Kadın Parfüm

Kadın Parfüm Fiyatları

10.493 farklı Kadın Parfüm için fiyatlar listeleniyor.

Çok Satanlarml En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

ErkekKadın50 ml civarı100 ml civarıEDPEDTOdunsuFresh0 - 50 TL 50 - 100 TL Satıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Cinsiyet: Kadın Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Boyut Türü Koku Ailesi Cinsiyet Kadın SatıcıToplam 112 satıcı. Ürün Puanı

Daniel Klein Erkek ParfümDiesel Erkek ParfümErkek ParfümLacoste Erkek ParfümMichael Kors Erkek ParfümSlazenger Erkek ParfümZara Erkek ParfümDaniel Klein Kadın ParfümDiesel Kadın ParfümLacoste Kadın ParfümMichael Kors Kadın ParfümZara Kadın Parfüm

En Çok Karşılaştırılan Parfümler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Kadın Parfüm Sıkça Sorulan Sorular

Kadın Parfüm İndirimleri

Güzel kokular belki de tarihin başından beri insanoğlunu kendisine çekiyor. Bu yüzdendir ki güzel kokulu çiçekler bahçeleri ve evleri dolduruyor. Güzel kokulara yakın olmayı sevenlerin tercih ettiği parfümlerse 16. Yüzyıldan beri geniş kitlelerin ulaşımına sunularak kullanıcılarına mükemmel bir kokuya sahip olmanın keyfini yaşatıyor. Modern dönemde artan esans çıkarma yöntemleri sayesinde artık yüzlerce parfüm markası birbirinden huzurlu kokuları cildinizde ve kıyafetlerinizde uzun süre hissetmenizi kolaylaştırmıştır. Özellikle kadın parfüm seçenekleri en sevilen kokuları kullanıcısının duyusal imzası kılmak için özenle geliştiriliyor. Günümüzde laboratuvarlarda geliştirilen formülleriyle uzun süren kalıcılık ve duyulara yoğun bir hitabet sunan parfümler geçmişteki gibi hijyen amaçlı değil bir kişilik göstergesi ve şıklığı tamamlayan bir unsur olarak görülüyor. Kadınlar için son derece önemli olan duyusal bütünlüğe hitap eden kadın parfümlerinin farklı seçenekleri bulunuyor. Bu seçenekler koku yoğunluğu kadar içerdikleri koku unsurlarıyla da sınıflandırılarak geniş kullanıcı kitleleriyle buluşuyor. Cilt dostu içerikleriyle günümüzde her yaş grubuna hitap eden esanslara ev sahipliği yapan Kadın parfüm markaları ürün yelpazelerini her geçen gün daha geniş hale getiriyor. Kadınlar için tarzı tamamlayan bir ürün olan indirimli Chanel parfüm modelleri arasından birini tercih etmek oldukça zor olsa da parfümler hakkında temel bilgilere sahip olmak bu seçimi yapmayı kolaylaştırıyor.

