2022 Okula Dönüş İndirimleri & En Ucuz Okul Alışverişi Akakçe’de!

Okul Alışverişi

2022 Okul Alışverişi

Okulların açılma döneminin yaklaşması ile birlikte aileler çocuklarının okul ihtiyaçlarını tamamlamak için okul alışverişine çıkarlar. Okula dönüş alışverişi öğrencilerin en sevdiği dönemlerden biridir. Okul döneminde öğrencilerin birçok araç - gerece ihtiyacı vardır. Bu okul malzemeleri derslerde, ev ödevlerinde ve ders dışı etkinliklerde çocukların sıklıkla kullandıkları ürünler arasında yer alır. Kitap, defter, kalem, silgi gibi ürünler temel okul eşyaları olarak kabul edilir ve her öğrencinin çantasında bulunmalıdır. Bazı markalar bu tip temel okul malzemelerinin yer aldığı ürünleri sezon başlarında okula dönüş seti olarak da kullanıcıların beğenisine sunarlar. Birçok farklı markanın ürettiği okul malzemelerini inceleyerek çocuğunuz için en güzel okul eşyalarını seçebilir ve hem çocuğunuzun okul hayatına hem de mutluluğuna önemli bir katkıda bulunabilirsiniz.

Önceki dönemlerde okul malzemelerini satın almak için birçok farklı mağaza gezmeniz gerekirken şimdi internet üzerinden aradığınız tüm ürünlerin fiyatlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Okul alışverişi siteleri arasından Akakçe, binlerce ürün arasından sizin için en uygun fiyata sahip olan seçeneği bulur. Bu sayede satıcıların farklı fiyatlandırma politikaları arasından hem çocuğunuz hem bütçeniz için doğru olan ürünü kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünler hakkında tereddüt yaşadığınız noktada ise daha öncesinde yorum ve değerlendirmelerde bulunan kullanıcıların görüşlerine göz atabilirsiniz.

Okul Alışverişinde Gerekli Olan Kırtasiye Malzemeleri Nelerdir?

Okul öncesi kırtasiye malzemeleri listesi çıkarmak, alışveriş sırasında eksik ya da fazla ürün satın almanıza engel olabilir. Bu da sizi birçok zahmetten kurtarır. Çocuğunuzun okulda ihtiyaç duyacağı malzemeleri öncesinde belirlemeniz bütçe planlaması konusunda da fayda sağlar. Çocuğunuzun okula dönüş kırtasiye alışverişi listesinde şu ürünler yer almalıdır:

Temel olarak okul öncesi malzeme listenizde bu ürünlere yer vermeniz alışverişinizi oldukça kolaylaştırır. Bunlar haricinde okul eşyaları arasında boya ve resim malzemeleri, toplu iğne, selobant, etiket ve post - it gibi ürünler de çocuğunuzun okulda ihtiyaç duyabileceği malzemeler arasında bulunur. Bu ürünleri okul seti olarak toplu halde satan markalar da vardır. Bu tip set ürünleri de alışverişiniz sırasında tercih edebilirsiniz.

Okula Dönüş Kırtasiye Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okul alışverişi sırasında dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunur. Birçok ürün çeşidi ve marka bulunduğu için kalite farkları da ortaya çıkar. Okul eşyalarının kullanım ömrü tercih aşamasında dikkat etmeniz gereken faktörlerin başında yer alır. Çocuğunuzun uzun süre kullanabileceği ürünleri tercih etmek hem ekonomik açıdan hem de verimlilik açısından önemlidir. Örneğin defter seçiminde kapağının kısa sürede yırtılma / yıpranma gibi durumlara karşı dayanıklı olması kullanım açısından önemlidir. Bu yüzden plastik ya da kalın karton kapaklı defterleri tercih etmeniz daha faydalı olabilir. Aynı zamanda spiralli defterler tercih etmek de iç sayfaların yıpranma / kopma gibi durumlarından kaçınmak için mantıklı bir seçim olabilir. Defter kadar kalem seçimi sırasında da bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Kurşun kalem seçimi yapıyorsanız eğer kalemin kurşununun yazı yazarken parmaklarda iz yapmaması gerekir. Bunun haricinde kalemin tutulan noktası sert ise bir süre sonra parmak aralarında ağrıya sebep olabilir. Kalem seçimi sırasında bu noktalara dikkat etmek sağlık ve kullanım açısından daha faydalı seçim yapmanızı sağlar. Okul eşyaları satın alırken dikkat etmeniz gereken diğer noktalar ise şunlardır:

 • Ürünleri satın alırken çocuğunuzun sağlığı açısından sorun çıkarabilecek ürünlerden uzak durmalısınız.
 • Silgi seçiminde defterde iz bırakmayan modelleri tercih etmeniz daha faydalı olur.
 • Makas alırken korumalı ve öğrenciler için özel olarak üretilen güvenli seçenekleri tercih edebilirsiniz. Örneğin kör uçlu makas çocukların güvenliği düşünülerek üretilmiş çeşitlerden biridir.
 • Yapıştırıcı seçiminde ise ciltle temas ettiğinde zarar vermeyecek olan ürünleri tercih etmek sağlık açısından önemlidir. Stick yapıştırıcı çeşitleri bu anlamda oldukça işe yarar bir çözüm olabilir.
 • Cetveller pek çok farklı materyalden üretilerek sunulur. Esnek cetvel (Flexible) seçimi uzun ömürlü ve güvenli bir seçenek olarak tercih edilebilir.
 • Pergel seçimi sırasında da yine güvenli ve korumalı pergelleri seçmek önemlidir. Pergelin uçları sivri olduğu için önlem almak olası kazaları engelleyebilir.
 • Kalemlik seçimi sırasında çocuğunuzun kalem sayısı önemlidir. Küçük bir kalemliğe birçok kalemi sığdırmaya çalışmak kalemlere de kalemliğe de zarar verir. Bu yüzden kalemlik seçiminde hem kalemliğin malzemesine hem de hacmine dikkat etmenizde yarar vardır. Rulo, şeffaf, deri ve silikon kalemlik çeşitleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Genel olarak okul eşyaları satın alırken bu noktalara dikkat etmeniz size daha iyi bir alışveriş deneyimi sunabilir. Kırtasiye malzemeleri satın alırken güvenlik, sağlık ve kullanım ömrü gibi detayları göz önünde bulundurmanız hem siz hem de çocuğunuz için önemlidir.

En Gerekli Okul Malzemeleri

Birçok marka okulların açılmasıyla birlikte okula dönüş kampanyaları düzenler. Okul alışverişinizi bu dönemlerde yapmanız ekonomik açıdan daha faydalı olabilir. Kaliteli ucuz okul eşyaları almak için indirimleri takip etmeniz size faydalı sağlayabilir. Okul alışverişi sadece kırtasiye araç - gereçleri ile sınırlı değildir. Çocuğunuzun ihtiyacı olan diğer temel okul eşyaları şunlardır:

 • Okul çantası,
 • Suluk, matara,
 • Beslenme çantası,
 • Resim çantası

gibi ürünler çocuğunuzun temel okul eşyaları arasında mutlaka yer almalıdır. Bu ürünlerin seçimini yaparken bazı önemli noktalar vardır. Bu noktalara dikkat etmeniz durumunda çok daha sağlıklı bir okul alışverişi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Okul çantası seçimi sırasında malzeme kalitesine dikkat etmelisiniz. Düşük kaliteli bir malzemeden üretilen çanta kısa sürede yıpranma, yırtılma gibi sorunlara yol açar. Ayrıca çantanın en az iki gözden oluşması defter ve kitapların tek bir göze sıkışmasına engel olur. Bunlar haricinde çocuğunuzun severek taşıyabileceği bir çanta seçimi de önemlidir. Örümcek adam, unicorn ve winx club gibi çocuğunuzun sevdiği kurgusal karakterin yer aldığı çantaları tercih edebilirsiniz.
 • Suluk ya da matara seçerken kanserojen madde içermeyen ürünleri tercih edebilirsiniz. Alüminyum, cam, çelik ve plastik maddelerden üretilen suluklar arasından sağlık açısından sertifikalı olan marka ve modelleri seçmeniz tavsiye edilir.
 • Beslenme çantası yapısı itibari ile sağlam olmalıdır. Yiyecekleri muhafaza etme anlamında başarılı olan ürünleri tercih etmeniz önemlidir. Beslenme çantası seçimi sırasında okul çantasında olduğu gibi kurgusal karakterlerin yer aldığı modelleri seçerek beslenme ve okul çantası arasında bir uyum sağlayabilirsiniz.
 • Resim çantasını çocuğunuzun kullanacağı resim defterinin boyutundan biraz daha büyük seçmek faydalı olabilir. Bu sayede hem defterin kenarları kırışmaz hem de diğer resim malzemelerini aynı çantada taşıyabilir.

