125 cc Motor

125 cc Motor Fiyatları

5 farklı 125 cc Motor için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Motor Hacmi125 cc
 • Motor Hacmi50 cc
 • Motor Hacmi150 cc
 • Yakıt TürüBenzinli
 • Yakıt TürüElektrikli
 • Fiyatı0 - 50.000 TL
 • Fiyatı50.000 - 75.000 TL
 • TürüATV
 • TürüScooter
 • Özellikler3 Tekerli
 • Tüm Filtreler
Filtrele
Filtrele
 • Motor Hacmi125 cc
Fiyatı 0 - 50.000 TL 50.000 - 75.000 TL 75.000 - 100.000 TL 100.000 - 150.000 TL 150.000 TL üstü MarkasıÖzelliklerMotor HacmiTürüYakıt TürüÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (5)

İkinci El Araba 50 cc Motor Benzinli Motosiklet Elektrikli Motor Elektrikli Scooter Motor RKS Elektrikli Motor Scooter Motor 3 Tekerli Motor Kırmızı Motor ATV Motor Siyah Motor Beyaz Motor

En Çok Karşılaştırılan Motosikletler

125 cc Motor Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan 125 cc Motor hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı 125 cc Motor:
 1. TVS Ntorq 125 cc Motosiklet
 2. Mondial 125 Drift L Cbs Motosiklet
 3. Mondial 125 Drift L Cbs Beyaz Motosiklet
 4. Mondial 125 Drift L Cbs Kırmızı Motosiklet
 5. Mondial 125 Drift L Cbs Siyah Motosiklet

125 cc Motor

Başlangıç motosikleti olarak da bilinen 125 cc motor modelleri; küçük boyutları, hafif gövde yapısı ve büyük motosikletlere kıyasla daha düşük maliyetleri ile yeni başlayan sürücüler için popüler bir seçimdir. Düşük motor hacmi hem daha az yakıt tüketimi anlamına gelir hem de düşük emisyon sayesinde çevre dostu bir sürüş sağlar. Kısa gidon aralığı ve hafif gövde yapısı, motorun dar aralıklardan ya da araç aralarından kolaylıkla geçiş yapabilmesine olanak tanır. Geniş bir ürün yelpazesi ile sunulan 125 cc motorlar commuter, scooter, cross veya enduro modeller içinden tercih edilebilir. Bu sayede şehirde, arazide, bozuk zeminde ya da köy yollarında kullanım için en ideal motoru seçebilmek mümkün olur. Siz de Akakçe aracılığı ile 125 cc motor seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Her Kullanıma Uygun 125 cc Motor Çeşitleri

Farklı kullanım önceliklerine uygun olarak üretilen 125 cc motorlar; motor bloğu, süspansiyon, lastik çapı, depolama seçenekleri, gövde tasarımı gibi çeşitli özelliklere bağlı olarak farklılaşır. Günümüzde 125 cc motor blokları özellikle scooter motorlarda sıklıkla tercih edilir. Tek veya çift silindirli olarak tasarlanan 125 cc motor scooter modelleri, yoğun şehir trafiğinde akıcı ve konforlu bir sürüş deneyimi sağlar. Lastik çaplarının küçük, iki teker arasındaki mesafenin kısa olması hareket kabiliyetini artırır. Günümüzün 125 cc otomatik vites motor modelleri, herhangi bir manuel işlem olmadan vites değişimi yapmaya olanak tanır. Scooterlar ile dar aralardan geçmek, keyifli bir yolculuk yapmak ya da stabil bir şekilde yol almak oldukça kolaydır.

Enduro ve cross motor çeşitleri, scooterlardan daha farklı özelliklere ve tasarımlara sahiptir. Hafif ve çevik şasi ile öne çıkan cross modeller, devirli performans için optimize edilir. Zengin dişli oranları sayesinde alt devirlerde güçlü tork üreten 125 cc arazi motorları, yüksek hızlara ulaşamaz ancak güçlü bir kullanım sunar. Derin oluklar ve dişlerle çevrelenen cross lastikler de çamurlu ya da kumlu yollarda üst düzey çekiş sağlar. Tasarım olarak cross motorlara benzerlik gösteren enduro modeller, kısa seyahatler için tercih edilebilir. Enduro motorların yüksek konfor için tasarlanan süspansiyon sistemi, rahat bir sürüş vadeder. Ek koruma ve depolama alanları sayesinde çadır, çanta, heybe ve motosiklet ekipmanları gibi eşyalar da motor üzerinde güvenle taşınabilir.

Yeni Başlayanlar için 125 cc Motor

Yeni nesil 125 cc vitesli motorlar, motosiklet kullanmaya başlamak için idealdir. Gövdenin hafif olması, motor üzerindeki hakimiyeti kolaylaştırır. Vitesli bir motoru kullanmak tıpkı manuel vitesli bir otomobil kullanmak gibi belirli bir alışkanlık ve tecrübe gerektirir. Bunun için de bolca alıştırma yapmak veya trafikte zaman geçirmek gerekir. Bu nedenle yeni başlayanlar için genellikle 125 cc motor tavsiyesi verilir. Motor üzerinde tam hakimiyet kurmak için en iyi 125 cc motor seçeneği genellikle vitesli olanlardır. Sol el ile yönetilen debriyaj sayesinde kavrama sağlanır, ayak pedalı üzerinden de farklı vites kademeleri arasında hızlı geçiş yapılır. Motora alışmak veya yüksek hacimli modellere geçiş yapmadan önce deneyim kazanmak için 125 cc motor modelleri ile başlamak yerinde bir seçim olacaktır.

125 cc Motor Nasıl Kullanılır?

Scooter motorlar gibi otomatik vites ile gelen motorları kullanmak son derece pratiktir. Gidonun sağına konumlandırılan gaz kolunu açmak hızlanmak için yeterlidir. Gaz kolunun üzerinde yer alan fren kolu ön tekeri, gidonun solunda bulunan fren kolu da arka freni kontrol etmek için kullanılır. Bunun haricinde geri kalan her şeyi motor kontrol eder. Gazı çevirdikçe hızlanmak gazı bıraktıkça da yavaşlamak mümkün olur. ABS fren sistemi ile sunulan modellerde fren kontrolü tek bir fren kolu üzerinden de gerçekleştirilebilir. Vitesli 125 cc motosiklet modellerini kullanmak için ise gaz ve fren kontrolüne ek olarak debriyaj ve vites değişimini de manuel olarak gerçekleştirmek gerekir. Vites geçişleri için ilk olarak debriyaja basmak ardından da vites pedalını aşağı, nötr veya yukarı konuma almak yeterlidir.

125 cc Motor Kullanım Alanları

Motosiklet 125 cc hacmindeki motoruyla yeterli güç üreten bir ulaşım aracına dönüşür. Düşük motor hacimleri yüksek yakıt verimliliğine sahip olduğu için testere, jeneratör, pompa gibi aletlerde de içten yanmalı küçük motorlara sıklıkla yer verilir. Tıpkı motosikletlerde olduğu gibi içten yanmalı motorlardan gücünü alan benzinli jeneratörler, ufak hacimli motorların başlıca kullanım alanları içinde gösterilebilir. Düşük hacimli motorlardan elde edilen güç ile depodan su çekmek ya da elektrik üretimi yapmak mümkündür. Benzinli jeneratörler, karavan kliması veya buzdolabı için kolayca elektrik üretebilir. Jeneratörlerin yanı sıra deniz ulaşım araçlarında da 125 cc motor kullanılabilir. Tekne motorları ince bir şaft ile gücünü pervaneye aktarır ve su içinde hareket sağlayarak tekne ya da bot gibi araçların ulaşımı için ana güç merkezi haline gelir.

125 cc Motor Modellerinin Öne Çıkan Avantajları Nelerdir?

Ufak hacimli motorların hem MTV hem de genel satın alma maliyetlerinin yüksek hacimli motorlara kıyasla düşük olması, kullanıcılar için büyük bir avantajdır. Motor hacminin düşük olması aynı zamanda yakıt tüketimini de olumlu yönde etkiler. Modern motor 125 cc ölçeğinde olduğu için yakıt tüketim değerleri de 100 km’de 2-3 litre gibi minimal seviyelere inebilir. Ayrıca yeni nesil 125 cc motosikletler, daha rahat bir sürüş deneyimi için dolgulu koltuklara ve dik gidonlara sahip olacak şekilde tasarlanabilir. Bu sayede sürücüler motora kolayca adapte olur ve konforla seyahat etmeye hemen başlar. Kullanımı oldukça pratik olan 125 cc motosiklet modellerinin dikkat çeken diğer özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir:

125 cc Motor Fiyatları

Yeni nesil 125 cc motor fiyatları motorun markasına, modeline, türüne, üretim yılına, tasarımına, donanımlarına, teknolojilerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Motorun markası ve modeli, 125 cc scooter motor fiyatları üzerinde en etkili olan konuların başında gelir. Vespa, Yamaha, Honda ve Kawasaki gibi dünyaca ünlü markaların motorları ortalamanın üzerinde fiyat aralığına sahip olabilir. Çin menşeli motorlar ise genellikle en ucuz 125 cc motor seçenekleri arasında yer alır. 125 cc motor fiyatları ucuz olması için üretici firmalar bagaj, LED aydınlatma ve koruma demiri gibi belirli donanımlardan feragat edebilir. Mondial ve Arora gibi yerli markalara ait modeller de kaliteli bir başlangıç motoruna cazip fiyatlarla ulaşabilmek için iyi birer seçimdir. Scooter fiyatları, tekne motoru fiyatları ya da karavan hidrofor fiyatları hakkında bilgi almak için siz de Akakçe tarafından sunulan detaylı arama araçlarını kullanabilirsiniz.