150 TL ile 250 TL Arası Pilates Topu

150 TL ile 250 TL Arası Pilates Topu Fiyatları

54 farklı 150 TL ile 250 TL Arası Pilates Topu için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 3Sonraki

Filtrele
Markası Kolay Sipariş
FiyatıFiltreyi kaldır0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

Yoga MatıDirenç LastiğiPilates BandıPilates SetiPilates AletiPilates ÇemberiDambılKoşu BandıKondisyon BisikletiVoit Pilates TopuDelta Pilates TopuHattrick Pilates Topu

En Çok İlgi Gören Pilates Topları

Bunlara Da Bakabilirsiniz

En Ucuz 150 TL ile 250 TL Arası Pilates Topu Fiyatları Hakkında

150 TL ile 250 TL Arası Pilates Topu kategorisinde 54 farklı ürün bulunuyor.

50 TL'ye kadar 229, 50 TL ile 150 TL arası 622, 150 TL ve üzeri 115 150 TL ile 250 TL Arası Pilates Topu bulunuyor.

Şu anda 30 adet 150 TL ile 250 TL Arası Pilates Topu indirimi var. İndirim oranları %6 ile %58 arasında değişmekte.

Alışverişçilerin en çok tercih ettiği 150 TL ile 250 TL Arası Pilates Topu markaları, Voit, Delta, Hattrick, Dynamic, Valeo ve Cosfer.

Pilates Topu Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Pilates Topları hangileri?

Bugün Akakçe'de 961 farklı model arasında

En çok satan Pilates Topları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Pilates Topu:

  1. Voit Gymball 65 cm Pompalı Yeşil
  2. Voit Gymball 65 cm Pompalı
  3. Delta Bosu Ball Bosu Topu Pilates Denge Aleti Balance Ball
  4. Voit Gymball 75 cm
  5. Hattrick HB 20 25 30 55 65 75 cm - Egzersiz

Pilates Topu

Pilates genel itibariyle vücudu şekillendirmeye ve kasları güçlendirmeye yarayan bir spor olarak bilinir. Aslında pilates bir spor dalından daha ziyade sağlıklı ve dengeli bir yaşam için gerekli olan egzersizleri içerir. Bu egzersizler için özel olarak üretilmiş olan spor aletleri bulunur. Özellikle vücudu zorlayan hareketlerde bu aletlerden faydalanmak yararlı olur. En çok kullanılan spor aletleri içerisinde pilates topu, yoga matı, çember, dambıl ve atlama tipi yer alır. Pilates çoğu kişi tarafından zayıflamak ve vücut hatlarını belirginleştirmek amacıyla kullanır. Aynı zamanda rehabilitasyon tedavisi gören kişiler doktor tavsiyesiyle ek tedavi olarak pilates yapabilir. Kas sisteminde meydana gelen çoğu ağrı ve sızılar doğru egzersiz hareketleriyle ortadan kaldırılabilir. Bunu sadece pilatesle değil fitness ve yoga çalışmalarıyla da başarabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz çoğu antrenmanda pilates topunu kullanabilirsiniz. Pilates topu sadece pilates egzersizleri sırasında kullanılmaz. Ev ortamında yapacağınız bütün egzersizleri pilates topu ile daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Pilates topuyla spor yaparken daha rahat hareket etmek için yoga matı, pilates matı çeşitlerini inceleyerek uygun bir ürüne de sahip olabilirsiniz.

Pilates Topu Nasıl Kullanılır?

Pilates topu faydaları spor yapanlar tarafından sıklıkla merak konusu olur. Zihinsel ve bedensel dengeyi aynı anda yakalayabilmek için pilates topu egzersizleri sıklıkla önerilir. Bu ürünle kas ve iskelet sistemi zorlanmadan spor yapabilirsiniz. Vücuda esneklik sağlayan ürün özellikle kadınlar tarafından oldukça ilgi görür. Çünkü vücuttaki fazla yağların hızlı bir şekilde yakılmasına yardımcı olur. Ayrıca sıkılaşmayı da sağlar. Sağlıksız beslenme ve düzensiz hayat koşullarından kaynaklanan selülit ve varis gibi problemlerin ortadan kaldırılması konusunda başarılı olur. Pilates topu hem spor merkezlerinde hem de ev ortamında rahatlıkla kullanılabilir. Bu ürün ile yapılabilecek çok fazla spor hareketi bulunur. Mesela topun üzerine yüzüstü yatarak farklı hareketler çalışabilirsiniz. Topun üstünde oturarak, yan yatarak veya sırt üstü yatarak da egzersiz çalışmaları yapabilirsiniz. Öncelikle kendi bedeninizi doğru bir şekilde tanımanız ve ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Pilates topu ile yapacağınız hareketlere siz karar verebilirsiniz. Pilates topu boyutları boy uzunluğu hesaplanarak belirlenir. Spor hareketlerini doğru bir şekilde yapabilmek için öncelikle kendinize uygun olan ürünü bulmanız gerekir. Ürünlerin ebatları 55, 65, 75 ve 85 santimetre şeklinde tasarlanır. Boyu 165 cm’den daha kısa olanlar için ideal boyuttaki ürün pilates topu 55 cm olur. Bu boy uzunluğuna sahip bir kişi eğer büyük ebatlı bir ürün alırsa egzersiz hareketlerini yaparken zorlandığını fark eder. Sadece dış görünüş bakımdan büyük pilates topu satın almak yanlış olur. Ürünün farklı ebatlarda üretilmesinin belirli sebepleri vardır. Kendiniz için en uygun olan pilates topunu ve doğru ebatı bulmak için ürünleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Pilates Topu Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Pilates topu kullanılarak yapılan hareketler karın, kol, kalça ve bacak gibi bölgelerdeki kasların çalışmasını sağlar. Her hareketin belirli bir nefes düzeni ile yapılması gerekir. Bütün hareketler yavaş bir şekilde ve doğru nefes tekniği ile yapıldığında etkili olur. En hızlı sonuç almanızı sağlayacak olan yağ yakma ve vücut şekillendirme egzersizleri bu ürün ile yapılabilir. 75 cm pilates topu 180 ile 190 santimetre aralığında boya sahip olan kişiler için üretilir. İlk defa pilates topu ile spor yapacak kişiler öncelikle denge konusuna çalışabilir. Hareketleri yaparken dengede kalmak gerekir. Top ile yapılabilecek hareketler spor yapan kişinin deneyimine ve esnekliğine bağlı olarak değişir. İlk aşamada zorlayıcı hareketlerden kaçınmak daha doğru olur. Seviye seviye ilerledikçe hareketlerin zorlayıcılığı da artar. Hareketleri doğru sırayla yapmanız beden sağlığınız açısından önem taşır. Bu ürünler farklı markalar tarafından farklı boyut ve renklerde satışa sunulur. Siz de spor egzersizlerinizi daha keyifli ve eğlenceli hale getirmek için uygun fiyatlı ürünleri inceleyebilirsiniz. Pilates topu satın al işlemini akakce.com’dan güvenle yapabilirsiniz. Kara Cuma indirimleri gibi özel indirim günlerini takip ederek aradığınız spor aletlerini daha uygun fiyattan alabilirsiniz.