Öğrenciler için Okul Kıyafeti Alışverişi

Okula giden öğrenciler için en önemli konulardan biri kıyafet alışverişi olabilir. Okul için yapılan kıyafet alışverişi sadece üniforma ile sınırlı değildir. Öğrenciler dönem boyunca birçok kıyafete ihtiyaç duyar. Bu ürünlerin seçimini yaparken kaliteli ve dayanıklı kumaşları tercih etmeniz önemlidir. Çünkü bir yıl boyunca düzenli olarak kullanılacak bu kıyafetlerin kısa sürede yıpranması ekonomik açıdan problem olabilir. Bir öğrencinin dolabında mutlaka olması gereken okul kıyafetleri ise şunlardır:

 • Üniforma,
 • Yedek üniforma,
 • Eşofman takımı,
 • Spor ayakkabı,
 • Klasik ayakkabı

Bu kıyafetlerin çocuğunuzun dolabında bulunması okul hayatı için önemlidir. Örneğin yedek üniforma bulundurmak, olası bir aksilikte kurtarıcı olabilir. Eşofman takımı ve spor ayakkabı ise özellikle beden eğitimi dersinde bir yıl boyunca düzenli olarak kullanacağı kıyafetler arasında olduğundan dayanıklı ve kaliteli ürün seçimleri yapmak daha faydalıdır. Klasik ayakkabı ise hem üniforma ile uyumu için hem de okuldaki 29 Ekim, 23 Nisan ve 19 Mayıs gibi özel etkinlikler sırasında kullanabileceği şık bir seçenek olarak bulunabilir.

Öğrenciler için Faydalı Kitaplar

Bir öğrencinin en çok ihtiyacı olan şey tabii ki kitaptır. Bu kitapların bazıları okuldaki derslerine yardımcı olurken bazıları da genel kültür açısından önemlidir. Okul eşyaları satın alırken kitap alışverişini de eksiksiz bir şekilde yapmak çocuğunuzun başarısı ve geleceği için önemlidir. Okul alışverişi listenizde kesinlikle bulunması gereken kitap seçenekleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Türkçe - İngilizce sözlük,
 • Deyimler ve atasözleri sözlüğü,
 • Coğrafi atlas,
 • Konu anlatım kitapları,
 • Test kitapları,
 • Okuma kitapları

şeklinde sıralanan kitaplar, mutlaka çocuğunuzun kitaplığında yer almalı. Hem derslerindeki başarısı hem de genel kültürü için önem arz eden bu kitaplar, çocuğunuzun geleceği ile doğrudan bağlantı sağlar.

İngilizce dünyada en çok kabul gören dillerden biri olduğu için İngilizce bilmek artık bir tercih değil zorunluluk haline geldi. Erken yaşlarda İngilizce eğitimine önem vermek gelecekte birçok anlamda kolaylık sağlayacaktır. Bu noktada Türkçe - İngilizce sözlük kullanımı kelime bilgisi ve İngilizce çalışmaları sırasında oldukça faydalıdır. Türkçe derslerinde sıklıkla kullanılan deyimler ve atasözleri sözlüğü ise kültürel açıdan önemlidir. Günlük konuşma dilinde de sıkça kullanılan deyimler ve atasözlerini çocuğunuzun okul malzemeleri arasında bulundurmanız ana dile olan hakimiyeti açısından da tavsiye edilir. Sosyal bilgiler, coğrafya gibi derslerde kullanılan coğrafi atlaslar, hem Türkiye’yi hem de dünyayı tanıma adına yararlı kaynaklardır. İçerisinde iklim, yer şekilleri, bitki örtüsü gibi tematik bilgiler barındıran atlaslar bakış açısını geliştirmek adına önemli kaynaklardır

Konu anlatım ve test kitapları, okul dersleri ve akademik sınavlar açısından kullanılması gereken kaynaklar arasında yer alır. Türkçe, matematik, sosyal bilimler, coğrafya, tarih gibi okul müfredatında yer alan tüm derslere ait yardımcı kaynak kitaplar vardır. Hem öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi için hem de sınavlara hazırlık sürecinde tercih edebileceğiniz bu kitapları okul alışverişi listenize ekleyebilirsiniz. Bunlar dışında özellikle genel kültür ve bakış açısı için faydalı olan okuma kitapları da tercih edilebilir. Bu tarz kitaplar yaş grubuna veya sınıfına göre set halinde de satışa sunulur. Örneğin edebiyat okul seti ortaokul kitapları, ortaokul seviyesinde öğrencileri için özel olarak hazırlanmış kitaplardır.

