Okul Alışverişi 2023 & En Ucuz Okula Dönüş Fırsatları

Okul Alışverişi 2023 - Okula Dönüş İndirim ve Kampanyalarını Kaçırma!

Çok Satanlar paket En Ucuz En Düşük Fiyat En Yüksek Fiyat Diğer En Yüksek Puan En Yeniler

Önceki Sayfa: 1 / 13 Sonraki

Filtrele
Fiyatı
-

Sonuçları Filtrele: Elektronik (64) Ev, Ofis, Yaşam (163) Hobi, Kitap, Müzik (40) Saat, Giyim, Aksesuar (20) Spor, Outdoor (21)

Markası Özellikler Baskı Türü Dersler Türü RAM Cinsiyet Satıcı Ürün Puanı Renk

Okul Alışverişi 2023 & En Ucuz Okula Dönüş Fırsatları Sıkça Sorulan Sorular

Okula Dönüş Nedir?

Okula dönüş, okullar açılmadan önce öğrenci ve velilerin yeni öğretim yılı için yaptığı alışveriş dönemidir. Bu dönemde çeşitli mağazalarda okul alışverişi kampanyaları düzenlenir. Amerika'da ilk çıktığı dönem tepkilere maruz kalmıştır. Şimdi ise dünyanın neredeyse her yerinde uygulanan bir alışveriş kampanyası.

Okul Alışverişi Listesinde Neler Olmalı?

Okul alışverişi listesi yaşı fark etmeksizin her öğrenci için uygundur. Temel okul eşyalarını listenize ekledikten sonra öğrencinin ihtiyaçları doğrultusunda listenizi artırabilirsiniz.

Okul alışverişi listesinde olması gerekenler:

 • Sırt çantası
 • Defter
 • Kalem
 • Silgi
 • Cetvel seti
 • Pergel seti
 • Yapıştırıcı
 • Bloknot
 • Planlayıcı
 • Makas
 • Selobant

Okula Dönüş Setinde Neler Bulunur?

Okula dönüş setleri kategorize edilmiş toplu kutulardır. Örneğin kırtasiye malzemeleri içeren bir set bulunabilirken sırt çantası, suluk gibi eşyaları içeren bir sette bulunur. Setlerin iyi tarafı eksik bir şey satın almamanızı sağlar. Okula dönüş kampanyalarından dolayı tek tek almaya göre daha uygun fiyatlı olabilir.

Uygun Fiyatlı Okul Alışverişi Nasıl Yapılır?

Okul alışverişinizi okula dönüş kampanyaları döneminde yapmak oldukça kârlı olacaktır. Bu dönemde okul eşyalarına pek çok indirim yapılır. Okul alışverişinizi bu döneme göre ayarlarsanız istediğin ürünlere çok daha uygun fiyatlarla sahip olarak iyi bir alışveriş süreci geçirirsiniz.

Okul Alışverişi - Okula Dönüş 2023

Okulların açılış tarihi yaklaştıkça okul alışverişi de hem öğrenciler hem de aileleri tarafından öncelik kazanır. Okul müfredatı ve etkinliklerinde öğrencilerin gelişimi için büyük bir öneme sahip olan okul eşyaları, oldukça kapsamlıdır. Bu yüzden okula dönüş alışverişi, öğrencilerin en sevdiği dönemlerden biridir. Yıl boyu kullanacakları malzemelerin her birini ayrı bir heyecan ve özenle seçerken, sevinçleri gözlerinden okunur.

Okul alışverişi yeni dönem öncesinden başlar ve okulun ilk 2 haftasına kadar devam eder. Bunun sebebi, öğretmenlerin de ders işleyişi için yardımcı materyaller listesini öğrencilere sunmasıdır. Bu yüzden bu süreçte en önemli şey temel gereçleri tamamladıktan sonra detaylar için okul ve öğretmenlerin beklenmesi olmalıdır. Özellikle resim, müzik gibi derslerin materyalleri öğretmenin müfredatına göre alınmalı, acele edilmemelidir. Aksi takdirde çocuğunuzun belki yıl içerisinde hiç kullanmayacağı pek çok araç-gereci satın alarak bütçenize zarar verebilirsiniz.

