Plak

Plak Fiyatları

7.180 farklı Plak için fiyatlar listeleniyor.

Fiyatı Düşen Plaklar

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Plaklar

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL YabancıYerliSezen AksuZeki Müren33'lük45'likLP

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Sanatçı Müzik Türü Türü Cinsiyet Renk Özellikler

Profesyonel Mikrofon Yaka Mikrofonu Gitar Piyano Stüdyo Kulaklığı Org Profesyonel Hoparlör Referans Monitörü Mikrofon Aksesuarı Stüdyo Ses Kartı Midi Klavye Telli Çalgı Aksesuarı

Plak Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Plaklar hangileri?

Bugün Akakçe'de 7.180 farklı model arasında

En çok satan Plaklar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Plak:
  1. Sezen Aksu - Sevgilerimle Plak
  2. Kamuran Akkor- Boşver Üzülme Plak
  3. Zeki Müren - Klasikler 5 Anılarım Plak
  4. Cem Karaca - The Best Of 2 Plak
  5. Neşet Ertaş - Ölümsüz Türküler 1 Plak

Plak

Plak, müzik dinlemek için üretilmiş olan önemli ve klasik ürünler arasında yer alır. Her tarz müziği ve sanatçıyı bir araya getiren seçenekler geniş bir müzik zevkine hitap eder. Farklı alternatiflere sahip olan plaklar geçmişten günümüze kalan bir klasiktir. Müziğin en tok halini sunan plaklar sayesinde gözlerinizi kapattığınız anda dinlediğiniz melodileri, kendine has bir zarafetle duyar ve hayata kısa bir mola vermenin ayrıcalığını yaşarsınız. Müziğin dijital ortamlarda sunulur ve dinlenir olduğu bu dönemde dinleyenleri eski dönemlere götüren, müzik dinlemenin en özel ve en nostaljik halini sunan plaklar özel pikaplar ile çalıştırılır. Siz de Emel Sayın, Gülden Karaböcek, Neşe Karaböcek, Nilüfer, Bergen plak çeşitleri ile nostaljik bir müzik keyfi yaşamak isterseniz plak çeşitlerine göz atabilirsiniz. Müzik zevkinize uygun plak alarak hayata kısa bir mola verebilirsiniz. En ucuz plak satışını Akakçe ile bulabilirsiniz.

Plak Nedir?

“Plak nedir?” sorusuna “PVC malzemeden üretilen ve aynı zamanda her iki tarafı için de kayıt yapabilen ses depolama birimidir.” yanıtı verilebilir. Neşet Ertaş, Ferdi Özbeğen, Ahmet Kaya, Erkin Koray, Orhan Gencebay plak çeşitleri, kullanıcıların sıklıkla satın aldıkları arasında yer alır. Boyutları 33’lük ve 78’lik taş plak olarak farklılık gösterir. 33’lük plak, uzun devirlik plaklardır. 4 dakika ses kaydı içerir ve oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Boyutları da bu çeşitler özelinde farklı seçeneklere sahiptir. Dekoratif plak modelleri eski taş plak boyutlarında olur ve genellikle koleksiyon için tercih edilir. Altın plak ve diğer çeşitler hem dinlemek hem de koleksiyon yapmak amacıyla satın alınır.
Plak ne kadar eskiyse çıkardığı ses o kadar tok olur ve eşsiz bir müzik ziyafeti yaşatır. Siz de nostaljik parçaları dinlemeyi ve dinginliği seviyorsanız pikabınız için yeni plak çeşitleri edinebilirsiniz. Her tarzdan sanatçının plaklarını sunan ürünlerle evinizde eşsiz bir plak koleksiyonu yapabilirsiniz. Böylelikle dilediğiniz an dilediğiniz parçayı dinleyebilir ve hayatınıza dinginlik katabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Plak Çeşitleri

Plak çeşitleri, plak sevenlere çok sayıda seçenek sunar. Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Cem Karaca, Müslüm Gürses, Sezen Aksu plak çeşitlerinin yanında hem dekoratif hem de koleksiyon amacıyla kullanabileceğiniz plakları da bulabilirsiniz. Bunlardan biri olan antika plak, oldukça eksi plaklardandır. Bu türleri çalabilmek için amfisiz pikaplara sahip olmanız gerekir. Böyle bir pikap sahibi değilseniz siz de çoğu kullanıcı gibi dekorasyon amacıyla satın alabilirsiniz. Yüzyüzeyken Konuşuruz, Cem Adrian, Teoman, Mor ve Ötesi, Tarkan plak gibi yeni dönem sanatçıların şarkılarını dinleyebilirsiniz. Eski dönem ve yeni dönem tüm sanatçıları sunan nostaljik plak dünyasında dilediğiniz parçayı bulmanız mümkündür.
Zeki Müren taş plak çeşitleri, kullanıcıların sıklıkla satın aldığı plaklardandır. Bunun yanında Beatles, Michael Jackson plak çeşitleri de tercih edilen türlerdendir. Boyutu ve türü farklılık gösteren çeşitleri dinleme sıklığına ve kullanım şekline göre seçebilirsiniz. Amacınız dinlemekten çok koleksiyon yapmak ve yaşam alanına dekoratif bir detay katmaksa antik olanları tercih edebilirsiniz. Ancak evinizin sıcaklığında dingin bir müzik deneyimi yaşamak isterseniz 33’lük ve 78’lik olanları seçebilirsiniz. Uzun süreli müzik dinleme deneyimi yaşatan bu plaklarla eşsiz bir müzik deneyimi elde edebilirsiniz.

