Vicks

Vicks Vaporub 38 gr Buharlaşan Merhem

En Popüler Masaj Kremi (9 yorum)
Vicks Vaporub 38 gr Buharlaşan Merhem

12 satıcı içinde kargo dahil en ucuz fiyat seçeneği

140,00 TL Ücretsiz kargo Satıcıya Git Son güncelleme: Bugün 18:43 Stokta 6 adet Yarın kargoda Satıcı: Dermoailem.com 9,8 16 Yorum Yorumları oku

Ürün Özellikleri: Mentollü, Krem


Kontrolü Kaybetme!Bu ürün son 1 ay içinde daha düşük fiyat gördü.

Fiyat Değişimi 15 günlük tahmin

Fiyat analizini detaylı gör
81,00 TL24.11.2023

En Ucuz Vicks Vaporub 38 gr Buharlaşan Merhem Fiyatları

Tüm fiyatlar (11)

Daha düşük bir fiyat mı buldunuz?Bizimle paylaşın.
Bu ürün ile en çok birlikte alınan: Youplus Vitamin C Çinko Propolis 20 Efervesan Tablet
Vicks Vaporub 38 gr Buharlaşan Merhem+Youplus Vitamin C Çinko Propolis 20 Efervesan Tablet
Pttavm 218,80 TL Ücretsiz kargo Birlikte Gör
Benzer Ürünler

Vicks Krem

Özellikle kış aylarında sıklıkla ihtiyaç duyulan Vicks krem; soğuk algınlığı, tıkanıklık ve diğer solunum problemlerinin semptomlarını hafifletmeye yardımcı olan topikal bir kremdir. Cildi yatıştıran, serinleten içeriğe sahip olması sebebiyle de tercih edilen Vicks krem kullanımı kolaydır. Tıkanıklığı hızlı bir şekilde gidermek için doğrudan göğse veya sırta uygulanabilir. İki yaşından büyük çocuklar için de güvenlidir ve günde birkaç kez sürülebilir.

Vicks kremler, soğuk algınlığı semptomlarını hafifletmedeki etkinliği nedeniyle nesiller boyu aileler tarafından güvenilmiştir. Vaporub Vicks buharlaşan krem 38 gr oluşuyla da sadece evlerde değil çantada da taşınarak her an etkili çözüm sunar. Vicks fiyat araştırması yaparak ihtiyacınız kadarını temin edebilir, kış aylarında karşınıza çıkacak bazı rahatsızlıkların tedavisinde destekleyici olarak kullanabilirsiniz.

Vicks Krem

Vicks Krem İçeriği ve Özellikleri

Vicks krem, sağlık ve temizlik ürünlerinde dünyanın önde gelen liderleri arasındaki Procter and Gamble’ın ürün gamında bulunan bir kremdir. “Vicks nedir?” sorusu genellikle kış aylarında herkesin merak ettiği bir sorudur. Uzun yıllar herkes tarafından kullanılan, eczaneden alınabilen Vicks krem, etkisinin gösterilmesinin istendiği bölgeye sürülerek veya solunarak kullanılan soğuk algınlığı kremidir. İçerisinde mentol, okaliptus yağı, kafur, timol ve terebentin yağı bulunur.

Vazelin ve sedir ağacı yaprağı yağı ise yardımcı maddeler olarak kremin içerisinde yer alır. Birçok bitkisel ürünün bir araya geldiği bu karışım 38 gr şeklinde polipropilen kavanoz içerisinde satışa sunulur. Ses kısıklığı, öksürük, nezle, balgam gibi şikayetleri bulunan kişiler tarafından kullanılan Vicks kremler, tedavide yardımcı olarak tercih edilir. Vicks krem; reçete ile satılmaz, eczanelerden temin edilebilir.

Benzerlerinden Ayrılan Yönleriyle Vicks Krem

Birçok kişinin kullandığı Vicks Vaporub, çeşitli hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılan popüler bir üründür. Kaşıntı, kuruluk, tahrişten kurtulmada etkili olduğu kanıtlanmış kafur, mentol, okaliptüs yağı gibi bileşenler içerir. Ek olarak Vicks krem enfeksiyona karşı korunmaya yardımcı olabilir, küçük kesik ve sıyrıkların iyileşmesine destek olabilir.