En Uygun Kadın Parfüm Modelleri

Yüzyıllardır insan hayatında olan parfümler günümüzde yüksek teknolojilerle kalıcı koku sağlar hale geliyor. Türleri içerdikleri kokulardan ziyade kalıcılıklarıyla veya konsantre oranlarıyla belirlenen kadın parfümlerinin içeriğinde genellikle alkol, konsantre esanslar ve su bulunuyor. Günlük kullanımda farklı, özel etkinliklerde kullanım için farklı kokulara sahip olduğu kadar farklı koku yoğunluğunda olan parfümleri kullanmak kişinin hem kendi duyu sağlığı için hem de çevresindeki insanların koku duyusuna olumlu bir şekilde hitap etmesi için elzem oluyor. Günlük kullanımda yoğun olmayan kokusuyla en çok tercih edilen parfüm seçeneklerinden biri %5-20 esans yoğunluğuna sahip Eau de Toilette parfümler oluyor. Bu parfümler günlük kullanım için ideal koku yoğunluğuna sahip oluşlarıyla bilinmekle birlikte uçucu oluşları sebebiyle 4-5 saatte bir yenilenmeleri tavsiye ediliyor. İlk sıkıldığı anda son derece yoğun bir kokuya sahip olmakla birlikte yarım saat içinde daha hafif bir kokuya sahip olmaya başlayan Eau de Toilette bayan parfüm fiyatları ise diğer parfümlere oranla son derece uygun oluyor. Pek çok kullanıcı için Eau de Toilette ile aynı olan Eau de Cologne parfümler %2-5 aromaya sahip olmasıyla en uçucu parfüm olarak biliniyor. Parfüm kullanma alışkanlığı olmayan fakat özel günlerde parfüm sıkmak isteyen kullancılar için oldukça uygun bir ürün olan Eau de Cologne parfümler zamanla daha yüksek esans yoğunluğu olan parfümlere alışmanız için oldukça uygun bir başlangıç ürünü oluyor. Kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen ürünse hem uzun süren kalıcılığı hem de yoğun aroma içeren formülüyle Eau de Parfum türü kadın parfümleri oluyor. Saf parfüm ekstresinin içerdiği %20-40 aromaya en yakın oranda aroma içeren EdP ler %10-30 oranında esansa sahiptir. Parfümünüzü alırken üzerinde yazan işaret ve simgelere göz atarak EdP mi yoksa daha az kalıcılığa sahip EdT parfüm mü alacağınıza karar verebilirsiniz. Yüksek kalıcılıktan ziyade uygun fiyat arıyorsanız daha az aroma içeren kadın parfümlerine yönelebilirsiniz. Farklı yoğunluklarda aynı kokuyu içeren bayan parfüm seti seçenekleri kararsız kalan kullanıcılar için ideal olabilir. Ciltte kalıcılıkları ne oranda olursa olsun sizi tanımlayan kokularla akıllardaki kalıcılığı uzun olan kadın parfümlerini gruplandırırken içerdikleri kokuları da göz önünde bulundurmak doğru seçimi yapmanızda son derece etkili oluyor.

Ucuz Kadın Parfüm Çeşitleri

Parfümler ilk üretildikleri zamandan beri doğada bulunan ve geniş kitlelerce hoşlanılan kokuları insanın üzerine taşımayı hedefliyor. Başta daha temiz kokmak adına yapılan parfümler günümüzde pek çok insan için akılda kalan çarpıcı bir kokuya sahip olmak için kullanılıyor. Kadın parfümü deyinceyse akla birbirinden güzel çiçek kokuları kadar otsu kokular, baharat ve ağaç kokuları da geliyor. Kadın parfüm önerisi yapmadan önce parfümleri koku gruplarına göre tanımak ve hangi kokuların nasıl durumlarda kullanılması gerektiğini belirtmek son derece elzem oluyor. En etkili kadın parfümü koku sınıflandırması oryantal, çiçek, meyve ve şipre oluyor. Oryantal parfümler kokular genellikle baharat, vanilya, amber, karamel ve yoğun baharat notalarına sahip olan ve havanın daha soğuk olduğu mevsimlerde tercih edilen parfümler oluyor. İçeriklerindeki egzotik esanslarla gizemli ve çekici bir hava yakalamanızı sağlayan bu kokular kimi çevrelerce afrodizyaklı kadın parfüm olarak biliniyor. Bir diğer koku grubu olan çiçek belki de en kapsamlı ve geniş koku ailesidir. Güzel koktuğu bilinen hemen hemen her çiçeğin esansını barındıran bu grupta en fazla tercih edilen kokular manolya, gül, zambak, yasemin ve orkide oluyor. Hafif kokularla özellikle yaz mevsimine çok yakışan bu kokuların kalıcılığını belirleyen unsursa yine parfümün türü oluyor. Romantik havasıyla bahar aylarına çok yakışan meyve kokuları başta narenciye grubu bitkilerinin ve bu bitkilerin çiçeklerinin olmak üzere farklı meyve kokularını barındırıyor. Yoğun olmayan bir koku arayanlar için ideal olan meyve parfümlerinin tezatı olabilecek yoğunluğa sahip şipre notalarının barındırdığı temel kokular misk, yosun ve paçuli gibi sıra dışı ögeleri barındırıyor. Yoğunluklarını azaltmak adına çiçek kokularıyla birleştirilerek kullanılan şipre parfümleri özellikle yaz gecelerinde kullanılmaya uygun bir içeriğe sahiptir. Sevilen tüm kokuları içeriğinde barındıran kadın parfüm öneri almadan seçilmesi daha doğru olan bir ürün oluyor. Zira bir ciltte hoş duran bir koku bir başka cilde yakışmayabiliyor. Bu yüzden parfüm seçiminde öneriden çok karakterinizi, tarzınızı ve cilt tipinizi göz önünde bulundurmanız son derece faydalı olabiliyor.

