Outdoor Giyim Ürünleri ve Fiyatları

Akakçe ile çok sesli alışveriş! Keşfet

En Popüler Outdoor Giyim Ürünleri

Erkek Outdoor AyakkabıErkek Outdoor Mont ve Outdoor CeketErkek YağmurlukKadın Outdoor AyakkabıÇocuk Outdoor AyakkabıÇocuk Outdoor Mont ve Outdoor CeketÇocuk Outdoor Sandalet ve Outdoor TerlikÇocuk YağmurlukErkek Outdoor Sandalet ve Outdoor TerlikKadın Outdoor Mont ve Outdoor CeketKadın Outdoor Sandalet ve Outdoor TerlikKadın Yağmurluk

Popüler Markalar

Outdoor Giyim

Dış mekân sporları için özel olarak tasarlanmış olması outdoor giyim ürünlerini günlük giysilerden ayıran en temel etkendir. Bu ürünler rüzgâra, yağmura karşı iyi koruma sağlayan fonksiyonel kumaşlarla üretilir. Soğuk kış günlerinde veya yüksek rakımlardaki doğa yürüyüşlerinde üşümenizi engeller. Sıcak günlerde ise nefes alan kumaşları sayesinde konforlu bir kullanım sunar. Hareketlerinizi kısıtlamaz. Bu sebeple de açık havada yapılan spor aktiviteleri için en iyi seçenekler arasında yer alır. Ürün çeşitlerinde ceketler ön plana çıksa da ayakkabılar, pantolonlar, gömlekler, çoraplar ve iç giyim alternatifleri de mevcuttur. Birbirinden kaliteli seçenekleri ile outdoor giyim Akakçe’de sizlere sunulur.

Outdoor Spor Giyim Ürünleri Ne İşe Yarar?

Outdoor giyim ne demek?’ sorusu kullanıcılar tarafından en sık sorulan sorular arasında yer alır. Outdoor giyim tarzı, açık hava etkinliklerinde sporcuları rahat ve sıcak tutmak için tasarlanmış iç ve dış giyim ürünlerinden oluşur. Bu ürünlerde kullanılan kumaşlar yağmur, kar ve nemden minimum düzeyde etkilenmenizi sağlar. Outdoor giyim outlet ürünleriyle hava koşullarından sizi maksimum seviyede koruyacak bu seçeneklere avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Bu sebeple de bu ürünler sadece sporculara değil, yağışlı havalarda, sert kış koşullarında ve sıcak yaz günlerinde herkese hitâp eder.
Açık hava sporları düşünülerek tasarlandığı için ürünlerin tamamı konforlu özellikler taşır. Bu durum da günlük yaşamda tercih edilmelerini sağlayan faktörlerden birisidir. Ürünlerde dayanıklılık için en çok polyester kumaş kullanılır. Polyester; güneş ışınlarına, esnemeye, yıpranmaya, küflenmeye ve çürümeye karşı dirençli olduğundan açık hava için idealdir. Aynı zamanda en hafif ve esnek kumaşlardan birisidir. Bu niteliklere sahip olduğu için outdoor iç giyim ürünlerinde de en çok kullanılan kumaş türüdür. Bu özelliklere sahip olan diğer bir kumaş türü de naylondur. Naylon maksimum derecede su itme etkisine sahiptir ve oldukça çabuk kurur. Üstün aşınma direnci olduğu için outdoor askeri giyim ürünlerinde en çok naylon kumaş kullanılır. Dayanıklılık ön plana çıktığında ripstop kumaş da üreticiler tarafından en sık tercih edilenler arasındadır. Ripstop temelde birçok farklı kumaşın bir arada kullanılmasıyla elde edilen bir dokuma türüdür. Yırtılmaya karşı sağlam özellikler taşıdığı için uçurtmalar ve paraşütler de bu kumaştan yapılır. Tüm bu kumaşlar dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar kullanılır. Sizler de outdoor giyim kampanyalarını takip ederek bu ürünleri en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Outdoor Üst Giyim Ürünlerinin Özellikleri

Termal giysiler ve yalıtımlı ceketler, hava sıcaklıkları sıfır derecenin altına düştüğünde bile sıcak kalmanızı sağlar. Açık hava faaliyetlerine yönelik üretilen üst giyim ürünlerinde shell ceketler ön plana çıkar. Shell ceket rüzgâra, yağmura ve kara karşı üzerinizde bir katman oluşturur. Standart pamuklu termal giysilerden farklı olarak çalışır. Tek, çift veya üç katmanlı malzeme ile dayanıklı ve çabuk kuruyan ürün alternatifleri arasında yer alır. Bu oranda nefes alabilir kumaşlarla üretilir ve konfor sunar. Gore-Tex, HyVent ya da eVent gibi su itici membranlar ve rüzgâr geçirmez teknolojilerle tasarlanır. Bazı modellerde ayarlanabilir başlıklar, el veya göğüs cepleri konforlu ve teknik özellikler içerir. Yürüyüş için yağmurluklar, koşu ve bisiklet için rüzgâr ceketleri ve dağcılık için kullanılan waterproof montlar da bu kategoriye dahildir. Bu ürünler, kumaş teknolojileri sayesinde kayak ve snowboard yapanlar tarafından da tercih edilir. Ayrıca bu ceketlerde bilek tozlukları, gözlük cepleri ve kulaklık yuvaları gibi ek özellikler de bulunabilir. Outdoor giyim indirim fırsatlarında bu modellerde dahil olmak üzere birçok seçeneği bulmak mümkündür. Softshell ceketler de benzer özelliklere sahiptir. Ancak kısmen daha az koruyuculuk sağlar. Bisiklet ve koşu aktiviteleri için en ideal olan seçeneklerdendir. Outdoor giyim erkek ve kadın ürünlerinde yalıtımlı puf ceketler de ön plana çıkar. Bu ceketlerde vücut ısısını hapsetmek için genellikle kuş tüyü veya coreloft ve thermoball gibi sentetik dolgular yer alır. Bunlar su itici özelliğe sahiptir. Ancak shell ceketlere nazaran daha az koruma sağlar. Sıcak tutma özelliği yüksek olduğu için kampçılık gibi aktivitelerde sıklıkla kullanılır.