Plak Nasıl Çalışır?

Taş plak, PVC malzemeden üretilen dairesel bir yapıdır. Her iki tarafına da ses kaydı yapılabilen bu yapı, pikap ya da gramofon adı verilen cihazlarda çalışır. 1880’li yıllarda çıkan bu ses dinleme aygıtı zamanla değişimlere uğrar ve yeni türleri üretilir. 33’lük ya da 78’lik adı verilen bu türlerle daha uzun süreli müzik dinlemek mümkündür. Peki, nasıl çalışır? Yerli ya da yabancı plak çeşitleri çalıştırılırken bazı aşamaları uygulamak gerekir. Kamuran Akkor, Özdemir Erdoğan, Zerrin Özer plak ve diğer tüm çeşitleri çalıştırmak için aşağıdaki noktalara dikkat edebilirsiniz:

Bu detaylara ve kullanıma dikkat ederek dilediğiniz müzik türünü dinleyebilirsiniz. Hobi, müzik, kitap ana kategorisinde bulunan, müzik kategorisi altında yer alan plak kategorisini inceleyerek dilediğinizi seçebilir ve satın alabilirsiniz. Bunun yanında tetris çeşitlerine de göz atabilir ve sevdiklerinize nostaljik bir hediye seçeneği sunabilirsiniz.

Plak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Plak seti tozdan çok etkilenir. Bunun yanında nem, aşırı ısı ve sigara dumanı da zarar vericidir. Bu nedenle orijinal plak çeşitlerinin böyle ortamlardan uzakta muhafaza edilmesi gerekir. Dolu ya da boş plak temizliği yapılırken kuru bir bez kullanmak da oldukça zararlıdır. Bu, sistemde statik enerji oluşmasına neden olur ve bunun sonucunda da çalma esnasında istenmeyen bozuk sesler duyulabilir. Bu nedenle Harry Potter plak ve diğer tüm çeşitleri antistatik fırça yardımı ile temizlemek önemlidir. Ancak bu fırça ile yapılan temizlikte üzerindeki izleri takip etmek gerekir. Aksi bir durumda kanallara yerleşen tozlar temizlenmeyebilir. Manuel müdahalede bulunma, sarsıntı ve titreşim gibi durumlar istenmeyen çiziklere neden olabilir.
Meyhane şarkıları plak ve diğer türleri dinlerken iğnenin sık sık değiştirilmesi gerekir. İğneler genellikle 3000 saat boyunca kullanılabilir. Ancak bu sürenin dolmasını beklemeden değiştirme işlemi yapılmalıdır. Sıvı temizlik işlemi yapılmak istendiğinde alkol içermeyen saf sıvı kullanılmalıdır. Ayrıca bez yumuşak dokulu ve pamuklu olmalıdır. Böylelikle kalıntı bırakmadan temizlik yapılabilir. Yüzeyde fazla toz birikimi varsa elektrikli süpürge ile çekilmelidir. Bunun yanında bu müzik aygıtlarını üst üste saklamak pek önerilmez. Bu nedenle özel bir alanda A4 kutularında saklanması gerekir. Tüm bu temizleme ve muhafaza etme kurallarına dikkat ederek en sevdiğiniz plağı uzun yıllar boyunca keyifle dinleyebilirsiniz.

Plak Fiyatları ve Kampanyaları

Plak fiyatları belirli kriterlere göre farklılık gösterir. Taş plak fiyatları, her müzik zevkine ve her bütçeye hitap eden seçenekler yaratır. Koleksiyonerlerin sıklıkla satın aldığı eski plak fiyatları boyut ve içerik özelinde farklı seçenekler sunar. Cengiz Kurtoğlu, Tanju Okan, Fikret Kızılok, İbrahim Tatlıses, İlhan İrem plak çeşitleri ve diğer tüm türleri satın alırken ve fiyat değerlendirmesi yaparken Akakçe’yi kullanabilirsiniz. Detaylı fiyat listesi ve anlaşılır fiyat karşılaştırması sunan online platform sayesinde bütçenize hitap eden ürünü kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz 45’lik plak fiyatları ve kalitesi hakkında kapsamlı bilgi edinmek için de kullanıcı yorum ve değerlendirmelerine göz atabilirsiniz. Böylelikle alacağınız ürün özelinde detaylı bir fiyat/performans değerlendirmesi yapabildiğiniz bir online alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun yanında diğer müzik ürünleri ve fiyatlarına da göz gezdirerek tüm ihtiyaçlarınızı en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz.