PS5

PS5 Fiyatları

130 farklı PS5 için fiyatlar listeleniyor.

PS5 En Ucuz Fiyatlar

Piyasaya Göre Ucuz PS5'ler

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

Digital EditionStandart Edition7.000 - 8.000 TL 8.000 - 9.000 TL 9.000 - 10.000 TL 10.000 - 11.000 TL 11.000 TL üstü825 GBSatıcı

ÖncekiSayfa: 1 / 6Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 7.000 - 8.000 TL8.000 - 9.000 TL9.000 - 10.000 TL10.000 - 11.000 TL11.000 TL üstü
Kapasite Türü Ürün Puanı SatıcıToplam 26 satıcı.

Sony TV 2. Nesil Airpods Pro TCL TV Sunny TV Televizyon Fiyatları Oyuncu Koltukları HDMI Armut Koltuk Fiyatları PS5 Oyunları Oyun Kolu Direksiyon Seti Sony PS5

En Çok Karşılaştırılan PS5'ler

PS5 Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

PS5 Sıkça Sorulan Sorular

PS5 & PlayStation 5

Oyun dünyasının lideri PlayStation, yeni serisi PS5 ile karşımızda! Oyun severlerin merakla beklediği PlayStation 5, devrim yaratacak yeni özellikleri ve cezbedici tasarımı ile bizleri karşılıyor. 1994 yılında ilk çıktığı andan günümüze kadar oyun endüstrisini bambaşka boyutlara taşıyan PlayStation, PS 5 serisi ile adeta tek rakibinin kendisi olduğunu ispatlıyor. Yeni seri için aradan geçen 7 yılın ardından, tüm bu bekleme süresine değdi diyebileceğimiz bu seride tabii ki her zaman olduğu gibi birtakım yenilikler ve geliştirmeler bulunuyor. PlayStation 5’i, bir önceki serisi olan PS4 ile özellik olarak karşılaştırmak her ne kadar adil olmasa da, yedi yıl içerisinde PlayStation serisinin ne denli geliştiğini gözler önüne seriyor. Çünkü PlayStation 5, bir önceki serisini özellik bakımından ikiye katlıyor. Oyunculuk kavramını her serisinde bir üst noktaya taşıyan PlayStation, PS 5 serisi ile yeni nesil oyun konsolu kavramını da yine zirveye taşımış gibi görünüyor.
PS5, tasarım olarak önceki serilerine göre daha büyük ve daha ağır bir durumda. Hem dikey hem de yatay olarak konumlandırılabilen PS 5, Dualsense kontrol cihazında olduğu gibi siyah beyaz renklere sahip. Ancak üzerine daha dikkatli bakıldığında beyaz yüzeye küçük dokunuşların olduğunu da belirtelim. Fütüristik hatlara sahip PlayStation 5, iki türüyle karşımıza çıkıyor. Bunlar Digital Edition ve Standart Edition. Digital Edition modelinde disk girişi bulunmadığını belirtelim.

