165 70 R13 Lastik

165 70 R13 Lastik Fiyatları

58 farklı 165 70 R13 Lastik için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

4 MevsimKış185 65 R15205 55 R16Otomobil4X4 / SUV20222023750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL Satıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 3Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Ebat: 165 70 R13 Kaydet

Fiyatı
- 0 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.000 TL2.000 TL üstü
Markası Mevsim Araç Türü Ebat 165 70 R13 Hız Sınıfı Seri Yük Endeksi Gürültü Islak Yol Tutuşu Yakıt Verimliliği Üretim Tarihi SatıcıToplam 24 satıcı.

Kış Lastiği4 Mevsim Lastik205 55 R16 Kış LastiğiYaz Lastiği185 65 R15 4 Mevsim Lastik185 65 R15 Kış Lastiği205 55 R16 4 Mevsim Lastik205 55 R16 Yaz LastiğiContinental Kış Lastiği185 65 R15 Yaz LastiğiBridgestone Kış LastiğiContinental 205 55 R16 Kış Lastiği

En Çok Karşılaştırılan Oto Lastikler

165 70 R13 Lastik Sıkça Sorulan Sorular

165 70 R13 Lastik

Otomobilinizle aldığınız yollarda size keyif veren özellikler arasında tekerleklerin yeteneği ilk sıralarda yer alır. Yol ile direkt temas eden tekerleklerin seçimi ve bakımı sürüş sırasında oldukça önemli bir detay olarak öne çıkar. Otomobilin tekerleği dıştan göründüğü kadar basit bir yapıdan çok, katmanlı bir sisteme sahiptir. Mekanik sistemler oldukça karışıktır ve her birim çok fazla detay barındırır. Ancak bunlar göz korkutacak unsurlar olmadığından aracınız için bazı parçaları sizler de seçebilirsiniz. Her türlü araç için parça seçimi yapmadan önce o parçanın özelliklerini nasıl analiz etmeniz gerektiğini ve ihtiyacınız olan özelliklerin neler olduğunu bilmeniz işinizi kolaylaştırabilir. Oto lastik de birkaç ön araştırma sonrası güvenle satın alabileceğiniz ürünlerdir. Kauçuk ve silikon karışımı malzemeden ve 4 farklı kalın katmandan üretilen araç lastikleri yolda güvenliğinizi sağlayan parçalardandır. Bu ürünler sadece görüntü ve sürüş zevki vermekle kalmaz, yakıt tüketimini de doğrudan etkiler. Sık tercih edilen 165 70 R13 oto lastik boyutları aile otomobillerinde oldukça kullanışlıdır. Siz de oto lastik seçimi için lastik markalarını inceleyebilirsiniz. Eğer jant araştırması da yapıyorsanız Powcan ürünlerine göz atabilirsiniz.

165 70 R13 Lastik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lastik almadan önce bilgi edinip detaylıca fikir sahibi olmanız gerekir. Özellikle aile araçlarında sıkça tercih edilen 165 70 R13 lastik kullanıcıların yıllardır vazgeçmediği modellerdendir. Mevsim özelliklerine göre ürün seçmeniz ise yol tutuş konusunda büyük bir fark yaratabilir. Genelde kauçuktan ve oldukça kalın yapıdan üretilen lastikler yola ilk temas eden araç parçalarıdır. Dolayısıyla bu ürünlerde kaliteden kaçınmak sürüş sırasında alacağınız keyfi aza indirebilir. Ürün açıklamalarını incelerseniz yanak bilgileri dışında desibel sayısını da görebilirsiniz. Trafikte gürültülü otomobillerin nedeni, çoğu zaman uygun olmayan parçaların ve kalite konusunda eksik olan malzemelerin kullanılmış olmasıdır. 165 70 R13 ebatları, düşük hacimdeki otomobillerde yüksek ve sessiz yol tutuş özellikleriyle karşınıza çıkar. Kullanıcıların en sık tercih ettiği boyutlardan olması nedeniyle yıllardır piyasada rağbet görür. Eğer sessiz bir lastik arıyorsanız bu ebatları tercih ederek model seçimini ona göre yapabilirsiniz. Taban genişliğindeki farklar aldığınız kilometre miktarına direkt etki eden bir durumdur. Lastik yanakları araç tiplerindeki farka göre belli bir orandaki genişliğe izin verir. Eğer marka ve modelin izin verdiği yanak genişliğinden daha uzak sayılarda seçim yaparsanız bu durumun yakıt tüketimine direkt etki ettiğini görebilirsiniz. Her model ve markaya göre değişse de genelde araç lastik genişliğindeki 10 mm değişiklik %2 oranında yakıt tüketiminde artış demektir. En yüksek oranda yol tutuş istediğinizde vereceğiniz paraları ve yakıttaki artışı gözden çıkarmanız gerekebilir. Seçtiğiniz lastiğin basıncı da dikkat etmeniz gereken bir diğer özelliktir. Lastik yüksekliği gereken boyutta olmalıdır. Basınç ise bu konuda kontrol etmeniz gereken ilk özelliktir. Düşük basınç araç tamponunda sürtmeye neden olabilir. Siz de marka ve modeli incelerken bu detayları göz önünde bulundurarak alışveriş yapabilirsiniz.

165 70 R13 Lastiğinde Yanak Bilgileri Ne Anlama Gelir?

