Parfüm

Parfüm Fiyatları

30.651 farklı Parfüm için fiyatlar listeleniyor.

Akakçe ile çok sesli alışveriş! Keşfet
Versace Parfüm Calvin Klein Parfüm Burberry Parfüm Dior Parfüm Joop Parfüm Hermes Parfüm

Aktüel Broşürlerden Parfümler

 • Versace Eros Parfum Erkek Edt 100 MlRossmann
 • Calvin Klein Euphoria Edp Kadın 100 MlRossmann
 • Burberry Weekend Edp Women 100MlRossmann
 • Davidoff Coolwater Women Edt 100 MlRossmann
 • Pino Silvestre Original Edt Men 125MlRossmann
 • First Class Edt 100MlRossmann
 • Calvin Klein Euphoria Intense Edt Men 100MlRossmann
 • Versace Versus Blue Jeans Edt Men 75MlRossmann
 • Hugo Man Edt 125 MlRossmann
 • Bellissima Edt Kadın Parfüm 60 MlRossmann

ml En Ucuz ParfümlerTümü

ErkekKadınUnisex50 ml civarı75 ml civarı100 ml civarı150 ml ve daha büyükEDPEDTSetSatıcı Marka

Çok Satanlarml En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Markası Özellikler Boyut Türü Cinsiyet SatıcıToplam 147 satıcı. Ürün Puanı
Fiyatı0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

ŞampuanTıraş BıçağıDeodorantYüz TemizlemeNemlendirici KremGüneş KremiYüz SerumuSaç BoyasıVücut LosyonuVersace ParfümCalvin Klein ParfümBurberry Parfüm

Parfüm Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladık. Aşağıdaki 9 dakikalık videoyu izleyerek, kalıcılığı yüksek en ucuz parfüm çeşitlerini keşfetmek için göz önünde bulundurmanız gereken kriterler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

En Çok Karşılaştırılan Parfümler

En Çok İlgi Gören Parfümler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Parfüm Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Parfüm Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Parfümler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Parfüm:
 1. Versace Eros EDP 100 ml Erkek
 2. Calvin Klein Ck One EDT 200 ml Unisex
 3. Versace Eros EDT 100 ml Erkek
 4. Burberry Classic EDT 100 ml Erkek
 5. Dior Sauvage EDP 100 ml Erkek

En Ucuz Parfüm Fiyatları Akakçe’de!

Latin dilinde kokulu duman anlamına gelen ‘’perfumum’’ kelimesinden türeyerek dilimize ve hayatımıza girmiş olan parfümün kökleri, hem etimolojik hem de kültürel bakımdan oldukça eskilere dayanır. Tarihteki ilk kullanımının günümüzden beş bin yıl öncesine kadar uzandığı söylenir. O dönemde Mısırlılar, güneş tanrıları Ra’ya olan şükranlarını sunmak ve ölülerinin mumyalamak amacıyla kokulu otlar yakarlardı. Bunun üzerinden yaklaşık iki bin yedi yüz yıl geçtikten sonra ilk modern parfüm; esans, biberiye yağı ve alkol ana maddeleri kullanılarak geliştirildi ve güzelliğiyle ünlü Macar prensesine ithaf edildi, bu nedenle ‘’Macar Suyu’’ olarak isimlendirildi. On yedinci yüzyıl ve sonrasında ise güzel kokular insan hayatında o kadar büyük bir rol oynadı ki, başta Fransa’da olmak üzere pek çok yerde kokular şişe tasarımlarıyla birlikte birer sanat eseri olarak kabul edilmeye başlandı. Tarih boyunca parfüme duyulan bu derin ilgi günümüzde halen devam ediyor, bunun en önemli nedeni ise insan beyninin koku ve duygular arasında kurduğu güçlü bağdır. Siz de kendinize en uygun kokuları ve tasarımları akakce.com adresinden bulabilirsiniz.

Parfüm Çeşitleri

Parfüm çeşitleri ilk olarak kadın ve erkek olarak ikiye ayrılır. Itırların sadece kötü vücut kokularını önlemek için değil aynı zamanda kişiliğin de bir yansıması olarak kullanılması fikrinin yaygınlaşması, farklı parfüm çeşitleri arasından kişiye en uygun seçimin yapılmasını gerektirir. Parfüm çeşitleri arasında karışımın içerisinde bulunan esansların miktarı açısından EDT, EDP ve EDC olmak üzere üç temel tür bulunur. Karışımın içerisindeki esans miktarı arttıkça kokunun kalıcılığı da artar, bu da parfüm fiyatı artışı anlamına gelir. Eau de Cologne ya da kısaca EDC tür kokular, ortalama altmış derece alkol içinde %1 ile %3 arası çözünmüş esans bulundurur. Yaz aylarında ferahlatıcı bir etkiye sahip olan EDC türü kokuların kalıcılık süresi diğerlerine göre daha az olduğundan dolayı gün içerisinde sıkça kullanılabilir. Eau de Toilette türünde, esans oranı %7 ile %15 arasındadır. EDC türüne göre daha kalıcıdır fakat bu tür parfüm fiyatları, esans oranı arttığı için daha maliyetlidir. Diğer iki türe göre oldukça kalıcı bir kokuya sahip olan Eau de Parfum türünde esans oranı değerleri %15 ile % 30 arasına çıkar. EDP türü parfüm fiyatı bakımından en maliyetli olandır. Akakce.com sitesi üzerinden indirimli zara parfüm fiyatları ve çeşitlerinden haberdar olabilirsiniz.