En Uygun Outdoor Giyim Ürünleri Nelerdir?

Kış aylarında koruma sunan ürünler ön plana çıksa da yazın da açık hava etkinlikleri yapıldığı düşünüldüğünde tişörtler, yazlık ürünler içerisinde en sık tercih edilen seçenekler arasına girer. Bahar ve yaz aylarında açık havada yapılacak olan bisiklet sürme gibi etkinliklerde kullanılan tişörtlerde hava geçiren kumaşlar ön plandadır. Bu ürünleri aşağıdaki avantajlarından dolayı da tercih edebilirsiniz:

Tişörtler, açık hava etkinliklerinin yanı sıra pilates ve yoga gibi salon sporlarında esnek ve hava alabilen yapısı sayesinde en çok tercih edilen bayan outdoor giyim ürünüdür. Kış aylarında ve yaz akşamlarındaki etkinlikler için üretilen seçeneklerde de polartec gibi sentetik yün kumaşlar kullanılır. Bu kumaşın en büyük özelliği ıslansa bile çabuk kurumasıdır. Bu sebeple bu ürünler her mevsim yapılabilen her aktivitede gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Ucuz outdoor giyim kampanyaları sayesinde bu ürünlerin tamamını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Hem Kışlık Hem Yazlık Outdoor Giyim Seçenekleri

Yerli outdoor giyim markaları tarafından açık hava sporları için üretilen ve en çok tercih edilen ürün gruplarından birisini de pantolonlar oluşturur. Bu pantolonların en büyük özelliği su geçirmez oluşudur. Modeller birbirinden farklı olsa da hemen hemen hepsi rahatlık için ayarlanabilir bel kemeri ile tasarlanır. Bunun yanı sıra ürünlerde havanın dolaşımını sağlayarak serin kalmanıza yardımcı olan file astar bulunur. Her modelde olmasa da bu pantolonların en temel özelliklerinden biri bacakların yarısına kadar çekilebilen fermuar bulunmasıdır. Bu fermuar detayı ayakkabınızı çıkarmadan pantolonunuzu giymeniz için eklenir. Pratik kullanım sunması sebebiyle doğa sporlarında ve kamp alanlarında en çok tercih edilen ürünlerden birisidir. Tüm bu ürün seçeneklerinin çocuklar için olanı da mevcuttur. Çocuk outdoor giyim ürünlerinde özellikle kış aylarında kullanılmak üzere korunaklı ceketler ön plana çıkar.

Outdoor Giyimde Kullanılan Ayakkabılar

Outdoor ayakkabı modelleri, temelde sırtınızda kampçılık ve benzeri faaliyetler için taşıdığınız teçhizatlar varken arazide günlerce süren yürüyüşlerde kullanılmak için tasarlanır. Bu ürünlerin tabanı sabit duruşa ve burkulmaları önlemeye yardımcı olmak için sert malzemelerden yapılır. Arazide kaymayı önlemek için de tabanda kauçuk gibi maddeler kullanılır. Bunun yanı sıra tabanlar güvenliği maksimuma çıkarmak için zikzaklar kullanılarak tasarlanır.
Outdoor giyim kadın koleksiyonundaki ayakkabılarda canlı renkler, erkek koleksiyonunda ise nötr renkler ön plandadır. Bu seçeneklerin arasından tarzınıza ve stilinize en uygun olanı bulmanız kolay olur. Ürünlerin hepsi hem soğuk hem de sıcak zamanlardaki hava koşullarına, yağmura, kara ve güneşe karşı dirençli olur. Bunun yanı sıra ürünlerde ayak sağlığınızın korunması için hava alabilen kumaşlar kullanılır. İndirimli outdoor giyim ürünleri sayesinde bu ürünleri avantajlı fiyatlarla satın almanız mümkün olur. Bu seçenekler kaliteli malzemelerle üretildiği için uzun ömürlü kullanım sunar. Sizler de bu ürünlerin avantajlarından yararlanmak isterseniz tüm seçenekleri Akakçe’de spor, outdoor ana kategorisinin altında, outdoor giyim alt kategorisinde görebilirsiniz. Ürün seçeneklerinin fiyat listelerini birbiriyle karşılaştırabilir ve bütçenize en uygun olan ürünleri rahatlıkla belirleyebilirsiniz.