Siz de lastik seçimi yapmadan önce lastiklerin yanak kısmında yer alan sayıları ve kodları okumalısınız. Çünkü her lastik farklı özellikler sahiptir ve tüm araçlara olmaz. Aracınızın jant boyutlarına, taşıyacağı yük miktarına, çıkabileceği maksimum hıza, mevsim özelliklerine, istediğiniz desibel oranına göre lastik alımı yapmanız gerekir. Deneyimli ellerde yapılan oto tamirde de bu özellikler göz önüne alınarak lastik değişimi yapılır. Örneğin 165 70 R13 83T bilgilerinin anlamlarını öğrenerek bir lastiğin özellikleri hakkında fikir edinebilirsiniz. 165 sayısı yanak genişliği, 70 sayısı yanak yüksekliği, r harfi radyal çapta olduğunu, 13 sayısı jantların inç cinsinden çap ölçüsünü gösterir. 83 sayısı ve T harfi ise lastiğin endeks bilgilerini verir. 83 veya onun yerinde olacak başka bir sayı lastiğin taşıyabileceği yük endeksini, T harfi veya onun yerinde olacak başka bir harf ise aracın izin verdiği ölçüde lastiğin çıkabileceği hız düzeyini gösterir. Hız ve yük endeks tablolarından araç marka ve modeline uygun seçimi siz de yapabilirsiniz.

Mevsimlere Göre 165 70 R13 Lastik Özellikleri

Yollar farklı mevsimlerde farklı koşullardadır ve sürücülerin yola çıkmadan önce bu koşulları kontrol edip mevsime göre lastik tercihi yapmaları oldukça önemlidir. Yazın kuru olan asfaltta geniş lastikler avantajınıza olabilir. 165 70 R13 yazlık lastik araması yaptığınızda da her markanın tasarımlarına buna göre detaylandırdığını fark edebilirsiniz. Yazlık ürünler daha geniş tabanlarda üretilir. Yol ile kauçuk arasındaki sürtünmenin maksimum olması gerektiği için bu tip ürünlerde temas yüzeyi daha fazladır. Ancak 165 70 R13 kışlık lastik almak isterseniz ürünü incelediğinizde yazlık lastiklerden farklı tasarlandığını kolayca görebilirsiniz. Yazın kullanıma elverişli olan bu ürünler 7 dereceden sonra sertleşir ve yol tutuş özelliği beklediğiniz gibi olmamaya başlar. Kış için özel üretilen ürünlerde kauçuk ve silikon karışımı yapı oldukça düşük sıcaklıklarda bile yüksek yol tutuşuyla beklentinizin üzerinde bir performans sağlar. Avrupa ülkelerinde kış lastikleri zorunludur. Türkiye’de de kış lastiği kullanımına ve önemine daha çok dikkat çekilir. Eğer mevsim değişirken lastiklerinizi de şartlara göre değiştirmek isterseniz pek çok ürünü inceleyerek aracınız için doğru tercihte bulunabilirsiniz.

165 70 R13 Lastik Çeşitleri

Hangi mevsim koşullarında olursa olsun oto lastik seçiminizi yaparken ürünlerin teknik özelliklerini bilmeniz gerekir. 165 70 R13 dört mevsim bir ürün geniş yelpazedeki sıcaklık koşullarında ihtiyacınızı karşılayabilir. Ancak sadece mevsim şartlarına göre alışveriş yapmanız, teknik özellikleri de göz önüne almanız gerektiğinden yeterli olmayabilir. Üretimde kullanılan malzeme ne kadar dayanıklı olsa ve yüksek teknolojiyle bütünleşen tasarımlarla sizlere sunulsa da araç kapasitesi lastik seçiminde büyük rol oynar. Bu noktada hız ve yük endeksleri alışverişten önce takip etmeniz gereken özellikler arasındadır. Araç üreticisi olan markalar hangi lastiği seçmeniz konusunda size hız ve yük endekslerini belirtebilir. Genelde araç modelinin öngördüğü azami hız sınırının üzerinde değerlerde lastik seçmeniz önerilir. Bu sayede yüksek yol performansı yakalayabilirsiniz. 165 70 R13 79T kodunda bir lastikte 79 sayısı aracın maksimum hızdayken taşıyabileceği yük miktarını gösterir. Bu endeks değerlerini araştırmanız sırasında bulacağınız endeks tablolarında görebilir, ürün seçimi için inceleme yapabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı 165 70 R13 Lastikler Akakçe’de

Kilometrelerce size eşlik edecek aracınız için alışveriş yapmadan önce alacağınız ürünler hakkında bilgi edinmelisiniz. Gerekirse kendiniz araştırabilir, dilerseniz deneyimli 165 70 R13 lastik tavsiyesi alabilirsiniz. Ancak araç sağlığı, kendi güvenceniz ve trafikteki diğer insanların güvenliği açısından satın alım işleminden önce ürünlerin uygunluk durumunu kontrol etmelisiniz. Bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız aracın üreticisi olan markalardan da lastik önerisi alabilirsiniz. Orijinal lastik ilk seçim olmalıdır. Bunun dışında piyasada yıllardır adından söz ettiren kaliteli markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz. Alışveriş yapmadan önce piyasa araştırması yapıyorsanız güvenilir yerlerden güvenilir fiyatları görmeniz bütçe araştırmanızda yardımcı olabilir. Diğer marka ve kategorilerde sizlere ucuz seçenekler sunan akakce.com 165 70 R13 lastik fiyatları için de aradığınız yer olabilir. En kaliteli ürünleri kaliteli markalardan araştırmak isterseniz sayfadan lastik seçeneklerini hemen inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda uygun fiyatlı yağ ve katkı çeşitlerini de inceleyerek satın alabilirsiniz.