Matkap

Matkap Fiyatları

4.128 farklı Matkap için fiyatlar listeleniyor.

Şarjlı Matkap Darbeli Matkap" Elektrikli Matkap"
Einhell Matkap Eisenn Matkap Bosch Matkap Dewalt Matkap Stanley Matkap Assur Matkap

Aktüel Broşürlerden Matkaplar

 • Einhell TC-CD 18/35 Li-Solo Akülü Matkap Bauhaus 990,00 TL
 • Einhell TP-CD 18/60 Li-BL Solo Kömürsüz Akülü MatkapBauhaus 2.390,00 TL
 • Einhell TE-CD 18/48 Li-i Solo Akülü Darbeli VidalamaBauhaus 1.790,00 TL
 • Einhell TE-CD 18/2 Li Akülü Darbeli Matkap 44WKoçtaş 3.899,00 TL
 • Mac Allister MSHD Darbeli Matkap 600 W Koçtaş 749,90 TL
 • Stanley Fatmax 18V 2Ah V20 Çift Akü Kömürsüz Darbeli Matkap Koçtaş 6.299,00 TL
 • Bosch Darbeli Matkap Easylmpact 600 W Koçtaş 1.349,00 TL
 • Performance Power Promo Blister Akülü Vidalama 3,6 VKoçtaş 399,90 TL

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TipiDarbeli
 • TipiDarbesiz
 • Kullanım TipiKablolu
 • Kullanım TipiKablosuz
 • Güç750 W
 • Güç1200 W
 • Akü Voltajı18 V
 • Akü Voltajı58 V
 • Darbe Oranı41600 devir/dk
 • Darbe Oranı476000 devir/dk
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTipiKullanım TipiGüçAkü KapasitesiAkü VoltajıAğırlıkMetal Delme KapasitesiAhşap Delme KapasitesiBeton Delme KapasitesiMaksimum TorkMandren ÇapıTork AyarıDarbe OranıŞarj SüresiKablo UzunluğuAkü SeçeneğiMotor TipiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (4.128)

Vidalama Makinesi Taşlama Makinesi Kırıcı-Delici Kaynak Makinesi Daire Testere Elektrikli El Aletleri Seti Gönye Testere Kompresör Somun Sıkma Makinesi Einhell Matkap Eisenn Matkap Bosch Matkap

En Çok Karşılaştırılan Matkaplar

Matkap Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Matkap Sıkça Sorulan Sorular

Matkap

Matkap; beton, demir, tahta veya mermer gibi sert malzemelerin yüzeyinde delik açmak ya da mevcut deliği genişletmek için kullanılan bir el aletidir. Profesyonel yapılarda, basit tadilatlarda, hobi işlerinde sıklıkla ihtiyaç duyulan el aletleri arasında yer alır. Cihazın çalışması için elektriğe veya eğer şarjlı ise, şarj edilmiş bir bataryaya ihtiyaç vardır. Cihazın tetik düğmesine basıldığında içerideki motor çalışır, ardından uçtaki dönme hareketi başlar. Matkap ile uygulanan iki farklı delme işlemi vardır. Birincisi; genellikle madencilik gibi alanlarda tercih edilen, ritmik darbelerle yüzeyden parça kopararak uygulanan darbeli delme yöntemidir. Daha yaygın olarak kullanılan ikinci yöntemde ise delme işlemi dönme hareketiyle gerçekleştirilir. Dönerek ilerleyen alet, yüzeyi keserek ve öğüterek işlemi tamamlar. Matkap ne işe yarar, öğrendikten sonra ihtiyacınıza uygun, en kaliteli matkap seçenekleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Bütçenize göre en uygun matkap fiyatları avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Matkap Nasıl Kullanılır?

Gerek profesyonellerin kullandığı gerekse kapalı alanlarda bireysel olarak kullanılabilecek matkapların birçok türü bulunur. Matkap nedir öğrenen kullanıcılar, “Matkap nasıl kullanılır?” sorusuna da yanıt almak isteyebilir. Matkap kullanımı şu şekildedir:

Olası kazaların önüne geçebilmek için kesici matkap, mutlaka düzgün bir şekilde tutulmalıdır. Eğri tutuş aletin verimli çalışmasını önlediği gibi çevreye veya kullanıcıya da zarar verebilir. Bu sebeple eğer aleti ilk defa kullanacaksanız, ahşap tarzı yumuşak bir malzeme üzerinde deneme işlemleri yapmanızda fayda vardır. Cihazın kullanımı ile alakalı bilgi aldıktan matkap indirim fırsatlarından yararlanarak sipariş oluşturabilirsiniz. Onarım işleriniz için malzemelerinizin eksiksiz olmasını istiyorsanız, içerisinde her tür aletin bulunduğu takım çantası modellerini de değerlendirebilirsiniz.