Kadın Parfüm Kampanyaları

Bir kokunun sizin adınızla anılmaya başlaması için öncelikle o kokuyu sizin beğenmeniz ve kendinize yakıştırmanız gerekir. Kullanıcıların sık sık yaptığı yanlışlardan biri olan başkasının kullandığı parfümün aynısını alıp kullanmaya başlamak imzanız olan parfümü bulmakta pek de yardımcı olmayabilir. Size yakışmayan bir parfümle anılmaktan ziyade kendi zevkinize ve kişiliğinize uygun parfümle adınızdan incelikli seçimlerinizle bahsettirmek için ilk yapmanız gereken beğendiğiniz parfümün içeriğini incelemek olmalıdır. Bayan parfüm çeşitleri içerdikleri esans oranına ve koku notasına göre gruplandırılabilir. Örneğin hayalperest ve maceracı kadınların gündüz Eau de Toilette nin hafif yoğunluğuna sahip narenciye veya diğer meyve aromalarıyla kendilerini belli etmesi son derece mantıklı oluyor. Romantikliği yansıtmanın bir yolu olan meyve kokuları özellikle sıcak mevsimlerde kişiliğinizi yansıtmanın kolay bir yolu oluyor. Mütevazi kişiliğinizle öne çıkıyor ve kendinizi her ortamda öne çıkarmaktan pek haz etmiyorsanız klasik hafiflikleri ve uyumlu canlılıklarıyla çiçek kokuları tam size göre oluyor. Sakinliğinizi ve huzurunuzu artıran çiçek notalarına sahip parfümler zamanla sizin adınızla anılıyor. İddialı ve lider ruhlu olduğunuzu düşünüyor ve bunu hem kişiliğinizle hem de tercihlerinizle kanıtlamak istiyorsanız oryantal ya da şipre notalarına sahip parfümler tam size göre oluyor. Zira baskın ve karakterli kokularıyla öne çıkan bu esanslar sizi her ortamda fark edilebilir kılıyor. Karakterinize uygun koku tercihiniz ne olursa olsun gündüz kullanacağınız parfümde EdT, gece kullanımda EdP kadın parfümlerine yönelmeniz hem kendiniz için hem de çevreniz için büyük bir iyilik oluyor. Zira esans ne kadar hafif olursa olsun EdP parfümle gireceğiniz ortamlarda kokunuz gün boyunca tüm yoğunluğuyla kendini belli ediyor. Bu da zamanla sizin ve çevrenizin koku duyusunun yorulmasına sebep olabiliyor. Eau de Toilette kadın parfümleri bir süre sonra yoğunluğunu kaybettiği için girdiğiniz ortamlarda yalnızca kokunuzla hatırlanmamanız için uygun bir ürün oluyor. Parfüm seçiminde giyim tarzınız da karakteriniz kadar önemli olabiliyor. Bayan parfüm tavsiye edenlere uymadan önce kişiliğiniz kadar tarzınızı ve cilt tipinizi de göz önünde bulundurmanız sizi doğru tercihe bir adım daha yaklaştırıyor.