Cilt sorunları için uygulaması kolay topikal tedavi arayanlar için ideal bir seçimdir. Özellikleri ile diğer birçok kremden ayrılan Vicks krem ağrıyan bölgeyi rahatlatmak amaçlı masaj yapılarak da uygulanır. Soğuk algınlığı, öksürük gibi çeşitli solunum yolu hastalıklarında kullanılan timol bileşeni Vicks krem içerisinde de yer alır.

Bu sayede solunum rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olabilir. Topuk dikeni, mantar gibi bazı rahatsızlıkların tedavisine de destek olduğu ise Vicks krem kullananlar tarafından belirtilir. Vicks faydaları arasında birçok başlık yer alsa da kullanım alanları dışındaki bölgeler ve hastalıklar için doktora danışılmalıdır.

Vicks Krem Kutu

Vicks Krem Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basit olsa da temin edildikten sonra öncelikle prospektüsü okunmalı ve buna göre uygulanmalıdır. Daha önce hiç Vicks Vaporub kullanmadıysanız, “Vicks nasıl kullanılır?” sorusunun farklı yanıtlarıyla karşılaşabilirsiniz. Vicks kremler, 12 yaşın üstündeki çocuklarda ve yetişkinlerde günde 2-4 defa arasında sürülerek kullanılabilir.

1.5 çay kaşığı miktarında ilgili bölgeye yaydırılarak sürülebilir. 6-12 yaş arasındaki çocuklarda ise bu miktar sadece 0.75 çay kaşığı olmalıdır. 2-5 yaş arasındaki çocuklarda ise günde en fazla 2 defa 0.5 çay kaşığı miktarında kullanılmalıdır. Belirtilen miktarlar doğrultusunda 2-5 yaş arası çocuklarda yalnızca göğüs, sırt bölgesine sürülmesi önerilir.

Burun ve yüze sürülmesi sakıncalı olabilir. 6 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinlerde ise sırt, boğaz, göğüs kısımlarına masaj yapılarak sürülebilir. Vicks Vaporub rahatlama yöntemi arasında soluyarak kullanım da bulunur. Solunma yöntemi sadece 12 yaşın üzerindeki çocuklarda, yetişkinlerde yapılmalıdır.

Daha küçük çocuklar için önerilmez. 1 çay kaşığı Vicks krem, geniş bir kaba koyulur ve üzerine yarım litre ısıtılmış su eklenir. Suyun kaynamadan en sıcak hali ile eklenmesi gerekir. Suyun eklenmesi ile ortaya çıkan buhar 10-15 dakika solunur. Bu esnada suya ekleme yapılmamalı, Vicks krem ile karıştırılmış su bir daha ısıtılmamalıdır.

Vicks Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her iyileştirici krem gibi Vicks krem kullanılırken de bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Doktor veya eczacının belirttiği kullanma talimatlarına uyulurken aşağıdaki maddelerin de göz önüne alınması önemlidir:

 • Vicks krem sürülerek kullanılacaksa bol kıyafetler giyilmelidir. Bu sayede buharlaşan krem daha rahat solunabilir. Ayrıca uygulanan bölgeye çok sıkı şekilde sarılmamalı, sıcak kompres gibi uygulamalar yapılmamalıdır.
 • Uykudan önce sürülmesi tavsiye edilir. Vicks kremler içerisinde bulunan uçucu yağlar sürüldükten birkaç saat boyunca açığa çıkar ve etkisini gösterir.
 • Vicks krem yüze, ağza, burun delikleri içerisine veya göze sürülmemelidir.
 • Soluma yöntemi ile kullanılırken gözlerin kapatılması gerekir. Aksi halde gözde tahrişe neden olabilir.
 • İçerisindeki bileşenlere alerjisi bulunanlar kremi kullanmamaya özen göstermelidir.
 • Çocuklar Vicks krem soluma sırasında yalnız bırakılmamalı, sıcak suyun yakıcı etkisine karşı tedbirli olunmalıdır.
 • Soluma yönteminden sonra ortaya çıkabilecek nefes darlığı, baş ağrısı, ateş veya kanlı balgam gibi durumlarda doktora başvurulmalıdır.
 • Önerilen doz kullanımına uyulmalıdır. Belirtilenden ne az ne çok kullanılmamalıdır.
 • İltihaplı ciltlere, yanık bölgelerine, açık yaralara, mukoza üzerine Vicks krem sürülmemelidir.
 • Vicks krem fiyatı incelenirken son kullanma tarihine de bakılmalı, buna göre alınmalıdır. Tarihi geçmiş ürün kullanılmamalıdır.
 • 2 yaşın altındaki çocukların ve bebeklerin cildine Vicks krem sürülmemelidir.
 • Vicks krem çocuklarda kullanıma uygun olsa da bazı kişilerde nefes tıkanmasına veya damar çatlamasına yol açabilir. Bu yüzden kullanırken dikkatli olunmalıdır.