Matkap Modelleri

Matkap çeşitleri Kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. Bunlar; havalı matkap, elektrikli ve elektriksiz matkap, sessiz matkap, çok amaçlı matkap, darbeli ve darbesiz matkap şeklinde sıralanabilir. Havalı matkaplar, genellikle ağır sanayide tercih edilen cihazlardır. Beton delme, vidalama gibi işlemler için kullanılan havalı matkaplar bir kompresöre bağlanarak çalışır. Elektrikli matkaplar ise, mekanizmasının çalışması için elektrik gücüne ihtiyaç duyan, prize takılarak kullanılan aletlerdir. Elektrikli matkap darbeli ve darbesiz olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Darbeli olanlar, delme işlemi sırasında ileri geri hareket ederek yüzeye ayrıca belirli bir darbe uygulayan aletlerdir. Bu özellik, sert yüzeylerde delme işleminin hem daha hızlı hem de kolay tamamlanmasını sağlar. Darbesiz olan modeller ise, isminden de anlaşılacağı gibi, yüzeye ekstra bir darbe uygulamaz. Daha çok ince yüzeylere delik açmak ya da çivi, vida yerleştirmek için değerlendirilir.
Bir diğer matkap türü olan şarjlı matkap, şarj edilerek kullanıldığından herhangi bir kabloya ve prize ihtiyaç duymaz. Portatif yapısı dolayısıyla çok pratik bir uygulama imkanı sunar; ancak uzun süren tamir işlerinde işlemin yarıda kalmasına sebep olabilir. Bu yüzden evde basit tadilat işleri için tercih edilen şarjlı cihazlar, ev tipi matkap olarak da değerlendirilebilir. Çok amaçlı matkap ise iki farklı fonksiyona sahiptir. Bu modellerde hem normal delme ayarı hem de sert yüzeyler için kırıcı-parçalayıcı ayar mevcuttur. Çevreyi rahatsız etmemek, gürültü kirliliğini önlemek adına az titreşimli ve sessiz çalışma sağlayan sessiz matkap çeşitleri de tüketicilerin büyük ilgi gösterdiği ürünler arasında yer alır. Birbirinden farklı pek çok modeli inceledikten sonra sizin için hangi matkap daha iyi karar verebilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz. Akakçe ile ürün listelerini görüntüleyerek “Matkap nereden alınır?” sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.

Matkap Kullanmanın Avantajları

Matkabın sahip olduğu fonksiyonlar göz önüne alındığında, tüketiciye çeşitli avantajlar sağladığı görülebilir. Matkap kullanmanın avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Avantajlı matkap özellikleri hakkında bilgi aldıktan sonra ihtiyaçlara yönelik bir ürün tercih edilebilir. Dilerseniz matkap satın almadan önce ürünü deneyimleyen kullanıcıların matkap inceleme yorumlarına da göz atabilir, en iyi matkap markası hakkında fikir edinebilirsiniz. Matkap tavsiyesi ve değerlendirmeleri sayesinde daha hızlı ve daha kolay karar verebilirsiniz.

Matkap Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Matkap modellerinden birini satın alırken ihtiyaca uygun olanı seçmek önemlidir. Kullanım amacına uygun olarak kaliteli matkap çeşitleri arasından rahatlıkla seçim yapılabilir. Evde veya küçük atölyelerde, basit tadilat, montaj işleri için şarjlı, darbesiz ve küçük matkap modelleri daha uygun olur. Ancak beton, çelik ya da demir delme gibi profesyonel ve uzun süreli kullanım için daha donanımlı, büyük matkap seçenekleri tercih edilebilir. Bunların yanı sıra, matkapların teknik özelliklerine de dikkat etmenizde fayda vardır. Örneğin; elektrikli matkap satın almadan önce cihazın gücüne, yani watt değerine dikkat edilmesi gerekir. Bu durum pek çok kişinin “Matkap kaç watt olmalı?” sorusunun yanıtını araştırmasına sebep olur. Eğer elektrikli matkabı ev işlerinde kullanacaksanız, 500 ila 800 watt arası bir ürün yeterli olur. Daha kapsamlı işlemler için ise cihaz gücünün en az 900 watt olması önerilir.
Benzer durum şarjlı cihazlar için de geçerlidir. Şarjlı, yani elektriksiz matkap modellerinin gücü volt ile ifade edilir. Volt değeri ne kadar yüksek olursa, aletin delme gücü de aynı doğrultuda artar. Şarjlı matkaplarda amber gücü de aynı şekilde önem arz eder. Amber, batarya ömrünü belirtmek için kullanılır ve değeri yükseldikçe matkabın kullanım süresinde de artış olur. Ayrıca, şarjlı matkap kullanmak istiyorsanız, seçiminizi kömürsüz matkap çeşitleri arasından yapabilirsiniz. Kömürsüz matkaplar, kömürlü seçeneklere kıyasla çok daha fazla güç sağlayabilir. Bu ürünlerde arızaya da daha az rastlandığı sık sık ifade edilir. Gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra bütçeye göre, en ucuz matkap avantajları değerlendirilebilir. Sizler de kampanyalı matkap fiyatları listesini inceleyerek çeşitli fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Bununla birlikte, kerpeten, çekiç ve tornavida gibi ihtiyaç duyduğunuz diğer el aletlerine de göz atabilirsiniz.

Matkap Fiyatları

Matkap fiyatları, ürünlerin pek çok niteliği esas alınarak belirlenir. Hızı, watt gücü, volt gücü, elektrikli ya da şarjlı olması, matkap markaları vb. özellikler fiyat farkının ortaya çıkmasına sebep olur. Örneğin; en güçlü matkap modelleri arasında bulunan darbeli, büyük matkap fiyatları, şarjlı mini ve darbesiz matkapların fiyatlarından daha farklıdır. Ev tamir işleri için tercih edilen ufak, tek parça ürünler, yüksek özelliklere sahip profesyonel cihazlara göre fiyat açısından daha uygundur. watt/volt gücü yüksek olan ürünler de farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Akakçe matkap kategorisi incelenerek en uygun veya en pahalı matkap çeşitleri görüntülenebilir. Sizler de fiyat karşılaştırması yaparak ucuz matkap seçeneklerini değerlendirilebilirsiniz. Ayrıca kullanıcı deneyimlerini görüntüleyerek kafanızda en iyi matkap sıralaması oluşturabilir, satın alacağınız ürüne kolayca karar verebilirsiniz.