Parfüm Tavsiyeleri ve Yorumları

Çeşitli kullanıcılar tarafından yapılan parfüm tavsiyeleri ve yorumları doğrultusunda tercih edilen kokuların mevsime, kişilerin zevklerine, kokunun kalıcılığına, yaşa, cinsiyete ve esans oranına bağlı olarak değiştiği görülebilir. Genellikle yaz aylarında yasemin, lavanta gibi ferah çiçek aromalı kokular; kış aylarında soğuk hava uçuculuğu arttırdığından dolayı daha soft ve baharatlı kokular kullanıcıların parfüm tavsiyeleri ve yorumları arasında yer alır. Yazın kullanılan manolya, lavanta, gül, orkide, zambak, portakal, limon gibi hafif kokular; yılın soğuk zamanlarında yerini misk, vanilya, amber gibi daha ağır ve egzotik kokulara bırakır. Parfüm tavsiyeleri ve yorumları bölümünde kullanıcılar tarafından önerilen en ucuz kadın parfüm modelleri akakce.com üzerinden rahat bir şekilde takip edilebilir.

Parfüm nasıl sıkılır?

Parfüm nasıl sıkılır sorusunun önemli birkaç tane püf noktası vardır. Bunlardan ilki, kokunun uygulanacağı yerin temiz ve kuru olmasıdır. Banyo esnasında açılan gözeneklerin kokuyu daha iyi emeceğinden dolayı kokuyu banyodan sonra temiz cilde uygulamak kalıcılığını arttırır. İkinci olarak kokunun vücutta uygulanacağı yer önem teşkil eder. Kişiler vücutlarını çok iyi tanımalı ve vücutlarında kokunun sabit kalacağı bölgeleri bilmelidir. Kişisel olarak farklılık gösterse bile profesyoneller tarafından nabız bölgeleri, göğüs araları ve eklem yerlerinin iç kısımları kokuyu uygulamak için ideal vücut bölgeleri olarak nitelendirilir. Cilt türüne göre tercih edilen kokuyu vücuda uygulamadan önce özellikle cildi kuru olan kişilerin, ciltleri üzerinde uygun bir nemlendirici kullanmaları gerekir. Nemli bir cilde uygulanan koku daima daha kalıcıdır. Parfüm bileklere sıkılırken yapılan en büyük hata, kokuyu sıktıktan sonra bileklerin ovuşturulmasıdır. Bu durum ısıyı arttıracağından dolayı kokunun yapısının bozulmasına neden olur bundan dolayı, kokuyu bileğe uyguladıktan sonra kokunun tene işlenmesini beklemek gereklidir. Parfüm sıkmakla ilgili bir diğer önemli konu ise saça uygulanmasının doğru olup olmadığıdır. Bazı uzmanlar içerisindeki kimyasallardan dolayı parfümün saça zarar verdiğini ileri sürerken bazıları ise herhangi bir sakınca bulunmadığını söyler.

Orjinal parfüm nasıl anlaşılır?

Koku alırken herkesin aklında olan yegane soru şudur: Orjinal parfüm nasıl anlaşılır? Günümüzde orijinallerinin pahalı olduğu gerekçesiyle üretilen ve kullanılan pek çok koku temas alerjisi ya da çeşitli cilt hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle parfüm alırken imitasyonunun nasıl fark edileceğini bilinmesi gerekir. Orjinal parfüm nasıl anlaşılır sorusunun en temel cevabı, hem parfümün kutusunun hem de şişesinin üzerinde bulunan seri numarasının var olması ile ilişkilendirilir. Seri numarasına bakarak çok sayıda parfümü imitasyonlarından ayırabilirsiniz. Bununla birlikte kutunun dışında bulunan şeffaf ambalajın pürüzsüz bir şekilde kaplanmış olması imitasyon olanlarını ele verir. Orijinal kokuyu anlamanın bir diğer yolu ise rengi ile ilgilidir. Profesyonel üreticiler, çok az miktarda renklendirici kullandıklarından dolayı orijinal olan koku imitasyonundan şişenin içerisindeki rengin daha soluk olması ile ayırt edilebilir.