PS5 & PlayStation 5 Özellikleri

Playstation 5, yalnızca tasarımları ile değil yeni ve güçlü özellikleri ile de oldukça iddialı. İlk serisinden bu yana kullanılan titreşim teknolojisi daha geliştirilmiş bir şekilde ortaya çıkıyor. Önceki serilerinde DualShock olarak karşımıza çıkan titreşimli oyun kolu geliştirilmiş haliyle artık daha da güçlü. Geliştirilmiş Dualsense özelliği artık çok daha gerçekçi reflekslere sahip görünüyor. Oynanılan oyunun türüne göre bu kolun tepkilerinin farklı olduğu iddia ediliyor. Örneğin herhangi bir oyunda ok ve silah kullanımı aynı kolaylıkta olmayacak. Ya da bir araba yarışı oyununda toprak yüzeydeki sürüşte oluşan sarsıntı ile asfalt yüzeydeki sürüş farklı hissiyatları verecek. Bunun dışında önceki serilere ek olarak mikrofon desteği sunan bu kol, grup konuşmalarında ya da arkadaş ortamıyla oynanan oyunlarda bir hayli işlevsel görünüyor.
PS 5’in diğer serilere göre çok daha büyük olmasının sebebi ise içerisinde bulunan soğutma sistemi. Önceki serilerde özellikle fan sisteminin çıkardığı ses birçok kullanıcı tarafından eleştirilere maruz kalıyordu. PS5 soğutma sistemi ise daha geliştirilmiş haliyle bu sorunun tekrar oluşmasını engellemeyi hedefliyor. İşlemci birimde dahi farklı bir soğutma sistemi bulunan bu seride, sıvı metal soğutma teknolojisi (liquid metal) kullanılıyor. İçerisinde bulunan devasa fan, oynanan oyunlara göre optimize edilebiliyor. Örneğin bu fan, bir futbol oyunu oynarken farklı, grafiği yüksek bir aksiyon oyununda ise farklı şekilde çalışacak. Geliştirilmeye açık bu teknoloji sayesinde, ilerleyen dönemlerde çok daha akışkan oyunlar oynanabilir durumda olacakken herhangi bir ısınma ya da fan sorunu yaşanmaması hedefleniyor. PlayStation 5'in güçlü işlemcisinden tam bir performans alabilmek adına yeni bir soğutma sisteminin geliştirilmesinin oldukça iyi bir hareket olduğu söylenebilir. PS5 fiyatları, bu özelliklere rağmen özellikle ülkemizde birçok kullanıcı tarafından fazla bulunuyor.
Donanımsal açıdan bir hayli güçlü olan PS5 serisi, oldukça hızlı bir SSD kullanıyor. Bu inanılmaz hızlı SSD ile Sony, oyun yükleme ekranını (loading) kaldırmayı hedefliyor. Bu durum, hem oyunların açılış sürelerinde hem de yükleme bölümlerinde kesintisiz bir deneyim sunuyor. Grafik işlemcisi olarak AMD RDNA 2 kullanılan seride, AMD Zen 2 işlemci bulunuyor. 8 çekirdekli bu güçlü işlemciye, GDDR6 16 GB RAM eşlik ediyor. PS5 grafik işleme gücü ise 10.28 TFLOPs (maksimum) olarak karşımıza çıkarken, rakibine göre daha düşük bir değere sahip olduğu gözlerden kaçmıyor. Ancak bu durum çoğu kullanıcı için önemsiz olarak yorumlanıyor. 4K çözünürlüğe HDR özelliği de eklenince oynanan oyunlar adeta görsel bir şölene dönüşüyor. Ayrıca konsol 8K desteği de sunuyor. Tabii ki bu özellikleri tam anlamıyla kullanabilmek için monitör ve TV’nin özellikleri de önem arz ediyor. Fakat, PS5 fiyatı yüksek olması sebebiyle doğal olarak oyunseverlerin tepkisine neden oluyor.
Wi-Fi 6 desteğini bulunduran PS5, artık hızlı bir bağlantı için ethernet kablosuna ihtiyaç duymuyor. İleriye yönelik yapılan bu yatırım, kullanıcılara bir hayli kolaylık sağlayacak gibi görünüyor. HDMI 2.1 kablosu, konsol ile tv-monitör arasında daha güçlü bir bağlantı sağlıyor. Arka yüzünde bulunan USB 3.2 sayesinde aktarım hızı bir üst seviyeye çıkarılmış durumda. Ayrıca PS4 Pro için performans iyileştirilmesi yapılmış tüm oyunlar, PS5 bünyesinde yüksek değerlerde oynanabiliyor.
PS5 arayüzü oldukça sade bir şekilde tasarlanmış. Kullanıcıların, hesaplarına erişebilmek için yenilenen mobil uygulamaya giriş yapıp QR kodu okutması yeterli oluyor. Kullanıcılar dilerse, Sony PlayStation 5 PSN’e bağlandıktan sonra mobil uygulama üzerinden indirecekleri oyunları PS5’e yükleyebiliyor. Yükleme bittiğinde ise uygulama bildirim gönderiyor.

