Pamuk

Pamuk Fiyatları

222 farklı Pamuk için fiyatlar listeleniyor.

Bambino Pamuk Lux Pamuk İnci Pamuk İpek Pamuk Hira Pamuk Baby&Me Pamuk

Fiyatı Düşen Pamuklar

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 10Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Türü Miktar Paket Türü Ürün Puanı

Sıcak Su Torbası Ecza Dolabı Sıcak Kompres Soğutucu Sprey Deprem Çantası Vitamin ve Mineral Balık Yağı Hasta Bezi Kolajen Bambino Pamuk Lux Pamuk İnci Pamuk

Pamuk Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Pamuk Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Pamuklar hangileri?

Bugün Akakçe'de 222 farklı model arasında

En çok satan Pamuklar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Pamuk:
  1. Hidrofil Pamuk 1 Kg
  2. Bambino 1 kg Hidrofil Rulo Pamuk
  3. Lux Hidrofil Rulo Pamuk 1 kg
  4. Lux 100 gr Pamuk
  5. İnci Hidrofil Rulo Pamuk 1 kg

Pamuk

İnsan hayatını kolaylaştırmak için kullanılan pek çok farklı bitki bulunur. Bu bitkilerden biri de ebegümecigiller familyasının üyesi olan pamuktur. Yapısında bol miktarda yağ ve lif barındıran bu bitki endüstriyel anlamda büyük öneme sahiptir. Kozmetik alanından başlayarak sağlık alanına kadar çok geniş bir kullanıma sahip olan bitki, aynı zamanda tamamen doğaldır.Özellikle doğal ürünlere olan ilginin artmasıyla insan sağlığına zararı olmayan bitkilerin tercih edilmesi sık görülen bir durumdur. Sağlık ürünlerinin sürekli cilt ve insan ile temas etmesi, kozmetik ürünlerinin benzer şekilde insan cildi ile yakın şekilde temas etmesi gibi durumlar toksik içermeyen ürünlere yönelimi arttırır. Bu noktada tamamen doğal bir bitki olan ve üretiminde ekstra kimyasal kullanımı gerektirmeyen pamuk son derece ideal bir bitkidir. Kulak çubuğu gibi ürünler de dahil olmak üzere pek çok alanda pratik şekilde kullanılan bu bitkinin yağı da son derece önemlidir. Alanında en kaliteli ürünleri kullanıcılara sunan İpek, Aslanlı, Papatya ve Lux gibi markaların en iyi ürünleri Akakçe’de rahatlıkla bulunabilir.

Pamuk Nedir?

Pamuk 50 gr ağırlıktan başlayarak 1 kg ve üzerindeki paket seçeneklerine kadar bulunabilir. Özü bitki olan bu ürün hidrofilik özellik gösterir. Hidrofilik özellik bir malzemenin sıvı emme kapasitesidir. Yapısında bulunan bol miktarda boşluk ve ince yapısı sayesinde içine bol miktarda sıvı alabilir. Bu durum özellikle sağlık alanında son derece önemlidir. Cilt yoluyla alınması gereken ilaç ve kimyasalların uygulanması için geniş bir temas yüzeyi gerekir. Bu temas yüzeyine uygulanan ilacın cilt üzerinde kalması için dengeli bir şekilde uygulanması son derece önemlidir. Sıvının direkt uygulandığı durumlarda cilt üzerinden akarak uzaklaşması mümkündür. Bu durumda uygulanan kimyasal ve ilacın etkisini en iyi şekilde göstermesi beklenemez. Ayrıca bu şekilde uygulanan kimyasalların tüketim miktarı da normalin çok üzerine çıkabilir. Bu nedenle hidrofili özellik gösteren pamuk ürünleri kullanılarak sıvı formdaki kimyasalın istenen yüzeye ince bir katman halinde uygulanması sağlanabilir. Böylece yüzeyin üzerinde kalıcı bir sıvı katmanı oluşturulabilir. Ayrıca kozmetik ve tekstil alanlarında da bu bitkinin kullanımı son derece kritiktir. Özellikle tüm uyku süresi boyunca yakın şekilde temas edilen yastıkların içinde bakteri birikimi görülmemesi için kullanılan malzemenin kalitesi çok önemlidir.

Pamuk Kullanım Alanları

Son derece değerli bir bitki olan pamuğun üretimi özellikle teknolojinin gelişmesiyle büyük oranda artmıştır. Bu durum bitkinin pek çok farklı alanda da rahatlıkla tercih edilmesini sağlar. Özellikle her geçen gün artan kullanım alanlarından en güncel ve popüler olanlar şu şekilde sıralanabilir:

Özellikle sağlık sektöründe hizmet gösteren kurum ve departmanlarda pamuk 1 kg paketler şeklinde tercih edilebilir. Yoğunluğu son derece düşük olan bu ürünün 1 kg ağırlığındaki paketleri bile son derece büyük hacimleri ifade etmektedir. Bu nedenle hem amatör hem de profesyonel kullanım durumlarında 1 kg boyutundaki bir paketin bile uzun süreler boyunca kullanılması mümkündür. Aynı zamanda yine sağlık uygulamalarında kullanımından dolayı olası iş kazalarında ilkyardım amacıyla ecza dolaplarında en az 1 paket bulundurulması önerilir. Pamuk hidrofil özelliğinin dışında kıyafetlerde ve yastık dolgularında da kullanılır. Tamamen doğal olduğu için rahatlıkla yıkanabilir ve içinde bakteri biriktirmez. Aynı zamanda pamuğun kullanımı ile üretilen kumaşların yapısı hava almaya uygun olduğu için terleme gibi istenmeyen durumlar oluşturmaz.