Vicks Krem Artı ve Eksi Özellikleri

Vicks krem faydası olduğu kadar bazı kişiler tarafından kullanımında istenmeyen sonuçlara yol açarak zarar da verebilir. Bu yüzden bazı kişilerin Vicks krem kullanmaması veya kullanmadan önce doktora başvurması önerilir. Vicks krem artıları ve eskileri ise şu şekildedir:

 • Vicks kremler içerisindekiler tamamen doğal bileşenlerden oluşur. Kimyasal herhangi bir madde içermemesi bu kremi güvenli hale getirir.
 • Vicks krem morlukları tedavi etmede yardımcıdır. Açık olmayan yaralara, çarpmalar sonucu meydana gelen morluklara uygulanabilir.
 • Vicks Vaporub içeriğindeki okaliptus yağı karaciğerdeki enzim sistemine etki edebilir. Bu yüzden de bunu etkileyecek ilaçları kullanan kişiler krem kullanımında dikkatli olmalı ve doktora danışmalıdır.
 • Vicks krem solunum yollarında meydana gelen hafif rahatsızlıklar için destekleyici üründür. Ancak akut akciğer iltihabında, boğmaca öksürüğünde, bronşiyal astımda, aşırı hassas olan solunum yolları hastalıklarında Vicks krem soluma yöntemiyle kullanılmamalıdır. Solunması bronşların kasılmasına sebep olabilir.

Vicks Krem Fiyatı

Reçetesiz olarak satılan Vicks krem, eczanelerden veya güvenilir internet sitelerinden temin edilebilir. Vicks krem farklı çeşitleri ve gramajları vardır. Sıklıkla tercih edilen 38 gr alternatifi ise ortalama fiyatlar ile satışa sunulur. Vicks fiyat araştırması yaparken ürünün satışını gerçekleştiren işletmelerin indirim ve kampanyalarını inceleyebilir, diğer ürün alımları ile birleştirerek avantaj sağlanabilir.

Ürünü daha önce hiç kullanmayanlar incelemeleri sırasında Vicks Vaporub yorumları kısmından tüketici bildirimlerini dikkate alarak ürün hakkında bilgi edinebilir. Böylelikle hangi hastalıklarda etkili olduğu göz önüne alınabilir. Sadece göğüs ve sırt bölgesinde Vicks krem kullananlar varken bazı kişiler topuk dikeni gibi farklı rahatsızlıklarda da bu kremi tercih edebilir.

Herkeste etkisi farklı olabileceği unutulmamalı, kullanım sırasında önerilen bilgilere dikkat edilmelidir. Vicks krem fiyat araştırması yaparken ürünün son kullanma tarihine de göz atılmalıdır. Tarihi geçmemiş Vicks kremleri rahatsızlıkları yatıştırmak için kullanabilir, doktorunuzun önerdiği tedaviye ek olarak değerlendirebilirsiniz.

Vicks Vaporub 38 gr Buharlaşan Merhem Fiyat Analizi

Vicks Vaporub 38 gr Buharlaşan Merhem son 1 aylık fiyat değişim grafiği

Vicks Vaporub 38 gr Buharlaşan Merhem Özellikleri

Mentollü:
Form:   Krem
Hatalı içerik mi buldunuz?Bizimle paylaşın.
Ortalama Puan
4.7 15 kişi oyladı
Ürüne puan ver
Bu Ürüne Bakanlar Bunlara Da Baktı