Hem temel eğitim gereçlerini hem de sonrasında okuldan - öğretmenden aldığınız okul ihtiyaçları listesini en bütçe dostu şekilde tamamlamak ise geçmiş döneme göre çok daha kolaydır. Geçmişte birkaç mağaza arasında mekik dokuduktan sonra uygun fiyatlı olanı tercih etmek durumundayken artık e-ticaret ile birlikte seçenekleriniz artarken aynı zamanda bütçenize uygun olanı bulma şansınız da artmakta. Üstelik aradığınız üründeki en ucuz fiyatı Akakçe ile bularak alışveriş deneyiminizi de bir üst noktaya taşıyabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun ihtiyaçlarını kaliteli olduğu kadar uygun fiyata da sağlamış olacaksınız.

Okula Dönüş için Temel Okul Alışverişi

Bazı gereçler her öğrencinin çantasında/odasında bulunmalıdır. Bu yüzden okul alışveriş listesi hazırlarken ilk olarak listeye temel okul gereçlerini yazmak faydalı olacaktır. Bu durum eksik ya da fazla malzeme almanın önüne geçmek konusunda da işinize yarar. Ayrıca listeyi hazırlarken okul ürünlerinin yanına harcamayı düşündüğünüz ortalama bir rakam yazmak bütçenizi belirleme anlamında da önemli bir role sahiptir. Okul alışverişi listenizde kesinlikle bulunması gerekenler ise şunlardır:

Yukarıdaki listede bulunan ürünler, hemen hemen her çocuğun eğitim-öğretim hayatında önemli bir yere sahiptir. Bu ürünlerin pek çoğunu okul seti olarak görmek de mümkündür. Çeşitli markalar tarafından hazırlanan temel okul hazırlığı paketleri sayesinde eksiksiz alışverişten kurtulduğunuz kadar zamandan da tasarruf edebilirsiniz. Fakat diğer bir yandan okul seti içerisinde yer alan her ürün öğrencinin zevkine hitap etmeyebilir. Tabii ki okul ürünleri ihtiyaç sonucu belirlenir fakat çocuğunuzun okula ve derslere karşı motivasyonunu artırmak için zevkine uygun ürünler seçmelisiniz. Örneğin, defter alırken spiralli ya da dikişli olmak üzere iki farklı ürün tipi bulunur, çocuğunuz solak ise spiralli defterler yazı yazarken zorluk çıkaracaktır. Bunun önüne geçmek adına çocuğunuzun istek ve zevklerini ihtiyaçlarla birleştirmek en iyi çözüm olacaktır.

Makas, pergel gibi istenmeyen kazalara yol açacak gereçler konusunda ise önlemler almak mümkün. Korumalı makasları ve pergelleri tercih ederek pek çok olumsuzluğa karşı çocuğunuz için önlem alabilirsiniz. Aynı durum yapıştırıcı için de geçerlidir. Özünde kimyasal olmasının yanı sıra uhu ve türevi yapıştırıcıların kullanım sırasında cilde yapışması ve kokusu yüzünden rahatsız edici olmasından dolayı stick yapıştırıcıları tercih etmelisiniz. Stick yapıştırıcılar, günümüz için çok daha güvenilirdir.

Cetvel için ise set olanları tercih etmek her zaman faydalı olacaktır. Çünkü 12 yıllık zorunlu eğitim hayatının neredeyse uzun bir dönemi matematik ve geometri dersleri ile dolu olacaktır. İyi bir set alırsanız uzun yıllar kullanabilir. Ayrıca listede bulunmasa da post-it gibi mini notlar tutabileceği bloknot kağıtları oldukça faydalı olacaktır. Listede bulunan ve okula dönüş seti olarak da satılan ürünler, çocuğunuzun tüm eğitim hayatını kapsar. Bu sebeple ekonomik durumunuzu da göz önüne alarak gelecek yıllar için mantıklı olabilecek okula dönüş kampanyalarını değerlendirebilirsiniz.