Sağlık Alanında Pamuk Kullanımı

Hemen herkes sağlık kuruluşlarında ya da işyerlerinin revir gibi sağlık bölümlerinde bulunan pamuğun önemini bilir. Ecza dolapları başta olmak üzere bu gibi kurumlarda bol miktarda bulunan ürün pek çok açıdan son derece önemlidir. Pratik ve sıradan aşı ya da kan alma uygulamalarında sıklıkla kullanılan pamuk 100 gr gibi küçük paket seçenekleriyle tek kullanımlık şekilde tercih edilebilir. 100 ve 50 gr pamuk paketlerin içeriği özellikle virüs ve bakteri kontaminasyonu riski taşıyan durumlarda tek kullanımlık alanlara son derece uygundur. Bu şekilde her bir paket uygulamadan önce açılır ve aynı uygulamada tamamı kullanılır. Bu şekilde aşı ve kan alma uygulamaları rahatlıkla tamamlanabilir ve hastalar arasında virüs ya da bakterilerin temas etmesi engellenir. Sağlık alanında kullanılan rulo pamuk 1 kg aynı zamanda kanamalara baskı uygulamak için de son derece önemlidir. Sıradan kumaşlar ya da farklı malzemeler ile yapılan baskı bölgesinde kullanılan malzeme kısa süresinde tamamen kan olabilir. Hidrofil yapıya sahip olan pamuğun sıvı emme kapasitesi bu noktada son derece faydalı olarak kullanılabilir.

Kozmetik Uygulamalarında Pamuk Seçenekleri

Pamuk kullanımı kozmetik sektöründe son derece yaygın ve önemlidir. Bu noktada tercih edilen ürünlerin bir kısmı pamuğun farklı kısımlarından üretilirken bir kısmı ise direkt olarak bitkinin kendisidir. 100 gr pamuk gibi paket seçenekleri ile hem erkekler hem de kadınlar için kozmetik ve cilt bakımı alanında kullanıma uygun seçenekler değerlendirilebilir. Bu şekilde kullanıcılara sunulan pamuğun hidrofil özelliği kozmetik sektöründe de önemlidir. Bu durum en iyi örnek olarak ojeleri çıkarmak için kullanılan aseton gösterilebilir. Sıvı formda olan asetonun tırnak üzerine uygulanması ve baskı yapılması için pamuk 250 gr seçenekleri kullanılabilir. Buna ek olarak özellikle kadınların makyaj uygulamaları ve bu makyaj ürünlerinin ciltten temizlenmesi için de hidrofil pamuk 1 kg ve diğer paket seçenekleriyle değerlendirilebilir. Bu noktada temizlik ürünlerinin sürekli kullanımı söz konusu olduğu için 1 kg gibi büyük paket seçenekleri tercih edilebilir. Bu şekilde kullanılan paketler özellikle uzun süreli kullanım imkanı sağlar ve bozulmayan yapısı sayesinde aylar boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilir.

Avantajlı Pamuk Fiyatları

Pamuk 1 kg fiyat seçeneklerinden başlayarak farklı paket seçeneklerine göre değişkenlik gösteren fiyat seçeneklerine sahiptir. Bu fiyat seçenekleri incelenirken özellikle kullanım alışkanlıklarının göz önünde bulundurulması son derece önemlidir. Yoğun şekilde kullanım yapan işletme ve tesisler için yüksek kilogram değerine sahip paketlerin tercih edilmesi son derece mantıklıdır. Özel kutularda saklanan bu çok miktardaki ürün farklı unsurlar tarafından kirletilmeden uzun süre boyunca kullanılabilir. Yüz toniği gibi uygulamalar için ev tipi kullanımlara yönelik ürünler de hem büyük boyutlu ve uzun süreli olarak tercih edilebilir hem de tek kullanımlık paketler olarak tercih edilebilir. Bu şekilde tek kullanımlık tercih edilen paketler evlerde de pratik bir kullanım imkanı sağlar. Tercih edilen ürünün özelliklerine göre kozmetik ya da sağlık alanlarına yönelik seçenekler değerlendirilebilir. Bu ürün çeşitleri arasından tercih edilen farklı modellerin tamamı Akakçe’de bulunabilir. Geniş ürün yelpazesi ile farklı ürün seçenekleri ve bunlara bağlı olarak çeşitlenen hidrofil pamuk 1 kg fiyatı için seçenekler arasından seçim yapılabilir. Siz de kozmetik, kişisel bakım ana kategorisinde yer alan sağlık ürünleri kategorisinin içindeki ilk yardım ürünleri kategorisinin hemen altında pamuk ürünlerini bulabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen farklı kampanyalar sayesinde avantajlı fiyat seçenekleriyle istediğiniz ürünlere sahip olma fırsatını kaçırmayın!