240 Hz Monitör

240 Hz Monitör Fiyatları

70 farklı 240 Hz Monitör için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Yenileme Hızı240 Hz
 • Yenileme Hızı144 Hz
 • Yenileme Hızı165 Hz
 • Ekran Boyutu24 inç
 • Ekran Boyutu27 inç
 • Çözünürlük FormatıQHD
 • Çözünürlük Formatı4K
 • Tepki Süresi0.5 ms
 • Tepki Süresi1 ms
 • Panel TipiIPS
 • Panel TipiVA

Önceki Sayfa: 1 / 3 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Yenileme Hızı240 Hz
Fiyatı 0 - 4.000 TL 4.000 - 6.000 TL 6.000 - 8.000 TL 8.000 - 12.000 TL 12.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran BoyutuTümünü GösterÇözünürlük FormatıYenileme HızıTümünü GösterPanel TipiÇözünürlükTepki SüresiSeriGörüntü TeknolojisiKullanımEn Boy OranıKontrast OranıPiksel YoğunluğuPiksel AralığıTipik ParlaklığıMaksimum ParlaklıkBit DerinliğiGenişlikDerinlikAğırlıkYükseklikEnerji SınıfıSatıcıÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (70)

144 Hz Monitör 165 Hz Monitör 27 inç Monitör IPS Monitör 1 ms Monitör 24 inç Monitör QHD Monitör 170 Hz Monitör 0.5 ms Monitör 180 Hz Monitör 4K Monitör 32 inç Monitör

En Çok Karşılaştırılan Monitörler

240 Hz Monitör

Gerçekçi oyun ve seyir deneyimi sunması için üretilen yeni nesil monitörler, hızlı kare yenileme, gerçekçi renkler, HDR ve ekstra yüksek kontrast gibi özellikler ile eşsiz bir görüntüleme deneyimi sunar. Oyun monitörü olarak adlandırılan bu cihazlar, 1080P ve 1440P gibi yüksek çözünürlükleri 240 Hz gibi yüksek kare yenileme hızı ile destekleyerek gerçeğe en yakın görüntüleri oluşturur. İleri seviye kabul edilen 240 Hz monitör modelleri, markadan markaya farklı fonksiyonlara sahiptir. 240 Hz 1 ms monitör 27, 24 inç gibi geniş ekranı ve düşük tepki süresi ile fark yaratan söz konusu monitörler, özellikle 1 milisaniyelik tepki süresi sayesinde kullanıcıların oyun içinde hızlı reaksiyon göstermelerini destekler. Farklı teknolojilere sahip modelleri bulunan 240 Hz monitör Akakçe üzerinden görüntülenebilir, güncel fiyatlar ve fiyat değişimleri takip edilebilir.

240 Hz Monitör Özellikleri

Markadan markaya ve modelden modele farklı teknolojilere, fonksiyonlara hatta fiziksel görünümlere sahip olan 240 Hz monitörler hem amatör hem de profesyonel oyunculara hitap eder. Farklı ölçü seçenekleri sunan 240 Hz monitör 24, 27, 32 inç gibi sırasıyla 61 cm, 68,5 cm ve 81,3 cm olmak üzere geniş ekranlı modelleri ile yoğun ilgi görür. Genel olarak daha fazla ekran alanına ihtiyaç duyan video oyun oynayan kullanıcılar ile online yayın yapan kullanıcılar tarafından tercih edilen 240 Hz monitör 0.5 ms ve 1 ms’den başlayan tepki hızları ile öne çıkar. "Response Time" yani tepki süresi açısından oldukça düşük değerler sunan söz konusu monitörler, özellikle açık dünya oyunları gibi online multiplayer oyunlarda ve FPS karşılaşmalarında oyuncuya hızlı tepki gösterme avantajı sunar.

1080p, 1440p 240Hz monitör olarak isimlendirilen ekranlar UHD ve QHD gibi yüksek çözünürlükleri ile dikkat çeker. Öte yandan 2K 240 Hz monitör modelleri de bulunur. Yüksek doğal yenileme hızı sayesinde oyun içindeki hareketli sahnelerde ekran donması, takılma, ekran yırtılması ve kare atlama gibi sorunların meydana gelmesi önlenir. Ancak söz konusu oyun monitöründen maksimum verim alabilmek ve oyun içi optimizasyonu sağlayabilmek için uyumlu bir ekran kartı ile kullanılması tavsiye edilir. Oyun bilgisayarları için geliştirilmiş ekran kartları hem monitörlerin verimini artırır hem de sistemi optimize ederek daha yüksek performans göstermesini sağlar. Bu sebeple oyuncu monitörü kadar oyun için üretilen ekran kartı kullanımı da önemlidir.

240 Hz Monitör Modelleri

240Hz monitör HDR, full HD, 1ms gibi özelliklere sahip olurken en çok HDR teknolojisi ile dikkat çeker. HDR, High Dynamic Range yani Yüksek Dinamik Aralık anlamına gelmekte olup monitör tarafından oluşturulan herhangi bir görüntüdeki parlak kısımların maksimum seviyede parlak, siyah kısımların ise mümkün olan en koyu siyah olmasını sağlar. Bu teknoloji sayesinde görüntülerdeki en ince detaylar görünür hale gelirken sağlanan yüksek kontrast sayesinde görüntülerin gerçekmiş gibi algılanması sağlanır. Bu sayede, oyun oynarken veya film izlerken kullanıcı kendini görüntülerin içindeymiş gibi hisseder. 240 Hz 1ms gaming monitör olarak adlandırılan tüm monitörlerde HDR bulunur. Oyuncular için üretilen monitör fiyatları hakkında bilgi almanızı ve en iyi 240 Hz monitör modellerine ulaşmanızı sağlayacak olan Akakçe sayesinde en ucuz 240 Hz monitör modellerini karşılaştırabilirsiniz.