Okul Alışverişinde Giyim ve Ayakkabı

Okula dönüş alışverişinde çocukları en heyecanlandıran kısım giyim ve ayakkabı bölümü olabilir. Burada öncelik çocuğunuzun okulu olmalı tabii ki. Sabit bir üniforma ya da giyim tarzı varsa buna uygun olanları tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan kısım eğer mümkün ise okul alışverişi sırasında elbiselerin yedeğini de almaktır. Bu sayede olası bir kirlenme/yırtılma sonucunda çocuğunuz ertesi gün problem yaşamadan yedek kıyafetleri ile okula gidebilir.

Ayakkabı konusunda ise birden çok tarzda almanız gerekir. Bir çift günlük kullanıma uygun olan klasik ayakkabı ve bir çift de sneaker almanız faydalı olacaktır. Çocuğunuz gündelik olarak klasik ayakkabısını giyerken beden eğitimi ya da spor etkinliklerinde de diğer ayakkabısını kullanır. Ayrıca ek bir tavsiye olarak kışlık ayakkabısını da yine bu dönemde tercih ederseniz okula dönüş indirimleri kapsamında çok daha avantajlı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Giyim anlamında son olarak da spor etkinlikleri ve beden eğitimi dersleri için eşofman takımını da şimdiden satın almalısınız. Eşofman takımı için renk olarak siyah, lacivert gibi koyu renkleri tercih etmek toz, kir gibi görünümlerin önüne geçecektir. Kumaş olarak ise su geçirmez ve dayanıklı yapıya sahip olanları seçmek daha dayanıklı olacağı için çocuğunuz yıl boyu rahatlıkla kullanabilir. Ayakkabıdan eşofman takımına kadar aradığınız her şeyi ise en ucuz fiyatlarla Akakçe’den bulabilir ve çocuğunuz için en güzel okul alışverişini hem bütçenizden hem de zamanınızdan tasarruf ederek tamamlayabilirsiniz.

Okul Alışverişinde Olmazsa Olmaz Ürünler

Defter, kalem, silgi gibi ders materyalleri dışında da okul alışverişi için oldukça önemli ihtiyaçlar bulunur. Özellikle okula dönüş kampanyaları sırasında pek çok indirime giren bu ürünleri erkenden almak faydalı olacaktır. Fakat, çocuğunuzun zevklerine göre hareket etmeniz gereken en önemli nokta bu eşyaların alışverişidir. Özellikle ilk ve ortaokul çağında bir çocuğunuz varsa taşımaktan keyif alacağı eşyalara sahip olması, okul hayatını da pozitif etkiler. Olmazsa olmaz okul alışverişi ürünleri ise şu şekilde sıralanabilir:

Yukarıda listelenen ürünler, her öğrencinin mutlaka ihtiyaç duyacağı en önemli eşyalar arasında bulunur. Okul çantası seçimi hem konfor açısından hem de tasarımsal olarak seçimi oldukça zor olan bir üründür. Çantanın içerisinde pek çok kitap ve araç-gereç olacağı için genellikle ağır olacaktır. Bu sebeple sırt destekli, korumalı ve yüksek kapasiteli bir çanta tercih etmek çocuğunuzun sırt problemleri yaşamasına engel olur. Birde tabii ki tasarım konusu bulunur. Çocuklar için üretilen çizgi film karakterlerinin olduğu çantalar minikler tarafından oldukça sevilir. Bu yüzden bu tip çantaları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra çantanın göz sayısının 2 ve üzeri olması eşyalarını sınıflandırma ve sığdırma anlamında önemli bir katkı sağlar.

