Yaz Lastiği

Yaz Lastiği Fiyatları

28.884 farklı Yaz Lastiği için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

4 MevsimYaz185 65 R15205 55 R1620222023Otomobil4X4 / SUVHVSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Mevsim: Yaz Kaydet

Fiyatı
- 0 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.000 TL2.000 TL üstü
Markası Özellikler Mevsim Yaz Araç Türü Ebat Hız Sınıfı Seri Yük Endeksi Gürültü Islak Yol Tutuşu Yakıt Verimliliği Üretim Tarihi Cinsiyet SatıcıToplam 27 satıcı. Ürün Puanı

4 Mevsim Lastik 185 65 R15 Yaz Lastiği 205 55 R16 4 Mevsim Lastik 205 55 R16 Yaz Lastiği 185 65 R15 4 Mevsim Lastik Continental 205 55 R16 Yaz Lastiği Continental Yaz Lastiği 205 55 R16 Bridgestone 4 Mevsim Lastik Bridgestone Yaz Lastiği Continental 4 Mevsim Lastik Michelin 205 55 R16 Yaz Lastiği

En Çok Karşılaştırılan Oto Lastikler

Yaz Lastiği Sıkça Sorulan Sorular

Yaz Lastiği

Otomobil, kamyon ya da farklı tipteki araçlar fark etmeksizin hepsinin her bir detayı büyük önem arz eder. Söz konusu konforlu ve güvenli sürüşler olduğu zaman ise lastik detayı devreye girer. Lastikler her dönem araçların performansının tam anlamıyla sergiledikleri ürünlerin başında yer alır. Kullanım amacına göre lastikler yaz, kış ve dört mevsim olarak üç farklı gruba ayrılır. Kış mevsimine göre daha ılıman koşullarda kullanılmak üzere dizayn edilmiş olan yaz lastiği çeşitleri, dört mevsim kullanıma uygun olarak tasarlanan modellerle bazı benzerlikler sergiler. Yaz dönemleri için tasarlanan modellerin üzerinde yer alan blok kısımlarında ekstra kalınlık ve daha kısa boyutlar dikkat çeker. Yaz lastiği 14 jant ile uyumlu olan modeller ekstra geniş ebatlarıyla beğeni kazanır. Ürünlerin üzerinde diş desenleri bulunur. Bu diş desenleri kauçuk detaylarla bir araya getirilerek aracın seyir halindeyken yola en iyi şekilde tutunmasını sağlar. 13 jant yaz lastiği ve diğer seçeneklerin üzerinde yer alan diş desenleri kış dönemi için tasarlanan modellere oranla daha az oyukludur. Bu detay da ürünlerin yolla daha yakın temas halinde olmasında rol oynar. akakce.com üzerinden ürünlerin detaylarını inceleyebilir lastik çeşitleriyle bilenen Fulda lastik modellerine de göz atarak bütçe dostu alışveriş yapabilirsiniz.

Yaz Lastikleri Neden Kullanılır?

Aracınızın günlük hayatta ya da uzun süreli yolculuklarda en iyi performansı sergilemesi için doğru zamanda doğru ürünü kullanmanız gerekir. 195 65 r15 yaz lastiği modelleri geniş tabana sahiptir. 195 ibaresi mm cinsinden ürün tabanının genişliğini ifade eder. 65 ibaresi ise ürünlerin yanak ölçüsünü size verir. Yani ürünün yanak kısmının taban ölçüsüne oranla %65 daha uzun olduğunu gösterir. R15 ifadesi de jant ölçülerini inç değerinden verir. Bu detaylar seçim sürecinde de önemlidir. Yumuşak ve sessiz bir sürüş deneyimi yaşamak adına kış döneminin bitip havaların ısınmasıyla beraber 185 65 r15 yaz lastiği ya da diğer seçeneklerden birini kullanmanız gerekir. Ürünler kullanıcılara güvenli sürüş imkanının yanı sıra yakıt tasarrufu açısından da avantaj sunar. Üstelik kaliteli tasarımlarıyla uzun süreli kullanım ömrü vaat ederek memnuniyet kazanır. Mevsim koşullarına uygun ürünlerin kullanılmaması durumunda araçlarda performans sıkıntısı görülebilir. Ayrıca çekiş gücünde de sorunlar meydana gelir. 185 65 r14 yaz lastiği çeşitleri ABS ile fren yapıldığı zaman kış lastiği modellerine oranla ortalama %40 oranında daha hızlı ve kısa mesafede duruş sergiler. Kullandığınız zaman ürünlerin avantajlarına yakından tanık olabilirsiniz.

Yaz Lastik Ebatları Nelerdir?

