Okul Alışverişi Başlıyor & Okula Dönüş Kampanyaları Akakçe’de!

Çarşı Pazar Gezme Okul Alışverişini İndirimli Fiyatlarla İnternetten Yap

Hem tecrübeli öğrenciler hem de yeni başlayanlar için okul alışverişi heyecan verici bir deneyimdir. Kırtasiye malzemelerinin kokusu, öğretmenleri, arkadaşları ve sınıfın atmosferini hatırlatır. Yeni şeyler öğrenmenin hevesiyle başlanan eğitim - öğretim yılları, yepyeni okul maceralarının kapısını aralar. Dolayısıyla 2021-2022 eğitim - öğretim yılı da öğrenciler için ayrı bir önem taşır. Bu noktada okul ihtiyaçlarını gidermek için daha fazla malzemeye ihtiyaç duyulabilir. Bundan sonraki dönemlerde klâsik ve manuel araç gereçler yanında teknolojik materyaller de listelerde olacaktır. Ayrıca bu yıl okul alışverişi listesi içinde el dezenfektanı çeşitleri unutulmamalı, öğrencinin yaşına uygun sprey, jel ya da solüsyon şişelerden alınmalıdır. Yaşı küçük olan çocuklar için ıslak mendil formunda üretilen el antiseptiği paketleri tercih edilebilir. Zamanın gerektirdiği en önemli değişimlerden biri de alışveriş alışkanlıklarıdır. Fiziksel mağazalarda yapılan rutin alışveriş şekli, çevrimiçi ortamlarda yapılan alışveriş düzeninde devam etmek durumundadır. AVM gibi kapalı mağazalarda dolaşmanın sağlık riski oluşturduğu bugünlerde ‘Okul alışverişi nereden yapılır?’ diye düşünmenize gerek yok! Anasınıfı ya da lise okul alışverişi farketmeksizin aradığınız her şey akakce.com’da bulabilirsiniz. Öğrencilere motivasyon kaynağı olan binbir çeşit okul malzemesini renklerine, markalarına ya da fiyatlarına göre listeleyebilir, gerekli olan tüm malzemeleri evinizin rahatlığında sipariş edebilirsiniz. Öğrenciler kadar ebeveynleri de heyecanlandıran bu gelişmeler, çok çocuklu geniş aileler için maddi külfet getirebilir. Üye profili oluşturarak dönemsel kampanyaları takip edebilir, ilgilendiğiniz ürünleri favori listenize ekleyerek yakından izleyebilirsiniz. Fiyat düşüşlerinden haberdar olmak için üye girişi yaparak beğendiğiniz satıcıları ya da ürün kategorilerini kişisel tercihlerinize göre belirleyebilir, izleme listesine ekleyebilirsiniz.