Suluk, matara modelleri de aynı çantalar gibi çok çeşitli tasarımlara sahipken aynı zamanda işlev ve özellik bakımından birbirinden ayrılır. Okul alışverişinde vazgeçilmez olan ürünler arasından seçim yaparken en önemlisi materyal seçimidir. Plastik olanlar her ne kadar kırılma anlamında dayanıklı olsa da çocuğunuzun sağlığını riske atabilir. Bu yüzden çelik - metal olanları tercih etmek hem dayanıklılık hem sağlık açısından mantıklıdır. Bir de eğer çocuğunuzun yaşı biraz daha büyük ise cam olan modelleri tercih edebilirsiniz. Materyale karar verdikten sonra ise boyut önemli bir konudur. Ürünü çantasında taşıyacağını varsayarsak çok büyük olmamalıdır. Genellikle 500 - 750 ml arası olan ürünler hem yeterlidir hem de kolay taşınabilir. Son olarak da çantada olduğu gibi burada da çizgi film karakteri baskılarının olduğu modeller bulunur. Burada çantadaki seçime uyum sağlayacak bir çeşit seçilebilir.

Beslenme çantası, öncelikle içerisindeki besinlerin korunması için önemlidir. Bu yüzden güneş geçirmeyen, dayanıklı yapıda bir ürün seçmek önemlidir. Burada da malzeme olarak ince kumaş yerine güçlendirilmiş kumaş ya da metal kutu tercihi yapılabilir. Bu sayede düşme - çarpma gibi durumlarda ürüne ya da içerisindeki yiyeceklere zarar gelmez. Ayrıca diğer iki ürün ile aynı tasarıma sahip bir çeşit alarak çocuğunuza harika bir okul seti hazırlayabilirsiniz. Bu sayede okula gitme motivasyonu da doğal olarak yükselir.

Resim çantası da okul dönemi için önemli bir ihtiyaç. Fakat okullarda resim ve müzik seçmeli ders olduğu için okulun ilk haftasından sonra alışveriş yapmak daha isabetli olacaktır. Müziği seçmesi durumunda ise okullarda yaygın olarak blok flüt tercih ediliyor. Resim çantası seçiminde dikkat etmeniz gereken unsurlar ise resim defteri boyutları olmalı. Ayrıca içerisine koyacağı boya, kalem vb. materyallerin de rahat bir şekilde sığacağından emin olmalısınız. Ayrıca kolay taşınabilir ve güvenli olması için ise fermuarlı modelleri tercih etmek kolaylık sağlayacaktır.

Okul Alışverişi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Okula dönüş kırtasiye alışverişi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunur. Okula dönüş malzemelerini üreten pek çok marka olduğu için ortaya geniş bir kalite skalası çıkar. Bu kalite skalası elbette fiyat farklarını doğurur. Bu noktada bütçeniz dahilinde daha kaliteli ürünleri tercih etmek faydalı olacaktır. Çünkü daha uygun fiyatlı ürünler dayanıksız yapısından dolayı kısa süre içerisinde yıpranacağı için yıl içinde yeni bir maliyet yaratabilir. Bu yüzden en baştan daha dayanıklı bir ürün seçmek sonrası için iyidir. Ayrıca ucuza mâl edilen ürünler sağlık açısından çocuğunuza problem yaratabilir. Okul alışverişinde en dikkat etmeniz gereken şey, ürünlerin çeşitli bakanlık ve kuruşlardan aldığı onay damgaları olmalıdır.

Ürün seçiminde ise kalite ve sağlık aşamasından sonra konfor ile ergonomiklik gelir. Örneğin defter seçiminde kapağın olası su dökülmesi, düşme vb. durumlarda yırtılmaması/yıpranmaması için sert karton kapaklı ya da plastik olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra spiralli defterler ise hem yazma kolaylığı bakımından hem de iç sayfaların kopmaması/yıpranmaması adına oldukça mantıklı bir seçim olabilir. Aynı durum kalem seçiminde de mümkündür. Özellikle kurşun kalemlerin bazılarında belirli kullanım sürelerinden sonra kurşun maddesi parmak kenarlarında iz yapar. Bu sağlık açısından problem yaratabilir. Bu yüzden seçim aşamasında buna dikkat etmelisiniz. Ek olarak yine yazı yazma sırasında kalemin tutulan bölgesi sert olursa parmaklarda ağrıya sebebiyet verebilir, tutma bölgesi yumuşak olan kalemlerin tercih edilmesi önerilir. Okul için alışveriş yapacağınız sırada dikkat etmeniz gereken diğer unsurlar ise şu şekildedir:

