Taşınabilir Nebulizatör

Taşınabilir Nebulizatör Fiyatları

53 farklı Taşınabilir Nebulizatör için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 0.4 ml/dk0.5 ml/dk2 ml/dkKompresörlüMeshTaşınabilirŞarjlıSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 3Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler: Taşınabilir Kaydet

Fiyatı
- 0 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 TL üstü
Markası Özellikler Türü Ağırlık Derinlik Genişlik Güç İlaç Kabı Kapasitesi Kompresör Basınç Aralığı Nebulizasyon Kapasitesi Yükseklik Ses Seviyesi SatıcıToplam 49 satıcı. Ürün Puanı

Kompresörlü NebulizatörMesh NebulizatörMini NebulizatörPilli NebulizatörSessiz NebulizatörŞarjlı NebulizatörUltrasonik Nebulizatör

En Çok Karşılaştırılan Nebulizatörler

Taşınabilir Nebulizatör Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Taşınabilir Nebulizatör hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Taşınabilir Nebulizatör:
  1. Nimo HNK-MESH-01 Taşınabilir Mesh Nebulizatör
  2. Tedorex YM-3R9 Taşınabilir Mesh Nebulizatör
  3. Nimo HNK-NBL-MN Mini Nebulizatör
  4. Mesilife NE-M01 Taşınabilir Mini Mesh Nebulizatör
  5. Nimo HNK-UN-001 Ultrasonik Nebulizatör

Taşınabilir Nebulizatör

Taşınabilir nebulizatör, pil ile çalışan medikal bir cihazdır. Dahili şarj edilebilir pillere yer verilen bu cihazlar belirli bir süre şarj edildikten sonra kablo kısıtı olmaksızın kullanılabilecek niteliktedir. Çok büyük boyutlu olmayan taşınabilir nebulizatörler, kablolu olan türlere kıyasla mobil kullanım avantajı sağladığından dış mekanlarda veya yolculuklarda kullanabilir. Nebul olarak da bilinen sıvı ilaçların solunabilir hale gelmesini sağlamak amacıyla üretilen taşınabilir nebulizatör modelleri, özellikle solunum yolları ile ilgili rahatsızlıkları bulunan yetişkin ve çocukların tedavisinde kullanılır. Yaşam kalitesini artırmaya yönelik üretilen başarılı cihazlar, farklı çalışma prensiplerine sahip olduğundan buharlaştırma işlemini farklı şekillerde gerçekleştirir. Genellikle uzun ömürlü olan taşınabilir nebulizatör cihazları arasında oyuncak şeklinde üretilenler de bulmak mümkündür. Küçük çocukların daha rahat hissetmesini sağlayan oyuncak görünümlü taşınabilir nebulizatör çeşitleri, tedavi sürecinin kolay olmasına da katkı sağlar. Siz de kendiniz veya çocuğunuz için yeni bir taşınabilir nebulizatör arayışındaysanız Akakçe’den yardım alabilirsiniz.

Taşınabilir Nebulizatör Özellikleri

Taşınabilir, mobil veya portatif nebulizatör olarak adlandırılan bu medikal cihazlar, akciğerlerle ilgili rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Bununla birlikte sıvı formdaki ilaçları buhara dönüştürerek hastanın faydalanmasını sağlarken aynı zamanda nefes almayı kolaylaştırıcı etkisi de bulunur. Kompresörlü taşınabilir nebulizatörler, ilaçları yüksek basınç oluşturarak buhar haline getirirken ultrasonik taşınabilir nebulizatör gereçleri ise sıvıyı buharlaştırırken ses dalgalarını kullanır. Bu iki farklı çalışma prensibine sahip cihazın kullanım aşamaları kullanıcı için aynıdır. Çalışma prensibi fark etmeksizin tüm taşınabilir nebulizatör cihazı modellerinde solunum maskeleri, ağızlık-burunluk, filtreler ve hava hortumları gibi aksesuarlar da yer alır. Ürünle gelen aksesuarlar sayesinde farklı şekillerde cihazdan faydalanmak mümkün hale gelir. Hijyenik bir kullanım için tasarlanan taşınabilir nebulizatör, dakikada ortalama 0.4 ml aerosol akış hızına sahiptir. Bu hız cihazdan cihaza farklılık göstermekle birlikte kullanıcılar tarafından da ayarlanabilir. Üstelik ilaç kalıntısı oranı marka ve model fark etmeksizin oldukça düşüktür. Böylece hasta için değerli olan ilaçların ziyan olması söz konusu değildir.

İlaç haznesi kapasitesi ortalama 10 ml olan taşınabilir nebulizatör çeşitleri arasında büyük ve küçük hazneli olan seçenekler bulmak mümkündür. Belirli periyotlarda çalışması ve her seans sonunda otomatik kapanması için tasarlanan söz konusu medikal cihazlar, genellikle 10 dakika çalıştıktan sonra kullanıcı müdahalesi olmadan kapanır. Otomatik kapanma fonksiyonu hem cihazın kullanım ömrünü ve şarjını korur hem de kullanıcıların ihtiyaç duyduğundan fazla ilaç almasını engeller. Taşınabi̇li̇r nebulizatör yorum ve değerlendirmelerinde sıkça vurgulanan otomatik kapanma süresi bazı modellerde kullanıcılar tarafından belirlenebilir. Steteskop gibi tamamen bağımsız olarak kullanılabilen taşınabilir nebulizatör gereçleri, genellikle USB bağlantı teknolojisine sahip kablolar aracılığı ile şarj edilir. Cihazla birlikte kullanıcılara sunulan kabloları araba çakmaklığından dizüstü bilgisayara, USB soketli prizden powerbank’e kadar pek çok birime bağlayarak taşınabilir nebulizatör pillerini şarj etmek mümkündür. Oldukça küçük bir çantada taşınabilecek boyutlarda üretilen taşınabilir nebulizatör ürünleri kullanım, saklama ve taşıma süreçlerinde yer kaybına neden olmamasıyla dikkat çeker. Bununla birlikte ilaç kapasitesi büyük olduğundan daha büyük boyutlarda üretilen portatif nebulizatörler de vardır.

