Ev Tipi Merdiven

Ev Tipi Merdiven Fiyatları

109 farklı Ev Tipi Merdiven için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüEv Tipi
 • Basamak Sayısı3 Basamaklı
 • Basamak Sayısı4 Basamaklı
 • Basamak Sayısı5 Basamaklı
 • TürüA Tipi
 • Malzeme TürüAhşap
 • Malzeme TürüAlüminyum
 • ÖzelliklerKatlanır
 • Fiyatı1.000 - 1.500 TL
 • Fiyatı2.500 - 3.500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 5 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TürüEv Tipi
Fiyatı 0 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerMalzeme TürüTürüBasamak SayısıÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (109)

4 Basamaklı Merdiven 5 Basamaklı Merdiven 3 Basamaklı Merdiven Alüminyum Merdiven Katlanır Merdiven A Tipi Merdiven 9 Basamaklı Merdiven Akrobat Merdiven 10 Basamaklı Merdiven 6 Basamaklı Merdiven 7 Basamaklı Merdiven Ahşap Merdiven

En Çok Karşılaştırılan Merdivenler

Ev Tipi Merdiven Sıkça Sorulan Sorular

Ev Merdiveni

Yaşam alanlarında tavan, üst duvar ve yüksek dolaplara ulaşma kolaylığı sağlayan ev merdiveni modelleri, taşınabilir ve katlanabilir olmasıyla dikkat çeker. Ev merdiveni olarak adlandırılmasına rağmen tüm iç mekanlarda kullanıma uygun olan bu ürünler, demir alüminyum, ahşap ve plastik malzemelerden elde edilir. Farklı kullanım amaçları dikkate alınarak tasarlanan ev merdivenleri, basamak sayısı, ağırlık ve uzunluk açısından zengin seçenekler sunar. Bu sayede kullanıcılar ihtiyaç duydukları özelliklere sahip olan ev merdiveni modelini rahatlıkla bulabilir. Ev içi merdiven çeşitleri arasında yer alan alüminyum iskeletlilerin büyük bir kısmı dış mekanlarda da kullanıma uygundur. Dayanıklı yapıları ve paslanmaya dirençli olmaları sayesinde zorlu koşullarda da kullanılabilir. Siz de ev için merdiven arayışındaysanız Akakçe sayesinde ev içi merdiven modelleri ve fiyatları hakkında bilgi alabilir, bütçenize uygun koşullarda alışveriş yapabilirsiniz.

Ev Merdiveni Özellikleri

Genellikle alüminyum, demir ya da ahşaptan üretilen ev tipi merdiven çeşitleri, basamak sayısına göre sınıflandırılır. 2 basamaktan 10 basamağa farklı alternatifler sunan ev merdivenleri, 4 basamaklı, 6 basamaklı veya 3+1 basamaklı, 5+1 basamaklı şeklinde adlandırılır. Ev merdiveni isimlerinde yer alan +1 ifadesi ise en üst kısımda yer alan ve tabla olarak da kullanılan geniş basamağı ifade eder. Bu geniş basamak pek çok durumda hırdavat malzemeleri ve el aletlerinin konumlandırılması amacıyla kullanılır. Ev tipi portatif merdiven ürünlerinin en dikkat çeken özelliklerinden biri katlanabilir olmalarıdır. Basamak sayısı fark etmeksizin tamamen katlanabilen ev merdiveni ürünleri, kullanılmadığında yer israfına neden olmayacak yapıdadır. Küçük ev merdiveni olarak adlandırılanlar ve maksimum 4 basamak yer alan küçük ev merdiveni çeşitleri basit tadilat çalışmaları ve ev içindeki yüksek noktalara erişim için idealdir.