En İyi Okul Malzemeleri Akakçe’de

Eğitim için gerekli olan okul malzemeleri manuel araç gereçler ve teknolojik aletler olarak ikiye ayrılır. Manuel araç gereçler çocukların motor becerilerini kuvvetlendirirken teknolojik aletler onları dijital çağa hazırlayan ilk basamaklardan biri olarak görev yapar. Abaküs, bilinen en eski manuel araçlardan biridir ve ilkokul çağındaki tüm çocuklar tarafından çok sevilir. Renkli boncukların dizilimi merak uyandırır ve matematik sevgisini aşılayan en etkili araçlardan biridir. Sınıf geçtikçe cetvel ve pergel gibi çizim gereçleri alınır. Geometri derslerinin temel ihtiyacı olan çizim materyalleri, rengârenk takımlar halindedir. Kuru boyalar, sulu boyalar, guaj boyalar ya da pastel boyalar, okul çantalarının olmazsa olmaz malzemelerindendir. İlkokulda defter kenarlarının köşelerini tutan ve düz kalmasını sağlayan aparatlar ataşlardır. Okul hayatından ofis hayatına kadar her daim elimizin altında bulunan ataş kutuları, dosya kağıtlarını bir arada tutmayı da sağlar. Çoklu ödev sayfalarının dağılmadan arşivlenebilmesi için kullanılırlar. Önemli evraklarınızı saklamak için klasör çeşitlerinden faydalanabilir, delgeç ya da tel zımba kullanarak dosya içinde istifleyebilirsiniz. Veliler için de büyük bir zevk olan okul alışverişi defter kalem gibi malzemelerle başlarken yeni neslin geldiği noktada teknolojik aletlerle devam eder. Hesap makinesi gibi ömür boyu kullanılan yardımcı araçlarla henüz okul sıralarındayken tanışılır. Son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın geliştirdiği teknoloji temelli dersler, öğrencilerle öğretmenlerin koordineli eğitimi için internet tabanlı platformlara taşınır. Bu platformlar sayesinde her öğrenci birçok eğitim materyaline istediği zaman ulaşma imkânı yakalar. İlkokuldan üniversiteye kadar her kademedeki öğrenci için notebook gibi bilgisayarlar artık ihtiyaç kalemindedir. Ödevlerin çoğu bilgisayar üzerinde yapılır ve test çözümleriyle desteklenen yeni nesil ders modellerine geçilmiştir. Her ne kadar son model sistemlere geçiliyor olsa da, ülkenin birçok yerinde kara tahtanın kullanılması da devam eder. Bazı sınıflarda dijital akıllı tahta ile yan yana kullanılan kara tahtalar, renkli tebeşir ile yazılıp çizilen sonra da silinebilen eğitim araçlarından biridir. Okul öncesi eğitim faaliyetleri el işi ağırlıklı olduğu için sanatsal malzemelerin tüketimi yoğundur. Simli eva, düz eva, yapışkanlı ya da yapışkansız eva, oynar gözler, oyun hamuru, pul, boncuk, boyama önlüğü, parmak boyası, şönil, ponpon, elişi kağıtları, fon kartonlar, hikaye ve masal kitapları gibi ürünler gereklidir. Sıvı, katı ya da bant formundaki yapıştırıcılar, fosforlu kalemler, beyaz tahta kalemleri ve temizlik malzemeleri gibi birçok şey okul tarafından talep edilir. Sevimli animasyon karakterleriyle süslenmiş renkli ürünler, okul için sabırsızlanan küçük çocukların beğenisini kazanır. Anasınıfı için alıştırma çalışmalarını destekleyen bu ürünleri yardımcı olarak kullanabilir, isteksiz çocukların okul için heves etmesini sağlayabilirsiniz.

Okul Malzemesi Alırken Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir?