240 Hz Monitör Kullanım Alanları

240 Hz gaming monitör olarak da adlandırılan ve genel olarak oyuncular için tasarlanan bu monitör modelleri, sahip olduğu özellikler ve görüntü oluşturma teknolojileri sayesinde ileri seviye kullanıcılara da hitap eder. Ortalama 16.7 milyon renk tonundan oluşan zengin renk yelpazesi, FreeSync teknolojisi, HDR, povit özelliği, göz dostu mavi ışık filtresi ve zengin bağlantı noktaları gibi özellikleri ile yüksek çözünürlük ve renk doğruluğu gerektiren görsel ağırlıklı işler ile uğraşan kullanıcılara da kolaylık sağlar. Video editörler, fotoğraf editörleri ve 3D modelleme yapanlar gibi ileri seviye kullanıcılara hitap eden bu başarılı monitörler, aynı zamanda uzun saatler boyunca ekrana bakarak çalışmak zorunda kalan kullanıcıları da göz dostu mavi ışık filtresi ile destekler.

240 Hz Monitör Curved

Klasik düz ekranlara kıyasla daha fazla görüş açısı sağlayan curved kavisli monitörler, kullanıcıya daha fazla görüş alanı sağlar. 1500R, 1800R, 3000R ve 4000R kavis açısına sahip olarak tasarlanan 240 Hz monitör curved modellerde R değeri arttıkça kavis azalır. Bu sebeple uzmanların 240 Hz monitör önerisi daha çok 1500R kavise sahip modellerdir. Sağdan ve soldan 178 derece görüş açısı sağlayan söz konusu monitörler, birden fazla ekran kullanımında çok daha geniş bir görüş alanı sunar. Öte yandan film ve dizi izlemek için mükemmel bir seçenek olarak öne çıkan curved 240 Hz oyuncu monitörü, sahip olduğu teknolojiler ile sinematik bir seyir deneyimi sunar.

Oyunculara Özel 240 Hz Monitör

Sahip oldukları yüksek çözünürlük ile öne çıkan 4K 240 Hz gaming monitör modelleri, bir oyuncunun ihtiyaç duyabileceğinden çok daha fazlasını sunar. Özellikle gaming monitör 240 Hz 0.5 ms olarak adlandırılan ve 1 ms’nin yarısı kadar olan tepki süresi ile benzerlerinden ayıran bu monitörler sayesinde oyuncunun tüm hamleleri, yarım milisaniye gibi ekstra kısa bir sürede oyun içinde yansır. Bu sayede oyuncu rakiplerinden daha çabuk aksiyon alırken, yönlendirmelerinde ekstra hızlı olur. Oyunun sonucunu belirleyecek kadar çok avantaj sunan söz konusu oyuncu monitörleri, en aksiyon dolu sahnelerde ekran yırtılması sorunu olmaksızın yüksek kalitede görüntü elde edebilmeyi sağlar. Öte yandan 240 Hz oyun monitörleri, sahip olduğu teknoloji ile görüntü donması, kare atlama ve gölgelendirme gibi sorunların meydana gelmesini de önler.

E-sporcular gibi profesyonel oyuncuların 240 Hz monitör tavsiyesi daha çok 1500R kavisli, 1ms veya 0,5ms tepki süreli, FreeSync ve HDR teknolojili modellerdir. Yüksek doğal yenileme hızına, düşük tepki süresine sahip olan ve yeni nesil görüntü oluşturma teknolojileri ile desteklendiği için gerçekçi görüntüler oluşturan 240 Hz gaming monitör modellerinin çok pahalı olduğu düşünülür. Ancak yerli ve yabancı onlarca bilgisayar ve teknoloji markası tarafından üretilen söz konusu monitörler oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Ayrıca, son teknoloji görüntüleme fonksiyonlarına sahip olan 240 Hz monitör en ucuz modellerden en pahalı modellere kadar standart bir monitörden çok daha gerçekçi ve kaliteli bir oyun atmosferi sağlar.

Bütçe Dostu 240 Hz Monitör Fiyatları

Oyun tutkunlarından e-sporculara kadar tüm oyuncuların tercihi olan 240 Hz monitörler, görüntü iyileştirme özellikleri, geniş görüş açısı ve çok sayıda renkten meydana gelen zengin renk yelpazesi, ekstra derin ve parlak görüntüler sağlaması, düşük tepki süreleri ve yüksek ekran yenileme hızları ile benzersiz bir oyun deneyimi vadeder. Renk doğruluğu gerektiren işler yapan ileri seviye kullanıcılara da avantaj sunan monitörler, aynı zamanda eşsiz bir film izleme deneyimi de vadeder. Benzersiz bir oyun atmosferi oluşturacak özelliklere sahip olan bu monitörlerin oyuncuya hareket özgürlüğü sağlaması açısından ileri seviye bir ekran kartının yanı sıra Bluetooth klavye oyuncu kulaklığı ve mouse ile desteklenmesi önerilir. Siz de yeni bir oyuncu monitörü almak istiyorsanız, 240 Hz ucuz monitör modellerine ulaşabileceğiniz Akakçe ile 240 Hz monitör fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.