Pilates Topu Çeşitleri Uygun Fiyatlarla Akakçe’de

Pilates topu satın almak için arayışı olanlar ürünlerin fiyatlarını da merak eder. Pilates topu fiyatları alacağınız markaya ve ölçüye göre değişiklik gösterebilir. Yapacağınız pilates topu alışverişlerinde tüm boyut ve renk seçenekleri karşınıza çıkar. Ürün yeşil, pembe, mavi, siyah ve daha fazla renk seçeneği barındırır. Pilates topu seti içerisinde büyük olanın haricinde bir adet mini top bulunur. Ayrıca pilates bandı ve çemberi, yoga matı, hava pompası, atlama ipi ve dambıl sete dahil olan eşyalar arasında yer alır. Mini pilates topu ayak egzersizlerinde kullanılması amacıyla üretilir. Seti içerisinde yer alan büyük topun çapı değişebilir. Ürün özellikleri kısmından çap bilgisine ulaşabilirsiniz. Pilates topu 65 cm çaptaki ürünler 165 ile 180 santimetre boy uzunluğuna sahip kişiler için uygun olur. Uygun fiyatlı pilates setlerini inceleyerek siz de spor yaparken spor aletlerinden faydalanabilirsiniz.

Pilates Topu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pilates topundan doğru verimi alabilmek için ölçüsüne dikkat etmeniz gerekir. 85 cm pilates topu en büyük ölçüye sahip olan üründür. Bu boyuttaki bir ürünün üzerinde dengeyi sağlamak ve hareket etmek biraz zorlaşır. Bu sebeple başlangıç seviyesi için uygun görülmez. Pilates topu 85 cm ileri egzersiz çalışmaları yapan kişiler tarafından kullanılır. Ayrıca ürün seçiminde dikkat edilen bir başka unsur da kilo olur. Belirli çaplardaki ürünlerin kaldırabileceği ağırlık limitleri bulunur. Mesela pilates topu 75 cm çaptaki bir ürün 150 kiloya kadar ağırlık taşıyabilir. Ayak egzersizleri için üretilen topların boyutları daha küçük olur. Bunları seçerken de boy uzunluğunu dikkate almak gerekir. Küçük pilates topu yapılan egzersizlerin zenginleşmesini sağlar. Güç kaybını engellemek, diz ve bacak ağrılarının oluşumunu önlemek için kullanılır. Pilates topu 20 cm için boy uzunluğunun 160 santimetreden uzun olmaması gerekir. Bu toplar içerisinde üretimi yapılan en küçük ölçü olur. Etkili ve yoğun egzersiz çalışmaları yapmak istiyorsanız hem büyük hem de küçük boyuttaki topları kullanabilirsiniz. Orta boy pilates topu ve diğer boyuttaki ürünleri inceleyerek size uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Pilates Topu Nasıl Şişirilir?

En ucuz pilates topu arayışı sırasında merak edilen bir konuda topun nasıl şişirileceğidir. Pilates topu küçük boyutlu veya büyük boyutlu olabilir ancak şişirmesi standarttır. Pilates topu şişirirken topun sertlik seviyesi kadar vücudunuza göre ayarlanması da önemlidir. Eğer spor salonunda şişirme yaptırmayacaksanız topu bir süre oda ısısında bekletmelisiniz. Ardından topun şişirme deliğini bularak tıpasını açın ve şişirme pombasıyla şişirmeye başlayın. %80 oranında şişirdiğiniz topunuzun tıpasını takıp 24 saat bekletin ve 24 saatin sonunda yüzde yüz şişirme işlemini yapın. Pilates topunuz ardından kullanıma hazır olur. Toplar aşırı gergin olacak şekilde şişirilmez. Çok gergin olan topların üzerinde egzersiz yapmak imkansız hale gelir. Bu yüzden topa hava doldururken hafif çukurlu olmasına özen göstermek gerekir. Bazı markalarda düz ve kaygan yüzeyli ürünlerin yanı sıra dikenli pilates topu bulabilirsiniz. Bu toplar özel bir dikenli dokuya sahip olur. Sporun dışında sadece eğlenmek ve zıplamak için de kullanılabilir. Kendiniz veya çocuğunuz için satın almak istediğiniz pilates toplarının her çeşidini ucuz fiyatlara sayfamızda bulabilirsiniz.