Motosiklet Kıyafeti Fiyatları ve Yorumları

En Popüler Motosiklet Kıyafeti Ürünleri

Erkek Motosiklet Maske ve BalaklavaKırmızı Motosiklet EldiveniSiyah Motosiklet Eldiveni

Popüler Motosiklet Kıyafeti Markaları

Motor Kıyafetleri, Motosiklet Kıyafetleri

Motosiklet kıyafetleri, motor sürerken kötü hava şartlarından korunmanızı sağlar. Bunun yanında olası bir kazayı en hafif şekilde atlatmanız amaçlanarak tasarlanır. Bunun için motosiklet kıyafetleri seçerken kendiniz en uygun olanı seçmeniz önem arz eder. Motorcu kıyafeti hem üst hem de alt bedeni koyacak şekilde üretilir. Takım şeklinde satılan giysiler, suya, rüzgâra dayanıklı şekilde imal edilir. Motor kıyafetleri hakiki deri gibi dayanıklı malzemeler ile üretildiğinden uzun süre kullanıma uygundur. Bunun yanında motosiklet kıyafetleri tasarımlarının dirsek, diz, eklem bölgeleri ekstra korunaklı olduğu için olumsuz durumları daha güvenli bir şekilde atlamanıza yardımcı olur. Motosiklet koruma kıyafetleri hafif ve vücudu saran kumaşlardan üretildiği için üzerinizde ağırlık hissi oluşturmaz. Öncelikli amacı koruma sağlamaktır. Daha sonra şık görünmek için estetik bir işçilik uygulanır.

Motorcu giysisi hava koşullarının yanı sıra mevsimlere göre de giyilebilir. Bu durumda yaz aylarında ince, kış aylarında ise daha kalın motosiklet kıyafetleri tercih edilir. Motor kıyafetleri kumaş türüne göre farklılık gösterir. Cordura kumaştan üretilen motorcu montları, sürtünmeden kaynaklı ısınmaya karşı dirençlidir. Kalınlığı üç yüz ile bin denye arasında değişir. Yüksek yırtılma direncine sahip olması birçok bayan, erkek motosiklet kıyafetleri yapımında tercih edilmesini sağlar. Bunun yanında motor kıyafetleri için Gore tex kumaş da kullanılır. Politetrafloroetilen maddelerin karışımında sabit bir ısı ile üretilir ve gözenekli bir dokuya sahiptir. Suya dayanıklı olması Gore tex kumaşı tercih edilebilir kılar. Gözenekli dokusu hava geçirgenliği de sağladığı için motor kıyafetleri bedeninizin nefes almasına yardımcı olur.

Motor Kıyafetleri Modelleri ve Özellikleri

Motor koruma kıyafetleri dikkat çekici renklerde ya da klasik siyah ve beyaz olarak tasarlanır. Üzerlerinde karanlıkta yansıtıcı özellikleri olan reflektörler vardır. Spor şık tarzınıza uygun fit kesim modellerin yanı sıra büyük beden motor kıyafetleri de tasarlanır. Büyük küçük herkes için ürün bulabileceğiniz geniş bir yelpazeye sahip oldukları için motor kıyafetleri arasında kendinize uygun bir modeli seçebilirsiniz. Motorcu kıyafeti erkek, bayan ya da unisex olarak tasarlanır. Boyun korumalı ve bilekten çıt çıtlı modeller hem giyimi kolaydır hem de motor üzerinde size konforu sağlar. Motor kıyafetleri yırtılma dışında solmaya karşı da dayanıklıdır. Motorcu kıyafetleri pembe, mavi, yeşil ya da çok renkli olarak tasarlanabilir. Bunun yanında siyahın çarpıcı görünümünü tercih edenler karbon fiber malzemeden özenle üretilen motosiklet kıyafetleri arasından seçim yapabilir.

Motor kıyafetleri dış görünümlerine göre modellere ayrılır. Görünüm özellikleri çarpma ve düşmelere karşı dayanıklı olmalıdır. Bunun için sırt, göğüs ve eklem yerleri korumalı modeller öncelikli olarak tercih edilir. Motor kıyafetleri özellikleri şu şekildedir:

Motosiklet Kıyafet Takımı

Motosiklet kullanırken daha şık ve güvende olmak için özel giysiler giyilir. Bunlar alt üst takımlar olarak karşınıza çıkar. Profesyonel bir görünüm için motor kıyafetleri takım şeklinde kullanılır. Mont, pantolon, kask, eldiven ve daha pek çok detayın yer aldığı motorcu kıyafet takım modelleri kadın ve erkekler için üretilir. Bu takımlar vücudu saran malzemelerden tam kesim olarak dikilir. Bunun için kendi bedeninize uygun motor kıyafetleri alabilirsiniz. Motorcu montunun kolayca aksiyon almanızı sağlayan yapısı manevra yaparken sizi destekler. Bilek kısımlarının ayarlanabilir olması motora yön verirken kollarınızı özgürce hareket ettirmenize fırsat verir. Montların omuz dizaynı ise korumalı şekilde karşınıza çıkar. Olumsuz bir durumda sırt üstü düşmelere karşı önlem amacıyla motosiklet kıyafetleri sırt korumalarına sahiptir. Bu sayede sürtünmeden dolayı oluşabilecek derin yaralar önlenir. Korumalı motorcu kıyafeti takım olarak Akakçe üzerinde araştırılabilir.