Ev içi seyyar merdiven çeşitlerinde ağırlık ve taşıma kapasitesi iskelet ile basamak malzemesine göre değişir. Örneğin, alüminyum ev merdiveni modelleri maksimum 150 kg’a kadar taşır. 115 cm ile 210 cm arasında değişen uzunluklarıyla kullanım amacına uygun ev merdiveni modeline ulaşma kolaylığı sağlayan söz konusu gereçler, yüksekteki dolap ve raflara ulaşma, boya/badana işlerini yapma, tadilat çalışmaları, lamba/ampul değişimi gibi pek çok aktivitede büyük kolaylık sağlar. Son basamakta yer alan ve ev merdiveni kapalı konumdayken de taşıma sırasında kullanılan tutamak kısmı, kullanıcı en üst basamakta olduğunda da destek sağlar. Alüminyum malzemeden üretilen ev merdiveni ürünlerine duvar boyası bulaşsa dahi kolaylıkla temizlenebilir. Ahşap olanlar ise daha çok mutfak veya giysi dolabı raflarına ulaşma amacıyla üretildiğinden boyadan uzak tutulması önerilir. Tüm bunların yanı sıra alüminyum iskeletli ve plastik basamaklı ev merdiveni çeşitleri teras, balkon, bahçe ve işyerlerinde de kullanılabilecek kadar sağlamdır.

Ev Merdiveni Modelleri

Profesyonel merdivenlere kıyasla daha küçük olan ev merdivenleri, çeşitli tasarım alternatifleriyle öne çıkar. Bu alternatiflerden biri ev tipi alüminyum merdiven ürünleridir. Hafif olmaları ile zahmetsiz kullanım sunan ev merdiveni seçenekleri arasında elektrostatik toz boya ile renklendirenler vardır. Dolayısıyla ev içi merdiven modelleri arasında gümüş renkli olanların yanı sıra kırmızı, sarı, mavi, siyah, beyaz gibi renkli olanlar da bulmak mümkündür. Ev içi demir merdiven modelleri arasında ise basamaklarıyla birlikte katlanarak tamamen yassı olanlar da vardır. İç mekan kullanımı için tasarlanan söz konusu ev merdiven çeşitleri, başta parke olmak üzere zemini çizmemesi için plastik ayak kaplamalarına sahiptir. Öte yandan bazı ev tipi katlanır merdiven ürünleri hem sandalye hem de basamak olacak şekilde tasarlandığından çok yönlü kullanım olanağı tanır. İlginç seçenekler arasında opsiyonel olarak 2, 3, 4 basamaklı kullanıma uygun şekilde tasarlanan ürünler de bulmak mümkündür.

Ev Merdiveni Avantajları

Ölçüleri nedeniyle ağırlıklı olarak iç mekanlarda faydalanılan ev için merdiven tasarımları, evden ofise, bahçeden terasa pek çok alanda kullanıma uygundur. Zahmetsiz bir süreç sunan ev tipi merdiven modelleri, doğru kullanıldığında oldukça uzun ömürlüdür. Söz konusu ev merdiveni çeşitlerinin kullanım ömrünü korumak için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Pek çok avantajı bir arada sunan ev içi merdiven ürünlerinin ömrünü korumak ve güvenli bir kullanım sağlamak için dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır:

Ev Merdiveni Fiyatları

Yerli ve yabancı markaların farklı çeşitlerini ürettiği ev merdivenleri, esnek kullanım sağlayan tasarımlarıya benzerlerinden ayrılır. Fiyat açısından ulaşılabilir seçenekler sunan ev merdiven ürünleri, marka, tasarım, iskelet malzemesi, taşıma kapasitesi, maksimum uzunluk, ağırlık ve ek fonksiyonları dikkate alınarak fiyatlandırılır. Dolayısıyla 2 basamaklı ev merdiven fiyatları ile 10 basamaklı ev tipi merdiven fiyatları birbirinden oldukça farklıdır. Bununla birlikte mutfaklarda üst raflara ulaşmayı sağlayan mini ahşap ev merdiveni ile aynı ölçülerdeki alüminyum ev merdiveni farklı fiyatlarla satılır. Tüm bunların yanı sıra sadece markanın farklı olması tıpkı korniş fiyatları gibi ev tipi merdiven fiyatlarını da etkiler. Uzun ve masrafsız kullanım ömrü dikkate alındığında uygun düzeyde olan ev içi merdiven fiyatları, kampanya dönemlerinde çok daha avantajlı hale gelir. Siz de ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılayacak ev merdiven modelleri arayışındaysanız, Akakçe’den yardım almanız mümkün! Burada, fiyat sıralaması yaptırabilir, ev tipi merdiven en ucuz modeller arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.