıkla sorulan soru “Laptop soğutucu işe yarıyor mu?” olur. Söz konusu aksesuarlar, harici de olsa ekstra serinlik sağlar ve bileşenlerin daha geç ısınmasına ve daha kolay soğumasına yardımcı olur. Dolayısıyla RPM değeri az olanlar dahi faydalıdır. Kullanıcıların kendi sistemlerine uygun en iyi soğutan laptop soğutucu türünü bulmaları oldukça önemlidir. En iyi ürüne ulaşmak için notebook soğutucu alırken dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekilde sıralanır:

Laptop Soğutucu Fiyatları

Çeşitli markalar tarafından üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan laptop soğutucu aksesuarlar, zengin ürün seçkisi sayesinde geniş br fiyat aralığı sunar. Böylece hemen her bütçeye uygun laptop soğutucu bulmak mümkündür. Bununla birlikte fan sayısı, RPM değeri, rüzgar hızı ayarı, RGB varlığı ve diğer ek fonksiyonlar, dizüstü bilgisayar soğutucu fiyatları açısından belirleyici faktörler arasındadır. Bu nedenle laptop soğutucu almadan önce, fiyatın yanı sıra bu tarz özelliklerine dikkat etmek gerekir. Genel olarak profesyonel laptop soğutucu olarak adlandırılan oyunculara özel tasarımlar, günlük kullanıcıya hitap eden çeşitlerine göre farklı şekilde fiyatlandırılır. Aynı şekilde maksimum 2500 RPM olan laptop soğutucu ile 3600 RPM olan arasında da fiyat farklılığı bulunur. İnç değeri de laptop soğutucu fiyatları üzerinde etkilidir. Siz de yeni bir laptop soğutucu satın almak istiyorsanız, Akakçe yardımıyla en güçlü laptop soğutucu modellerini görüntüleyebilir, fiyat karşılaştırmaları yaparak en ucuz laptop soğutucu ürünlerine ulaşabilirsiniz.