Kadın ya da erkek fark etmeksizin tüm araç kullanıcıları her ürünün sahip olduğu detayları iyice bilmek isterler. Uzun vadeli kullanım ömrü düşünüldüğünde bütün ürünlerin önem arz etmesinin gerekçesi gözler önüne serilir. Günümüzde pek çok marka tarafından üretilen lastiklerin üretim materyalleri farklılık gösterse dahi bütün seçeneklerde yapılan ebat ölçüleri standart olmaktadır. Üstelik bu standart dünya genelinde aynıdır. 175 65 r14 yaz lastiği modellerinin tüm markaların yelpazesinde ifade ettiği değerler birbiriyle aynı şekildedir. Ürünler kalite standartlarına göre farklı sınıflara ayrılır. Bu sınıflar harflerle ifade edilir. 195 55 r16 yaz lastiği ve diğer seçenekler için belirlenen kalite sınıfları ise A grubundan başlayıp G grubuna kadar uzanır. Sınıflandırmadan da anlaşılacağı üzere A grubu ürünlerle G grubu ürünler arasında kalite farklılıkları mevcuttur. 195 60 r15 yaz lastiği çeşitleri ve tüm seçenekler son derece sessiz bir performans sergiler. Üstelik kış modellerine oranla daha düz olarak tasarlanmış yapıları sayesinde yol tutuş oranı oldukça yüksektir. Virajlarda dahi bu performansı fazlasıyla hissetmeniz mümkündür. Yaz yağmurlarında ve olası ıslak zeminlerde sergilediği performans oranı kişilerin beğenisini kazanır. Ürünlerin özelliklerini bildiğiniz zaman seçimlerinizi daha doğru şekilde yapabilirsiniz. Yaz aylarında aracınızla keyifli pikniklere gitmek için mangal, barbekü modellerine de göz atarak satın alabilirsiniz.

Yaz Lastiklerinin Özellikleri

Kış, yaz ve dört mevsim olarak temelde üç ayrı gruba ayrılan ürünlerin her biri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Modellerin tüm detaylarını bildiğiniz zaman ürünlerin avantajları hakkında daha rahat fikir sahibi olabilirsiniz. 215 55 r16 yaz lastiği modelleri ultra geniş ebatlarıyla yaz dönemini rahat bir şekilde geçirmenizi sağlar. Ürünlerin üretiminde kullanılan malzemeler 7 derece ve altındaki sıcaklık oranında sertleşmeye uğrar. Bu durum ürünlerin yola tutuşunda olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle kış döneminde kullanılması kesinlikle uygun değildir. En iyi yaz lastiği modelini bulmak adına ürünlerin özelliklerine hakim olmanız gerekir. Yaz mevsimi için kullanılan ürünler düzensiz bir şekilde yıpranma karşı durumlara da ekstra dayanıklılık sergiler. Bu sayede kişilere uzun süreli kullanım ömrü sunar. Kişiler araştırma yaparken en ucuz yaz lastiği modelini bulmak isterler. Ancak önceliğin her zaman kaliteye ve performansa verilmesi gerekir. Yaz ürünleri en sıcak hava koşulları dahi göz önünde bulundurularak üretilir. Ürünlerin karlı ve buzlu yollarda ise aynı performansı sergilediği söylenemez. Bu nedenle kış mevsiminin etkilerini göstermesiyle beraber aracınıza değişiklik yapmalısınız.

Yaz Lastiği Seçimi Nasıl Olmalı?

Aracınızın yaz döneminde en iyi performansı sunması ve verimli sürüşler yaşamanız adına doğru ürün seçimi büyük önem arz eder. Seçim yaparken dikkate almanız gereken pek çok unsur bulunur. Ancak konuya çok hakim değilseniz yakın çevrenizden yaz lastiği tavsiye ve fikirleri alabilirsiniz. Bu şekilde daha rahat ve doğru seçimler yapmanız mümkün olur. Genişlik, ürün seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk detaylardan biridir. Ayrıca jant kullanım şekli ve yanak kalınlığı da seçim sürecinde rol sahibi olan detaylar arasında yer alır. Islak zeminlerde fren kapasitesini ve hızını da göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Ürünlerin ortalama kullanım ömrü 8 ile 10 yıl arasındadır. Ancak doğru kullanım ve muhafaza koşullarında bu durum sağlanır. Türkiye’de 1 Nisan itibariyle yaz dönemine geçiş yapılır. Bu süre 1 Aralık'a kadar devam eder. Bu süre zarfında ürünleri güvenle kullanabilirsiniz. Yaz lastiği yorumları çoğu zaman modeller hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Ayrıca diğer kullanıcılar tarafından yapılmış olan önerilere de göz gezdirebilirsiniz.

Yaz Lastiği Kampanyaları Akakçe’de

Ürünlerin fiyat aralıkları da en az diğer detaylar kadar kişilerde merak uyandırır. Kısa çaplı bir araştırma yaptığınız takdirde her bütçeye hitap eden çok sayıda seçenek olduğunu görebilirsiniz. Yaz lastiği fiyatları ürünlerin üretim aşamasında kullanılan malzemeler göz önünde bulundurularak şekil alır. Bazen indirim dönemlerine denk geldiğiniz zaman aradığınız ürünü ekstra avantajlı rakamlarla satın alma şansınız bulunur. Fiyatı düşen oto lastikler arasında dilediğiniz gibi bir ürün kolayca bulabilirsiniz. Üstelik bazı dönemlerde düzenlenen kampanyalar sayesinde ekstra avantajlı bir konuma düşmeniz mümkün olur. Yaz lastiği kampanya dönemlerinde birden fazla ürün satın alarak ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayabilirsiniz. Ürünlerin deforme olmasını önlemek adına basınç seviyesinin her zaman ideal durumda olması gerekir. Havası inik olan lastikler zamanla aşınmaya uğrayarak yıpranır. Hem aracınızın güvenliği hem de kendi güvenliğiniz adına ürünleri sık sık kontrol etmenizde fayda vardır. Ürünleri görselleri, kalite sınıfları ve diğer tüm detaylara göre inceleyerek her açıdan arayışlarınıza hitap eden bir üründe karar kılabilirsiniz.