PS5 Yorumları

PS5, geliştirilmiş özellikleri sayesinde artık herhangi bir donanımsal probleme mahal vermeden, oyunculara akıcı bir deneyim sunmayı hedefliyor. Özellikle önceki serinin çağın gerisinde kalmaya başladığı hissiyatını vermesi, yeni nesil ve güçlü bir oyun konsoluna olan ihtiyacı gözler önüne seriyordu. Öte yandan, sabit sürücülerin ve SSD’lerin PlayStation 5’de kullanılabilir olması kullanıcıları memnun etmiş gibi görünüyor. Özellikle PS4’ün dijital olmayan oyun versiyonlarını aktarırken bu özellik bir hayli işlevsel hale geliyor. Fakat bu özellik, harici diskten direkt olarak PS5 dahili sürücüsüne kopyalanırken kullanılıyor. Ayrıca eski versiyonda bulunan oyunları iki cihazı birbirine ethernet kablosuyla bağlayarak aktarabilmek de mümkün. Bu en hızlı yöntemlerden biri olurken, dileyen kullanıcılar USB bellek ya da PS Plus’dan oyunlara hızlı bir şekilde erişebiliyor. Erişilebilirlik demişken, PSN hesabından oturum açıldığı taktirde sahibi olunan tüm oyunları karşısında görebilecek olan oyuncular, anında indirme işlemine başlayabiliyor.
Gerçeklik hissiyatını ve zorluk derecesini artıran yeni DualSense ise çoğu oyunsever tarafından olumlu yorumlar alıyor. Oyun kolu üzerinde bulunan mikrofon sayesinde ekstra bir eklentiye ihtiyaç duyulmuyor. Bunun için ise oyun kolunu ağzınıza yaklaştırmanıza gerek kalmadan normal oynanış pozisyonunda rahatlıkla ses iletimi sağlanabiliyor. Performans ve geliştirilmiş özellikler bakımından olumlu geri dönüşler alan PlayStation 5, fiyatı açısından bazı kullanıcılar tarafından olumsuz olarak değerlendiriliyor. PS5 fiyatları, ilk çıkış tarihi dedikodularının duyulmaya başladığı anın bile çok ötesinde. Bu durumun oluşmasında çeşitli etkenler etkili olmuş olsa da PlayStation 5 fiyatı, önceki seriye göre erişimi zorlaştırmış gibi görünüyor. Ancak bu durum yalnızca PS 5 fiyatları için geçerli değil. Cep telefonu fiyatları ya da diğer teknolojik ürünler ne yazık ki kur farkından nasibini alıyor. Bu durum en çok da teknolojiyi yakından takip edenleri ve oyunseverleri bir hayli zorluyor.

PS5 Nasıl Kurulur?

PS 5 oyun konsolunu kurma işlemi her ne kadar önceki serilerinden çok farklı olmasa da bazı kullanıcılar bu konuda sorunlarla karşılaşabiliyor. Öncelikle PS5’in ne şekilde konumlandırılacağına karar vermek gerekiyor. Dikey ve yatay olarak kullanıma uygun olarak tasarlanan PS 5, monitör ya da TV’ye yakın bir yere yerleştirilmesi öneriliyor. Dışarıdan gelecek herhangi bir temasa ya da hava akımına dikkat etmek gerekiyor. PlayStation 5'in dikey ve yatay kullanım için gerekli aparatı, farklı yönlere çevirerek kullanıma uygunluk ayarlanabiliyor. Konsol, aparata yerleştirildikten sonra vidalama işlemini gerçekleştirmek gerekiyor. Aksi taktirde sabit kalmayan konsol, düşmelere ya da fiziksel temaslara karşı korumasız kalabiliyor.
Aparat ile bağlantı işlemi tamamlandıktan sonra HDMI kablosunun bir ucu PS5 diğer ucu da HDMI OUT bağlantı noktasına takılmalıdır. Güç kablosu PS 5’in arkasına takıldıktan sonra da diğer ucu prize dikkatli bir şekilde taktıktan sonra konsol açılmalıdır. Kontrol cihazını sisteme eşledikten sonra dil seçimi yapılmalıdır. Bu sırada internet bağlantısının olduğundan emin olunmalıdır. Ekran ayarları kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Tam performans için önerilen ayarları kullanmakta fayda vardır. Eğer herhangi bir güncelleme söz konusu ise güncellemenin bitmesini beklemek gerekmektedir. İsteyen kullanıcılar, güncelleme işlemini manuel olarak ayarlayabilirler. Sistemi yazılımı güncellendiğinde ise geriye kalan tek şey PSN Network’e giriş yapmak oluyor. Mevcut hesap kullanıcı adı ve ve şifresi ile giriş yapılabilirken, mobil olarak uygulama üzerinden de giriş yapılabilmektedir.

PS5 & Playstation 5 Fiyatları

PS5 özellikleri ile bir hayli ses getirirken, PlayStation 5 fiyatları da en az içeriği kadar ses getirdi denebilir. Ancak PS5 fiyatı için yapılan yorumlar her ne kadar olumsuz olsa da bu fiyat oyunseverleri PS 5’e erişmekten alıkoymuyor. PS5 fiyatı ABD’de 500 Dolar, Avrupa’da ise 500 Euro’dan başlıyor. Türkiye’de PS 5 fiyatı ise hem kur farkı hem de eklenen vergiler dahilinde 10.000 TL’nin üzerinde seyrediyor. Digital Edition serisinin, Standart Edition’a göre biraz daha uygun olduğunu da belirtmekte fayda var. Sizin için en uygun PS5 fiyatları için akakce.com’da kalın, fırsatları kaçırmayın!