Kadın Parfüm Fırsatları

Çiçek, meyve, baharat ve daha pek çok güzel kokuyu üzerinizde taşıyarak günün her saatinde mükemmel kokmanızı sağlayan kadın parfümleri kişiliğinizi yansıtmanız için özenle üretilerek kullanıcılara sunuluyor. Kadın parfüm tavsiye etmek içinse sizi çok iyi tanımak gerekiyor. Sizi en iyi tanıyan kişi yine siz olduğunuz için size en yakışan parfümü bulmanız aslında çok kolay. Giyim tarzınıza uygun bir parfüm tercih ederek tarzınızı tamamlamak içinse birkaç ipucu işinize yarabilir. Örneğin şıklıkta klasiklerden vazgeçemeyen ve sık sık topuklu ayakkabı ve elbise kombinleri yapan biriyseniz tarzınızın klasikliğine yakışan baharatlı, amberli ve sandal ağacı esanslı oryantal kokular tam size göre oluyor. Hareketli bir yaşam stilini benimseyen ve bu yaşama uygun spor giysiler tercih eden kadınlar içinse tarzlarına uygun hafif ve hareketli esanslar son derece uygun oluyor. Narenciye kokuları, misk ve hafif çiçek kokuları içeren parfümler sportif kadınlar için ideal hafifliği sunuyor. Parfüm seçiminde ayrıca gece mi yoksa gündüz mü daha aktif olduğunuz da belirleyici olabilir. Örneğin gündüz sık sık dışarı çıkıyorsanız hem sizin hem de çevrenizin duyularının en açık olduğu sabah saatlerinde hafif bir parfümle güne merhaba diyebilirsiniz. Öte yandan geceleri daha aktif bir sosyal hayatınız varsa duyuların zayıfladığı akşam saatlerine uygun yoğun kokulu bir parfüm dikkatleri üzerinize toplamanız için ideal oluyor. Şipre koku grubu ve oryantal kokular baskın kokularıyla gece etkinliklerinde yardımcınız oluyor. Günlük kullanımda hafif Eau de Toilette parfümler tercih edilirken gece kullanımda yorgun duyuları bile harekete geçiren yoğunluğuyla Eau de Parfum seçenekleri tercih edilebiliyor. Tarzınızı tamamlamak için edineceğiniz EdT veya EdP kadın parfüm fiyatları ürünlerin markalarına ve aroma yoğunluk oranlarına bağlı olarak farklılıklar gösterebiliyor. İdeal parfümünüzü bulmanız için ayrıca cilt tipinizi bilmeniz kendinize en yakışan kokuyu bulmanızı kolaylaştırıyor. Özellikle hassas bir cilde sahip olan kullanıcıların kendi cilt tiplerine uygun gerçek parfümler kullanmaları kızarıklık, leke ve alerji gibi cilt problemlerinin önüne geçmelerini sağlayarak sağlıklı bir güzelliğe kavuşmalarına öncülük ediyor. Tarzınızı tamamlamanızı sağlayan parfümlerin hangi cilt tipinde nasıl bir etkisi olduğunu öğrenmek ideal parfümünüzü belirlemenizi kolaylaştırıyor.

Her Bütçeye Uygun Kadın Parfüm

Tarzınızı ve kişiliğinizi kokunuzla yansıtmanızı sağlayan parfümler geçmişte yoğun kimyasallar içerdikleri için kimi zaman cilt lekelerine sebep olurken kimi zamansa kıyafetler üzerinde deformasyonlara sebep olabiliyordu. Günümüzdeyse yüzlerce farklı markanın özenli çalışmaları sayesinde parfümler cilt üzerinde de kıyafet üzerinde de doğal esansların can alıcı kokuları dışında bir iz bırakmıyor. Öte yandan parfümlerin kokusu farklı cilt tiplerinde değişime uğrayabiliyor. Bayan parfüm orijinal ise üç farklı katmana sahip oluyor. Bu katmanlardan ilki parfüm sıkıldığı anda alınan ilk koku olan üst notalar parfümün en hafif tabakası olup kendini kısa sürede kalp notasına yani orta katmana bırakıyor. Orta katman üst nota dağıldıktan sonra ortaya çıkan daha kalıcı esans tabakası olup zamanla solarak yerini son nota olan temel notalar oluyor. Parfümün en kalıcı tabakası olan bu nota ciltle en uzun süre temas eden tabaka oluyor. Parfümünüzü seçerken bu üç farklı notayı düşünmeli ve bu notaların cildinizde ne kadar süre kalacağını göz önünde bulundurarak ideal esanslarınızı belirlemelisiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz parfümünüzün kokusu cildinizde daha uzun süre kalıcı olur ve esans cildinizde daha baskındır. Bu yüzden parfüm tercihlerinizi hafif ve ferahlatıcı olanlardan yana kullanabilirsiniz. Misk, ağaç kokuları ve kehribar gibi içerikler 24 saate kadar kalıcı ve daha ağır kokularıyla yağlı ciltler için uygun olmuyor, zira baskın bir kokuya sahip olan parfümler zamanla koku duyunuzu yorarak çekilmez hale gelebiliyor. Ancak biber, narenciye ve meyveli notalara sahip daha hafif ve daha uçucu esanslar yağlı ciltlere oldukça yakışıyor. Öte yandan kuru bir cilde sahip olanların cildi esansları uzun süre tutmadığı için bu kullanıcıların daha baskın parfümleri kullanmaları veya sık sık parfüm kullanmaları bir problem yaratmıyor. Cildin parfümü nasıl taşıyacağı mevsimsel ögelere de bağlı oluyor. Örneğin yaz mevsiminde havanın sıcaklığı cildin sıcaklığını artırdığı için kış aylarında gönül rahatlığıyla kullandığınız parfümler bu mevsimde olduğundan daha yoğun hale gelerek sizi ve çevrenizi rahatsız edebiliyor. Bu yüzden yaz aylarında daima otsu ve odunsu yeşil kokular hem ferahlık hissi veren hem de çabuk yanan yapılarıyla tazelenmenizi sağlayan parfümlere veya yasemin, beyaz çiçekler gibi esanslar sıcak havalarda geride hoş bir bahar havası bırakmanızı sağlıyor.

Kadın Parfüm İndirimlerini Akakçe de Keşfedin

Yüzlerce farklı marka tarafından binlerce farklı modelle kullanıcıya sunulan kadın parfüm tavsiye ile değil kişinin karakterini, tarzını, cilt tipini, mevsimi ve daha pek çok etkeni göz önünde bulundurarak seçilen bir ürün oluyor. Turunçgillerden çiçeklere; ağaç kokularından baharat kokularına yüzlerce farklı esansla ve koku kombinasyonlarıyla size en yakışan parfümleri bulmanız artık çok daha kolay. Parfüm markalarının kullandığı özel isimlerle size yakışan parfum içeriğini bulabilir veya parfümün içeriğini okuyarak denemeden bir parfum edinebilirsiniz. Yaşadığınız iklim, hormonlarınız, giyim tarzınız, yaşınız ve beslenmeniz gibi pek çok faktör parfum tercihinizi etkiliyor. Zamanla tarzınızı değişebilir ve parfümünüzü de değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu durumda farklı markalara ait parfum serilerini inceleyerek kendinize en yakıştırdığınız parfümü alabilirsiniz. Mekana uygun parfümler tercih ederek çevrenize uyum sağlayabilirsiniz. İşyerine en uygun kokularsa günlük kullanımda burnu yormayan çiçekli veya meyveli esanslara sahip hafif ve taze kokular oluyor. Gün boyunca hafif kokularla size canlı tutan bu kokular özellikle kalabalık ortamlarda dikkatleri üzerinize minimum oranda çekmeniz için idealdir. Öte yandan özel iş etkinliklerinde daha cesur çiçek ve Baharat kokularını tercih ederek dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Yaz mevsiminde daha hafif, özel günlerde daha dikkat çekici yoğun esanslı kokular doğru birer tercih oluyor. Pek çok kullanıcı uygun fiyatlı orijinal parfüm bulmakta güçlük çekiyor ve daha ucuz replikalara yönelebiliyor. Sahte parfümler özellikle yaz aylarında lekelenmelere ve hassas ciltlerde çeşitli rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Orijinal kadın parfüm isimleri kullanılarak ucuza satılan kimi sahte kokularsa hem sizi hem de çevrenizdekileri olumsuz etkileyebilir. Bu durumlardan kaçınmak ve orijinal parfümleri uygun fiyata alabilmek için Carolina Herrera ucuz parfüm sayfamızı inceleyebilirsiniz.