İnternetten okul alışverişi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. Bu noktaları iyi değerlendirdikten sonra çevrimiçi alışveriş yapmakta hiçbir sakınca yoktur. Çocuklar için satın alacağınız her ürünün en önemli ortak noktası sağlık mevzuatına uygun olarak üretilmiş olmasıdır. Ürünler rutubetsiz, kuru ve serin yerlerde muhafaza edilmiş olmalı, ambalajı açık ve tarihi geçmiş olanlar kesinlikle kabul edilmemelidir. Yapacağınız okul alışverişinde her malzemenin kalitesi, temizlenebilirliği ve kullanışlı bir ergonomiye sahip olması önceliklidir. Uzak doğu menşei ürünler kalite bakımından ikiye ayrılır. İşçilik ve materyal seçiminde aşırı ucuza kaçan firmaların suluk gibi malzemelerinde kötü bir plastik kokusu fark edilir derece yüksektir. Kaliteli üretim yapılan plastik malzemelerde kötü olmadığı gibi uzun süre de dayanıklıdır. Renkleri ve desenleri bozulmadan sıcak su ile dezenfekte edilebilirler. Beslenme çantası seçerken dikkat etmeniz gereken nokta plastik ya da bez materyal olması önemli değildir. Üretimde sağlığa zararlı maddelerin kullanılıp kullanılmadığına bakmanız gerekir. CE sertifikası, güvenli ürün işaretlerinden biridir ve malzeme üzerinde mutlaka aranması önerilir. Sertifikasız ürünler sahte ya da zararlı maddeler içeriyor olabilir. Özellikle resim malzemeleri bu konuda suistimale açık ürünlerdir. Bilinen ve güvenilir markaların ürettiği boyaların kullanılması elzemdir. Anasınıfı öğretmenleri, zehirlenme vakalarını önlemek amacıyla boya seçiminde velilere yardımcı olarak yönlendirme yapar. Hangi markayı alacağınıza karar veremiyorsanız, okul öğretmenine danışarak fikir almanız önerilir. Malzeme listenizde makas varsa, mutlaka öğrencinin yaşına ve fiziksel durumuna göre uygun boy seçilmelidir. Küçük çocukların kas gelişimi tamamlanmadığı için büyük makasla yaralanabilirler. Büyük çocuklara da küçük boy makas almamalı, yaşa göre uygun etkinliği destekleyen kağıt makaslara yönelmelidir. Uzak doğu menşei ürünlerde dikkat edilmesi gereken bir diğer kategori de sıvı ya da katı yapıştırıcı çeşitleridir. Yapışkan özelliği işe yaramayan basit üretimlerin kokusu da kötüdür ve çocukların sağlığı için tehlikelidir. Bu ürünlerde en ucuz grupları eleyerek köklü markaların yapıştırıcılarını satın almanız önerilir. Daha önce hiç duymadığınız ve olması gerekenden çok daha ucuz fiyatlarla satılan ürünleri almanız tavsiye edilmez. Okula dönüşte mutlaka alınan ihtiyaçlardan biri de spor ayakkabı ya da okul ayakkabısıdır. Her markanın kalıp standardının farklı olduğunu düşünerek bir numara büyük ayakkabı siparişi verebilirsiniz. Daha emin olmak için satıcı ile iletişime geçebilir, ayakkabı alt tabanının tam ölçüsünü isteyebilirsiniz. Doğru ölçü için ayak duvara yaslanmalı, baş parmak ucu işaretlenerek duvar ile uç kısım arasındaki mesafe ölçülmelidir. Çevrimiçi Mesafeli Satış Sözleşme Şartları’na göre aldığınız ürünleri tekrar satılabilir durumdayken 14 gün içinde değiştirebilir veya iade edebilirsiniz.

Okul Malzemelerinde Kampanyalar

Okul sezonu geldiğinde başlayan tatlı telaş, ekonomik zorluklarla gölgelenebilir. Dünyadaki tüm devletler, pandemi döneminde yaşanan sıkıntıları aşma konusunda birlik ve beraberlik çağrısında bulunduğu için markalar indirim yarışındadır. Bu indirimlerden faydalanarak okul seti gibi ürünleri uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Okul setleri içinde en çok gerekli olan malzemeleri toplu halde bulabilirsiniz. Konsept olarak satılan özel temalı setler de vardır. Kız çocuklar için ayrı erkek çocuklar için ayrı karakterlerin baskılarıyla süslenmiş malzeme setleri, sınıf ve yaş seçenekleriyle sunulur. Farklı materyallerden üretilen kalem kutusu çeşitleri tek başına satıldığı gibi, kurşun kalem, kırmızı kalem, silgi ve kalemtraş gibi temel malzemelerle birlikte takım olarak da bulunur. A4 fotokopi kağıdı, okullarda bir yıllık eğitim döneminde en çok tüketilen sarf malzemesi olarak liste başlarında yer alır. Hemen hemen her öğrenciden talep edilen A4 fotokopi kağıtları renkli ya da düz beyaz olarak temin edilebilir. Renkli paketler en az 100 adetlidir ve 6 ayrı renk tonundadır. Okul öncesi çocuklara ödevleri sevdirmek için renkli kağıtlar kullanılır. Üst sınıfların da proje ödevlerinde yaratıcı olmalarını sağlayan renkler, ders çalışmayı keyifli hâle getirir. Okulun tüm sınıflarında gerekli olan eşofman takımları da indirimli olarak temin edilebilir. Arama filtrelerini kullanarak beden, renk ve cinsiyet ayrımı yapabilir, en ucuz fiyatlı ürünleri öncelikli olarak sıralayabilirsiniz. Teknoloji ürünleri, okul malzemelerinin en yüksek gider kalemleridir. Bilgisayarla çalışan çocuklar için sağlam bir notebook çantası gerekir. Hassas bir yapıya sahip olan elektronik cihazların taşınması ve nakil sırasındaki muhafaza şartları çok önemlidir. Kaliteli bir çanta içerisinde güvenle taşınan bilgisayarlar sarsıntıdan etkilenmez ve uzun süreli kullanılabilirler. Ders çalışmayı seven, saatler araştırma yapan ve ara sıra da oyun oynayan gençlerin bilgisayarları saatlerce açık kalır. Isınma nedeniyle ciddi arızalara meydan vermemek için notebook soğutucusu gerekir. Bilgisayarın altına yerleştirilen soğutucu platformlar USB bağlantısı ile cihazdan elektrik alırlar. Sürekli dönen fan sayesinde anakartın ısınmasını ve ısı kaynaklı problemleri engeller. Dizüstü adıyla kullanılan her bilgisayarın altında soğutucu kullanılması tavsiye edilir. Küçük bir masraf ile ileride yaşanması muhtemel olan büyük sorunların masraflarından kurtulabilirsiniz. Öğrencilerin tüm malzemelerini rahat şekilde taşınması için ergonomik çantalara da ihtiyaçları vardır. Modaya uygun özel tasarımlı okul çantası modellerini inceleyebilir ve bütçenize göre kaliteli ürünler satın alabilirsiniz.