Anaokulu Kırtasiye Malzemeleri

Okul hayatına yeni başlayacak minikler için hazırlık süreci de oldukça heyecanlıdır. Anaokulu, çocukların eğitime başlamadan önce hazırlık dönemi olarak kabul edilebilir. Genel olarak davranış kuralları, ikili ilişkiler ve el becerilerini geliştirmek adına çalışmalar yapılır. Bu yüzden anaokulu kırtasiye malzemeleri alışverişi ekstra bir öneme sahiptir. Alışveriş öncesinde çocuğunuzun öğretmeninden bilgi almanız daha doğru okul eşyaları almanız konusunda faydalı olsa da kısaca anaokulu malzeme listesi şu şekildedir:

 • Kuru boya kalemleri,
 • Parmak boyası seti,
 • Pastel boya,
 • Kalemlik,
 • Elişi kağıdı,
 • Fon kartonu,
 • Küt uçlu makas,
 • Oyun hamuru

temel anaokulu malzemeleri arasında yerini alır. Bu gereçlere ek olarak çocuğunuzun okul eşyaları arasına; sırt çantası, ıslak mendil, kalem, silgi, kalemtıraş gibi ürünler de anasınıfı malzemeleri listesine dahil edilebilir. Bu okul malzemelerini satın alırken hem kalitesine hem de çocuğunuzun zevklerine dikkat edebilirsiniz.

Okul için Bilgisayar Kampanyaları

Gelişen teknoloji tabii ki okul eşyalarında da tercih edilmeye başladı. Özellikle son dönemde popülerleşen uzaktan eğitim modeli ile birlikte kalem ve defterin yerine okul için bilgisayar ve tabletler geçti. Öğrencilerin en çok beklediği okula dönüş kampanyası ise uzaktan eğitim için bilgisayar fiyatları diyebiliriz. Çocuğunuz bilgisayar yardımı ile online derslere katılabilir, eğitim içeriklerini izleyebilir ve test çözebilir. Bilgisayarların fiyatları teknik özelliklerine göre farklılık gösterdiği için geniş bir skalaya sahiptir. Firmalar kullanım amaçlarını göz önünde tutarak birçok model üretir. Online eğitim için bilgisayar da firmaların artık üretim sırasında dikkate aldığı konulardan biridir. Bilgisayar alışverişinizi uygun fiyatlarla tamamlamak isterseniz eğer okul bilgisayar kampanyası dönemlerini takip ederek bütçenize uygun seçimlerde bulunmanız mümkündür. Bilgisayarlar haricinde tabletler de eğitim için oldukça iş gören ürünlerdir. Neredeyse benzer işlevlere sahip tabletleri de hem mobilitesinden dolayı hem de bilgisayarlara göre daha uygun fiyatlı olmasından dolayı tercih edebilirsiniz. Bütçenize uygun tablet fiyatları için Akakçe’yi ziyaret edebilirsiniz.

Okula Dönüş Alışverişinde En Uygun Fiyatlar Akakçe’de!

Okul eşyaları alışverişinde liste biraz uzun olduğu için maliyeti de fazladır. Bütçenizi efektif kullanmak için kaliteli ürünlere en uygun fiyatlarla sahip olmanız gerekir. Yaşadığınız bölgedeki fiziksel mağazalar sınırlı olabilir ve aynı zamanda hepsini gezip fiyat karşılaştırması yaparak en uygun okul malzemelerini bulmak zaman açısından da sorun çıkarabilir. Kırtasiye malzemeleri, kitaplar, okul kıyafetleri ve teknolojik ürünlere kadar pek çok ürünü en doğru fiyatlarla görüntülemek ve ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi yaşamak istiyorsanız Akakçe’yi tercih edebilirsiniz. Akakçe, aradığınız ürünün tüm satıcılardaki fiyatlarını tek bir sayfada sergiler ve en uygun olanını size sunar. İlgili ürünlerin son altı aydaki fiyat değişimini de aynı sayfa üzerinden görüntüleyebilir ve indirim dönemleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun okul eşyalarını en iyi fiyat avantajı ile satın alabilirsiniz.