Okul Alışverişinin Bel Kemiği Kitaplar

Okul alışverişi sırasında bir öğrencinin en çok ihtiyaç duyacağı şey kuşkusuz kitaplardır. Bu kitapların bazıları yardımcı ders materyali olurken bazıları ise genel kültürüne önemli ölçüde katkı sağlar. Okula dönüş malzemeleri, çocuğunuz için eksiksiz olarak tamamlamanız gereken bir süreçtir. Gelecekteki başarısına en önemli katkıyı sağlayacaktır. Alışveriş listenize eklemeniz gereken kitap türleri ise şunlardır:

Yukarıda sıralanan kitaplar her öğrencinin kütüphanesinde, çantasında bulunmalıdır. Yukarıda listelenen kitaplar okuldaki derslerinde yardımcı olduğu kadar genel - kültür ve sosyal yaşamı için de oldukça destekleyicidir. İngilizce öğrenimi artık dünyanın vazgeçilmez eğitimlerinin başında yer alır. Bu yüzden dil eğitimine daha küçük yaşlarda başlamak gelecekte hem okul hem de iş hayatında önemli bir artı sağlar. Bu sebeple iyi bir Türkçe - İngilizce sözlük, ilgisini artırırken kelime bilgisinde de önemli bi ilerleme sağlar. Genellikle en çok tercih edilenler arasında Redhouse, Oxford gibi markalar yer alır.

Ana dilini anlamak ve derslerde yardım sağlaması adına ise deyimler ve atasözlerini içeren sözlükler mutlaka çocuğunuzun elinin altında bulunmalıdır. Bu yüzden okul alışverişi listenize eklediğinizden emin olmalısınız. Yine okula yardımcı materyallerden olan coğrafya atlasları, dünyayı tanımak adına merak ve ilgi uyandıracağı için tercih edilerek yönlendirmeye açık bir materyaldir. Çocuğunuz coğrafya dersi için hazırlık yaparken aynı zamanda da dünyayı algılayış biçimini geliştirebilir.

Test ve konu anlatım kitapları, bir öğrencinin okul hayatında en çok ihtiyacı olan ürünler arasındadır. Tıpkı defter, kalem gibi okul alışverişinde mutlaka üst sıralara yazılmalıdır. Bu yardımcı kitaplar derste öğrendiği konuları pekiştirme, geliştirme ve tekrar etme adına oldukça önemlidir. Okuma kitapları ise doğrudan bir ders notuna katkı sunmayacak olsa da genel anlamda en yararlı kitaplardır. Edebiyat, tarih, sosyoloji, psikoloji gibi alanlarda düzenli kitap okuyan çocuklar, dünyaya bakış açısı geliştirerek kendi geleceğini seçme konusunda daha isabetli kararlar alabilir.

Okula Dönüş Alışverişinde En Ucuz Fiyatlar Akakçe’de!

Okul alışverişi listesi oldukça uzun olduğu için maliyet açısından da ciddi bir külfet olabilir. Fakat çocuğunuzun geleceğine yatırım olduğu için maalesef kısmak mümkün değildir. Okul alışverişi için mağazalar bulunsa da fiziksel olarak gün içerisinde ziyaret edip fiyatları inceleyebileceğiniz mağaza sayısı sınırlıdır. Bu yüzden Akakçe’yi tercih ederek hem zamanınızdan hem paranızdan tasarruf edebilirsiniz. Çocuğunuzun ihtiyacı olan her türlü ürünün internet ya da mağaza fark etmeksizin tüm fiyatlarını tek bir sayfa üzerinden listeleyerek en ucuz fiyatı bulabilir, geçmiş fiyat tablosunu inceleyerek okul alışverişi indirim ve kampanyalarının gerçekliğini sorgulayabilirsiniz. Ayrıca henüz almayı düşünmediğiniz ürünleri ise takip listesine ekleyerek olası bir indirim döneminde bildirim, SMS gibi yöntemlerle haberdar olarak uygun fiyata sahip olabilirsiniz.