Okul İçin Gerekli Olan Bilgisayar Malzemeleri Nelerdir?

Yeni eğitim sistemi, derslerin daha iyi işlenmesi ve çeşitli pratiklerle pekiştirilmesi için teknolojiden destek alır. Belirli bir yaştan sonra tablet ile başlayan bilgisayar deneyimi, ileri sınıflarda laptop kullanımı ile devam eder. Tabletler, internet bağlantısı kurulabilen avuç içinden büyük ama küçük ekranlı mobil cihazlardır. Öğrenciler ilk bilgisayar deneyimi için bu cihazları kullanabilir, testler çözebilir, ders çalışabilirler. Video izleme, elektronik posta alma ve gönderme, belirli formatlardaki dosyaları açma gibi işlevleri vardır. Dizüstü yani laptop bilgisayarlar ise daha büyük ekranlı ve daha fazla fonksiyonu olan, seyyar olarak taşınabilen cihazlardır. Teorik eğitimi alan öğrenciler, pratik yapmaları için çeşitli donanımlara ihtiyaç duyar. Farklı kaynaklardan topladıkları bilgileri bilgisayarlar arasında aktarmak veya arşivlemek için flash bellek gerekir. USB bağlantısı ile tabletlere takılan harici klavyeler ya da daha fazla depolama alanı sunan harici harddisk ürünler lazım olabilir. Dahili hafızanın yetersiz geldiği cihazlarda yeni bir bilgisayar almak yerine harici harddisk kullanabilir, büyük boyutlu dosyaların arşivlenmesi ve taşınması için bu ürünlerden faydalanabilirsiniz. Eğitim sürecinde en çok ihtiyaç duyulan cihazlardan biri de yazıcılardır. Hızlı çıktı almayı sağlayan lazer yazıcı birim baskı maliyeti söz konusu olduğunda daha ekonomiktir. Lazer yazıcılar, negatif yüklü silindir yardımıyla ileri geri ışın verip, farklı frekans görüntülerini yüksek kalitede basan cihazlardır. Grafikler ve metinler ister siyah beyaz, ister renkli olarak yazdırılabilir. Mürekkep püskürtmeli yazıcı, dahili kartuşlardan püskürtülen mürekkeple yazma işlemini tamamlar. Çıktı alma potansiyeli yüksek olan haneler için lazer yazıcı daha kullanışlı bir seçenek olabilir. Püskürtmeli yazıcıların kartuş maliyetleri lazere göre daha pahalı olabilir. Kullanım amacı ve sıklığı belirlendikten sonra duruma uygun bir yazıcı seçilmesi önemlidir. Ödev çıktıları, yeni konuların takibi veya diğer evraklar için her evde bir yazıcı bulunması gerekliliği söz konusudur. Ofis ya da okul ihtiyaçları için uygun fiyatlı çok çeşitli yazıcı modelleri bulunur. Yaygın servis ağına sahip birçok köklü markayı tek çatı altında listeleyerek, yüksek performanslı iyi bir yazıcıya sahip olabilirsiniz.

Okul Malzemeleri En Ucuz Fiyatlarla Burada!

Okul gereçleri menüsü, en çok kategoriye ayrılan menülerden biridir. Haritalardan mikroskopa, kesici aletlerden silgilere kadar çok çeşitli ürün grubu vardır. Her ürün markasına, kalitesine, fonksiyonuna ve modellerine göre değişen fiyatlara sahiptir. Okulda olduğu kadar işyerlerinde ve günlük yaşamda evlerde de lazım olan kırtasiye ürünleri, çocukların en çok ilgi gösterdiği şeylerden biridir. Tatil zamanlarında boş vakitleri değerlendirme amacıyla resim, yazı veya okuma etkinlikleri yapılabilir. Çocuk kitapları resimleriyle dikkat toplar fakat eğlenceli bir kitap ayracı sayesinde ilginin artması sağlanabilir. Doğayla ilgili faaliyetlerde çocukların çok sevdiği gereçlerin başında büyüteç gelir. Okul öncesi eğitim alan anasınıfı öğrencileri, doğada buldukları böcek ve bitki türlerine yakından bakarak yeni keşiflerde bulunur. Gördükleri her çiçeği ve ağaç gövdesine dikkatle yakından bakarlar. Onlar için heyecan verici olan bu eylemler, fen bilimlerini anlama konusunda ilk adım sayılır. Çok küçük bütçeler ayırarak onlara değişik dünyaları keşfetme şansı verebilir, farklı ufukları açacak olan kapıları aralayabilirsiniz. Ülkemizdeki ilk ve orta dereceli okulların çoğunda serbest kıyafet uygulamasına geçildiği için çocuk elbise kategorisinde de çeşitli indirim kampanyaları yapılır. Okuldaki verimliliği arttırmak için eşofman tarzı rahat kıyafetlerin tercih edilmesi gerekir. Gelişme çağında giyilen dar kıyafetler rahatsız edici şekilleriyle çocuklara kötü bir gün yaşatabilir. Uzun süre dar pantolon giyilmesi, anatomik problemler doğurabilir. Özellikle yaşı küçük olan çocuklara hareket kabiliyetlerini kısıtlamayan bol kıyafetler giydirilmelidir. En ucuz okul alışverişi için çoklu ambalajlanan ürünleri tercih etmeniz tavsiye edilir. 6’lı boya yerine 24’lü boyalar daha ekonomik bir seçim olabilir. Kalemleri ya da silgileri tek tek almaktansa bir düzine olarak satılan iyi markalı ürünler, uzun süre kullanım açısından da kârlıdır. Sırt çantası alırken su geçirmeyen kumaşları, yırtılmaya karşı dayanıklı dikişleri ve çocuğun yaşına uygun boyutta olanları tercih etmenizde fayda vardır. Kaliteli bir sırt çantası en az iki sene bozulmadan kullanılabilir. Liste yapma, ürün seçme ve satın alma aşamalarına çocuğu da dahil etmeniz, alışveriş sürecini keyifli hale getirebilir. Onlara seçme hakkı vermek, fikir sormak gibi eylemler, kişisel gelişimleri ve özgüven gelişimi açısından etkilidir. Aynı zamanda birlikte vakit geçirmek için de harika bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Okulların açılma sezonu, çocuklar için bayram sezonu gibidir ve minik kalplerin heyecanı görülmeye değerdir. Siz de bu heyecanı desteklemek ve okuma hevesini körüklemek için onların beğendiği ürünleri güvenli ödeme yöntemleri ile satın alabilir, kısa sürede kapınıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.