Taşınabilir Nebulizatör Modelleri

Tamamı portatif olan taşınabilir nebulizatörler, oda spreyi boyutundaki mini cihazlardan ev kullanımına yönelik büyük ölçekli olanlara kadar oldukça zengin bir seçkiye sahiptir. Bu seçkide dikkat çeken modellerden biri oyuncak görünümünde olan çocuk nebulizatörleridir. Sevimli, maymun, oyuncak araba, ördek yavrusu, balık, kurbağa gibi çeşitleri bulunan taşınabilir nebulizatör modelleri, maske, hava hortumu gibi aksesuarlar ile birlikte gelir. Sevimli oyuncak görünümünde olan kısım ise ilacın buharlaşmasını sağlayan cihazdır. Söz konusu taşınabilir nebulizatör ürünleri, solunum yolu hastalığı veya alerjileri olan küçük çocukların tedavi sürecini eğlenceli hale getirmeyi amaçlar. Yetişkinlere özel olarak tasarlanan klasik taşınabilir nebulizatör cihazları ise ağırlıklı olarak beyaz renkte ve sade görünümlüdür. Adaptörü ve USB kablosuyla gelen bu tarz taşınabilir nebulizatör gereçleri, taşıma çantası sayesinde kolayca muhafaza edilebilir. Dolayısıyla hem evde hem de yolculuklarda nebulizatör kullanımı mümkündür.

Küçük boyutlu taşınabilir nebulizatör modelleri, kolay bir kullanım avantajı sunması ile birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir olması ile oldukça idealdir. Taşınabilir nebulizatör ürünleri arasında eksiksiz set olanlar da vardır. Buhar üreten cihazın, hava hortumu ve maskeleri yanı sıra farklı aksesuarların da bulunduğu nebulizatör setleri, kullanım sürecinde ihtiyaç duyulabilecek hemen her türlü ekipmanı içerir. Set halindeki ilaç buharlaştırma cihazları çok sayıda marka tarafından çeşitli tasarımlarla üretildiğinden herhangi bir cihazı en iyi taşınabilir nebulizatör olarak tanımlamak mümkün değildir. Bunun en önemli nedeni kullanıcıların cihazdan beklentileri, tedavi süreçleri ve cihaz kullanma sıklıklarının dahi farklı olmasıdır. Dolayısıyla sesten rahatsız olanlar için en iyi nebulizatörler sessiz çalışanlardır.

Taşınabilir Nebulizatör Kullanımı

İç mekanlarda kullanılan taşınabilir nebulizatörler, oda nemlendirici cihazlar ile hemen hemen aynı şekilde çalışır. Kompresörlü ve ultrasonik çalışma prensibine sahip olmak üzere iki çeşidi bulunan söz konusu nebulizatörler, kullanım talimatlarının yer aldığı bir kılavuz ile birlikte gelir. Taşınabilir nebulizatör kullananlar tarafından yapılan yorumlarda özellikle ilk kullanım öncesinde kılavuzların dikkatle okunması önerilir. Bu durum uzmanların taşınabilir nebulizatör tavsiye ve önerilerinde de ifade edilir. Genel olarak taşınabilir nebulizatör kullanımı ise şu şekilde gerçekleşir:

Taşınabilir Nebulizatör Fiyatları

Yerli ile yabancı medikal cihaz üreticileri tarafından farklı tasarımlarla kullanıcıların beğenisine sunulan taşınabilir nebulizatörler fiyat açısından ulaşılabilir ürünlerdir. Genellikle uygun fiyatlı olan nebulizatör taşınabilir modeller üretici marka, ilaç hazne kapasitesi, boyutlar, çalışma sesi, kontrol paneli tipi, çalışma kademeleri, pil kapasitesi, kullanım-şarj süresi, üretim malzemesi ve aksesuarlara göre fiyatlandırılır. Dolayısıyla sessiz taşınabilir nebulizatör ile çalışma sesi bulunan taşınabilir nebulizatör fiyatları arasında farklılıklar vardır. Benzer şekilde oyuncak araba görünümünde olan mini taşınabilir nebulizatör ile klasik tasarımlı cihazlar fiyat farkı bulunan ürünlerdir. Üretici marka da enjektör fiyatları gibi taşınabilir nebulizatör fiyatları açısından belirleyici unsurlar arasındadır. Bu sebeple benzer özelliklere ve tasarıma sahip iki taşınabilir nebulizatör, markanın aynı olmaması nedeniyle farklı fiyatlarla satışa sunulabilir. Özellikler, malzeme, fonksiyonlar ve marka fark etmeksizin medikal cihazlara yönelik kampanyalar sayesinde taşınabilir nebulizatör en ucuz fiyatlarla alınabilir. Siz de bütçe dostu koşullarda bu tarz bir medikal cihaza sahip olmak istiyorsanız Akakçe yardımıyla uygun fiyatlı taşınabilir nebulizatör modellerine ulaşabilirsiniz.