Motosiklet kıyafet takımı alt parçalara da sahiptir. Pantolon kısmında ayarlı bel lastiği, düğme ve fermuar detayları bulunur. Bilek kısmının reflektörlü olması karanlıkta kolayca fark edilmenizi sağlar. Motorcu kıyafet seti içinde yer alan pantolonlar kolay bir kullanım için bol cepli olarak tasarlanır. Yan tarafta bulunan cepler sayesinde kişisel eşyalarınızı muhafaza edebilirsiniz. Motorcu kıyafeti set olarak alındığında daha avantajlıdır. 600 denye Oxford kumaş ve diz korumalıkları sayesinde güvenli bir sürüş keyfi için üretilen pantolonlar arasında lacivert, siyah, gri renkli olanları bulunur. Su geçirmez astar özelliği çetin kış şartlarında bile motor kıyafetleri kullanmanızda bir sakınca yaratmaz. Motor kıyafet seti içinde eldivenler de yer alır. Eldivenler nefes alabilir özellikte üretilir ve ellerde terleme yapmaz. Bu sayede motoru kavrarken zorluk yaşamadan sürebilirsiniz. Motosiklet kıyafet seti kasklı olarak da seçilebilir. Dilerseniz motor kıyafetleri takımını tamamlamak için kaskınızı sonradan temin edebilirsiniz. Motorcu kıyafetleri kadın ve erkekler için de takım şeklinde üretilir.

Mevsimlere Göre Motor Kıyafetleri

Motosiklet kıyafeti mevsimlere göre seçilebilir. Yazlık motor kıyafetleri kışlık olanlara göre daha ince kumaşlardan üretilir. Motosiklet kıyafetleri filelidir, dokuları nefes almalarını sağlar. Sıcak havalarda bile terletme yapmadan giyebilmeniz için sürtünme ile ısı oluşumunu engelleyen kumaşlar yazlık motor kıyafetleri tasarlanırken tercih edilir. Kışlık motosiklet kıyafeti ise yazlıklardan daha kalın kumaşlara sahiptir. Kış aylarının yağmurlu havasında kullanılmak üzere su geçirmez motor kıyafetleri kullanılır. Su tutmayan özellikleri sayesinde yağmur altında bile bu modelleri tercih edebilirsiniz. Soğuk havalarda motor kullanma keyfini daha zevkli hale getirmek için termal, ısıtmalı motor kıyafetleri en ideal alternatiftir. Soğuk havalarda motor kullanımı sırasında esen rüzgârdan etkilenmemek için de kışlık motorcu kıyafeti giyebilirsiniz. Rüzgâr geçirmediği için üşümeden motor üzerinde seyahat etmeniz mümkün olur. Bunun yanında iç astarı sökülebilen ve dört mevsim olarak kullanılabilen özel parçalara da rastlayabilirsiniz. En uygun ürünler için motosiklet kıyafetleri kampanya dahilinde alınabilir.

Motosiklet Kıyafet Fiyatları

Motor kıyafeti özelliklerine göre fiyatlandırılır. Bunun için motorcu kıyafeti fiyatları değişiklik gösterir. Ayrıca tek parça veya takım şeklinde olmasına göre de değişik şekilde fiyatlandırıldıklarını görebilirsiniz. Bu durumda motor kıyafetleri takım fiyatları tekli olanlara göre farklıdır. Motosiklet kıyafetleri takım fiyatları setin içinde yer alan parçaların sayısı ve özellikleri ile doğru orantılı olarak artar. Ayrıca ürünün yapımında kullanılan malzemelerin de büyük payı vardır. Bu ürünlerin motosiklet yedek parçaları gibi araştırılarak alınması gerekir. Böylece motosiklet kıyafetleri fiyatları arasından kendinizi en uygun olanı seçmeniz olasıdır. Motosiklet kıyafetleri en ucuz şekilde online alışveriş sitelerindeki satıcılar takip edilerek bulunabilir. Motor kıyafetleri fiyatları yanında özelliklerinin de araştırılması gerekir. “Motor kıyafetleri nereden alınır?” sorusu motor tutkunlarının alışveriş yaparken merak ettikleri bir konudur. Moto kıyafetleri online alışveriş sitelerinden temin edilebilir. Fiyat karşılaştırma sistemine sahip Akakçe ile en ucuz motor kıyafetleri bulunabilir.